Prvenstvo veterana HNS-a 2017.

Izvor: Wikipedija
Prijeđi na navigaciju Prijeđi na pretraživanje

Prvenstvo veterana HNS-a za 2017. je 18. izdanje nogometnog prvenstva Hrvatske za veteranske klubove.
Sudjelovalo je 26 klubova, a prvak je momčad "Autoklub Siget - Hrvatski dragovoljac" iz Zagreba.

O natjecanju[uredi | uredi kôd]

Na prvenstvo su se plasirali klubovi - prvaci županijskih natjecanja u sezoni 2016./17., kao i klubovi kojima je dana pozivnica. Natjecanje je igrano od 29. rujna do 1. listopada 2017. godine na igralištima Zelena Laguna u Poreču, kao turnir. Utakmice su igrane u poluvremenima od 25 minuta. 26 klubova je bilo razvrstano u šest skupina po tri momčadi, te u četiri skupine po dvije skupine. Prvoplasirani i drugoplasirani iz skupina od tri momčadi, te prvoplasirani iz grupa po dvije momčadi su se plasirali u osminu završnice, koja je dalje igrana po kup-sustavu. U skupinama od tri momčadi su klubovi igrali jedanput međusobno, a u skupinama od dvije momčadi su igrali dva puta međusobno.

Sudionici[uredi | uredi kôd]

Popis sudionika prvenstva po županijama

Bjelovarsko-bilogorska županija
Istarska županija
Karlovačka županija
Krapinsko-zagorska županija
Međimurska županija
Osječko-baranjska županija
Primorsko-goranska županija
Sisačko-moslavačka županija
Splitsko-dalmatinska županija
Varaždinska županija
Virovitičko-podravska županija
Vukovarsko-srijemska županija
Zadarska županija
Grad Zagreb
Zagrebačka županija

Ljestvice i rezultati[uredi | uredi kôd]

Dio po skupinama[uredi | uredi kôd]

Skupina A
mj. klub ut. pob. ner. por. gol+ gol- bod
1. Arbanasi Zadar 2 2 0 0 5 0 6
2. Opatija 2 1 0 1 4 4 3
3. Radnik Majur 2 0 0 2 1 6 0
Radnik - Opatija 1:4
Arbanasi - Radnik 2:0
Opatija - Arbanasi 0:3
Skupina B
mj. klub ut. pob. ner. por. gol+ gol- bod
1. Zrinski Ozalj 2 1 1 0 3 1 4
2. Lokomotiva Tahograf Zagreb 2 1 1 0 2 0 4
3. Pitomača 2 0 0 2 1 5 0
Lokomotiva Tahograf - Zrinski 0:0
Pitomača - Lokomotiva Tahograf 0:2
Zrinski - Pitomača 3:1
Skupina C
mj. klub ut. pob. ner. por. gol+ gol- bod
1. Jadran Poreč 2 2 0 0 6 3 6
2. Budućnost Podbrest 2 1 0 1 1 2 3
3. Velebit Benkovac 2 0 0 2 3 5 0
Jadran - Budućnost 2:0
Velebit - Jadran 3:4
Budućnost - Velebit 1:0
Skupina D
mj. klub ut. pob. ner. por. gol+ gol- bod
1. Autoklub Siget - Hrvatski dragovoljac Zagreb 2 1 1 0 2 1 4
2. Zagorec Krapina 2 1 0 1 3 1 4
3. Radnik Josipovac 2 0 1 1 1 4 1
Autoklub Siget-Hrvatski dragovoljac - Zagorec 1:0
Radnik - Autoklub Siget-Hrvatski dragovoljac 1:1
Zagorec - Radnik 3:0
Skupina E
mj. klub ut. pob. ner. por. gol+ gol- bod
1. Pazin veterani 2 1 1 0 2 1 4
2. Jaska Jastrebarsko 2 1 0 1 2 2 3
3. Garić Garešnica 2 0 1 1 2 3 1
Pazin veterani - Jaska 1:0
Garić - Pazin veterani 1:1
Jaska - Garić 2:1
Skupina F
mj. klub ut. pob. ner. por. gol+ gol- bod
1. Dugopolje 2 2 0 0 5 0 6
2. Moslavina Kutina 2 1 0 1 1 3 3
3. TOP Kerestinec 2 0 0 2 0 3 0
TOP Kerestinec - Moslavina 0:1
Dugopolje - TOP Kerestinec 2:0
Moslavina - Dugopolje 0:3
Skupina G1
mj. klub ut. pob. ner. por. gol+ gol- bod
1. Jarun Zagreb 2 2 0 0 5 3 6
2. Trnava Goričan 2 0 0 2 3 5 0
Jarun - Trnava 2:1
Trnava - Jarun 2:3
Skupina G2
mj. klub ut. pob. ner. por. gol+ gol- bod
1. UNV Prva nogometna lopta Županja 2 2 0 0 3 1 6
2. Vrbovec 2 0 0 2 1 3 0
Vrbovec - UNV Prva nogometna lopta 1:2
UNV Prva nogometna lopta - Vrbovec 1:0
Skupina H1
mj. klub ut. pob. ner. por. gol+ gol- bod
1. Mladost Obrezina 2 1 1 0 4 2 4
2. Lepoglava 2 0 1 1 2 4 1
Mladost - Lepoglava 3:1
Lepoglava - Mladost 1:1
Skupina H2
mj. klub ut. pob. ner. por. gol+ gol- bod
1. Zaprešić veterani 2 2 0 0 6 0 6
2. Ivančica Ivanec 2 0 0 2 0 6 0
Zaprešić veterani - Ivančica 4:0
Ivančica - Zaprešić veterani 0:2

Eliminacijski dio[uredi | uredi kôd]

par rez. napomene
osmina završnice
Jadran Poreč - Jaska Jastrebarsko 5:1
Lokomotiva Tahograf Zagreb - Dugopolje 0:0 (5:4 11 m) Lokomotiva Tahograf prošla boljim izvođenjem jedanaesteraca
Autoklub Siget - Hrvatski dragovoljac Zagreb - Moslavina Kutina 5:0
Opatija - Pazin veterani 2:4
Arbanasi Zadar - Zaprešić veterani 2:0
Jarun Zagreb - Zagorec Krapina 0:2
Zrinski Ozalj - UNV Prva nogometna lopta Županja 1:0
Mladost Obrezina - Budućnost Podbrest 3:0
četvrtzavršnica
Jadran Poreč - Lokomotiva Tahograf Zagreb 0:3
Autoklub Siget - Hrvatski dragovoljac Zagreb - Pazin veterani 2:0
Arbanasi Zadar - Zagorec Krapina 1:1 (6:7 11 m) Zagorec prošao boljim izvođenjem jedanaesteraca
Zrinski Ozalj - Mladost Obrezina 0:0 (4:1 11 m) Zrinski prošao boljim izvođenjem jedanaesteraca
poluzavršnica
Lokomotiva Tahograf Zagreb - Zagorec Krapina 5:3
Autoklub Siget - Hrvatski dragovoljac Zagreb - Zrinski Ozalj 0:0 (5:3 11 m) Autoklub Siget - Hrvatski dragovoljac prošao boljim izvođenjem jedanaesteraca
za 3. mjesto
Zrinski Ozalj - Zagorec Krapina 0:0 (3:5 11 m) Zagorec osvojio treće mjesto boljim izvođenjem jedanaesteraca
za prvaka
Lokomotiva Tahograf Zagreb - Autoklub Siget - Hrvatski dragovoljac Zagreb 1:1 (4:5 11 m) Autoklub Siget - Hrvatski dragovoljac prvak nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca

Poveznice[uredi | uredi kôd]

Izvori[uredi | uredi kôd]