Prijeđi na sadržaj

Podsavezna nogometna liga Čakovec 1959./60.

Izvor: Wikipedija

Podsavezna nogometna liga Čakovec za sezonu 1959./60. je predstavljala ligu četvrtog stupnja nogometnog prvenstva Jugoslavije.
Sudjelovalo je 8 klubova, a prvak je bio "Sloga" iz Čakovca.

Nogometni podsavez Čakovec (današnji Međimurski nogometni savez) osnovan je 30. svibnja 1959. kako bi se opteretio Nogometni podsavez Varaždin među čijim su članovima bili klubovi današnje Koprivničko-križevačke, Krapinsko-zagorske, Međimurske i Varaždinske županije. Osnivači Nogometnog podsaveza Čakovec bili su: Borac Nedelišće, BSK Belica, Drava Donji Mihaljevec, Dubravčan Donja Dubrava, Graničar Kotoriba, Jedinstvo Čakovec, Jedinstvo Donji Vidovec, Mladost Prelog, Mladost Marija na Muri, Omladinac Mačkovec, Omladinac Novo Selo Rok, Polet Pribislavec, Radnički Gardinovec, Rudar Mursko Središće, Sloga Čakovec, Trnava Goričan.[1]

Ljestvica

[uredi | uredi kôd]
mj.klubut.pob.ner.por.gol+gol-bod
1.Sloga Čakovec141211681425
2.Rudar Mursko Središće14824412818
3.Omladinac14824423418
4.Polet Pribislavec14554293915
5.Graničar Kotoriba14626414214
6.Dubravčan Donja Dubrava14527212812
7.Mladost Marija na Muri1432933438
8.Jedinstvo Donji Vidovec14021217642

Rezultatska križaljka

[uredi | uredi kôd]

Povezani članci

[uredi | uredi kôd]

Izvori

[uredi | uredi kôd]

  1. ↑ Povijest, Međimurski nogometni savez, pristupljeno 22. studenog 2024.