Dodatak:Popis vrsta:Rub

Izvor: Wikipedija
Jump to navigation Jump to search


  • Taksoni:

Ruba , Rubacer , Rubanostreptus , Rubellatoma , Rubellia , Rubellimicrobium , Rubia , Rubiaceae , Rubiales , Rubicundiella , Rubidograptis , Rubikia , Rubilepis , Rubinoboletus , Rubioia , Rubivirus , Rubovietnamia , Rubrepeira , Rubria , Rubrimonas , Rubrinectria , Rubrioxytricha , Rubrisciurus , Rubritalea , Rubritepida , Rubrius , Rubrivivax , Rubrobacter , Rubrobacteraceae , Rubrobacterales , Rubrograptis , Rubrogryllus , Rubroporus , Rubroscirus , Rubulavirus , Rubus , Rubuseius ,

Ruba[uredi VE | uredi]

Ruba Walker, 1859[uredi VE | uredi]

Animalia → Arthropoda → Insecta → Diptera → Stratiomyidae

Rubacer Rydb.[uredi VE | uredi]

status nije riješen:

Plantae → Tracheophyta → Magnoliopsida → Rosales → Rosaceae

Rubanostreptus Krabbe, 1982[uredi VE | uredi]

Animalia → Arthropoda → Diplopoda → Spirostreptida → Spirostreptidae

Rube[uredi VE | uredi]

Rubellatoma Bartsch & Rehder, 1939[uredi VE | uredi]

Animalia → Mollusca → Gastropoda → Neogastropoda → Conoidea → Mangeliidae

Rubellia Stål, 1875[uredi VE | uredi]

Animalia → Arthropoda → Insecta → Orthoptera → Pyrgomorphoidea → Pyrgomorphidae

Rubellimicrobium Denner et al., 2006[uredi VE | uredi]

Bacteria → Proteobacteria → Alphaproteobacteria → Rhodobacterales → Rhodobacteraceae

Rubentia Comm. ex Juss.[uredi VE | uredi]

  1. Rubentia angustifolia Colla
  2. Rubentia angustifolia Bojer ex Steud.
  3. Rubentia longifolia Desf.
  4. Rubentia mauritiana Desf.

Plantae → Tracheophyta → Magnoliopsida → Celastrales → Celastraceae

Rubi[uredi VE | uredi]

Rubia L.[uredi VE | uredi]

Plantae → Tracheophyta → Magnoliopsida → Gentianales → Rubiaceae

Porodica Rubiaceae Juss.; Broćike[uredi VE | uredi]

  • Rodovi:

Acranthera, Acrobotrys, Acrosynanthus, Acunaeanthus, Adenorandia, Adenosacme, Adina, Adinauclea, Afrocanthium, Agathisanthemum, Agouticarpa, Aidia, Aidiopsis, Airosperma, Alberta, Aleisanthia, Aleisanthiopsis, Alibertia, Alleizettea, Alleizettella, Alseis, Amaioua, Amaracarpus, Amphiasma, Amphidasya, Amphistemon, Ancylanthos, Anisomeris, Anotis, Antherostele, Anthocephalus, Anthorrhiza, Anthospermopsis, Anthospermum, Antirhea, Antirrhoea, Aoranthe, Aparine, Aphaenandra, Aphanocarpus, Apomuria, Appunia, Arachnothryx, Arcytophyllum, Argocoffeopsis, Argostemma, Asemanthia, Aspera, Asperula, Astiella, Atractocarpus, Atractogyne, Augusta, Aulacocalyx, Axanthes, Badusa, Balmea, Bartlingia, Basanacantha, Bathysa, Batopedina, Bellermannia, Bellizinca, Belonophora, Benkara, Benzonia, Berghesia, Bertiera, Bigelovia, Bikkia, Blepharidium, Bobea, Boholia, Borojoa, Borreria, Bothriospora, Botryarrhena, Bouvardia, Brachytome, Bradea, Bremeria, Brenania, Breonadia, Breonia, Bruxanelia, Bullockia, Bungarimba, Burchellia, Burttdavya, Byrsophyllum, Caelospermum, Callipeltis, Calochone, Calycophyllum, Calycosia, Calycosiphonia, Campanocalyx, Camptopus, Canephora, Canthium, Capirona, Carapichea, Carpacoce, Carphalea, Carterella, Casasia, Cascarilla, Cassupa, Catesbaea, Catunaregam, Cephaelis, Cephalanthus, Cephalidium, Ceratopyxis , Ceriscoides, Ceuthocarpus, Chaetostachydium, Chalepophyllum, Chamaepentas, Chapelieria, Chasallia, Chassalia, Chazaliella, Chimarrhis, Chiococca, Chione, Chomelia, Choristes, Chrysoxylon, Ciliosemina, Cinchona, Cinchonopsis, Cladoceras, Clarkella, Coccochondra, Coccocypselum, Coddia, Coddingtonia, Coelopyrena, Coelospermum, Coffea, Coleactina, Colleteria, Colletoecema, Condalia, Condaminea, Conostomium, Coprosma, Coptophyllum, Coptosapelta, Coptosperma, Cordiera, Cordylostigma, Corynanthe, Coryphothamnus, Cosmibuena, Cosmocalyx, Coussarea, Coutaportla, Coutarea, Cowiea, Craterispermum, Cremaspora, Cremocarpon, Crinita, Crobylanthe, Crocyllis, Crossopteryx, Crucianella, Cruciata, Cruckshanksia, Crusea, Csapodya, Cubanola, Cuviera, Cyanoneuron, Cyclophyllum, Cyrtanthus, Damnacanthus, Danais, Deccania, Declieuxia, Delpechia, Dendrosipanea, Denscantia, Dentella, Deppea, Diacrodon, Dialypetalanthus, Dibrachionostylus, Dichilanthe, Dictyandra, Didymaea, Didymochlamys, Didymopogon, Didymosalpinx, Diodella, Diodia, Dioecrescis, Dioicodendron, Diplospora, Dirichletia, Discospermum, Diyaminauclea, Dolianthus, Dolichodelphys, Dolicholobium, Dolichometra, Dolichopentas, Donkelaaria, Donnellyanthus, Dorothea, Duidania, Dunnia, Duperrea, Duroia, Durringtonia, Edithea, Eizia, Elaeagia, Eleuthranthes, Emmenopterys, Emmeorhiza, Empogona, Endolasia, Enterospermum, Eosanthe, Eriosemopsis, Erithalis, Ernodea, Eteriscius, Euclinia, Euosmia, Evea, Everistia, Exallage, Exostema, Fadogia, Fadogiella, Faramea, Ferdinandusa, Feretia, Fergusonia, Fernelia, Flagenium, Flemingia, Fleroya, Flexanthera, Fosbergia, Froelichia, Fructesca, Gaertnera, Galianthe, Galiniera, Galium, Gallienia, Galopina, Ganguelia, Gardenia, Gardeniopsis, Genipa , Gentingia, Geocardia, Geophila, Gerontogea, Gillespiea, Gleasonia, Glionnetia, Glossostipula, Gomphocalyx, Gonotheca, Gonyanera, Gonzalagunia, Gonzalea, Gouldia, Greenea, Greeniopsis, Griffithia, Grumilea, Guettarda, Guihaiothamnus, Gynochthodes, Gyrostipula, Habroneuron, Haldina, Hamelia, Hamiltonia, Hedstromia, Hedyotis, Hedythyrsus, Heinsenia, Heinsia, Hekistocarpa, Henriquezia, Heterophyllaea, Hexasepalum, Hillia, Himalrandia, Hindsia, Hintonia, Hippotis, Hodgkinsonia, Hoffmannia, Holstianthus, Homollea, Homolliella, Houstonia, Howardia, Hutchinsonia, Hydnophytum, Hydrophylax, Hymenocoleus, Hymenodictyon, Hymenodyction, Hyperacanthus, Hypobathrum, Hyptianthera, Ipecacuanha, Isertia, Isidorea, Ixora, Jackiopsis, Janotia, Jaubertia, Joosia, Jovetia, Jurgensia, Kadua, Kailarsenia, Kajewskiella, Keenania, Keetia, Kelloggia, Kerianthera, Khasiaclunea, Klossia, Knoxia, Kochummenia, Kohautia, Kraussia, Kutchubaea, Ladenbergia, Lamprothamnus, Landiopsis, Larsenaikia, Lasianthus, Lasionema, Lasiostoma, Lathraeocarpa, Lecananthus, Lecariocalyx, Lelya, Lemyrea, Lepidostoma, Leptactina, Leptactinia, Leptodermis, Leptomischus, Leptopetalum, Leptoscela, Leptostigma, Lerchea, Leucocodon, Leucolophus, Limnosipanea, Lindenia, Lipostoma, Lorencea, Lucinaea, Luculia, Lucya, Ludekia, Macbrideina, Machaonia, Macrocnemum, Macrosphyra, Maguireocharis, Maguireothamnus, Malanea, Manettia, Manostachya, Mantalania, Mapouria, Margaritopsis, Martensianthus, Maschalodesme, Massularia, Mastixiodendron, Mazaea, Melachone, Melanea, Melanopsidium, Menestoria, Mephitidia, Mericarpaea, Merumea, Metabolos, Metadina, Mexotis, Meyna, Micrasepalum, Microphysa, Mitchella, Mitracarpus, Mitragyna, Mitrasacmopsis, Mitriostigma, Molopanthera, Monosalpinx, Morelia, Morierina, Morinda, Morindopsis, Motleyia, Mouretia, Multidentia, Mussaenda, Mussaendopsis, Mycetia, Myonima, Myrioneuron, Myrmecodia, Myrmecoides, Myrmeconauclea, Myrmephytum, Nargedia, Nauclea, Neanotis, Neblinathamnus, Nematostylis, Nenax, Neobertiera, Neoblakea, Neogaillonia, Neohymenopogon, Neolamarckia, Neomussaenda, Neonauclea, Nernstia, Nertera, Nesohedyotis, Neurocalyx, Neurocarpaea, Nichallea, Nodocarpaea, Nonatelia, Normandia, Nostolachma, Notopleura, Ochreinauclea, Octavia, Octotropis, Oldenlandia, Oldenlandiopsis, Oligocodon, Omiltemia, Opercularia, Ophiorrhiza, Oreopolus, Oribasia, Osa, Otiophora, Otomeria, Ottoschmidtia, Ourouparia, Oxyanthus, Oxyceros, Pachystigma, Pachystylus, Paederia, Pagamea, Pagameopsis, Palicourea, Pappostyles, Paracephaelis, Parachimarrhis, Paracoffea, Paracorynanthe, Paragenipa, Paraknoxia, Parapentas, Patabea, Patima, Pauridiantha, Pausinystalia, Pavetta, Payera, Pentagonia, Pentaloncha, Pentanisia, Pentanopsis, Pentas, Pentodon, Peponidium, Perakanthus, Perama, Peripeplus, Pertusadina, Petagomoa, Petesia, Petitiocodon, Petunga, Phellocalyx, Phialanthus, Phialiphora, Phuopsis, Phyllacanthus, Phyllis, Phyllocrater, Phyllomelia, Phyllopentas, Phylohydrax, Picardaea, Pimentelia, Pinarophyllon, Pinckneya, Pitardella, Pittoniotis, Placocarpa, Planaltina, Platycarpum, Plectroniella, Pleimeris, Pleiocoryne, Pleiocraterium, Plocama, Plocaniophyllon, Poecilocalyx, Pogonopus, Polycycliska, Polyozus, Polysphaeria, Polyura, Pomatium, Pomax, Pomazota, Porocarpus, Porterandia, Portlandia, Posoqueria, Pouchetia, Praravinia, Preussiodora, Prismatomeris, Psathura, Pseudaidia, Pseudodiplospora, Pseudohamelia, Pseudomantalania, Pseudomiltemia, Pseudomussaenda, Pseudonesohedyotis, Pseudopyxis, Psilanthus, Psilobium, Psychotria, Psydrax, Psyllocarpus, Pteridocalyx, Pterogaillonia, Pubistylus, Pygmaeothamnus, Pyragra, Pyrostria, Quinquina, Rachicallis, Ramosmania, Randia, Raritebe, Razafimandimbisonia, Readea, Relbunium, Remijia, Renistipula, Rennellia, Restiaria, Retiniphyllum, Rhadinopus, Rhaphidura, Rhipidantha, Rhodopentas, Richardia, Richardsonia, Riodocea, Riqueuria, Robbrechtia, Robynsia, Rogiera, Roigella, Ronabea, Rondeletia, Rosenbergiodendron, Rothmannia, Rovaeanthus, Rubia, Rubovietnamia, Rudgea, Rustia, Rutidea, Rytigynia, Sabicea, Sacosperma, Saldinia, Salzmannia, Saprosma, Sarcocephalus, Sarcopygme, Sardinia, Schismatoclada, Schizenterospermum, Schizocalyx, Schizocolea, Schizomussaenda, Schmidtottia, Schradera, Schumanniophyton, Schwendenera, Sclerococcus, Scolosanthus, Scyphiphora, Scyphostachys, Sericanthe, Serissa, Shaferocharis, Sherardia, Sherbournia, Sickingia, Siderodendrum, Siemensia, Simira, Sinoadina, Sipanea, Sipaneopsis, Siphonandrium, Solena, Solenandra, Sommera, Spallanzania, Spathichlamys, Spermacoce, Spermadictyon, Sphinctanthus, Spiradiclis, Squamellaria, Stachyarrhena, Stachyococcus, Staelia, Standleya, Steenisia, Stenaria, Stenosepala, Stenostomum, Stenotis, Stephanococcus, Stephegyne, Stevensia, Steyermarkia, Stichianthus, Stigmanthus, Stilpnophyllum, Stipularia, Streblosa, Streblosiopsis, Strumpfia, Stylocoryna, Stylosiphonia, Suberanthus, Sulipa, Sulzeria, Synaptantha, Syringantha, Tamilnadia, Tammsia, Tamridaea, Tapanhuacanga, Tapiphyllum, Tarenna, Tarennoidea, Temnocalyx, Temnopteryx, Tennantia, Tepesia, Tessiera, Thamnoldenlandia, Theligonum, Thiollierea, Thogsennia, Timonius, Tinadendron, Tobagoa, Tocoyena, Tortuella, Tournefortiopsis, Trailliaedoxa, Trevirania, Triainolepis, Tricalysia, Trichostachys, Triflorensia, Trigonopyren, Uncaria, Uragoga, Urophyllum, Uruparia, Valantia, Vangueria, Vangueriella, Vangueriopsis, Vidalasia, Villaria, Virecta, Virectaria, Voigtia, Warneria, Warszewiczia, Webera, Wendlandia, Williamsia, Wittmackanthus, Xanthophytum, Xantonnea, Xantonneopsis, Zuccarinia

Plantae → Tracheophyta → Magnoliopsida → Gentianales

Red Rubiales; nije priznat[uredi VE | uredi]

Plantae → Tracheophyta → Magnoliopsida

Rubicundiella Heinrich, 1961[uredi VE | uredi]

Animalia → Arthropoda → Insecta → Hymenoptera → Ichneumonoidea → Ichneumonidae

Rubicundus[uredi VE | uredi]

  1. Rubicundus eos (Fernholm, 1991)
  2. Rubicundus lakeside (Mincarone & McCosker, 2004)
  3. Rubicundus lopheliae (Fernholm & Quattrini, 2008)
  4. Rubicundus rubicundus (Kuo, Lee & Mok, 2010)

Animalia → Chordata → Myxini → Myxiniformes → Myxinidae

Rubidograptis[uredi VE | uredi]

Animalia → Arthropoda → Insecta → Lepidoptera → Tortricoidea → Tortricidae

Rubikia H.C. Evans & Minter[uredi VE | uredi]

Fungi → Ascomycota

Rubilepis Dewially, 1950[uredi VE | uredi]

Animalia → Arthropoda → Insecta → Coleoptera → Scarabaeoidea → Melolonthidae

Rubinoboletus Pilát & Dermek[uredi VE | uredi]

Fungi → Basidiomycota → Agaricomycetes → Boletales → Boletaceae

Rubioia Agenjo, 1962[uredi VE | uredi]

Animalia → Arthropoda → Insecta → Lepidoptera → Gelechioidea → Scythrididae

Rubivirus[uredi VE | uredi]

Viruses → Togaviridae

Rubo[uredi VE | uredi]

Rubovietnamia Tirveng.[uredi VE | uredi]

Plantae → Tracheophyta → Magnoliopsida → Gentianales → Rubiaceae

Rubr[uredi VE | uredi]

Rubrepeira Levi, 1992[uredi VE | uredi]

  1. Rubrepeira rubronigra (Mello-Leitão, 1939)

Animalia → Arthropoda → Arachnida → Araneae → Araneidae Rubria ,

Rubricelatus[uredi VE | uredi]

sinonim:
  1. Rubricelatus pirotansis = Ikeda pirotansis (Menon & Datta Gupta, 1962)

Rubrimonas , Rubrinectria , Rubrioxytricha , Rubrisciurus , Rubritalea , Rubritepida ,

Rubrius Simon, 1887[uredi VE | uredi]

  1. Rubrius annulatus F. O. Pickard-Cambridge, 1899
  2. Rubrius antarcticus (Karsch, 1880)
  3. Rubrius castaneifrons (Simon, 1884)
  4. Rubrius lineatus Roth, 1967
  5. Rubrius major (Simon, 1904)
  6. Rubrius scottae Mello-Leitão, 1940
  7. Rubrius ululus Roth, 1967

Animalia → Arthropoda → Arachnida → Araneae → Amaurobiidae Rubrivivax , Rubrobacter , Rubrobacteraceae , Rubrobacterales , Rubrograptis , Rubrogryllus , Rubroporus , Rubroscirus ,

Rubu[uredi VE | uredi]

Rubulavirus[uredi VE | uredi]

Viruses → Mononegavirales → Paramyxoviridae

Rubus L.[uredi VE | uredi]

  1. Rubus abchaziensis Sudre
  2. Rubus abietinus Sudre
  3. Rubus abnormis (Sudre) Juz.
  4. Rubus aboriginum Rydb.
  5. Rubus acanthodes (Her.Hofmann ex Focke) E.Barber
  6. Rubus acclivitatum W.C.R.Watson
  7. Rubus accrescens A.Newton
  8. Rubus aciodontus Lefèvre & P.J.Müll.
  9. Rubus aculeolatus P.J.Müll.
  10. Rubus aculifer Fernald
  11. Rubus acuminatus Sm.
  12. Rubus acutifolius P.J.Müll.
  13. Rubus acutifrons Ley
  14. Rubus adamsii Sudre
  15. Rubus adenanthoides A.Newton
  16. Rubus adenochlamys (Focke) Focke
  17. Rubus adenoleucus Chaboiss.
  18. Rubus adenophorus Rolfe
  19. Rubus adenotrichus Schltdl.
  20. Rubus adjacens Fernald
  21. Rubus adornatoides H.E.Weber
  22. Rubus adornatus P.J.Müll. ex Wirtg.
  23. Rubus adscharicus Sanadze
  24. Rubus adscitus Genev.
  25. Rubus adspersus Weihe ex H.E.Weber
  26. Rubus adulans A.Beek
  27. Rubus aequalidens A.Newton
  28. Rubus aggregatus Kaltenb.
  29. Rubus aghadergensis D.E.Allen
  30. Rubus ahenifolius W.C.R.Watson
  31. Rubus aipetriensis Juz.
  32. Rubus alaskensis L.H.Bailey
  33. Rubus albicomiformis (Sabr.) Fritsch
  34. Rubus albicomus Gremli
  35. Rubus albiflorus Boulay & Lucand
  36. Rubus albionis W.C.R.Watson
  37. Rubus alceifolius Poir.
  38. Rubus alexeterius Focke
  39. Rubus allanderi H.Hyl. ex Bur‚n & H.E.Weber
  40. Rubus allegheniensis Porter
  41. Rubus almensis Juz.
  42. Rubus alnicolus Sudre
  43. Rubus alnifoliolatus H.Lév. & Vaniot
  44. Rubus alterniflorus P.J.Müll. & Lefèvre
  45. Rubus altiarcuatus W.C.Barton & Ridd.
  46. Rubus alumnus L.H.Bailey
  47. Rubus amabilis Focke
  48. Rubus amamianus Hatus. & Ohwi
  49. Rubus ambrosius Tr vn. & Oklej.
  50. Rubus amiantinus (Focke) A.Först.
  51. Rubus amisiensis H.E.Weber
  52. Rubus ammobius Buchenau & Focke
  53. Rubus amoenus Köhler ex Weihe
  54. Rubus amphidasys Focke
  55. Rubus amphimalacus H.E.Weber
  56. Rubus amphistrophus (Focke) Sabr.
  57. Rubus amplificatus Lees
  58. Rubus amplifrons Sudre
  59. Rubus amplus Fritsch ex Hal csy
  60. Rubus analogus Lefèvre & P.J.Müll.
  61. Rubus anatolicus Focke
  62. Rubus andegavensis Bouvet
  63. Rubus andersonii Hook.f.
  64. Rubus andrewsianus Blanch.
  65. Rubus anglobelgicus D.E.Allen & Vannerom
  66. Rubus anglocandicans A.Newton
  67. Rubus anglofuscus Edees
  68. Rubus angloserpens Edees & A.Newton
  69. Rubus angustibracteatus T.T.Yu & L.T.Lu
  70. Rubus angusticuspis Sudre
  71. Rubus angustifrons Sudre
  72. Rubus angustipaniculatus Holub
  73. Rubus angustisetus (Sudre) Y.Hesl.-Harr.
  74. Rubus anisacanthoides Sudre
  75. Rubus anisacanthopsis H.E.Weber
  76. Rubus anisacanthus G.Braun
  77. Rubus anoplocladus Sudre
  78. Rubus antonii (Borb s) Sabr.
  79. Rubus apetalus Poir.
  80. Rubus aphidifer A.Beek & K.Meijer
  81. Rubus apogaeus L.H.Bailey
  82. Rubus apricus Wimm.
  83. Rubus aptatus L.H.Bailey
  84. Rubus aquarum A.Newton & M.Porter
  85. Rubus arachnoideus Y.C.Liu & F.Y.Lu
  86. Rubus arcticus L.
  87. Rubus arcuans Fernald & H.St.John
  88. Rubus arduennensis Lib. ex Lej.
  89. Rubus arenicola Blanch.
  90. Rubus arenicolus Blanch.
  91. Rubus argutus Link
  92. Rubus ariconiensis A.Newton & M.Porter
  93. Rubus aristisepalus (Sudre) W.C.R.Watson
  94. Rubus arizonensis Focke
  95. Rubus armeniacus Focke
  96. Rubus armipotens W.C.Barton ex A.Newton
  97. Rubus arrhenii (Lange) Lange
  98. Rubus arrheniiformis W.C.R.Watson
  99. Rubus arvensis L.H.Bailey
  100. Rubus asclepiadeus Borb s
  101. Rubus asperidens Sudre ex Bouvet
  102. Rubus assamensis Focke
  103. Rubus atrebatum A.Newton
  104. Rubus atrichantherus E.H.L.Krause
  105. Rubus atrovinosus H.E.Weber
  106. Rubus audax L.H.Bailey
  107. Rubus augustus Hormuz.
  108. Rubus aurantiacus Focke
  109. Rubus aureolus Allander
  110. Rubus austromoravicus Holub
  111. Rubus austroslovacus Tr vn.
  112. Rubus austrotibetanus T.T.Yu & L.T.Lu
  113. Rubus avaloniensis A.Newton & R.D.Randall
  114. Rubus averyanus W.C.R.Watson
  115. Rubus axillaris Lej.
  116. Rubus babingtonianus W.C.R.Watson
  117. Rubus babingtonii T.B.Salter
  118. Rubus bagnallianus Edees
  119. Rubus baileyanus Britton
  120. Rubus bakerianus W.C.Barton & Ridd.
  121. Rubus bakonyensis G yer
  122. Rubus balatonicus Borb s
  123. Rubus balticus (Focke) E.H.L.Krause
  124. Rubus bambusarum Focke
  125. Rubus banaticus Ny r.
  126. Rubus barbatus Edgew.
  127. Rubus barberi H.E.Weber
  128. Rubus baronicus A.Beek
  129. Rubus barrandienicus Holub & Palek
  130. Rubus bartonii A.Newton
  131. Rubus baruthicus H.E.Weber
  132. Rubus bavaricus (Focke) Utsch
  133. Rubus bayeri Focke
  134. Rubus beckii Hal csy
  135. Rubus begoniifolius Holuby
  136. Rubus beijerinckii K.Meijer
  137. Rubus beirensis (Samp.) Samp.
  138. Rubus bercheriensis (Druce ex W.M.Rogers) W.M.Rogers
  139. Rubus bernardinus (Greene) Fedde
  140. Rubus bertramii G.Braun
  141. Rubus betckei T.Marsson
  142. Rubus bicolorispinosus Ny r.
  143. Rubus biflorus Buch.-Ham. ex Sm.
  144. Rubus biformispinus Blanch.
  145. Rubus bifrons Vest
  146. Rubus bigelovianus L.H.Bailey
  147. Rubus biloensis A.Newton & M.Porter
  148. Rubus biserratus P.J.Müll. ex Boulay
  149. Rubus bloxamianus Coleman ex Purchas
  150. Rubus bloxamii (Bab.) Lees
  151. Rubus bohemiicola Holub & Palek ex Holub
  152. Rubus bohemopolonicus Tr vn. & Ziel.
  153. Rubus bollei Focke
  154. Rubus bombycinus Matzke-Hajek
  155. Rubus bonatianus Focke
  156. Rubus boninensis Koidz.
  157. Rubus bonus-henricus Matzke-Hajek
  158. Rubus boraeanus Genev.
  159. Rubus botryeros (Focke ex W.M.Rogers) W.M.Rogers
  160. Rubus boudiccae A.L.Bull & Edees
  161. Rubus boulayi (Sudre) W.C.R.Watson
  162. Rubus bovinus A.Beek & H.E.Weber
  163. Rubus boyntonii Ashe
  164. Rubus brachystemon Heimerl
  165. Rubus bracteolifer Fernald
  166. Rubus bracteosus Weihe ex Lej. & Courtois
  167. Rubus braeuckeri G.Braun
  168. Rubus braeuckeriformis H.E.Weber
  169. Rubus brdensis Holub
  170. Rubus breconensis W.C.R.Watson
  171. Rubus bregutiensis A.Kern. ex Focke
  172. Rubus brevipetiolatus T.T.Yu & L.T.Lu
  173. Rubus brevistaminosus Edees & A.Newton
  174. Rubus breyninus Beck
  175. Rubus brigantinus Samp.
  176. Rubus briggsianus (W.M.Rogers) W.M.Rogers
  177. Rubus briggsii A.Bloxam
  178. Rubus britannicus W.M.Rogers
  179. Rubus brunneri W.Maurer
  180. Rubus bucknallii J.W.White
  181. Rubus buergeri Miq.
  182. Rubus buhnensis (G.Braun ex Focke) G.Braun
  183. Rubus bushii L.H.Bailey
  184. Rubus caeresiensis Sudre & Grav.
  185. Rubus caeruleicaulis Sudre
  186. Rubus caesarius D.E.Allen
  187. Rubus caesius L.
  188. Rubus caflischii Focke
  189. Rubus caldasianus Samp.
  190. Rubus calotemnus A.Beek
  191. Rubus calothyrsus A.Beek
  192. Rubus calvarii Hormuz.
  193. Rubus calvatus Lees ex A.Bloxam
  194. Rubus calvus H.E.Weber
  195. Rubus calycacanthus H.Lév.
  196. Rubus calycinus Wall. ex D.Don
  197. Rubus calyculatus Kaltenb.
  198. Rubus cambrensis W.C.R.Watson
  199. Rubus campaniensis Winkel ex A.Beek
  200. Rubus camptostachys G.Braun
  201. Rubus canadensis L.
  202. Rubus canaliculatus P.J.Müll.
  203. Rubus candicans Weihe ex Rchb.
  204. Rubus canduliger Bijlsma & Haveman
  205. Rubus canescens DC.
  206. Rubus caninitergi H.E.Weber
  207. Rubus cantabrigiensis A.L.Bull & A.C.Leslie
  208. Rubus canterburiensis Edees
  209. Rubus cantianus (W.C.R.Watson) Edees & A.Newton
  210. Rubus capitulatus Utsch
  211. Rubus capparidopsis Hormuz.
  212. Rubus capricollensis (Sprib.) Sprib.
  213. Rubus cardiophyllus Lefèvre & P.J.Müll.
  214. Rubus carduelis Matzke-Hajek
  215. Rubus carinthiacus Hal csy
  216. Rubus carneus Sabr.
  217. Rubus carnkiefensis Rilstone
  218. Rubus caroli Beck
  219. Rubus carpinetorum Freyn
  220. Rubus cartalinicus Juz.
  221. Rubus casparyi Wirtg.
  222. Rubus castaneifolius Sabr.
  223. Rubus castellarnaui Pau
  224. Rubus × castoreus (Laest.) Fr.
  225. Rubus castranus Samp.
  226. Rubus castrensis Wolley-Dod
  227. Rubus castroviejoi Mon.-Huelin
  228. Rubus caucasicus Focke
  229. Rubus caucasigenus (Sudre) Juz.
  230. Rubus caudifolius Wuzhi
  231. Rubus cavatifolius P.J.Müll. ex Boulay
  232. Rubus celticus A.Newton
  233. Rubus celtidifolius Focke ex Gremli
  234. Rubus centrobohemicus Holub
  235. Rubus centronotus A.Kern.
  236. Rubus ceratifolius A.Beek
  237. Rubus cerdicii D.E.Allen
  238. Rubus ceticus Hal csy
  239. Rubus chaerophylloides Sprib.
  240. Rubus chaerophyllus RJP 29/02/2012
  241. Rubus chamaemorus L.
  242. Rubus charadzeae Sanadze
  243. Rubus chiliadenus Focke
  244. Rubus chingii Hu
  245. Rubus chloocladus W.C.R.Watson
  246. Rubus chloophyllus Sudre
  247. Rubus chloranthus (Sabr.) Fritsch
  248. Rubus chlorocladus Sabr.
  249. Rubus chlorostachys P.J.Müll.
  250. Rubus chlorothyrsus Focke
  251. Rubus christiansenorum H.E.Weber
  252. Rubus chroosepalus Focke
  253. Rubus chrysobotrys Hand.-Mazz.
  254. Rubus chrysoxylon (W.M.Rogers) W.M.Rogers
  255. Rubus cimbricus Focke
  256. Rubus cinclidodictyus Cardot
  257. Rubus cinerascens Weihe ex Lej. & Courtois
  258. Rubus cinerosiformis Rilstone
  259. Rubus cinerosus W.M.Rogers
  260. Rubus circipanicus E.H.L.Krause
  261. Rubus cirlioarae Ny r.
  262. Rubus cissburiensis W.C.Barton & Ridd.
  263. Rubus clivicola E.Walker
  264. Rubus clusii Borb s
  265. Rubus coccinatus K.Meijer
  266. Rubus cochinchinensis Tratt.
  267. Rubus cochlearis Matzke-Hajek
  268. Rubus cockburnianus Hemsl.
  269. Rubus colemannii A.Bloxam
  270. Rubus collicola Sudre
  271. Rubus collinus DC.
  272. Rubus columellaris Tutcher
  273. Rubus commutatus (G. Braun ex Focke) Focke
  274. Rubus concameratus H.A.Davis & T.Davis
  275. Rubus condensatiformis H.E.Weber
  276. Rubus condensatus P.J.Müll.
  277. Rubus confertiflorus W.C.R.Watson
  278. Rubus confinis P.J.Müll.
  279. Rubus confusidens H.E.Weber
  280. Rubus conjungens (Bab.) W.M.Rogers
  281. Rubus conothyrsoides H.E.Weber
  282. Rubus conspersus W.C.R.Watson
  283. Rubus conspicuus P.J.Müll. ex Wirtg.
  284. Rubus constrictus Lefèvre & P.J.Müll.
  285. Rubus conterminus Sudre
  286. Rubus contiguus (Gelert) Raunk.
  287. Rubus contractipes H.E.Weber
  288. Rubus contritidens A.Beek & K.Meijer
  289. Rubus coombensis Rilstone
  290. Rubus corbierei Boulay
  291. Rubus corchorifolius L.f.
  292. Rubus cordatifolius (W.M.Rogers ex Ridd.) D.E.Allen
  293. Rubus cordifolius Weihe & Nees
  294. Rubus cordiformis H.E.Weber & Martensen
  295. Rubus coreanus Miq.
  296. Rubus coriifolius Liebm.
  297. Rubus coriifrons (Sabr.) Hayek
  298. Rubus cornubiensis (W.M.Rogers ex Ridd.) Rilstone
  299. Rubus correctispinosus H.E.Weber
  300. Rubus corylinus P.J.Müll.
  301. Rubus cotteswoldensis W.C.Barton & Ridd.
  302. Rubus couchii Rilstone ex D.E.Allen
  303. Rubus crassidens H.E.Weber
  304. Rubus crassifolius T.T.Yu & L.T.Lu
  305. Rubus crassus Holuby
  306. Rubus crataegifolius Bunge
  307. Rubus × crepinii Sudre
  308. Rubus crespignyanus W.C.R.Watson
  309. Rubus crimaeus Juz.
  310. Rubus criniger (E.F.Linton) W.M.Rogers
  311. Rubus crispomarginatus Holub
  312. Rubus croceacanthus H.Lév.
  313. Rubus crucimontis Hayek
  314. Rubus crudelis W.C.R.Watson
  315. Rubus cruentatus P.J.Müll. ex Focke
  316. Rubus ctenodon (Sabr.) Fritsch
  317. Rubus cuiedensis Ny r.
  318. Rubus cumbrensis A.Newton
  319. Rubus cunctator Focke
  320. Rubus cuneifolius Pursh
  321. Rubus curvaciculatus Walsemann ex H.E.Weber
  322. Rubus curvidens Ley
  323. Rubus curvispinosus Edees & A.Newton
  324. Rubus cuspidatus P.J.Müll.
  325. Rubus cuspidiferus P.J.Müll. & Lefèvre
  326. Rubus cyclomorphus H.E.Weber
  327. Rubus cyclops Mon.-Huelin
  328. Rubus cyri Juz.
  329. Rubus czarnunensis (Sprib.) Sprib.
  330. Rubus daltrii Edees & Rilstone
  331. Rubus damieni H.Lév.
  332. Rubus darssensis Henker & Kiesew.
  333. Rubus dasycarpus (Sabr.) Fritsch
  334. Rubus dasycladus A.Kern.
  335. Rubus dasycoccus W.C.R.Watson
  336. Rubus dasyphyllus (W.M.Rogers) E.S.Marshall
  337. Rubus daveyi Rilstone
  338. Rubus deamii L.H.Bailey
  339. Rubus dechenii Wirtg.
  340. Rubus decurrentispinus H.E.Weber
  341. Rubus decurtatus P.J.Müll.
  342. Rubus decussatus W.C.Barton ex A.Newton
  343. Rubus dejonghii A.Beek
  344. Rubus delavayi Franch.
  345. Rubus delectus P.J.Müll. & Wirtg.
  346. Rubus deliciosus Torr.
  347. Rubus × deltoideus P.J.Müll.
  348. Rubus densissimus H.A.Davis & T.Davis
  349. Rubus dentatifolius (Briggs) W.C.R.Watson
  350. Rubus depavitus L.H.Bailey
  351. Rubus deruyveri Vannerom & E.Jacques
  352. Rubus desarmatus A.Beek
  353. Rubus dethardingii E.H.L.Krause
  354. Rubus devitatus Matzke-Hajek
  355. Rubus devoniensis (Focke ex W.M.Rogers) W.M.Rogers
  356. Rubus deweveri A.Beek
  357. Rubus dierschkeanus H.E.Weber
  358. Rubus diffusus Sanadze
  359. Rubus diminutus G yer
  360. Rubus discernendus (Sudre) Sudre
  361. Rubus discors A.Beek
  362. Rubus dissimilis L.H.Bailey
  363. Rubus dissimulans Lindeb.
  364. Rubus distortifolius Matzke-Hajek
  365. Rubus distractiformis A.Newton
  366. Rubus distractus P.J.Müll. ex Wirtg.
  367. Rubus divaricatus P.J.Müll.
  368. Rubus × divergens P.J.Müll.
  369. Rubus diversiarmatus W.C.R.Watson
  370. Rubus diversus W.C.R.Watson
  371. Rubus × dobuniensis Sudre & Ley
  372. Rubus doerrii H.E.Weber
  373. Rubus doftanensis Ny r.
  374. Rubus dolichocarpus Juz.
  375. Rubus dolichophyllus Hand.-Mazz.
  376. Rubus dollnensis Sprib.
  377. Rubus doyonensis Hand.-Mazz.
  378. Rubus drautensis Ny r.
  379. Rubus drejeri Jensen ex Lange
  380. Rubus drenthicus A.Beek & K.Meijer
  381. Rubus dumnoniensis Bab.
  382. Rubus dunensis W.M.Rogers
  383. Rubus dunnii F.P.Metcalf
  384. Rubus durescens W.R.Linton
  385. Rubus durotrigum R.P.Murray
  386. Rubus eboracensis W.C.R.Watson
  387. Rubus ebudensis A.Newton
  388. Rubus echinatoides (W.M.Rogers) Dallman
  389. Rubus echinatus Lindl.
  390. Rubus echinosepalus H.E.Weber
  391. Rubus edeesii H.Weber & A.L.Bull
  392. Rubus eduardii Borb s
  393. Rubus effrenatus A.Newton
  394. Rubus egregius Focke
  395. Rubus egregiusculus (Frid. & Gelert) E.H.L.Krause
  396. Rubus ehrnsbergeri H.E.Weber
  397. Rubus eiderianus (Frid.) H.E.Weber
  398. Rubus eifeliensis Wirtg.
  399. Rubus elatior Focke ex Gremli
  400. Rubus elegans P.J.Müll.
  401. Rubus elegantispinosus (A.Schumach.) H.E.Weber
  402. Rubus elegantissimus Hayek
  403. Rubus elegantulus Blanch.
  404. Rubus ellipticus Sm.
  405. Rubus eluxatus Neuman
  406. Rubus entomodontus P.J.Müll.
  407. Rubus epipsilos Focke
  408. Rubus erinulus A.Beek
  409. Rubus eriocarpus Liebm.
  410. Rubus eriostachys P.J.Müll. & Lefèvre
  411. Rubus errabundus W.C.R.Watson
  412. Rubus erubescens Wirtg.
  413. Rubus erythrocarpus T.T.Yu & L.T.Lu
  414. Rubus erythrocladus Mart.
  415. Rubus erythrocomus G.Braun
  416. Rubus erythrops Edees & A.Newton
  417. Rubus erythrostachys (Sabr.) Hal csy
  418. Rubus euanthinus W.C.R.Watson
  419. Rubus eucalyptus Focke
  420. Rubus euchlous Focke
  421. Rubus × eumorphus Kupcsok & Sabr.
  422. Rubus euryanthemus W.C.R.Watson
  423. Rubus eurythyrsiger Juz.
  424. Rubus eustephanos Focke
  425. Rubus eustephanus Focke ex Diels
  426. Rubus evagatus Sudre
  427. Rubus exarmatus H.E.Weber & W.Jansen
  428. Rubus exornatus Ny r.
  429. Rubus exstans Walsemann & Stohr
  430. Rubus exsul Focke
  431. Rubus exsularis L.H.Bailey
  432. Rubus fabrimontanus (Sprib.) Sprib.
  433. Rubus fagetanus Ny r.
  434. Rubus fanjingshanensis L.T.Lu
  435. Rubus fasciculatiformis H.E.Weber
  436. Rubus fasciculatus P.J.Müll.
  437. Rubus fecundus L.H.Bailey
  438. Rubus feddei H.Lév. & Vaniot
  439. Rubus felix L.H.Bailey
  440. Rubus ferocior H.E.Weber
  441. Rubus ferox Vest
  442. Rubus festii H.E.Weber
  443. Rubus festivus P.J.Müll. & Wirtg. ex Focke
  444. Rubus fictus Sudre
  445. Rubus fimbrifolius P.J.Müll. & Wirtg. ex Focke
  446. Rubus fioniae Frid.
  447. Rubus firmus Frid. & Gelert ex Utsch
  448. Rubus fissipetalus P.J.Müll.
  449. Rubus fissus Lindl.
  450. Rubus flaccidus P.J.Müll.
  451. Rubus flagellaris Willd.
  452. Rubus flagelliflorus Focke
  453. Rubus flexuosus P.J.Müll. & Lefèvre
  454. Rubus floribundus Kunth
  455. Rubus florulentus Focke
  456. Rubus flosculosus Focke
  457. Rubus foersteri Matzke-Hajek
  458. Rubus foliaceistipulatus T.T.Yu & L.T.Lu
  459. Rubus foliosus Weihe
  460. Rubus fontivagus (Sudre) Prain
  461. Rubus formidabilis Lefèvre & P.J.Müll.
  462. Rubus formosensis Kuntze
  463. Rubus forrestianus Hand.-Mazz.
  464. Rubus fragariiflorus P.J.Müll.
  465. Rubus fragarioides Bertol.
  466. Rubus fragrans Focke
  467. Rubus franconicus H.E.Weber
  468. Rubus × fraseri Rehder
  469. Rubus fraternalis L.H.Bailey
  470. Rubus fraxinifoliolus Hayata
  471. Rubus fraxinifolius Poir.
  472. Rubus frederici A.Beek
  473. Rubus frisicus (Frid. ex Focke) Focke
  474. Rubus fritschii Sabr.
  475. Rubus frondisentis Blanch.
  476. Rubus frondosus (Torr.) Bigelow
  477. Rubus fuernrohrii H.E.Weber
  478. Rubus fujianensis T.T.Yu & L.T.Lu
  479. Rubus furnarius W.C.Barton & Ridd.
  480. Rubus furvicolor Focke
  481. Rubus furvus Sudre
  482. Rubus fuscicaulis Edees
  483. Rubus fuscicortex Sudre
  484. Rubus fuscifolius T.T.Yu & L.T.Lu
  485. Rubus fuscoater Weihe
  486. Rubus fuscorubens Focke
  487. Rubus fuscoviridis Rilstone
  488. Rubus fuscus Weihe
  489. Rubus galeatus H.E.Weber
  490. Rubus galloecicus Pau
  491. Rubus gallofuscus A.Newton & M.Porter
  492. Rubus gariannensis A.L.Bull
  493. Rubus garrulimontis Hormuz.
  494. Rubus gelertii Frid.
  495. Rubus geminatus H.E.Weber
  496. Rubus genevieri Boreau
  497. Rubus geniculatus Kaltenb.
  498. Rubus geoides Sm.
  499. Rubus georgicus Focke
  500. Rubus gerezianus Samp. ex Cout.
  501. Rubus gillotii Boulay
  502. Rubus gizellae Borb s
  503. Rubus glabricarpus W.C.Cheng
  504. Rubus glandicaulis Blanch.
  505. Rubus glandithyrsus G.Braun
  506. Rubus glanduliger W.C.R.Watson
  507. Rubus glandulosocalycinus Hayata
  508. Rubus glandulosocarpus M.X.Nie
  509. Rubus glareosus W.M.Rogers
  510. Rubus glaucellus Sudre
  511. Rubus glaucifolius Kellogg
  512. Rubus glauciformis Gust. ex H.Hyl.
  513. Rubus glaucovirens G.Maass
  514. Rubus glivicensis (Sprib. ex Sudre) Sprib.
  515. Rubus gloriosus A.Beek
  516. Rubus glossoides H.E.Weber & Stohr
  517. Rubus glottocalyx Beck
  518. Rubus gnarus L.H.Bailey
  519. Rubus gneissogenes Sudre
  520. Rubus godronii Lecoq & Lamotte
  521. Rubus gongshanensis T.T.Yu & L.T.Lu
  522. Rubus goniophorus H.E.Weber
  523. Rubus gothicus Frid. & Gelert ex E.H.L.Krause
  524. Rubus grabowskii Weihe ex Günther, Grab. & Wimm.
  525. Rubus gracilis J.Presl & C.Presl
  526. Rubus graecensis W.Maurer
  527. Rubus grandiflorus Ny r.
  528. Rubus grandipaniculatus T.T.Yu & L.T.Lu
  529. Rubus graniticola Hal csy ex Topitz
  530. Rubus granulatus Lefèvre & P.J.Müll.
  531. Rubus gratiosus P.J.Müll. & Lefèvre
  532. Rubus gratus Focke
  533. Rubus gravetii (Boulay) W.C.R.Watson
  534. Rubus grayanus Maxim.
  535. Rubus greinenis Hal csy ex Topitz
  536. Rubus gremblichii Hal csy
  537. Rubus gremlii Focke
  538. Rubus gressittii F.P.Metcalf
  539. Rubus griesiae H.E.Weber
  540. Rubus griffithianus W.M.Rogers
  541. Rubus grimesii L.H.Bailey
  542. Rubus griseus L.H.Bailey
  543. Rubus grossbaueri Beck
  544. Rubus grossus H.E.Weber
  545. Rubus guentheri Weihe
  546. Rubus guestphalicoides H.E.Weber
  547. Rubus guestphalicus (Focke) Utsch
  548. Rubus guttiferus Tr vn. & Holub
  549. Rubus gyamdaensis L.T.Lu & Boufford
  550. Rubus hadracanthus G.Braun
  551. Rubus haesitans Mart. & Walsemann
  552. Rubus haeupleri H.E.Weber
  553. Rubus hakonensis Franch. & Sav.
  554. Rubus halacsyi Borb s ex Hal csy
  555. Rubus hallandicus (Gabr. ex F.Aresch.) Neuman
  556. Rubus halsteadensis W.C.R.Watson
  557. Rubus hamatulus (Sabr.) Hayek
  558. Rubus hanceanus Kuntze
  559. Rubus hantonensis D.E.Allen
  560. Rubus hartmanii Gand.
  561. Rubus hassicus H.E.Weber
  562. Rubus hastiferus H.E.Weber
  563. Rubus hastifolius H.Lév. & Vaniot
  564. Rubus hastiformis W.C.R.Watson
  565. Rubus hawaiensis A.Gray
  566. Rubus hebecarpus P.J.Müll.
  567. Rubus hebecaulis Sudre
  568. Rubus hebridensis Edees
  569. Rubus helveticus Gremli
  570. Rubus hemistemon P.J.Müll. ex Boulay
  571. Rubus hemithyrsus Hand.-Mazz.
  572. Rubus henkeri H.E.Weber & Kiesew.
  573. Rubus henrici-egonis Holub
  574. Rubus henrici-weberi A.Beek
  575. Rubus henriquesii Samp.
  576. Rubus henryi Hemsl. & Kuntze
  577. Rubus hercynicus G.Braun
  578. Rubus herefordensis Sudre
  579. Rubus hesperius W.M.Rogers
  580. Rubus heterobelus Sudre
  581. Rubus heteromorphus Ripart ex Genev.
  582. Rubus heterophyllus Willd.
  583. Rubus hevellicus (E.H.L.Krause) E.H.L.Krause
  584. Rubus hibernicus (W.M.Rogers) W.M.Rogers
  585. Rubus hillebrandii H.Lév.
  586. Rubus hilsianus H.E.Weber
  587. Rubus hindii A.L.Bull
  588. Rubus hirsutior Fitschen ex H.E.Weber
  589. Rubus hirsutissimus (Sudre & Ley) W.C.R.Watson
  590. Rubus hirsutus Thunb.
  591. Rubus hirtifolius P.J.Müll. & Wirtg.
  592. Rubus hirtimimus Juz.
  593. Rubus hispidissimus Sudre
  594. Rubus hispidus L.
  595. Rubus histriculus H.E.Weber
  596. Rubus hobroensis A.Pedersen & Schou
  597. Rubus hochstetterorum Seub.
  598. Rubus holerythrus Focke
  599. Rubus holochloroides Sudre & Sabr.
  600. Rubus × holochloropsis Sudre
  601. Rubus holosericeus Vest
  602. Rubus holzfuszii Sprib.
  603. Rubus horrefactus P.J.Müll. & Lefèvre
  604. Rubus horridulus P.J.Müll. ex Boulay
  605. Rubus horridus Schultz
  606. Rubus hosseusii H.Lév.
  607. Rubus hostilis P.J.Müll. & Wirtg.
  608. Rubus howii Merr. & Chun
  609. Rubus hrubyi Rohlena
  610. Rubus huangpingensis T.T.Yu & L.T.Lu
  611. Rubus humifusus Weihe & Nees
  612. Rubus humulifolius C.A.Mey.
  613. Rubus hunanensis Hand.-Mazz.
  614. Rubus hylanderi Martensen & A.Pedersen
  615. Rubus hylocharis W.C.R.Watson
  616. Rubus hylonomus Lefèvre & P.J.Müll.
  617. Rubus hylophilus Ripart ex Genev.
  618. Rubus hypomalacus Focke
  619. Rubus hypopitys Focke
  620. Rubus hyposericeus Sudre
  621. Rubus hyrcanus Juz.
  622. Rubus hystricopsis (Frid.) Å.Gust.
  623. Rubus hystrix Weihe
  624. Rubus ibericus Juz.
  625. Rubus iceniensis A.Newton & H.E.Weber
  626. Rubus ichangensis Hemsl. & Kuntze
  627. Rubus ictus L.H.Bailey
  628. Rubus idaeopsis Focke
  629. Rubus idaeus L.
  630. Rubus ignoratus H.E.Weber
  631. Rubus ikenoensis H.Lév. & Vaniot
  632. Rubus illecebrosus Focke
  633. Rubus imbellis Matzke-Hajek
  634. Rubus imbricatus Hort
  635. Rubus immixtus Gust.
  636. Rubus immodicus A.Schumach. ex H.E.Weber
  637. Rubus imperialis Cham. & Schltdl.
  638. Rubus impolitus Sudre
  639. Rubus impressinervus F.P.Metcalf
  640. Rubus incanescens Bertol.
  641. Rubus incarnatus P.J.Müll.
  642. Rubus incisior H.E.Weber
  643. Rubus incurvatiformis Edees
  644. Rubus incurvatus Bab.
  645. Rubus indotatus Gremli
  646. Rubus indusiatus Focke
  647. Rubus indutus Boulay & Vendrely
  648. Rubus infestior Edees
  649. Rubus infestisepalus Edees & A.Newton
  650. Rubus infestus Weihe
  651. Rubus informifolius Edees
  652. Rubus infrarugosus (Sudre) Prain
  653. Rubus inhorrens (Focke) Holzfuss
  654. Rubus innominatus S.Moore
  655. Rubus inopacatus P.J.Müll. & Lefèvre
  656. Rubus inopertus (Focke) Focke
  657. Rubus insectifolius Lefèvre & P.J.Müll.
  658. Rubus insericatus P.J.Müll. ex Wirtg.
  659. Rubus insons L.H.Bailey
  660. Rubus insulariopsis H.E.Weber
  661. Rubus insularis F.Aresch.
  662. Rubus integribasis P.J.Müll. ex Boulay
  663. Rubus intensior Edees
  664. Rubus intercurrens Gust.
  665. Rubus interruptus Sudre
  666. Rubus intricatus P.J.Müll.
  667. Rubus invisus (L.H.Bailey) Britton
  668. Rubus iodnephes W.C.R.Watson
  669. Rubus irasuensis Liebm.
  670. Rubus irenaeus Focke
  671. Rubus iricus W.M.Rogers
  672. Rubus irritans Focke
  673. Rubus iscanus A.Newton & M.Porter
  674. Rubus istricus Posp.
  675. Rubus ithacanus L.H.Bailey
  676. Rubus iuvenis A.Beek
  677. Rubus jacens Blanch.
  678. Rubus jambosoides Hance
  679. Rubus jansenii H.E.Weber
  680. Rubus jianensis L.T.Lu & Boufford
  681. Rubus jinfoshanensis T.T.Yu & L.T.Lu
  682. Rubus joannis Beck
  683. Rubus josefianus H.E.Weber
  684. Rubus josholubii H.E.Weber
  685. Rubus juennensis Leute & W.Maurer
  686. Rubus junceus Blanch.
  687. Rubus juzepczukii Sanadze
  688. Rubus kacheticus Sanadze
  689. Rubus × kalaidae Juz.
  690. Rubus kaltenbachii Metsch
  691. Rubus kawakamii Hayata
  692. Rubus kelleri Hal csy
  693. Rubus kennedyanus Fernald
  694. Rubus ketzkhovelii Sanadze
  695. Rubus kiesewetteri Henker
  696. Rubus kisoensis Nakai
  697. Rubus kletensis M. Lepší & P. Lepší
  698. Rubus klimmekianus Matzke-Hajek
  699. Rubus koehleri Weihe
  700. Rubus koehnei H.Lév.
  701. Rubus krasanii Sabr.
  702. Rubus kudagorensis Sanadze
  703. Rubus kuleszae Ziel.
  704. Rubus kulinganus L.H.Bailey
  705. Rubus kwangsiensis H.L.Li
  706. Rubus laceratus P.J.Müll.
  707. Rubus laciniatus (Weston) Willd.
  708. Rubus lacustris W.M.Rogers
  709. Rubus laetecoloratus Ny r.
  710. Rubus laetus E.F.Linton
  711. Rubus laevicaulis A.Beek
  712. Rubus lagerbergii Lindeb.
  713. Rubus lainzii H.E.Weber
  714. Rubus lambertianus Ser.
  715. Rubus lamburnensis Rilstone
  716. Rubus lamprocaulus G.Braun
  717. Rubus lamprophyllus Gremli
  718. Rubus lanaticaulis Edees & A.Newton
  719. Rubus landoltii H.E.Weber
  720. Rubus langei Jensen ex Frid. & Gelert
  721. Rubus lanuginosus Steven ex Ser.
  722. Rubus lanyuensis Hung T.Chang
  723. Rubus largificus W.C.R.Watson
  724. Rubus lasiandrus H.E.Weber
  725. Rubus lasiococcus A.Gray
  726. Rubus lasiodermis Sudre
  727. Rubus lasiostylus Focke
  728. Rubus lasiothyrsus (Sudre) Sudre
  729. Rubus lasiotrichus Focke
  730. Rubus lasquiensis Sprib.
  731. Rubus latiarcuatus W.C.R.Watson
  732. Rubus latifolius Bab.
  733. Rubus latifrons (Progel) Hayek
  734. Rubus latisedes Meierott
  735. Rubus latoauriculatus F.P.Metcalf
  736. Rubus laudatus A.Berger
  737. Rubus lawrencei L.H.Bailey
  738. Rubus laxatifrons W.C.R.Watson
  739. Rubus laxus Focke
  740. Rubus leightonii Lees ex Leight.
  741. Rubus leiningeri W.Lang
  742. Rubus lejeunei Weihe
  743. Rubus lentiginosus Lees
  744. Rubus lepidulus (Sudre) Juz.
  745. Rubus leptadenes (Sudre) Sudre
  746. Rubus leptostemon Juz.
  747. Rubus leptothyrsus G.Braun
  748. Rubus lespinassei Clavaud
  749. Rubus lettii W.M.Rogers
  750. Rubus leucandriformis Edees & A.Newton
  751. Rubus leucandrus Focke
  752. Rubus leucanthus Hance
  753. Rubus leuciscanus E.H.L.Krause
  754. Rubus leucophaeus P.J.Müll.
  755. Rubus leucostachys Schleich. ex Sm.
  756. Rubus leviculus L.H.Bailey
  757. Rubus leyanus W.M.Rogers
  758. Rubus libertianus Weihe ex Lej. & Courtois
  759. Rubus lichuanensis T.T.Yu & L.T.Lu
  760. Rubus lidforssii (Gelert) Lange
  761. Rubus lignicensis Figert
  762. Rubus limitis Matzke-Hajek & H.Grossh.
  763. Rubus lindebergii P.J.Müll.
  764. Rubus lindleianus Lees
  765. Rubus lineatus Reinw. ex Blume
  766. Rubus linkianus Ser.
  767. Rubus lipovensis Ny r.
  768. Rubus lishuiensis T.T.Yu & L.T.Lu
  769. Rubus liubensis W.Maurer
  770. Rubus liui Yuen P.Yang & S.Y.Lu
  771. Rubus lividus G.Braun
  772. Rubus lobatidens H.E.Weber & Stohr
  773. Rubus lobatus T.T.Yu & L.T.Lu
  774. Rubus lobophyllus C.Shih ex F.P.Metcalf
  775. Rubus loehrii Wirtg.
  776. Rubus loganobaccus L.H.Bailey
  777. Rubus lohfauensis F.P.Metcalf
  778. Rubus londinensis (W.M.Rogers) W.C.R.Watson
  779. Rubus longebracteatus Ny r.
  780. Rubus longepedicellatus (Gust.) C.H.Stirt.
  781. Rubus longicuspis P.J.Müll. ex Genev.
  782. Rubus longifrons W.C.R.Watson
  783. Rubus longii Fernald
  784. Rubus longior A.Beek
  785. Rubus longipetiolatus Sanadze
  786. Rubus longisepalus P.J.Müll.
  787. Rubus longithyrsiger Lees ex Focke
  788. Rubus longus (W.M.Rogers & Ley) A.Newton
  789. Rubus loosii H.E.Weber
  790. Rubus louettensis (Sudre & Grav.) Prain
  791. Rubus lucens Focke
  792. Rubus lucensis H.E.Weber & E.Monasterio-Huelin
  793. Rubus lucentifolius Ziel. & Kosiński
  794. Rubus luchunensis T.T.Yu & L.T.Lu
  795. Rubus lucidus Rydb.
  796. Rubus ludensis W.C.R.Watson
  797. Rubus ludwigii Eckl. & Zeyh.
  798. Rubus luminosus Martensen
  799. Rubus lumnitzeri (Sabr.) Fritsch
  800. Rubus lusaticus Rostock
  801. Rubus lusitanicus R.P.Murray
  802. Rubus lutescens Franch.
  803. Rubus maassii Focke ex Bertram
  804. Rubus macer H.E.Weber
  805. Rubus macilentus Jacquem. ex Cambess.
  806. Rubus macranthelus T.Marsson
  807. Rubus macrocalyx Hal csy
  808. Rubus macrodontus P.J.Müll.
  809. Rubus macrophyllus Weihe & Nees
  810. Rubus macrostachys P.J.Müll.
  811. Rubus macrothyrsus Lange
  812. Rubus magnisepalus K.Meijer
  813. Rubus magurensis Ny r.
  814. Rubus majusculus (Sudre) Sudre
  815. Rubus malifolius Focke
  816. Rubus malipoensis T.T.Yu & L.T.Lu
  817. Rubus mallotifolius C.Y.Wu ex T.T.Yu & L.T.Lu
  818. Rubus malvernicus Edees
  819. Rubus maranensis (Samp.) Samp.
  820. Rubus margaritae G yer
  821. Rubus marianus (E.H.L.Krause) H.E.Weber
  822. Rubus marschallianus Juz.
  823. Rubus marshallii Focke & W.M.Rogers
  824. Rubus marssonianus H.E.Weber
  825. Rubus martensenii H.E.Weber
  826. Rubus maximiformis H.E.Weber
  827. Rubus maximus T.Marsson
  828. Rubus meierottii H.E.Weber
  829. Rubus melanocladus (Sudre) Ridd.
  830. Rubus melanodermis Focke ex W.M.Rogers
  831. Rubus melanoxylon P.J.Müll. & Wirtg.
  832. Rubus menglaensis T.T.Yu & L.T.Lu
  833. Rubus meracus L.H.Bailey
  834. Rubus mercicus Bagn.
  835. Rubus mercieri Genev.
  836. Rubus merinoi Pau ex Merino
  837. Rubus merlinii A.Newton & M.Porter
  838. Rubus mesogaeus Focke
  839. Rubus metallorum Margetts
  840. Rubus metoensis T.T.Yu & L.T.Lu
  841. Rubus metschii Focke
  842. Rubus micans Godr.
  843. Rubus michiganensis (Card ex L.H.Bailey) L.H.Bailey
  844. Rubus microbelus Sudre
  845. Rubus microphyllus L.f.
  846. Rubus microstachys Boulay
  847. Rubus milesianus D.E.Allen
  848. Rubus milfordensis Edees
  849. Rubus minutidentatus Sudre
  850. Rubus minutiflorus P.J.Müll.
  851. Rubus miostylus Boulay
  852. Rubus mirus L.H.Bailey
  853. Rubus missouricus L.H.Bailey
  854. Rubus miszczenkoi Juz.
  855. Rubus moestifrons Juz.
  856. Rubus moestus Holuby
  857. Rubus moldavicus Ny r.
  858. Rubus mollior L.H.Bailey
  859. Rubus mollis J.Presl & C.Presl
  860. Rubus mollissimus W.M.Rogers
  861. Rubus monensis W.C.Barton & Ridd.
  862. Rubus montanus Lib. ex Lej.
  863. Rubus montensis L.H.Bailey
  864. Rubus morganwgensis W.C.Barton & Ridd.
  865. Rubus morifolius P.J.Müll.
  866. Rubus mortensenii E.H.L.Krause
  867. Rubus moschus Juz.
  868. Rubus mougeotii Billot
  869. Rubus moylei W.C.Barton & Ridd.
  870. Rubus mucronatiformis (Sudre) W.C.R.Watson
  871. Rubus mucronatoides Ley ex W.M.Rogers
  872. Rubus mucronipetalus P.J.Müll.
  873. Rubus mucronulatus Boreau
  874. Rubus muenteri T.Marsson
  875. Rubus muhelicus Danner
  876. Rubus mulleri Lefèvre
  877. Rubus multifer L.H.Bailey
  878. Rubus multifidus Boulay & Malbr.
  879. Rubus multiformis Blanch.
  880. Rubus multisetosus T.T.Yu & L.T.Lu
  881. Rubus multispinus Blanch.
  882. Rubus mundus L.H.Bailey
  883. Rubus muricola Sennen
  884. Rubus muridens A.Beek
  885. Rubus murrayi Sudre
  886. Rubus mus A.Beek
  887. Rubus myricae Focke
  888. Rubus nagasawanus Koidz.
  889. Rubus nakeralicus Sanadze
  890. Rubus naldrettii (J.W.White) W.C.R.Watson
  891. Rubus nanitauricus Juz.
  892. Rubus navus L.H.Bailey
  893. Rubus neanias A.Beek
  894. Rubus neerlandicus A.Beek
  895. Rubus negatus A.Beek
  896. Rubus × neglectus Peck
  897. Rubus nelliae A.Beek
  898. Rubus nemoralis P.J.Müll.
  899. Rubus nemorensis Lefèvre & P.J.Müll.
  900. Rubus nemorosoides H.E.Weber
  901. Rubus nemorosus Hayne & Willd.
  902. Rubus × neogardicus Juz.
  903. Rubus neomalacus Sudre
  904. Rubus neomexicanus A.Gray
  905. Rubus neopyramidalis Ny r.
  906. Rubus neoviburnifolius L.T.Lu & Boufford
  907. Rubus nessensis Hall
  908. Rubus neumannianus H.E.Weber & Vannerom
  909. Rubus newbouldianus Rilstone
  910. Rubus newbouldii Bab.
  911. Rubus newbridgensis W.C.Barton & Ridd.
  912. Rubus newtonii Ballantyne
  913. Rubus nigricatus P.J.Müll. & Lefèvre
  914. Rubus nishimuranus Koidz.
  915. Rubus nitidiformis Sudre
  916. Rubus nivalis Douglas ex Hook.
  917. Rubus niveoserpens Ny r.
  918. Rubus niveus Thunb.
  919. Rubus × nobilis hort. angl. ex Regel
  920. Rubus nobilissimus (W.C.R.Watson) Pearsall
  921. Rubus nordicus (H.E.Weber & A.Pedersen) H.E.Weber
  922. Rubus norvegicus H.E.Weber & A.Pedersen
  923. Rubus norvicensis A.L.Bull & Edees
  924. Rubus notatus L.H.Bailey
  925. Rubus noveboracus L.H.Bailey
  926. Rubus nuptialis H.E.Weber
  927. Rubus nyalamensis T.T.Yu & L.T.Lu
  928. Rubus oberdorferi H.E.Weber
  929. Rubus obesifolius W.C.R.Watson
  930. Rubus oblongifolius P.J.Müll. & Wirtg.
  931. Rubus oblongus T.T.Yu & L.T.Lu
  932. Rubus oboranus Sprib.
  933. Rubus obrosus P.J.Müll.
  934. Rubus obscuriflorus Edees & A.Newton
  935. Rubus obscurus Kaltenb.
  936. Rubus obsessus L.H.Bailey
  937. Rubus obtruncatus P.J.Müll.
  938. Rubus obtusangulus Gremli
  939. Rubus obvallatus Boulay & Gillot
  940. Rubus obvius L.H.Bailey
  941. Rubus occidentalis L.
  942. Rubus occultiglans Meierott
  943. Rubus ochracanthus H.E.Weber & Sennikov
  944. Rubus ochrosetus Borb s
  945. Rubus ochtodes Juz.
  946. Rubus ocnensis Ny r.
  947. Rubus odoratus L.
  948. Rubus oenoxylon Juz.
  949. Rubus offensus P.J.Müll.
  950. Rubus oigocladus P.J.Müll. & Lefèvre
  951. Rubus okinawensis Koidz.
  952. Rubus oklahomus L.H.Bailey
  953. Rubus omalodontus P.J.Müll. & Wirtg.
  954. Rubus opacus Focke
  955. Rubus opiparus Ny r.
  956. Rubus orbus W.C.R.Watson
  957. Rubus ordovicum A.Newton
  958. Rubus oreades P.J.Müll. & Wirtg.
  959. Rubus orthocladoides Sudre
  960. Rubus orthosepalus Hal csy
  961. Rubus orthostachyoides H.E.Weber
  962. Rubus orthostachys G.Braun
  963. Rubus ortivus (L.H.Bailey) L.H.Bailey
  964. Rubus ossicus Juz.
  965. Rubus ostroviensis Sprib.
  966. Rubus ourosepalus Cardot
  967. Rubus oxyanchus Sudre
  968. Rubus pachychlamydeus (Sabr.) Sabr.
  969. Rubus pacificus Hance
  970. Rubus paganus L.H.Bailey
  971. Rubus painteri Edees
  972. Rubus pallidifolius E.H.L.Krause
  973. Rubus pallidisetus Sudre
  974. Rubus pallidus Weihe
  975. Rubus palmatus Thunb.
  976. Rubus pampinosus Lees
  977. Rubus panduratus Hand.-Mazz.
  978. Rubus paniculatus Sm.
  979. Rubus pannosus P.J.Müll. & Wirtg.
  980. Rubus × paracaulis L.H. Bailey
  981. Rubus parahebecarpus H.E.Weber
  982. Rubus pararosifolius F.P.Metcalf
  983. Rubus paratauricus Juz.
  984. Rubus parkeri Hance
  985. Rubus parthenocissus Tr vn. & Holub
  986. Rubus particeps L.H.Bailey
  987. Rubus parviaraliifolius Hayata
  988. Rubus parviflorus Nutt.
  989. Rubus parvifolius L.
  990. Rubus parvulipetalus Sudre
  991. Rubus pascuorum W.C.R.Watson
  992. Rubus passaviensis Žila
  993. Rubus passionis A.Beek & K.Meijer
  994. Rubus patuliformis Sudre
  995. Rubus pauanus Mon.-Huelin
  996. Rubus paucidentatus T.T.Yu & L.T.Lu
  997. Rubus × paxii Focke
  998. Rubus pectinarioides H.Hara
  999. Rubus pectinaris Focke
  1000. Rubus pectinellus Maxim.
  1001. Rubus pedatifolius Genev.
  1002. Rubus pedatus Sm.
  1003. Rubus pedemontanus Pinkw.
  1004. Rubus pedersenii Martensen & H.E.Weber
  1005. Rubus pedica Matzke-Hajek
  1006. Rubus pedunculosus D.Don
  1007. Rubus peltatus Maxim.
  1008. Rubus penduliflorus C.Y.Wu ex T.T.Yu & L.T.Lu
  1009. Rubus peninsulae Rilstone
  1010. Rubus pensilvanicus Poir.
  1011. Rubus pentagonus Wall. ex Focke
  1012. Rubus peratticus Samp.
  1013. Rubus percrispus D.E.Allen & R.D.Randall
  1014. Rubus perdemissus H.E.Weber & Martensen
  1015. Rubus perdigitatus A.Newton
  1016. Rubus perdurus Holuby & Borb s ex Sabr.
  1017. Rubus pericrispatus Holub & Tr vn.
  1018. Rubus perlongus H.E.Weber & W.Jansen
  1019. Rubus permixtus Blanch.
  1020. Rubus permundus W.C.R.Watson
  1021. Rubus perneggensis (Hayek) Fritsch
  1022. Rubus perpedatus Žila & H.E.Weber
  1023. Rubus perperus H.E.Weber
  1024. Rubus perrieri H.Lév.
  1025. Rubus perrobustus Holub
  1026. Rubus persanimontis Ny r.
  1027. Rubus persicinus A.Kern.
  1028. Rubus persicus Boiss.
  1029. Rubus persistens Rydb.
  1030. Rubus perspicuus L.H.Bailey
  1031. Rubus peruncinatus (Sudre) Juz.
  1032. Rubus pervalidus Edees & A.Newton
  1033. Rubus pervarius (L.H.Bailey) L.H.Bailey
  1034. Rubus petnicensis Ny r.
  1035. Rubus petri Fritsch
  1036. Rubus pfuhlianus Sprib.
  1037. Rubus phaeocarpus W.C.R.Watson
  1038. Rubus philadelphicus Blanch.
  1039. Rubus phoenicacanthus A.Beek
  1040. Rubus phoenicolasius Maxim.
  1041. Rubus phylloglotta (Frid.) Å.Gust.
  1042. Rubus phyllostachys P.J.Müll.
  1043. Rubus phyllothyrsus Frid.
  1044. Rubus picearum (A.Beek) A.Beek
  1045. Rubus piceetorum Juz.
  1046. Rubus picticaulis H.E.Weber
  1047. Rubus pictorum Edees
  1048. Rubus pierratii Boulay
  1049. Rubus pileatus Focke
  1050. Rubus piletostachys Godr. & Gren.
  1051. Rubus pilifer Sudre
  1052. Rubus pilocarpus Gremli
  1053. Rubus pilulifer Focke
  1054. Rubus piluliferus Focke
  1055. Rubus pinnatisepalus Hemsl.
  1056. Rubus pinnatus Willd.
  1057. Rubus pirifolius Sm.
  1058. Rubus placidus H.E.Weber
  1059. Rubus planus A.Beek
  1060. Rubus platyacanthus P.J.Müll. & Lefèvre
  1061. Rubus platycephalus Focke
  1062. Rubus platyphylloides Sanadze
  1063. Rubus platyphyllus K.Koch
  1064. Rubus platysepalus Hand.-Mazz.
  1065. Rubus playfairianus Hemsl. ex Focke
  1066. Rubus plicatifolius Blanch.
  1067. Rubus plicatus Weihe & Nees
  1068. Rubus pliocenicus (W.C.R.Watson) Edees & A.Newton
  1069. Rubus pluribracteatus L.T.Lu & Boufford
  1070. Rubus plus L.H.Bailey
  1071. Rubus plymensis (Focke) Edees & A.Newton
  1072. Rubus podophylloides Sudre
  1073. Rubus podophyllus P.J.Müll.
  1074. Rubus poliodes W.C.R.Watson
  1075. Rubus poliophyllus Kuntze
  1076. Rubus poliothyrsus A.Beek
  1077. Rubus polyanthemus Lindeb.
  1078. Rubus polyodontus Hand.-Mazz.
  1079. Rubus polyoplus W.C.R.Watson
  1080. Rubus ponticus (Focke) Juz.
  1081. Rubus porphyrantherus Hormuz.
  1082. Rubus porphyrocaulis A.Newton
  1083. Rubus portae-moravicae Holub & Tr vn.
  1084. Rubus portuensis Samp.
  1085. Rubus posnaniensis Sprib.
  1086. Rubus posoniensis Sabr.
  1087. Rubus potentilloides W.E.Evans
  1088. Rubus pottianus H.E.Weber
  1089. Rubus powellii W.M.Rogers
  1090. Rubus praealpinus Hayek
  1091. Rubus praecox Bertol.
  1092. Rubus praedatus Schmidely
  1093. Rubus praestans H.E.Weber
  1094. Rubus praetextus Sudre
  1095. Rubus praticolor A.Beek
  1096. Rubus prei (Sudre) Prain
  1097. Rubus preissmannii Hal csy
  1098. Rubus preptanthus Focke
  1099. Rubus prestonensis H.A.Davis & T.Davis
  1100. Rubus prionatus (Sudre) Y.Hesl.-Harr.
  1101. Rubus probabilis L.H.Bailey
  1102. Rubus probativus L.H.Bailey
  1103. Rubus probus L.H.Bailey
  1104. Rubus proiectus A.Beek
  1105. Rubus prolongatus Boulay & Letendre
  1106. Rubus prosper L.H.Bailey
  1107. Rubus provincialis L.H.Bailey
  1108. Rubus proximus Sudre
  1109. Rubus pruinosus Arrh.
  1110. Rubus pseudargenteus H.E.Weber
  1111. Rubus pseudincisior H.E.Weber
  1112. Rubus pseudinfestus H.E.Weber
  1113. Rubus pseudoacer Makino
  1114. Rubus pseudodoftanensis Ny r.
  1115. Rubus pseudojaponicus Koidz.
  1116. Rubus pseudolusaticus G.H.Loos
  1117. Rubus pseudopileatus Cardot
  1118. Rubus pseudoplinthostylus W.C.R.Watson
  1119. Rubus pseudopsis Gremli
  1120. Rubus pseudotenellus Gilli
  1121. Rubus pseudothyrsanthus (Frid. & Gelert) Frid. & Gelert
  1122. Rubus ptilocarpus T.T.Yu & L.T.Lu
  1123. Rubus puberulus Meierott
  1124. Rubus pubescens Raf.
  1125. Rubus pugiunculosus Matzke-Hajek
  1126. Rubus pugnax L.H.Bailey
  1127. Rubus pulchricaulis Plieninger
  1128. Rubus pullifolius W.C.R.Watson
  1129. Rubus pungens Cambess.
  1130. Rubus purbeckensis W.C.Barton & Ridd.
  1131. Rubus purchasianus W.M.Rogers
  1132. Rubus putneiensis W.C.R.Watson
  1133. Rubus pydarensiformis D.E.Allen
  1134. Rubus pydarensis Rilstone
  1135. Rubus pygmaeopsis Focke
  1136. Rubus pygmaeus Weihe
  1137. Rubus pyramidalis Kaltenb.
  1138. Rubus pyramidatus P.J.Müll.
  1139. Rubus quadicus (Sabr.) Beck
  1140. Rubus questieri Lefèvre & P.J.Müll.
  1141. Rubus quinquefoliolatus T.T.Yu & L.T.Lu
  1142. Rubus radicans Cav.
  1143. Rubus radula Weihe
  1144. Rubus radulicaulis Sudre
  1145. Rubus raduliformis Sudre
  1146. Rubus raduloides (W.M.Rogers) Sudre
  1147. Rubus ramosus A.Bloxam ex Briggs
  1148. Rubus randolphiorum L.H.Bailey
  1149. Rubus ranftii H.E.Weber
  1150. Rubus raopingensis T.T.Yu & L.T.Lu
  1151. Rubus rariglandulosus Ny r.
  1152. Rubus raunkiaeri (Frid.) Gust.
  1153. Rubus recurvans Blanch.
  1154. Rubus recurvicaulis Blanch.
  1155. Rubus reflexus Ker Gawl.
  1156. Rubus refractus H.Lév.
  1157. Rubus regillus Ley
  1158. Rubus regionalis (L.H.Bailey) L.H.Bailey
  1159. Rubus renifrons Sabr.
  1160. Rubus rhamnifolius Weihe & Nees
  1161. Rubus rhodopsis Sabr. ex Fritsch
  1162. Rubus rhombicus H.E.Weber
  1163. Rubus rhombifolius Weihe
  1164. Rubus rhytidophyllus H.E.Weber
  1165. Rubus ribisoideus Matsum.
  1166. Rubus richteri Hal csy
  1167. Rubus riddelsdellii Rilstone
  1168. Rubus rigidus Sm.
  1169. Rubus rilstonei W.C.Barton & Ridd.
  1170. Rubus riograndis L.H.Bailey
  1171. Rubus riparius W.C.Barton ex A.Newton
  1172. Rubus ripuaricus Matzke-Hajek
  1173. Rubus rivularis Wirtg. & P.J.Müll.
  1174. Rubus roberti Matzke-Hajek
  1175. Rubus robiae (W.C.R.Watson) A.Newton
  1176. Rubus roetensis Waisb.
  1177. Rubus rolfei J.E.Vidal
  1178. Rubus romanicus Ny r.
  1179. Rubus roribaccus (L.H.Bailey) Rydb.
  1180. Rubus rosa L.H.Bailey
  1181. Rubus rosaceus Weihe
  1182. Rubus rosanthus Lindeb.
  1183. Rubus rosarius L.H.Bailey
  1184. Rubus rosellus Sudre
  1185. Rubus rosifolius Sm.
  1186. Rubus rossbergianus Blanch.
  1187. Rubus rossensis A.Newton
  1188. Rubus rotundifoliatus Sudre
  1189. Rubus rotundifolius (Bab.) A.Bloxam
  1190. Rubus rubercadaver A.Beek
  1191. Rubus rubiginosus P.J.Müll.
  1192. Rubus ruborensis Matzke-Hajek
  1193. Rubus rubriflorus Purchas
  1194. Rubus rubrisetoides Hormuz.
  1195. Rubus rubrisetulosus Cardot
  1196. Rubus rubristamineus Ny r.
  1197. Rubus rubristylus W.C.R.Watson
  1198. Rubus rubritinctus W.C.R.Watson
  1199. Rubus × ruderalis Kupcsok
  1200. Rubus rudis Weihe
  1201. Rubus rufescens Lefèvre & P.J.Müll.
  1202. Rubus rufus Focke
  1203. Rubus rugosifolius G.H.Loos
  1204. Rubus ruprechtii Juz.
  1205. Rubus russeus L.H.Bailey
  1206. Rubus rydbergianus L.H.Bailey
  1207. Rubus sagittarius Ridd.
  1208. Rubus salisburgensis Focke ex Caflisch
  1209. Rubus salteri Bab.
  1210. Rubus saltuum Focke ex Gremli
  1211. Rubus salwinensis Hand.-Mazz.
  1212. Rubus salzmannii W.Maurer
  1213. Rubus sampaioanus Sudre ex Samp.
  1214. Rubus sanctae-hildegardis Matzke-Hajek
  1215. Rubus sanctus Schreb.
  1216. Rubus sandwicensis H.Lév.
  1217. Rubus saxatilis L.
  1218. Rubus saxicolus P.J.Müll.
  1219. Rubus saxigenus Sudre
  1220. Rubus saxonicus Her.Hofmann
  1221. Rubus saxosus Ny r.
  1222. Rubus scaber Weihe
  1223. Rubus scabripes Genev.
  1224. Rubus scabrosus P.J.Müll.
  1225. Rubus scenoreinus Juz.
  1226. Rubus schenkii Hruby
  1227. Rubus scheutzii Lindeb. ex F.Aresch.
  1228. Rubus schiedeanus Steud.
  1229. Rubus schlechtendalii Weihe ex Link
  1230. Rubus schlechtendaliiformis H.E.Weber
  1231. Rubus schleicheri Weihe ex Tratt.
  1232. Rubus schmidelyanus Sudre
  1233. Rubus schnedleri H.E.Weber
  1234. Rubus schoolcraftianus L.H.Bailey
  1235. Rubus schorleri (Artzt & Her.Hofmann) H.E.Weber
  1236. Rubus schottii Pohl ex Focke
  1237. Rubus schultzii Ripart ex P.J.Müll.
  1238. Rubus schumacheri (Ade) Matzke-Hajek
  1239. Rubus schummelii Weihe
  1240. Rubus scidularum A.Beek
  1241. Rubus sciocharis (Sudre) W.C.R.Watson
  1242. Rubus sciophilus Lefèvre & P.J.Müll.
  1243. Rubus scissus W.C.R.Watson
  1244. Rubus scoticus (W.M.Rogers & Ley) Edees
  1245. Rubus seciurensis Ny r.
  1246. Rubus sectiramus W.C.R.Watson
  1247. Rubus seebergensis Pfuhl ex Sprib.
  1248. Rubus segnis L.H.Bailey
  1249. Rubus segontii A.Newton & M.Porter
  1250. Rubus sellowii Cham. & Schltdl.
  1251. Rubus × semicaucasicus Sudre
  1252. Rubus semiglaber (W.M.Rogers) W.C.R.Watson
  1253. Rubus semisetosus Blanch.
  1254. Rubus sempernitens D.E.Allen & Margetts
  1255. Rubus sendtneri Progel
  1256. Rubus senticosus Köhler ex Weihe
  1257. Rubus septentrionalis W.C.R.Watson
  1258. Rubus septifolius H.E.Weber
  1259. Rubus sericophyllus P.J.Müll. & Wirtg. ex Focke
  1260. Rubus serpens Weihe ex Lej. & Courtois
  1261. Rubus serrae Soldano
  1262. Rubus setchuenensis Bureau & Franch.
  1263. Rubus setosus Bigelow
  1264. Rubus severinensis Ny r.
  1265. Rubus severus Brainerd ex Fernald
  1266. Rubus shihae F.P.Metcalf
  1267. Rubus sieberi Her.Hofmann
  1268. Rubus sieboldii Blume
  1269. Rubus siekensis Banning ex G.Braun
  1270. Rubus signatus L.H.Bailey
  1271. Rubus sikkimensis Hook.f.
  1272. Rubus silesiacus Weihe
  1273. Rubus silurum (Ley) Ley
  1274. Rubus silvae-bavaricae Gaggerm.
  1275. Rubus silvae-norticae M. Lepší & P. Lepší
  1276. Rubus silvaticus Weihe & Nees
  1277. Rubus simplex Focke
  1278. Rubus sinosudrei H.Lév.
  1279. Rubus slatinensis Ny r.
  1280. Rubus slesvicensis Lange
  1281. Rubus sneydii Edees
  1282. Rubus solvensis W.Maurer
  1283. Rubus sons L.H.Bailey
  1284. Rubus sorbicus H.E.Weber
  1285. Rubus spadix W.C.R.Watson
  1286. Rubus spananthus Ze M.Wu & Z.L.Cheng
  1287. Rubus spectabilis Pursh
  1288. Rubus spectatus L.H.Bailey
  1289. Rubus speculans K.Meijer
  1290. Rubus speculatus Matzke-Hajek
  1291. Rubus spiculus K.Meijer
  1292. Rubus spina-curva Boulay & Gillot
  1293. Rubus spinulatus Boulay
  1294. Rubus spinulosoides F.P.Metcalf
  1295. Rubus spissifolius Sudre
  1296. Rubus splendiflorus Sudre
  1297. Rubus sprengelii Weihe
  1298. Rubus sprengeliusculus (Frid. & Gelert) H.E.Weber
  1299. Rubus spribillei (Pfuhl ex Sprib.) Kulesza
  1300. Rubus stanneus W.C.Barton & Ridd.
  1301. Rubus stans Focke
  1302. Rubus steelei L.H.Bailey
  1303. Rubus stenopetalus Lefèvre & P.J.Müll.
  1304. Rubus stenophyllidium Juz.
  1305. Rubus stereacanthus P.J.Müll. ex Boulay
  1306. Rubus stevenii Juz.
  1307. Rubus stimulans Focke
  1308. Rubus stimulifer Plieninger
  1309. Rubus stipulatus L.H.Bailey
  1310. Rubus stipulosus T.T.Yu & L.T.Lu
  1311. Rubus stohrii H.E.Weber & Ranft
  1312. Rubus stormanicus H.E.Weber
  1313. Rubus striaticaulis Plieninger
  1314. Rubus styriacus Hal csy
  1315. Rubus suavifolius Gremli
  1316. Rubus subaculeatus Borb s ex Fritsch
  1317. Rubus subcanus P.J.Müll. ex Boulay
  1318. Rubus subcordatus H.E.Weber
  1319. Rubus subcoreanus T.T.Yu & L.T.Lu
  1320. Rubus subcoriaceus Ny r.
  1321. Rubus subincertus Samp.
  1322. Rubus subinermoides Druce
  1323. Rubus subinopertus T.T.Yu & L.T.Lu
  1324. Rubus subintegribasis Druce
  1325. Rubus subopacus (Sudre ex Bouvet) D.E.Allen
  1326. Rubus subornatus Focke
  1327. Rubus subpygmaeopsis Sprib.
  1328. Rubus subtauricus Juz.
  1329. Rubus subtercanens W.C.R.Watson
  1330. Rubus subtibetanus Hand.-Mazz.
  1331. Rubus subtiliaceus (Frid.) H.E.Weber & Martensen
  1332. Rubus subvillicaulis Ny r.
  1333. Rubus subvillosus Sudre
  1334. Rubus suecicus H.E.Weber & Karlsson
  1335. Rubus sueviacus Sudre
  1336. Rubus suevicola H.E.Weber
  1337. Rubus sulcatus Vest
  1338. Rubus sumatranus Miq.
  1339. Rubus sundaicus Blume
  1340. Rubus supinus Sabr.
  1341. Rubus surrectus K.Meijer
  1342. Rubus surrejanus W.C.Barton & Ridd.
  1343. Rubus suus L.H.Bailey
  1344. Rubus svanensis Sanadze
  1345. Rubus swinhoei Hance
  1346. Rubus sylvulicola Progel ex Utsch
  1347. Rubus tabanimontanus Figert
  1348. Rubus taitoensis Hayata
  1349. Rubus taiwanicola Koidz. & Ohwi
  1350. Rubus takhtadjanii Mulk.
  1351. Rubus tamarensis A.Newton
  1352. Rubus tardus W.C.R.Watson
  1353. Rubus taronensis C.Y.Wu ex T.T.Yu & L.T.Lu
  1354. Rubus tauni Schnedler & H.Grossh.
  1355. Rubus tauricus Schltdl. ex Juz.
  1356. Rubus tavensis A.Newton & M.Porter
  1357. Rubus taxandriae Vannerom ex A.Beek
  1358. Rubus tenuiarmatus Lees
  1359. Rubus tenuispinosus Ny r.
  1360. Rubus tephrodes Hance
  1361. Rubus teregovensis Ny r.
  1362. Rubus tereticaulis P.J.Müll.
  1363. Rubus teretiusculus Kaltenb.
  1364. Rubus thalassarctus A.Beek
  1365. Rubus thelybatus Focke ex Caflisch
  1366. Rubus thessalus Hal csy
  1367. Rubus thibetanus Franch.
  1368. Rubus tholiformis Fernald
  1369. Rubus thuringensis Metsch
  1370. Rubus thurstonii Rilstone
  1371. Rubus thyrsiflorus Weihe
  1372. Rubus thyrsigeriformis (Sudre) D.E.Allen
  1373. Rubus tiliaster H.E.Weber
  1374. Rubus timballagravii P.J.Müll. ex Boulay
  1375. Rubus tinifolius C.Y.Wu ex T.T.Yu & L.T.Lu
  1376. Rubus tomentellus Ripart ex Genev.
  1377. Rubus topitzii Hal csy ex Topitz
  1378. Rubus trachypus Boulay & Gillot
  1379. Rubus transmontanus Samp. ex Cout.
  1380. Rubus transvaliensis Gust.
  1381. Rubus transvestitus Matzke-Hajek
  1382. Rubus trelleckensis Edees & A.Newton
  1383. Rubus tresidderi Rilstone
  1384. Rubus treutleri Hook.f.
  1385. Rubus triangularis (Ley) Edees
  1386. Rubus trianthus Focke Accepted H RJP 2011-10-18
  1387. Rubus tricanthus A.Beek
  1388. Rubus trichodes W.C.R.Watson
  1389. Rubus tricolor Focke ex Prain
  1390. Rubus trifidus Thunb.
  1391. Rubus trifoliatus Posp.
  1392. Rubus trifoliolatus Suess.
  1393. Rubus trifrons Blanch.
  1394. Rubus trijugus Focke
  1395. Rubus trilobus Ser.
  1396. Rubus trinovantium A.L.Bull
  1397. Rubus triphyllus Thunb.
  1398. Rubus trivialis Michx.
  1399. Rubus troiensis A.Newton
  1400. Rubus troitzkyi Juz.
  1401. Rubus truncifolius P.J.Müll. & Lefèvre
  1402. Rubus trux Ashe
  1403. Rubus tsangii Merr.
  1404. Rubus tsangorum Hand.-Mazz.
  1405. Rubus tubanticus A.Beek
  1406. Rubus tuberculatus Bab.
  1407. Rubus tumidus Gremli
  1408. Rubus tumulorum Rilstone
  1409. Rubus turkestanicus (Regel) Pavlov
  1410. Rubus turneri W.C.R.Watson
  1411. Rubus turritus Edees
  1412. Rubus ubericus Matzke-Hajek
  1413. Rubus ulmifolius Schott
  1414. Rubus uncinatus P.J.Müll.
  1415. Rubus undabundus Juz.
  1416. Rubus uniformis L.H.Bailey
  1417. Rubus urbionicus Mon.-Huelin
  1418. Rubus ursinus Cham. & Schltdl.
  1419. Rubus urticifolius Poir.
  1420. Rubus utshansuensis Juz.
  1421. Rubus uvidus L.H.Bailey
  1422. Rubus vaccarum Ny r.
  1423. Rubus vadalis A.Beek
  1424. Rubus vagabundus Samp.
  1425. Rubus vagensis A.Newton & M.Porter
  1426. Rubus vallicola P.J.Müll.
  1427. Rubus vallisparsus Sudre
  1428. Rubus vandermeijdenii A.Beek
  1429. Rubus vaniloquus A.Schumach. ex H.E.Weber
  1430. Rubus vanwinkelii A.Beek & Vannerom
  1431. Rubus varvicensis Edees
  1432. Rubus vastus (Sabr.) Hayek
  1433. Rubus venetorum D.E.Allen
  1434. Rubus venosus W.Maurer
  1435. Rubus veraecrucis Rydb.
  1436. Rubus vermontanus Blanch.
  1437. Rubus vernus Focke
  1438. Rubus verticalis Hormuz.
  1439. Rubus vestitifolius Fritsch ex Hal csy
  1440. Rubus vestitus Weihe
  1441. Rubus vigil L.H.Bailey
  1442. Rubus vigoi Roselló, Peris & Stübing
  1443. Rubus vigorosus P.J.Müll. & Wirtg.
  1444. Rubus vigursii Rilstone
  1445. Rubus vikensis A.Pedersen ex G.Wendt
  1446. Rubus villarsianus Focke ex Gremli
  1447. Rubus villicauliformis A.Newton
  1448. Rubus villicaulis Kóhler ex Weihe & Nees
  1449. Rubus villosior A.L.Bull
  1450. Rubus vindobonensis Sabr. & Heinr.Braun
  1451. Rubus vindomensis D.E.Allen
  1452. Rubus viridescens (W.M.Rogers) T.A.W.Davis
  1453. Rubus viscosus Weihe ex Lej. & Courtois
  1454. Rubus vitifolius Cham. & Schltdl.
  1455. Rubus vratnensis Holub
  1456. Rubus vulgaris Weihe & Nees
  1457. Rubus waddellii D.E.Allen
  1458. Rubus wahlbergii Arrh.
  1459. Rubus wallichianus Wight & Arn.
  1460. Rubus walsemannii H.E.Weber
  1461. Rubus walteri H.E.Weber & H.Grossh.
  1462. Rubus wangii F.P.Metcalf
  1463. Rubus wardii Merr.
  1464. Rubus warrenii Sudre
  1465. Rubus watsonii W.H.Mills
  1466. Rubus wawushanensis T.T.Yu & L.T.Lu
  1467. Rubus wedgwoodiae W.C.Barton & Ridd.
  1468. Rubus weizensis W.Maurer
  1469. Rubus wessbergii A.Pedersen & Walseman
  1470. Rubus whartoniae L.H.Bailey
  1471. Rubus wheeleri (L.H.Bailey) L.H.Bailey
  1472. Rubus wilsonii Duthie
  1473. Rubus wimmerianus (Sprib. ex Sudre) Sprib.
  1474. Rubus winteri (P.J.Müll. ex Focke) A.F”rst.
  1475. Rubus wirralensis A.Newton
  1476. Rubus wisconsinensis L.H.Bailey
  1477. Rubus wittigianus H.E.Weber
  1478. Rubus wittingii Hal csy
  1479. Rubus wolleydodii (Sudre) W.C.R.Watson
  1480. Rubus woronowii (Sudre) Sudre
  1481. Rubus wushanensis T.T.Yu & L.T.Lu
  1482. Rubus wuzhianus L.T.Lu & Boufford
  1483. Rubus xanthocarpus Bureau & Franch.
  1484. Rubus xanthoneurus Focke
  1485. Rubus xichouensis T.T.Yu & L.T.Lu
  1486. Rubus xiphophorus H.E.Weber
  1487. Rubus yabei H.Lév. & Vaniot
  1488. Rubus yanyunii Y.T.Chang & L.Y.Chen
  1489. Rubus yiwuanus W.P.Fang
  1490. Rubus yoshinoi Koidz.
  1491. Rubus yuliensis Y.C.Liu & F.Y.Lu
  1492. Rubus yunanicus Kuntze
  1493. Rubus zangezurus Mulk.
  1494. Rubus zhaogoshanensis T.T.Yu & L.T.Lu

Plantae → Tracheophyta → Magnoliopsida → Rosales → Rosaceae

Rubuseius Ragusa, S. 2003[uredi VE | uredi]

Animalia → Arthropoda → Arachnida → Mesostigmata → Phytoseioidea → Phytoseiidae

Ruby[uredi VE | uredi]

Rubyspira Johnson & al., 2010[uredi VE | uredi]

Animalia → Mollusca → Gastropoda → Caenogastropoda → Abyssochrysoidea → Abyssochrysidae

Izvori[uredi VE | uredi]

Vidi[uredi VE | uredi]

Popis taksona:Ru