5. rang HNL-a 2009./10.

Izvor: Wikipedija
Prijeđi na navigaciju Prijeđi na pretraživanje

Peti rang hrvatskog nogometnog prvenstva u sezoni 2009./10. su činile prve županijske lige u većini županija.

Jedinstvena ŽNL Zagrebačka[uredi | uredi kôd]

mj. klub ut. pob. ner. por. gol+ gol- bod
1. Savski Marof 30 23 2 5 85 30 71
2. Top Kerestinec 30 19 5 6 82 36 62
3. BSK Brdovec 30 15 5 10 61 39 50
4. Sloga Križ 30 14 4 12 57 55 46
5. Jamnica Pisarovina 30 13 6 11 57 46 45
6. Kraljev Vrh 30 10 11 9 50 53 41
7. Klas Mičevec 30 11 6 13 51 48 39
8. Rugvica 30 11 6 13 53 58 39
9. Mladost Obrezina 30 11 6 13 50 58 39
10. Sava Drenje 30 11 5 14 43 48 38
11. Zrinski Tehnovent Farkaševac 30 11 3 16 48 69 36
12. Ostrna 30 9 8 13 48 55 35
13. Naftaš Ivanić-Grad 30 10 5 15 42 66 35
14. Dinamo-Hidrel Novo Čiče 30 11 2 17 53 79 35
15. Klokočevac 30 10 4 16 42 64 34
16. Jaska Jastrebarsko 30 10 4 16 49 67 34

Izvori:
[1] rsssf.com

1. Zagrebačka liga[uredi | uredi kôd]

mj. klub ut. pob. ner. por. gol+ gol- bod
1. Šparta Elektra Zagreb 26 20 4 2 57 10 64
2. Kustošija Zagreb 26 16 4 6 47 23 52
3. Prečko Zagreb 26 14 3 9 36 27 45
4. Nur Zagreb 26 13 4 9 44 38 43
5. Omladinac Odranski Strmec 26 12 2 12 51 48 38
6. Sesvetski Kraljevec 26 11 3 12 48 51 36
7. Jarun Zagreb 26 10 5 11 47 52 35
8. Concordia (Granešina - Zagreb) 26 9 7 10 50 38 34
9. Mladost Buzin 26 9 3 14 36 47 30
10. Dinamo Odranski Obrež 26 9 2 15 45 51 29
11. Polet Sveta Klara 26 8 5 13 46 58 29
12. Sava Zagreb 26 7 7 12 42 50 28
13. Ivanja Reka 26 8 5 13 32 64 28 (-1)
14. Hrvatski Leskovac 26 7 4 15 21 55 25

Izvori:
[1] rsssf.com

1. ŽNL Brodsko-posavska[uredi | uredi kôd]

mj. klub ut. pob. ner. por. gol+ gol- bod
1. Sloga Gundinci 33 19 5 9 59 34 62
2. Sloga Nova Gradiška 33 18 4 11 73 48 58
3. Amater Slavonski Brod 33 17 4 12 65 43 55
4. Batrina 33 16 5 12 64 62 53
5. Svačić Bagi Stari Slatinik 33 15 5 13 72 54 50
6. Graničar Laze 33 15 3 15 69 62 48
7. PAN Donji Andrijevci 33 15 3 15 52 56 48
8. Marsonia Slavonski Brod 33 14 5 14 62 48 46 (-1)
9. Podvinje 33 14 4 15 59 58 46
10. Posavina Velika Kopanica 33 14 4 15 57 66 46
11. Željezničar Slavonski Brod 33 13 6 14 58 71 45
12. Psunj Sokol Okučani 33 13 6 14 42 58 45
13. Mladost Bicko Selo 33 14 2 17 57 71 44
14. Slavonac CO Stari Perkovci 17 13 3 1 64 13 42
15. Slavonac Nova Kapela 33 12 6 15 45 49 42
16. Omladinac Gornja Vrba 33 11 8 14 55 55 41
17. Sloga Gromačnik 33 11 4 18 41 56 37
18. Sikirevci 33 4 5 24 34 124 16 (-1)
Slavonac CO Stari Perkovci odustao nakon zimske pauze

Izvori:
[1] rsssf.com
[2] Svačić Stari Slatinik

1. ŽNL Bjelovarsko-bilogorska[uredi | uredi kôd]

mj. klub ut. pob. ner. por. gol+ gol- bod
1. Brestovac 26 17 4 5 63 27 55
2. Ivanska 26 15 7 4 72 35 52
3. Rovišće 26 14 5 7 69 38 47
4. Omladinac Čurlovac 26 11 9 6 47 43 42
5. Daruvar 26 12 6 8 45 44 41 (-1)
6. Čazma 26 11 4 11 44 52 37
7. Bilogorac Veliko Trojstvo 26 10 5 11 46 39 35
8. Hajduk Hercegovac 26 10 5 11 49 48 35
9. Dinamo Predavac 26 9 7 10 34 37 34
10. BILO Velika Pisanica 26 8 6 12 41 45 30
11. Lasta Gudovac 26 7 5 14 38 47 26
12. Sloga Bjelovar 26 6 8 12 34 52 26
13. BŠK Brezovac 26 7 2 17 27 67 23
14. Mladost Daruvarski Brestovac 26 6 5 15 33 68 23

Izvori:
[1] rsssf.com

1. ŽNL Dubrovačko-neretvanska[uredi | uredi kôd]

mj. klub ut. pob. ner. por. gol+ gol- bod
1. SOŠK 1919 Ston 13 9 1 3 32 20 30
2. Putnikovići 13 7 4 2 27 13 25
3. Iskra Janjina 13 7 2 5 32 25 23
4. Žrnovo 14 5 2 6 26 24 17
5. Omladinac Lastovo 9 4 2 3 19 13 14
6. Rat Kuna Pelješka 14 4 2 7 16 28 14
7. Faraon Trpanj 13 3 2 7 18 28 11
8. Enkel Popovići 13 2 3 6 10 18 9
pojedine utakmice su poništene ili odgođene, neslužbena ljestvica

Izvori:
[1] rsssf.com, nepotpuna ljestvica do 14. kola
[3] markopolosport.net
[4] markopolosport.net

1. ŽNL Istarska[uredi | uredi kôd]

mj. klub ut. pob. ner. por. gol+ gol- bod
1. Vrsar 26 18 5 3 64 22 59
2. Novigrad 26 14 4 8 58 30 46
3. Veli Vrh Pula 26 14 3 9 50 38 45
4. Ližnjan 26 12 6 8 47 36 42
5. Smoljanci Sloboda 26 11 7 8 43 33 40
6. Raša 1938 26 11 6 9 39 26 39
7. Banjole 26 11 5 10 41 33 38
8. Funtana 25 12 2 11 39 43 38
9. Galižana 26 10 7 9 36 33 37
10. Buzet 26 9 5 12 23 28 32
11. Štinjan Pula 25 8 6 11 32 47 29 (-1)
12. Omladinac 1952 Barban 26 7 6 13 27 45 27
13. Potpićan 26 7 2 17 37 55 23
14. Istra Tar 26 4 2 20 35 92 14

Izvori:
[1] rsssf.com

1. ŽNL Karlovačka[uredi | uredi kôd]

Poredak Klub Utakmica Pobjeda Neodlučeno Poraza Postigli golova Primili golova Gol-razlika Bodova
1. Slunj 26 23 2 1 94 12 +82 71
2. Zrinski Ozalj 26 18 3 5 59 23 +26 57
3. Vrlovka Kamanje 26 16 6 4 62 22 +40 54
4. Cetingrad 26 16 4 6 66 41 +25 49
5. Duga Resa 26 11 6 9 46 37 +9 39
6. Draganić 26 10 6 10 29 35 -6 36
7. Vatrogasac Gornje Mekušje 26 9 7 10 46 49 -3 34
8. Mostanje ALL Karlovac 26 9 6 11 41 48 -7 33
9. Kupa (Karlovac - Donje Mekušje) 26 9 5 12 27 35 -8 32
10. Oštarije 26 7 5 14 35 63 -28 26
11. NK Croatia '78 Žakanje 26 7 3 16 46 61 -25 24
12. Vojnić '95 26 7 1 18 29 78 -49 22
13. Mladost Rečica 26 5 5 16 38 75 -37 20
14. Mrežnica Zvečaj 26 5 3 18 32 71 -39 18

Izvori:
[1] rsssf.com

1. ŽNL Koprivničko-križevačka[uredi | uredi kôd]

mj. klub ut. pob. ner. por. gol+ gol- bod
1. Borac Imbriovec 30 22 5 3 94 29 71
2. Mladost Mali Otok 30 22 4 4 83 84 70
3. Osvit Đelekovec 30 18 7 5 79 35 61
4. Bratstvo Kunovec 30 15 9 6 75 50 54
5. Ferdinandovac 30 14 9 7 62 39 51
6. Mladost Koprivnički Bregi 30 15 5 10 84 53 50
7. Omladinac Sloga Herešin 30 14 4 12 76 57 46
8. Graničar Legrad 30 13 5 12 52 45 44
9. Graničar Đurđevac 30 10 11 9 50 49 41
10. Tomislav Drnje 30 9 4 17 57 94 31
11. Panonija Peteranec 30 7 9 14 47 59 30
12. Tehnika (Starigrad - Koprivnica) 30 7 7 16 56 77 28
13. Viktorija (Carevdar - Vojakovac) 30 8 3 19 41 95 27
14. Miklinovec Koprivnica 30 5 10 15 30 73 25
15. Drava Podravske Sesvete 30 3 11 16 48 80 20
16. Sabarija Subotica 30 4 5 21 39 96 17

Izvori:
[1] rsssf.com

1. ŽNL Krapinsko-zagorska[uredi | uredi kôd]

mj. klub ut. pob. ner. por. gol+ gol- bod
1. Gaj Mače 26 19 3 4 64 24 60
2. Zagorec Veliko Trgovišće 26 16 4 6 64 28 52
3. Stubica (Donja Stubica) 26 13 7 6 34 19 46
4. Rudar Mihovljan 26 12 7 7 46 26 43
5. Klanjec 26 12 4 10 47 43 40
6. Jedinstvo Sveti Križ Začretje 26 11 6 9 36 42 39
7. Oroslavje 26 10 8 8 31 31 38
8. Rudar Dubrava Zabočka 26 9 8 9 43 42 35
9. Radoboj 26 10 5 11 38 39 35
10. Oštrc Zlatar 26 9 7 10 34 39 34
11. Ivančica Zlatar Bistrica 26 8 6 12 36 40 30
12. Straža Desnić Hum na Sutli 26 5 6 15 15 41 21
13. Matija Gubec Gornja Stubica 26 5 5 16 23 61 20
14. Pregrada 26 3 4 19 29 65 13

Izvori:
[1] rsssf.com

ŽNL Ličko-senjska[uredi | uredi kôd]

mj. klub ut. pob. ner. por. gol+ gol- bod
1. Bunjevac Gavran Krivi Put 18 12 4 2 50 14 40
2. Otočac 18 12 4 2 36 17 40
3. Sokolac Brinje 18 10 3 5 47 22 33
4. Velebit Žabica 18 8 7 3 31 25 31
5. Croatia Lički Osik 18 8 3 7 43 33 27
6. Gacka 1925 Sinac 18 7 1 10 41 43 22
7. Plitvice Mukinje 18 5 5 8 32 30 20
8. Lika '95 Korenica 18 5 5 8 45 39 18 (-2)
9. Perušić 18 4 5 9 32 40 15 (-2)
10. Pazarište (Klanac - Lički Osik) 18 0 1 17 11 105 1

Izvori:
[1] rsssf.com

1. ŽNL Međimurska[uredi | uredi kôd]

mj. klub ut. pob. ner. por. gol+ gol- bod
1. Polet Pribislavec 26 14 7 5 62 38 49
2. Polet Sveti Martin na Muri 26 15 3 8 58 32 48
3. Spartak Mala Subotica 26 14 5 7 51 34 47
4. Naprijed Cirkovljan 26 11 10 5 50 37 43
5. Omladinac Novo Selo Rok 26 12 6 8 58 33 42
6. BSK Belica 26 11 5 10 52 57 38
7. Centrometal Macinec 26 10 7 9 56 55 37
8. Rudar Mursko Središće 26 9 8 9 42 44 35
9. Mladost Ivanovec 26 10 5 11 44 50 35
10. Bratstvo Savska Ves 26 9 7 10 43 46 34
11. Plavi Peklenica 26 7 8 11 50 63 29
12. Sokol Vratišinec 26 7 7 12 42 54 28
13. Venera PMP Sveti Juraj na Bregu 26 5 9 12 34 44 24
14. Vidovčan (Donji Vidovec) 26 2 5 19 37 92 11

Izvori:
[1] rsssf.com

1. ŽNL Osječko-baranjska[uredi | uredi kôd]

Mj. Klub Sus. Pobj. Nerj. Por. GR. Bod.
1. BSK Bijelo Brdo 30 21 6 3 76:22 69
2. Viljevo 30 20 2 8 63:29 62
3. Kešinci 30 17 4 9 66:49 55
4. Zrinski Jurjevac Punitovački 30 15 7 8 65:35 52
5. Vihor Jelisavac 30 14 5 11 58:41 47
6. BSK Termia Bizovac 30 14 5 11 62:52 47
7. Mladost Đakovačka Satnica 30 13 7 10 57:45 46
8. Radnički Mece 30 13 3 14 45:51 41 (-1)
9. Lila 30 12 5 13 65:81 41
10. Darda 30 11 7 12 54:54 40
11. Borac Kneževi Vinogradi 30 10 9 11 47:51 39
12. Bilje 30 12 2 16 46:53 38
13. Motičina (Donja Motičina) 30 10 6 14 47:53 36
14. Petlovac 30 9 5 16 54:85 32
15. Sloga Ernestinovo 30 6 1 23 28:70 19
16. Hajduk Marijanci 30 4 4 22 26:88 16

Izvori:
[1] rsssf.com
[5] NS Osijek

1. ŽNL Požeško-slavonska[uredi | uredi kôd]

mj. klub ut. pob. ner. por. gol+ gol- bod
1. Tim osvježenje Kuzmica 26 17 3 6 75 35 54
2. Požega 26 17 3 6 84 40 54
3. Eminovci 26 14 3 9 59 47 45
4. Dinamo Vidovci 26 13 3 10 52 39 42
5. Kamen Vetovo 26 11 5 10 52 48 38
6. Sulkovci 26 11 5 10 55 52 38
7. Jakšić 26 12 2 12 65 68 38
8. Kaptol 26 11 2 13 56 76 35
9. Dobrovac 26 10 4 12 55 52 34
10. BSK Bazinatours Buk 26 10 2 14 45 54 32
11. Kutjevo 26 9 4 13 31 43 31
12. Dinamo Rajsavac 26 8 4 14 48 61 28
13. Croatia Mihaljevci 26 10 1 15 46 70 28
14. Graničar Zagrađe 26 5 7 14 52 70 22
Tim osvježenje Kuzmica je bilo prvak jer je imalo bolji međusobni omjer s Požegom.

Izvori:
[1] rsssf.com

1. ŽNL Primorsko-goranska[uredi | uredi kôd]

mj. klub ut. pob. ner. por. gol+ gol- bod
1. Cres 28 20 5 3 82 28 65
2. Kraljevica 28 20 3 5 71 25 63
3. Borac Bakar 28 13 7 8 42 34 46
4. Rječina Dražice 28 12 5 11 63 45 41
5. Turbina (Tribalj - Šmrika) 28 12 5 11 46 42 41
6. Lučki radnik Rijeka 28 11 5 12 36 50 38
7. Vrbovsko 28 11 5 12 45 62 38
8. Lošinj (Mali Lošinj) 27 9 8 10 37 42 35
9. Rab 28 10 4 14 37 37 34
10. OŠK Omišalj 28 9 6 13 43 61 33
11. Rikard Benčić Rijeka 27 9 5 13 38 48 32
12. Draga Mošćenička Draga 28 9 5 14 36 46 32
13. Zamet Rijeka 28 9 5 14 34 49 32
14. Omladinac Vrata 28 8 7 13 38 59 31
15. Risnjak Lokve 28 7 5 16 38 58 26

Izvori:
[1] rsssf.com

1. ŽNL Sisačko-moslavačka[uredi | uredi kôd]

mj. klub ut. pob. ner. por. gol+ gol- bod
1. Banovac Glina 25 16 5 4 62 28 53
2. Lekenik 25 15 6 4 66 29 51
3. Radnik Majur 25 14 5 6 53 34 47
4. Zrinski Odra 25 13 3 9 43 39 42
5. TŠK 1932 Topolovac 25 12 3 10 65 53 39
6. Sloga-Maris Stari Grabovac 25 12 2 11 49 51 38
7. Topusko 25 11 4 10 47 40 37
8. Mladost Gornja Gračenica 25 11 4 10 44 47 37
9. Mladost Repušnica 25 8 7 10 39 48 31
10. Moslavac Popovača 25 7 9 9 42 34 30
11. Jasenovac 25 7 5 13 41 55 26
12. Slavonac Lipovljani 25 7 4 14 36 64 25
13. Lokomotiva Kutina 25 4 2 19 45 89 14
14. INA Novo Pračno 13 1 3 9 15 36 6
INA Novo Pračno odustala nakon zimske pauze

Izvori:
[1] rsssf.com
[6] ŽNS Sisačko-moslavačka

ŽNL Splitsko-dalmatinska[uredi | uredi kôd]

mj. klub ut. pob. ner. por. gol+ gol- bod
1. Omladinac Vranjic 21 15 5 1 60 13 50
2. Jadran Tučepi 21 11 5 5 52 38 38
3. Mračaj Runović 21 11 4 6 43 23 36 (-1)
4. Tekstilac Sinj 21 8 7 6 32 26 31
5. Poljičanin 1919 Srinjine 21 7 6 8 33 37 27
6. Jadran Supetar 21 6 7 8 32 34 25
7. Čaporice - Trilj 21 5 3 14 23 56 18
8. Vrlika 21 2 1 18 21 68 7

Izvori:
[1] rsssf.com

1. ŽNL Varaždinska[uredi | uredi kôd]

mj. klub ut. pob. ner. por. gol+ gol- bod
1. Nedeljanec 26 19 4 3 75 33 61
2. Jelžabet 26 18 4 4 71 32 50
3. Rudar 47 (Maruševec - Donje Ladanje) 26 14 8 4 68 36 50
4. Polet Tuhovec 26 14 4 8 55 42 46
5. Polet Cestica 26 12 6 8 72 47 42
6. Zadrugar Hrastovsko 26 12 6 8 43 41 42
7. Lepoglava 26 12 4 10 62 59 40
8. Dubravka Turčin 26 10 5 11 51 54 35
9. Bednja Beletinec 26 10 3 13 57 45 33
10. Drava Strmec 26 9 5 12 48 55 32
11. Trnje Trnovec 26 8 7 11 42 47 31
12. Nova Ves 26 6 3 17 33 65 21
13. Mladost Margečan 26 4 3 19 32 85 15
14. Razvitak Čičkovina 26 3 4 19 30 98 13

Izvori:
[1] rsssf.com

1. ŽNL Virovitičko-podravska[uredi | uredi kôd]

mj. klub ut. pob. ner. por. gol+ gol- bod
1. Lukač 05 24 18 5 1 52 9 59
2. Omladinac Korija 24 18 2 4 71 18 56
3. Turanovac 24 17 3 4 47 16 54
4. Voćin 24 12 9 3 56 24 45
5. Rezovac 24 10 7 7 38 29 37
6. Munja Veliki Rastovac 24 11 2 11 42 33 35
7. Bratstvo Gornje Bazje 24 9 5 10 41 26 32
8. Crnac 24 7 3 14 29 49 24
9. Dinamo Kapela Dvor 24 7 5 12 30 51 24 (-2)
10. Bilogora Špišić Bukovica 24 6 4 14 33 56 22
11. DOŠK Dolci 24 6 2 16 33 91 20
12. Gradina 24 5 3 16 29 57 18
13. Sloga Zdenci 24 4 2 18 26 68 14

Izvori:
[1] rsssf.com

1. ŽNL Vukovarsko-srijemska[uredi | uredi kôd]

Mj. Klub Sus. Pob Rem Por GR Bod
1. Mladost Antin 33 24 7 2 84:25 79
2. Nosteria Nuštar 33 23 2 8 99:30 71
3. Mladost Privlaka 33 18 4 11 60:38 58
4. Tomislav Cerna 33 16 9 8 44:37 57
5. Vupik Vukovar 33 16 4 13 63:55 52
6. Slavonac Gradište 33 15 5 13 61:60 50
7. Jadran Gunja 33 13 8 12 55:48 47
8. HAŠK Sokol Stari Jankovci 33 15 2 16 51:50 47
9. Vuteks-Sloga Vukovar 33 13 6 14 59:54 45
10. Lipovac 33 13 6 14 57:53 45
11. Bedem Ivankovo 33 12 7 14 58:63 43
12. Vrbanja 33 13 3 17 47:63 42
13. Zrinski Bošnjaci 33 11 7 15 61:61 40
14. Hajduk Tovarnik 33 11 6 16 42:64 39
15. Borac Retkovci 33 10 5 18 66:100 35
16. Frankopan Rokovci-Andrijaševci 33 7 10 16 32:75 31
17. Šokadija Stari Mikanovci 33 5 5 23 39:91 18 (-2)
18. Borovo Vukovar 17 5 2 10 24:36 17
Borovo istupilo iz natjecanja prije proljetnog dijela

Izvori:
[7] HNK Borovo, ljestvica
[8] HNK Borovo, rezultati
[1] rsssf.com

ŽNL Zadarska[uredi | uredi kôd]

mj. klub ut. pob. ner. por. gol+ gol- bod
1. Škabrnja 30 22 5 3 62 24 71
2. Pakoštane 30 20 7 3 75 22 67
3. Zlatna Luka Sukošan 30 19 8 3 87 30 65
4. Gorica 30 19 4 7 88 33 61
5. Croatia Turanj 30 15 4 11 76 49 49
6. Zemunik (Zemunik Donji) 30 13 8 9 61 60 47
7. Paklenica Starigrad 30 14 2 14 73 62 44
8. Nova Zora Sveti Filip i Jakov 30 12 6 12 75 68 42
9. Arbanasi Zadar 30 13 1 16 56 57 39 (-1)
10. Podgradina 30 11 4 15 47 61 37
11. NOŠK Novigrad 30 10 6 14 41 65 36
12. Bibinje 30 9 7 14 50 67 34
13. Vrčevo Glavica 30 8 7 15 42 56 31
14. Debeljak 30 7 4 19 45 103 24 (-1)
15. Dalmatinac Crno 30 5 4 21 38 101 19
16. Velebit Gračac 30 3 3 24 44 102 11 (-1)

Izvori:
[1] rsssf.com
[9] Zadarski list

Poveznice[uredi | uredi kôd]

Izvori[uredi | uredi kôd]


Soccerball.svg Nedovršeni članak 5. rang HNL-a 2009./10. koji govori o nogometu treba dopuniti. Dopunite ga prema pravilima Wikipedije.