Razgovor sa suradnikom:Kserkso

Stranica ne postoji na drugim jezicima.
Izvor: Wikipedija

Dobrodošlica[uredi kôd]

Dobro došli na Wikipediju na hrvatskom jeziku, započetu 16. veljače 2003. - slobodnu enciklopediju!

Pozivamo vas na sudjelovanje u rastu ove svima dostupne enciklopedije. Ovdje su neke od stranica koje bi vam mogle pomoći:

  • Wikipedija - što je Wikipedija, povijest i organizacija projekta
  • Pomoć - kako sudjelovati, što treba znati, kako koristiti?

Kako uređivati? Možete probati na stranici za vježbanje:

Drugi suradnici?

  • Wikipedija:Kafić - portal zajednice, ovdje slobodno postavite pitanje
  • IRC (chat): wikipedia-hr
  • ako želite nekom suradniku ostaviti poruku, učinite to na njegovoj stranici za razgovor .

Svoje doprinose na člancima ne potpisujte, dok komentare na pripadajućim stranicama za raspravu, suradničkim stranicama i Kafiću molimo potpisujte tako što ćete napisati 4 tilde (~~~~) ili kliknuti na gumb na alatnoj traci.

Još jednom, dobro došli! --Roberta F. 02:35, 13. srpanj 2008. (CEST)

Prikaži kako će izgledati[uredi kôd]

Pozdrav, cijenimo vaše doprinose na wikipediji i stoga vas molimo da prije nego što snimite svoje promjene na stranici upotrijebite tipku Prikaži kako će izgledati! koja se nalazi pored tipke Sačuvaj stranicu. Ovako ćete odmah vidjeti što ste napravili i moći ispraviti eventualne pogreške. Prečestim snimanjem raznih sitnica zatrpava se stranica nedavnih promjena. Tipka je prikazana na slici desno! Ako namjeravate raditi veće izmjene ili pisati duži tekst, bolje je da prvo kopirate stari tekst stranice na svoje računalo (u Notepad ili neki drugi program), tamo ga uredite, a zatim konačnu verziju iskopirate u prozor za izmjenu teksta stranice. Hvala na razumijevanju.--Roberta F. 02:35, 13. srpanj 2008. (CEST)

Ponovno upozorenje[uredi kôd]

Molimo vas da upotrebljavate tipku Prikaži kako će izgledati! Vašim učestalim snimanjem promjena na istom članku nepotrebno se zatrpavaju nedavne promjene, čime otežavate rad suradnika koji pregledavaju nedavne promjene . Suradnici koji ignoriraju ovu uputu budu nakratko blokirani! Hvala na razumijevanju.--Roberta F. 02:40, 13. srpanj 2008. (CEST)

Koristenje izvora[uredi kôd]

Bok,

Vracam sve tvoje promjene u clanku Iran. Razlog je arbitrarno mijenjanje referenciranih podataka. Primjer je ovo. Promijenio si podatak da je stopa pismenosti iz 80% na 90%, iako uz sami podatak postoji referenca, i to na stranicu koja daje podatak:

Literacy: Definition Field Listing
definition: age 15 and over can read and write
total population: 77%
male: 83.5%

Ne mozemo dozvoliti da se jedna osoba potrudi naci reference, pa da iza toga dodje netko drugi i igra se s brojevima, bez ikakvih referenci. Sad imamo situacija da stoji podatak 90%, uz referencu na stranicu koja daje sasvim drugaciji podatak. Ovo ne mozemo tolerirati.

Pogledat cu i ostale promjene i vratit cu sve koji nemaju referencu.

Procitaj Wikipedija:Literatura.

Hvala na razumijevanju.

--Pancho W. Villa (razgovor) 10:36, 14. srpanj 2008. (CEST)


Crveni karton.
Blokirani ste na rok: zauvijek!


Nasumično dodavanje referenci je još gore nego da ih nema. Zeznuo te ovaj doprinos. Naime, dodao si referencu na stranicu koja je u međuvremenu promijenila URL, pa je očito da pokušavaš napravit budalu od nas. Ne znam tko si i zašto si toliko opsjednut Izraelom i Iranom, ali ovdje nema mjesta za tvoje igrarije. --Pancho W. Villa (razgovor) 22:36, 14. srpanj 2008. (CEST)