SEHA liga 2018./19.

Izvor: Wikipedija
Prijeđi na navigaciju Prijeđi na pretraživanje

SEHA Gazprom League 2018./19. je osmo izdanje regionalne rukometne SEHA lige. Sudjeluje deset klubova iz sedam država: Bjelorusije, Hrvatske, Sjeverne Makedonije, Slovačke, Bosne i Hercegovine, Srbije i Rumunjske.

Klub RK Vardar Skoplje obranio je naslov prvaka SEHA lige.

Sudionici[uredi | uredi kôd]

Država Ekipa Grad Sportska dvorana (kapacitet)
Flag of Belarus.svg Bjelorusija Meškov Brest Brest USK "Victoria" (3.740)
Flag of Croatia.svg Hrvatska PPD Zagreb Zagreb Dvorana Sutinska Vrela (2.000)
Nexe Našice Sportska dvorana Kralja Tomislava (2.500)
Flag of Macedonia.svg Sjeverna Makedonija Vardar Skopje SC Jane Sandanski (7.500)
Metalurg Skopje Sportska dvorana Boris Trajkovski (8.000), Sportska dvorana Avtokomanda (2.000)
Flag of Serbia.svg Srbija Železničar Niš Dvorana Čair (4.800)
Vojvodina Novi Sad Sportsko-poslovni centar "Vojvodina" (11.000), Sportski centar "Slana Bara" (2.000)
Flag of Slovakia.svg Slovačka Tatran Prešov Prešov Sportska rukometna dvorana Tatran (4.870)
Flag of Bosnia and Herzegovina.svg Bosna i Hercegovina HRK Izviđač Ljubuški Sportska dvorana Ljubuški (4.000)
Flag of Romania.svg Rumunjska Steaua Bukurešt Bukurešt Dvorana Polivalentă (5.300), Dvorana Sporturilor Concordia (1.465)

Rezultatska križaljka[uredi | uredi kôd]

      Pobjeda domaćina utakmice       Poraz domaćina utakmica       Rezultatski izjednačena utakmica
Domaćin / Gost Flag of Belarus.svg
MEŠ
Flag of Croatia.svg
ZAG
Flag of Croatia.svg
NEX
Flag of Macedonia.svg
VAR
Flag of Macedonia.svg
MET
Flag of Bosnia and Herzegovina.svg
IZV
Flag of Serbia.svg
VOJ
Flag of Slovakia.svg
TAT
Flag of Serbia.svg
ŽEL
Flag of Romania.svg
STE
Flag of Belarus.svg Meškov Brest 31–26 25–30 35–20 41–29 40–22 35–19 28–32 28–20 35–21
Flag of Croatia.svg PPD Zagreb 29–24 20–17 26–23 26–22 36–25 25–23 28–29 30–28 24–17
Flag of Croatia.svg Nexe 26–29 23–22 24–21 26–23 22–17 29–23 27–22 34–25 28–23
Flag of Macedonia.svg Vardar 30–32 28–26 31–26 34–28 38–27 33–26 23–21 35–20 27–21
Flag of Macedonia.svg Metalurg 28–34 24–36 27–32 26–27 27–27 39–20 30–28 29–30 28–29
Flag of Bosnia and Herzegovina.svg HRK Izviđač 29–33 21–22 23–24 28–31 30–31 23–25 22–26 29–24 28–29
Flag of Serbia.svg Vojvodina 29–23 20–23 26–21 23–26 31–30 26–18 17–27 27–27 28–25
Flag of Slovakia.svg Tatran Prešov 21–35 31–21 26–24 26–27 30–20 29–22 31–24 27–26 26–19
Flag of Serbia.svg Železničar 30–32 32–33 18–25 22–24 27–25 30–21 20–27 25–36 28–21
Flag of Romania.svg Steaua Bukurešt 42–33 24–31 19–31 30–34 26–28 36–32 28–27 26–25 24–31

Posljednje ažuriranje: kraj natjecanja - 31. ožujka 2019.[1]

Ljestvica[uredi | uredi kôd]

Prva četiri kluba s najviše bodova prolaze na završni turnir četiri najbolje ekipe sezone.[2]

Poz.

Klub

Utak.

Pob.

Ner.

Por.

Gol raz.

Bod.

Nastavak
1.
Flag of Macedonia.svg Vardar
18
14
0
4
512:467
42
Završni turnir
"Final four"
2.
Flag of Croatia.svg PPD Zagreb
18
13
0
5
484:442
39
3.
Flag of Croatia.svg Nexe
18
13
0
5
469:420
39
4.
Flag of Belarus.svg Meškov Brest
18
13
0
5
573:483
39
5.
Flag of Slovakia.svg Tatran Prešov
18
12
0
6
493:444
36
6.
Flag of Serbia.svg Vojvodina
18
7
1
10
441:483
22
7.
Flag of Romania.svg Steaua Bukurešt
18
6
0
12
460:524
18
8.
Flag of Serbia.svg Železničar
18
5
1
12
463:507
16
9.
Flag of Macedonia.svg Metalurg
18
4
1
13
494:534
13
10.
Flag of Bosnia and Herzegovina.svg HRK Izviđač
18
1
1
16
444:529
4

Posljednje ažuriranje: kraj natjecanja - 31. ožujka 2019.[1]

Završni turnir[uredi | uredi kôd]

Final four turnir igrat će četiri najbolje plasirane momčadi u prvom dijelu natjecanja,

Polufinala[uredi | uredi kôd]

2. travnja 2019.
16:30
PPD Zagreb Flag of Croatia.svg 28 : 23 Flag of Croatia.svg Nexe Universal Sports Complex Victoria, Brest
Broj gledatelja: 1.235
Sudac: Nikolić, Stojković (SRB)
Bičanić 7
Vlah 6
Izvješće Buvinić 7
Šipić 3, Vida 3

2. travnja 2019.
19:00
Vardar Flag of Macedonia.svg 25 : 23 Flag of Belarus.svg Meškov Brest Universal Sports Complex Victoria, Brest
Broj gledatelja: 3.420
Sudac: Mandak, Rudinsky (SVK)
Stoilov 7
Kristopans 5
Izvješće Baranau 3
Obranović 3
Đorđić 3

Utakmica za 3. mjesto[uredi | uredi kôd]

3. travnja 2019.
16:30
Nexe Flag of Croatia.svg 19 : 24 Flag of Belarus.svg Meškov Brest Universal Sports Complex Victoria, Brest
Broj gledatelja: 3.270
Sudac: Stark, Ştefan(RUM)
Šipić 5
Jaganjac 5
Izvješće Baranau 5
Obranović 4

Finale[uredi | uredi kôd]

3. travnja 2019.
19:00
PPD Zagreb Flag of Croatia.svg 23 : 26 Flag of Macedonia.svg Vardar Universal Sports Complex Victoria, Brest
Broj gledatelja: 3.210
Sudac: Pavićević, Ražnatović (CG)
Mrakovčić 4 Izvješće Kristopans 7

Vanjske poveznice[uredi | uredi kôd]

Izvori[uredi | uredi kôd]

  1. 1,0 1,1 Rezultati - SEHA liga. seha-liga.com (engleski). SEHA league. Pristupljeno 29. rujna 2018.
  2. Rezultati.com. Tablica: SEHA Liga - 2017/2018. rezultati.com. Pristupljeno 18. travnja 2018.