Razgovor sa suradnikom:Cabana

Stranica ne postoji na drugim jezicima.
Izvor: Wikipedija

Dobrodošlica[uredi kôd]

Wikipedijin
uvodni tečaj
Tečaj

Naslovna stranica
Uređivanje članaka
Oblikovanje članaka
Wikipoveznice
Sestrinski projekti
Slike
Tablice
Stranice za razgovor
Ne zaboravite
Prijavljivanje
Imenski prostori
Zaključak

Dodatno

Pomoć:Sadržaj

Cabana, dobro došli na Wikipediju na hrvatskom jeziku, započetu 16. veljače 2003. godine – slobodnu enciklopediju!

Pozivamo vas na sudjelovanje u rastu ove svima dostupne enciklopedije na hrvatskom standardnom jeziku.


Ovdje su neke od stranica koje bi vam mogle pomoći:

  • Wikipedija − što je Wikipedija, povijest i organizacija projekta
  • Izvori − kako uspješno činiti Wikipediju boljom!
  • Slikeobvezno pročitati prije postavljanja bilo kakvih slika

Ako želite vježbati možete to raditi na stranici za vježbanje, u slučaju da vam zatreba pomoć učinite sljedeće:


Svoje doprinose na člancima ne potpisujte, dok komentare na pripadajućim stranicama za razgovor, suradničkim stranicama i Kafiću molimo potpisujte tako što ćete pritisnuti gumbić ili na alatnoj vrpci ili napisati 4 tilde (tilda = 4x istovremeno tipke AltGr + tipka s brojem 1), što kod uređivanja izgleda ovako ~~~~.
Vlastitu suradničku stranicu (onu koja se zove "Suradnik:Cabana") možete uređivati po svojoj želji u skladu s pravilima uređivanja suradničke stranice (npr. asketski ili šminkerski).


Molimo Vas, ne stavljajte zaštićene radove bez dopuštenja! Nemojte izravno kopirati sadržaje s drugih internetskih stranica ako nemate izričito dopuštenje. Ako imate dopuštenje, napišite to na stranici za razgovor ili jednostavno dodajte ovdje. No, obvezno to napravite prije nego započnete s pisanjem preuzetog teksta. Molimo uočite da se svi doprinosi Wikipediji smatraju dualno licencirani, pod Creative Commons Imenovanje-Dijeli pod istim uvjetima 3.0 i GFDL licencijom. Ako ne želite da se vaše pisanje nemilosrdno uređuje i slobodno raspačava, nemojte ga ovamo slati. Također nam obećavate da ćete ono što ćete napisati sami napisati, ili ćete to prepisati iz nečeg što je u javnom vlasništvu ili pod sličnom slobodnom licencijom.


If you don't speak Croatian: This is the welcome message sent to new users of hr.wikipedia

Još jednom, dobro došli! SpeedyGonsales 00:14, 26. studenog 2015. (CET)

Vaše uređivanje je uklonjeno kao vandalizam, jer se po izvorima ne radi o Mariboru nego Marburgu u Njemačkoj (vidjeti u člancima koji se navode kao izvor). Wikipedija je enciklopedija, treba čitati s razmišljanjem. Dodali ste kao izvor ovu stranicu:

Više vjerujem novinaru Slobodne Dalmacije (od kuda možda i Independent vuče informacije za izjavu: Originally from Marburg in Germany) nego ugostiteljskoj stranici. Ako pribavite kvalitetniji izvor od ova tri koji govori da je zaista riječ o Mariboru a ne Marburgu, molim javite pa ćemo ispraviti. Hvala na razumijevanju! SpeedyGonsales 00:24, 26. studenog 2015. (CET)

Ovaj vir je bolji: Tea Blagaić-Januška, 'Fond Vid Morpurgo u Muzeju grada Splita'. Na stranici 66 stoji: »Obitelj Morpurgo podrijetlom je iz Maribora, odakle joj potječe i ime (Marburg). Prvi poznati član obitelji Moisé, nazvan Capuzina, preselio se u 17. st. iz Maribora u Goricu. Njegov sin David doselio se u Split, oženio se 1735. godine Sarom Rahelom Russo i 1774. godine umro.« Hvala.--Cabana (razgovor) 10:27, 26. studenog 2015. (CET)
Dobio sam obavijest da mi uređivanje uklonjeno pa sam pogledao vaša nedavna uređivanja i vidio da ste mi odgovorili ovdje, suradnicima se odgovara na njihovim stranicama za razgovor, ne na vašoj. Provjerio sam izvor koji ste naveli, slažem se da je bolji, ali još uvijek nisam 100 % uvjeren. U svakom slučaju govoriti u 17. stoljeću o slovenskom porijeklu Židova iz Marburga, svejedno bio to današnji njemački Marburg ili današnji Maribor je besmisleno, iz kojeg god se kuta gledalo. Stoga sam prema Tei Blagaić-Januškoj ostavio da je riječ o Marburgu (Mariboru) i dotični izvor, a uklonio sam nacionalno pripisivanje jer bi njemačko moglo imati više smisla obzirom na 17. stoljeće, bez obzira o kojem se Marburgu radilo. Neki su hrvatski Židovi naime govorili njemački još u 20. stoljeću. Bilo bi korisno vidjeti odnosno saznati je li novinar Slobodne Dalmacije napravio pogrješku u članku ili je pak ispravio raniju pogrješku. SpeedyGonsales 22:04, 26. studenog 2015. (CET)
Hvala za popravak. Uzeto na znanje. I novinari su samo ljudi. --Cabana (razgovor) 22:15, 26. studenog 2015. (CET)