Razgovor:Jugonostalgija

Stranica ne postoji na drugim jezicima.
Izvor: Wikipedija
Ovo je stranica za razgovor za raspravu o poboljšanjima na članku Jugonostalgija.
Rad na člancima
Pismohrane:


Za neupućene[uredi kôd]

Tko ima što prigovoriti, neka prvo dobro pročita tekst članka, a ne da govori napamet i da ne napada naš projekt (i k tome još prijeti) zbog toga što je površno pročitao članak.
Nitko nije poimence prozvao nitkog niti ga je nazvao manje vrijednim. Citirane su izjave određenih osoba.
O razlozima zašto su pojedinci potisnuli pripadnost vlastitoj (nacionalnoj) zajednici i okrenuli se nekom identitetu, koji predstavlja nekakvi veći (obično fiktivni) skup, i zašto su svoj stav nametali i nameću drugima, napisano je tisuće stranica u literaturi. Problem ne mora biti na nacionalnoj razini. Može se raditi i o upravnom spajanju dvaju sela: jedni se ne žele udruživati u veće selo i da pritom im selo izgubi ime, identitet i samostalnost (što u pravilu donosi takvo spajanje), drugi po svaku cijenu žele udružiti se u to novo jedinstveno selo (koji zatire ime i prvog i drugog sela; ili se žele podložiti drugom selu) i mahnito žele upravno sjedište premjestiti na mjesto izvan svog matičnog sela (razlozi su različiti). Kubura (razgovor) 07:31, 31. kolovoza 2016. (CEST)[odgovori]

Totalitarizam kakav bi i Broza šokirao. Uklanjaš cijeli komentar osobe s kojom se ne slažeš, pa čak i iz povijesti izmjena stranice, da se ne bi (ne daj bože) vidjelo šta sam pisao, a k tome i da možeš tvrditi da sam prijetio. Stravično. Kad bi tako uklonio osobne napade na individue u članku, još bi i dobro bilo, ali stoje. Jasno se vidi sve što je napisano:
Wikicitati »Jugonostalgija u Hrvatskoj dijelom je umjetno stvarana i održavana plasiranjem nekritičkih ili čak činjenično pogrješnih teza u prilog Jugoslaviji, od pojedinaca kod kojih je izražen kompleks niže vrijednosti zbog pripadnosti ili povezanosti s hrvatskim narodom, a imaju zapaženu medijsku moć ... Pokretači jugonostalgičarskog projekta Leksikona jugoslavenske mitologije Dubravka Ugrešić, Dejan Krešić i Ivan Molek dali su naputak kako sastaviti taj leksikon«
Pretpostavljam da prijetnjom nazivaš moje isticanje da bi Ugrešić, Krešić i Molek kao imenovani kompleksaši mogli tužiti ovaj projekat. Da sam ja Ugrešić, Krešić ili Molek, to bi bilo prijetnja. Budući da nisam, to je samo konstatacija. Na en.wikipedia nisam nikada doživio da se pozivanje na BLP naziva prijetnjom. Doduše, tamo nisam nikada doživio ni da se cijela grupa ljudi naziva kompleksašima zbog svoga svjetonazora. 37.203.113.136 00:53, 1. rujna 2016. (CEST)[odgovori]