Wikipedija:Suradnici: razlika između inačica

Izvor: Wikipedija
Izbrisani sadržaj Dodani sadržaj
E.coli (razgovor | doprinosi)
kat
Nema sažetka uređivanja
Redak 1: Redak 1:
== '''JUDO CLUB SARAJEVO''' ==
[[Wikipedija:Wikipedisti|Wikipedisti]] odnosno "suradnici" su osobe koje pišu i uređuju članke na [[Wikipedija|Wikipediji]], oni ujedno tvore aktivnu zajednicu Wikipedije.


Trenutačan broj Wikipedista (to su registrirani suradnici sa svojim suradničkim imenom) je '''{{NUMBEROFUSERS}}''', i svakodno raste, a broj je daleko veći ako se tu ubroje i neprijavljeni suradnici, te oni koji Wikipediju svakodnevno čitaju, koriste kao izvor podataka u razne svrhe. Detaljan ispis suradnika se može vidjeti [[Posebno:Suradnici|ovdje]], a statistički podaci o Wikipediji [[Posebno:Statistika|ovdje]].


'''Judo Klub Sarajevo''' nastao je kroz ideju koja datira od prije '''1992''' godine.
Na Wikipediji postoje suradničke skupine, odnosno kategorije suradnika s određenim pravima koja toj skupini ili drugim suradnicima olakšavaju određeni rad na Wikipediji. Aktivni ispis suradničkih skupina i pripadajućih prava može se vidjeti [[Posebno:Suradničke skupine|ovdje]].
Formiranje Judo Kluba Sarajevo je nezvanično počelo od '''1996''' godine, ali do pravne registracije nije došlo tj., kasnilo se sa registracijom Judo Kluba, jer Judo klub nije imao uslova za izvođenje trenažnog procesa.

Registracija Judo kluba Sarajevo realizira se kroz E.I. Judo Tim, tačnije Emir Ibragić koji je od takmičarske 2002/03 godine uspješno vodio i trenirao takmičare svih starosnih dobi i spolova, a koji su imali zapažene pojedinačne i ekipne rezultate kako na nivou BiH tako i na nivou Balkana, a koji su podržavali i prihvatili tu ideju, te samim tim svrsatavali sebe da budu sastavni dio realizacije i registracije projekata Judo Klub Sarajevo.
Ukratko objašnjenje za pojedinu skupinu:
Tačnije sa njegovim entuzijazamom dolazi i do konačne realiziacije ideje formiranja i registrovanja Judo Cluba Sarajevo koja je uslijedila tek 2008 godine.

U realizaciji ideje o osnivanju Judo Kluba Sarajevo veliki doprinos je ostavio sportski entuzijasta g-din Emin Deliahmetović koji je nesebično kao i njegov menadžment Srednje Elektro-Energetske škole, još prije samog formiranja Judo Cluba Sarajevo, Sportsku dvoranu ustupao i davao na korištenje E.I. Judo Timu, a čija podrška za realizaciju registraciju Judo Kluba Sarajevo nije nedostajala.
== Neprijavljeni suradnici ==
Judo Klub Sarajevo kroz svoje dugo rađanje potvrđuje da nije jedan od klubova koji je nastao preko noći i svojim dugim rađanjem kroz budućnost će to i potvrditi jer klub pred sobom ima jedan svesrshodan zadatak i cilj, a to je da dostojno predstavlja grad i Državu i samim tim da postane preopznatljiv Europski Judo klub.

Svatko, prijavljen ili neprijavljen na Wikipediju može gledati sve članke u svim imenskim prostorima, te uređivati sve članke koji nisu zaštićeni.

Ukoliko vam netko želi poslati poruku (bilo e-mail, bilo putem razgovora sa suradnikom), ne može. E-mail ne možete primiti jer ga niste prijavili, a ukoliko vam se poruka ne uputi dok radite na wikipediji, sutradan ćete (ako se na internet spajate bilo modemom ili DSL-om) imati drugu IP adresu, i ne možete primiti poruku. Također, ne možete uređivati stranice koje smiju uređivati samo prijavljeni suradnici (radi zaštite od neprijavljenih vandala). Vaše promjene se pripisuju IP adresama, ako pišete dobre članke, nikad se neće znati tko ih je napisao.


== Registrirani i prijavljeni suradnici ==

Registrirani suradnici mogu gledati sve stranice i uređivati sve članke (osim onih koji su zaštićeni za administratore)

Registrirani suradnici mogu dobivati poruke ([[Wikipedija:E-mail|e-mail]] ako su ga potvrdili) i na stranici za razgovor sa suradnikom, a njihovi doprinosi su navedeni pod njihovim suradničkim imenom.

Za registriranje je potrebno samo odabrati željeno [[WP:SI|ime]] i lozinku. E-mail, iako nije obvezan, uvijek se preporučuje, posebno u slučaju gubitka lozinke. Svoje suradničko ime možete registrirati [[Posebno:Prijava/signup|ovdje]].

== Automatski potvrđeni suradnici ==
Određen broj funkcija na Wikipediji na hrvatskom jeziku je ograničen na suradničke račune koji prođu određene granice za dob i broj uređivanja: suradnici koji zadovolje ove uvjete se smatraju dijelom pseudo-grupe autopotvrđenih (autoconfirmed). Autopotvrđeni status se provjeri svaki put kada suradnik izvrši ograničenu funkciju: stoga je dodijeljena automatski od strane softwarea te se ne može ukloniti. Točni uvjeti za autopotvrđeni status variraju s obzirom na okolnosti: za većinu suradnika na hr.wiki, računi koji su stariji od 4 dana i imaju barem 10 uređivanja, se smatraju autopotvrđenima.

Autopotvrđeni status je potreban za premještanje stranica, uređivanje polu-zaštićenih stranica te postavljanje novih datoteka ili njihovih novih inačica. Autopotvrđeni suradnici više ne trebaju pristupati CAPTCHAI za većinu događanja.

== Patroleri ==
Patroleri su suradnici koji mogu pregledavati izmjene drugih suradnika, i tako ih označiti kao "pregledanima". Osim toga mogu i "brzo" ukloniti sve zadnje izmjene jednog suradnika na nekom članku, kod slučajeva uništavanja sadržaja od strane nedobronamjernih suradnika.

*[[Wikipedija:Patroleri]]
*[[Posebno:Suradnici/patroller|aktivni popis patrolera]]

== Automatski patrolirani ==
Automatski patrolirani suradnici su suradnici čije su izmjene automatski patrolirane, nije ih potrebno označavati pregledanima (ono što Patroleri rade), oni nemaju nikakvo pravo koje mogu "koristiti".

*[[Wikipedija:Automatski patrolirani]]
*[[Posebno:Suradnici/autopatrol|aktivni popis automatski patroliranih]]

== Administratori ==

[[Wikipedija|Administratori]] mogu gledati sve stranice i mijenjati sve članke, a kada je potrebno, određeni članak zaštititi ili obrisati, ili vratiti greškom obrisani članak i ukloniti zaštitu. Suradnike koji ne poštuju pravila Wikipedije mogu blokirati. Administratori mogu i uređivati imenski prostor "MediaWiki", poruke sustava; imaju još prava kao patroleri i automatski patrolirani.

*[[Wikipedija:Administratori]], detaljnije, popis i glasovanje
*[[Posebno:Suradnici/sysop|aktivni popis administratora]]

== Birokrati ==

[[Wikipedija:Birokrati|Birokrati]] su suradnici koji mogu dodijeliti jedan dio suradničkih prava, to uključuje pravo administratora i birokrata, i dio prava koji mogu osim dodijeliti i ukloniti: bot, patroler, automatski patroliran. Birokrati ne mogu dodijeliti neka prava kao što su checkuser, nadzornik, importer, transwiki importer...

*[[Wikipedija:Birokrati]]
*[[Posebno:Suradnici/bureaucrat|aktivni popis birokrata]]

== Botovi ==

Botovi su suradnički računi namijenjeni automatskoj izmjeni stranica na Wikipediji putem računalnih programa. Na taj način je moguć velik broj izmjena u kratkom vremenskom roku. Izmjene botova nisu vidljive u nedavnim promjenama zbog zatrpavanja, ali mogu se naknadno prikazati s opcijom "[[Posebno:Nedavne promjene/bots|prikaži]] botove".

*[[Wikipedija:Botovi]]
*[[Posebno:Suradnici/bot|aktivni popis botova]]

== Provjeritelji ==

Provjeritelji su suradnici koji imaju mogućnost provjere IP adrese registriranih suradnika, te na taj način mogu otkriti zloupotrebu više suradničkih računa. Na projektu moraju biti najmanje dva aktivna provjeritelja, zbog uzajamne kontrole, jer logove provjere mogu vidjeti samo oni.

*[[Wikipedija:Provjeritelji]]
*[[Posebno:Suradnici/checkuser|aktivni popis provjeritelja]]

== Stjuardi ==
Stjuardi (Steward) su suradnici koji mogu dodijeliti i ukloniti sva prava na svim projektima Wikimedije. Ne moraju biti prijavljeni na nekom projektu kako bi mogli raditi. Iako mogu mijenjati prava na svim projektima, ne mijenjaju ih na projektima gdje već postoji aktivni lokalni suradnik koji može napraviti isto, obično birokrat.

== Sistem administrator ==

Sistem administratori (još developer) su suradnici koji imaju pristup tehničkom sustavu projekta i aktivno sudjeluju u tehničkom razvoju i održavanju projekata Wikimedije. Ne moraju biti prijavljeni na određenom projektu.

==Vidi još==
* [[Posebno:Suradničke skupine|aktivni popis suradničkih skupina]]
* [[Wikipedija:Kartice|Kartice]]

[[Kategorija:Wikipedisti|{{PAGENAME}}]]

<!-- interwiki -->
[[ar:ويكيبيديا:مستويات صلاحيات المستخدم]]
[[ca:Viquipèdia:Tipus d'usuaris]]
[[de:Wikipedia:Benutzer]]
[[en:Wikipedia:User access levels]]
[[fr:Wikipédia:Statuts des utilisateurs]]
[[hsb:Wikipedija:Wužiwarjo]]
[[ja:Wikipedia:利用者]]
[[ml:വിക്കിപീഡിയ:യാന്ത്രികമായി സ്ഥിരീകരിക്കപ്പെട്ട ഉപയോക്താക്കള്‍]]
[[nds:Wikipedia:Brukers]]
[[no:Wikipedia:Brukertyper]]
[[pt:Wikipedia:Tipos de usuários]]
[[ru:Википедия:Права участников]]
[[si:Wikipedia:Permissions]]
[[simple:Wikipedia:User access levels]]
[[sr:Википедија:Корисници]]
[[sv:Wikipedia:Gruppbehörigheter]]
[[te:వికీపీడియా:సభ్యుల అనుమతి పట్టిక]]
[[th:วิกิพีเดีย:ระดับขั้นผู้ใช้]]
[[tr:Vikipedi:Kullanıcılar]]
[[vi:Wikipedia:Mức truy cập]]
[[zh:Wikipedia:用户权限级别]]
[[zh-yue:Wikipedia:用戶權限]]

Inačica od 17. rujna 2009. u 14:06

JUDO CLUB SARAJEVO

 Judo Klub Sarajevo nastao je kroz ideju koja datira od prije 1992 godine.
 Formiranje Judo Kluba Sarajevo je nezvanično počelo od 1996 godine, ali do pravne registracije nije došlo tj., kasnilo se sa registracijom Judo Kluba, jer Judo klub nije imao uslova za izvođenje trenažnog procesa.
 Registracija Judo kluba Sarajevo realizira se kroz E.I. Judo Tim, tačnije Emir Ibragić koji je od takmičarske 2002/03 godine uspješno vodio i trenirao takmičare svih starosnih dobi i spolova, a koji su imali zapažene pojedinačne i ekipne rezultate kako na nivou BiH tako i na nivou Balkana, a koji su podržavali i prihvatili tu ideju, te samim tim svrsatavali sebe da budu sastavni dio realizacije i registracije projekata Judo Klub Sarajevo.
 Tačnije sa njegovim entuzijazamom dolazi i do konačne realiziacije ideje formiranja i registrovanja Judo Cluba Sarajevo koja je uslijedila tek 2008 godine.
 U realizaciji ideje o osnivanju Judo Kluba Sarajevo veliki doprinos je ostavio sportski entuzijasta g-din Emin Deliahmetović koji je nesebično kao i njegov menadžment Srednje Elektro-Energetske škole, još prije samog formiranja Judo Cluba Sarajevo, Sportsku dvoranu ustupao i davao na korištenje E.I. Judo Timu, a čija podrška za realizaciju registraciju Judo Kluba Sarajevo nije nedostajala.
 Judo Klub Sarajevo kroz svoje dugo rađanje potvrđuje da nije jedan od klubova koji je nastao preko noći i svojim dugim rađanjem kroz budućnost će to i potvrditi jer klub pred sobom ima jedan svesrshodan zadatak i cilj, a to je da dostojno predstavlja grad i Državu i samim tim da postane preopznatljiv Europski Judo klub.