Prijeđi na sadržaj

Nogometno prvenstvo Srbije i Crne Gore – 3. ligaški rang 2003./04.

Izvor: Wikipedija
3. ligaški rang Srbije i Crne Gore
sezona 2003./04.
Država Srbija i Crna Gora
2004./05. →

U sezoni 2003./04. treći nogometni rang Srbije i Crne Gore činile su 4 srpske skupine (Vojvodina, Beograd, Zapad i Istok) i jedna crnogorska skupina. Klubovi kosovskih Albanaca igrali su u prvenstvu koje nije bilo integrirano u jugoslavensko.

Srbija

[uredi | uredi kôd]

Ovo je bilo prvo izdanje podijeljeno u 4 grupe: Vojvodina, Beograd, Zapad i Istok.

Srpska liga − Vojvodina

[uredi | uredi kôd]
mj.klubut.pob.ner.por.gol+gol-grbod
1.Spartak Subotica3426268233+4980
2.ČSK Čelarevo3424467719+5876
3.Big Bull Bačinci34184126651+1558
4.Radnički Nova Pazova3416994736+1157
5.Bačka B. Palanka34151095227+2855
6.Tavankut34166126252+1054
7.OFK Kikinda34141195030+2053
8.Tekstilac Ites Odžaci34158115034+1653
9.Cement Beočin341410103836+252
10.Šajkaš Kovilj34164145554+152
11.Radnički Bajmak34149115348+551
12.Crvenka34147134440+449
13.Palić34139124252−1048
14.Inđija34118155157−641
15.Jedinstvo Kačarevo3489174160−1933
16.Kabel Novi Sad3466223976−3724
17.Njegoš Lovćenac34352641103−6214
18.Dinamo Pančevo34052923105−825
Izvori:[1][2]

Srpska liga − Beograd

[uredi | uredi kôd]
mj.klubut.pob.ner.por.gol+gol-grbod
1.Voždovac3426807219+5386
2.Kneževac Kijevo34203115442+1263
3.Teleoptik Zemun3417897441+3359
4.Železničar34167114633+1355
5.Sopot34151094536+955
6.OFK Mladenovac34144164441+346
7.PKB Padinska Skela34129134243−145
8.Jedinstvo Surčin34128144244−244
9.Balkan Mirijevo341110134654−843
10.Budućnost Dobanovci341013113548−1343
11.BSK Borča34127153447−1343
12.Polet Mirosaljci34119144652−642
13.Mladi Obilić34125173946−741
14.BASK341011132836−841
15.Dorćol34912133750−1339
16.Grafičar34108163848−1038
17.Srem Jakovo34107174160−1937
18.Komgrap3475222346−2326
Izvori:[2]

Srpska liga − Zapad

[uredi | uredi kôd]
mj.klubut.pob.ner.por.gol+gol-grbod
1.Mladost Lučani3424559131+6077
2.Sevojno34213106642+2466
3.Sloboda Užice34186105331+2260
4.Radnički Kragujevac34161086530+3558
5.Železničar Smederevo34184126851+1758
6.Zvižd Kučevo34168104634+1256
7.Jedinstvo Užice34166125342+954
8.Radnički Klupci34166124945+454
9.Inon Bubušinac34159104749−254
10.Takovo Gornji Milanovac34158114237+553
11.Budućnost Valjevo34154156557+849
12.Remont Čačak34135165245+744
13.Jošanica Novi Pazar34124182951−2240
14.Selevac34116174256−1439
15.FAP Priboj3486203253−2130
16.Sloga Petrovac3484222663−3728
17.Šumadija Aranđelovac3468203678−4226
18.Spartak Ljig3446242592−6718
Izvori:[2]

Srpska liga − Istok

[uredi | uredi kôd]
mj.klubut.pob.ner.por.gol+gol-grbod
1.Kosanica Kuršumlija3423656324+3975
2.Dubočica Leskovac34191146726+4168
3.Jedinstvo Donja Mutnica3419696837+3163
4.Železničar Niš3418886436+2862
5.Hajduk Veljko Negotin3416994626+2057
6.Radan Lebane34167114034+655
7.Rudar Aleksinački Rudnik34158117556+2053
8.Dinamo Vranje34158115245+753
9.Morava Ribare34156135147+451
10.Car Konstantin Niš341311106045+1550
11.14. oktobar Kruševac34162165656050
12.SFS Borac Paraćin34127155556−143
13.Đerdap Kladovo34911144554−938
14.BSK Bujanovac34115184152−1138
15.Bor3494213464−3031
16.Jedinstvo Bela Palanka3494213973−3431
17.Sinđelić Niš3474233279−4725
18.Žitorađa34432733111−7815
Izvori:[2]

Crna Gora

[uredi | uredi kôd]
mj.klubut.pob.ner.por.gol+gol-grbod
1.Dečić Tuzi3022265623+3368
2.Lovćen Cetinje3019746217+4562 (−2)Doigravanje
3.Crvena stijena Podgorica30153124228+1448
4.Bratstvo Cijevna3013894330+1347
5.Gusinje30152134132+947
6.Ibar Rožaje30144123332+146
7.Arsenal Tivat30121083628+845 (−1)
8.Zora Spuž30136114336+745
9.Iskra Danilovgrad30136112525045
10.Jezero Plav30143133642−645
11.Zabjelo Podgorica30135123938+144
12.Berane30125133735+241
13.Igalo30125133841−341
14.Ribnica Podgorica3054212062−4219
15.Drezga Podgorica3045212265−4317
16.Bijela3045211857−3917
Izvori:[2]

Doigravanje za popunu Prvu crnogorsku ligu

[uredi | uredi kôd]

Mornar (pretposljednji u Drugoj ligi − Jug) i Lovćen (drugo mjesto u Crnogorskoj ligi) igrali su u doigravanju za plasman u Prvu crnogorsku ligu 2004./05.

Prva momčadUkupnoDruga momčad9. 6. 2004.13. 6. 2004.
Mornar Bar2:1Lovćen Cetinje2:00:1

Oba kluba ostaju u istom rangu.

Kosovo

[uredi | uredi kôd]

Na Kosovu je prvenstvo organizirano paralelno s prvenstvom SR Jugoslavije, a njime je upravljao FFK. Niti ove godine nema promjena u sustavu natjecanja niti u sudjelovanju ekipa. Tako u novoj sezoni 2003./04. postoji Prva liga Kosova s 14 ekipa, Druga liga koja je podijeljena u dvije grupe "A" i "B" s 14 ekipa i Treća ligu podijeljena u 4 grupe s 12 ekipa. Iako Prva liga Kosova u ovom izdanju počinje s 14 klubova, momčad KF Gjilani se u pretposlednja dva tjedna jesenje sezone nije pojavila na dvije utakmice bez navođenja razloga, stoga je natjecateljska komisija, u skladu s člankom 13. Propozicija natjecanja, donijela odluku o isključenju te momčadi te su joj poništeni svi dosadašnji rezultati s time da će klub iduće sezone započeti prvenstvo s minus 9 bodova. Prvenstvo je nastavljeno s 13 momčadi. Prvak je bila KF Prishtina.[3]

Poveznice

[uredi | uredi kôd]

Izvori

[uredi | uredi kôd]

Vanjske poveznice

[uredi | uredi kôd]