Razgovor sa suradnikom:GenioBos

Stranica ne postoji na drugim jezicima.
Izvor: Wikipedija

Dobrodošlica[uredi kôd]

Wikipedijin
uvodni tečaj
Tečaj

Naslovna stranica
Uređivanje članaka
Oblikovanje članaka
Wikipoveznice
Sestrinski projekti
Slike
Tablice
Stranice za razgovor
Ne zaboravite
Prijavljivanje
Imenski prostori
Zaključak

Dodatno

Pomoć:Sadržaj

GenioBos, dobro došli na Wikipediju na hrvatskome jeziku, započetu 16. veljače 2003. godine – slobodnu enciklopediju!

Pozivamo vas na sudjelovanje u rastu ove svima dostupne enciklopedije na hrvatskome standardnom jeziku.


Ovdje su neke od stranica koje bi vam mogle pomoći:

  • Wikipedija − što je Wikipedija, povijest i organizacija projekta,
  • izvori − kako uspješno činiti Wikipediju boljom, te
  • slikeobvezno pročitati prije postavljanja bilo kakvih slika.

Ako želite vježbati možete to raditi na stranici za vježbanje, u slučaju da vam zatreba pomoć učinite sljedeće:


Svoje doprinose na člancima ne potpisujte, dok komentare na pripadajućim stranicama za razgovor, suradničkim stranicama i Kafiću molimo potpisujte tako što ćete pritisnuti gumbić ili na alatnoj vrpci ili napisati 4 tilde (tilda = 4x istovremeno tipke AltGr + tipka s brojem 1), što kod uređivanja izgleda ovako ~~~~.
Vlastitu suradničku stranicu (onu koja se zove "Suradnik:GenioBos") možete uređivati po svojoj želji u skladu s pravilima uređivanja suradničke stranice (npr. asketski ili šminkerski).


Molimo Vas, ne stavljajte zaštićene radove bez dopuštenja! Nemojte izravno kopirati sadržaje s drugih internetskih stranica ako nemate izričito dopuštenje. Ako imate dopuštenje, napišite to na stranici za razgovor ili jednostavno dodajte ovdje. No, obvezno to napravite prije nego započnete s pisanjem preuzetog teksta. Molimo uočite da se svi doprinosi Wikipediji smatraju dvojno licencirani, pod Creative Commons Imenovanje-Dijeli pod istim uvjetima 3.0 i GFDL licencijom. Ako ne želite da se vaše pisanje nemilosrdno uređuje i slobodno raspačava, nemojte ga ovamo slati. Također nam obećavate da ćete ono što ćete napisati sami napisati, ili ćete to prepisati iz nečeg što je u javnom vlasništvu ili pod sličnom slobodnom licencijom.


If you don't speak Croatian: This is the welcome message sent to new users of hr.wikipedia.

Još jednom, dobro došli! -- Nesmir Kudilovič (razgovor) 2,08; 6. rujna 2017. (SEV)

Gumb (dugme, puce, tipka) Prikaži kako će izgledati[uredi kôd]

U svezi s i glede Vaših doprinosa u članku Kotor Varoš.

Cijenjeni suradniče GenioBos,

Pozdrav, cijenimo Vaše doprinose na Wikipediji i stoga Vas molimo da prije nego što snimite svoje promjene na stranici, kao u članku/stranici Kotor Varoš, uporabite tipku Prikaži kako će izgledati koja se nalazi pored tipke Sačuvaj stranicu. Tako ćete odmah vidjeti što ste napravili i moći ispraviti eventualne pogrješke. Prečestim snimanjem raznih sitnica zatrpava se stranica nedavnih promjena. Tipka je prikazana na slici desno. Ako namjeravate raditi veće izmjene ili pisati duži tekst, bolje je da prvo kopirate stari tekst stranice na svoje računalo (u Notepad ili neki drugi program), tamo ga uredite, a zatim konačnu inačicu iskopirate u prozor za izmjenu teksta stranice. Hvala na razumijevanju. Lijepi pozdrav, -- Nesmir Kudilovič (razgovor) 2,13; 6. rujna 2017. (SEV)

Dugme izgleda otprilike ovako:

 Prikaži kako će izgledati 

Još jednom, lijepo Vas i srdačno pozdravljam, -- Nesmir Kudilovič (razgovor) 2,13; 6. rujna 2017. (SEV)

Dobro došli na Wikipediju! Drago nam je što doprinosite Wikipediji, no skrećemo pozornost da je potrebno doprinose potkrijepiti izvorima, što niste napravili u članku Kotor Varoš. Po smjernici Wikipedije o navođenju izvora »nužno je navesti i stranicu knjige koja potkrjepljuje ono o čemu pišemo«. Hvala na razumijevanju. Lijepi pozdrav, -- Nesmir Kudilovič (razgovor) 2,34; 6. rujna 2017. (SEV)

Cijenjeni suradniče GenioBos!
U zadnjoj inačici koju ste objavili 6. rujna 2017. u 01:24:25 (kliknuti ovdje za prikaz razlike između inačicama), referencirali ste izvorom da je riječ o Srezu Kotor-Varoš, iako u izvoru koji ste postavili neposredno nakon tog naziva, piše naziv Kotor Varoš, tj. piše bez crtice. Nije mi baš jasan taj način doprinošenja.
O upotrebi riječi srez umjesto kotar, također bi se moglo napisati da se time krši jezični standard ove wikipedije, jer se pridržavamo hrvatskoga jezičnog standarda. Naime, u izvoru koji prilažete i kotari u Sloveniji i kotarevi u Hrvatskoj nazivaju se srezovima – što nije točno.
Administrativnu podjelu su u to vrijeme također određivale narodne republike, a pojedini ustavi narodnih republika definirali su svoje područje navođenjem popisa kotara u samom tekstu ustava.
Nekako sumnjam da je u Narodnoj Republici Sloveniji postojao Srez Novo Mesto sa sjedištem u Novom Mestu, kao što navodi taj izvor. Ima još zanimljivosti po kojima se može ustvrditi da izvor nije pisan hrvatskim standardnim jezikom, općine u izvoru navodi kao opštine, a u Srezu Samobor navodi općinu Sveta Neđelja.
Navodi općinu Novo Ciče u sastavu Sreza Velika Gorica. Cetin-grad navodi kao općinu u Srezu Slunj. Navodi Kosovsko-Metohijsku oblast, iako hrvatski izvornik Ustava FNRJ (koji ima četiri izvornika), navodi Autonomnu Kosovsko-metohijsku Oblast. Izvor navodi Srez Tito veleški. Izvor navodi neke kategorije koje također ne ukazuju da je riječ o hrvatskom jezičnom standardu, Jugosloveni-neopredeljeni, ostali Sloveni, ostali nesloveni, Italijani, Šiptari.
Ne vidim razloga da bi se u sadržaju članaka trebali pojavljivati nazivi iz izvora, osobito ne pogrješke iz samoga izvora. Takve pogrješke mogu se opisati bilješkom uz navođenje samoga izvora na odgovarajući način. Izvore ne treba pridonositi protivno opisanom u wikipedija:goli URL.
Popravit ću ono što je nužno. Hvala na razumijevanju. Lijepi pozdrav, -- Nesmir Kudilovič (razgovor) 5,24; 6. rujna 2017. (SEV)