Prijeđi na sadržaj

Prvenstvo Skopske župe u nogometu 1926./27.

Izvor: Wikipedija
Prvenstvo Skopske župe
sezona 1926./27.
Izdanje 6.
Država Kraljevina SHS
Prvaci Pobeda Skoplje (1. naslov)
1927./28. →

U sezoni 1926./27. prvenstvo Skopske župe bilo je dio provincijskog prvenstva Beogradskog loptačkog podsaveza.

Natjecanje

[uredi | uredi kôd]

Grupa Skoplje

[uredi | uredi kôd]
mj.klubut.pob.ner.por.gol+gol-kvocbod
1.Pobeda Skoplje54102273,1439
2.SSK Skoplje54011753,4008
3.Građanski Skoplje52211892,0006
4.Sparta Skoplje51227110,6364
5.Babunski Veles50232190,1052
6.Belasica Strumica50144190,2111
Izvori:[1]

Grupa Bitolj

[uredi | uredi kôd]
mj.klubut.pob.ner.por.gol+gol-kvocbod
1.SK Bitolj7700280∞14
2.Balkan Bitolj741214101,4009
3.Makedonija Bitolj42118100,8005
4.Hajduk Bitolj61053150,2002
5.Jedinstvo Bitolj60060180,0000
Izvori:[1]

Finale za prvaka

[uredi | uredi kôd]
Finalerez.
Pobeda Skoplje–SK Bitolj4:0
Izvori:[1]
  • Pobeda Skoplje postala je prvak Skopske župe

Poveznice

[uredi | uredi kôd]

Vanjske poveznice

[uredi | uredi kôd]

Izvori

[uredi | uredi kôd]