Tramvajski promet u Pragu
slika Tramvaj Škoda 15T (ispred), i tramvaj Tatra T3 (iza)
Opće informacije
Država
Češka
Grad
Prag
Otvaranje
1875.
Elektrifikacija
1891.
Operator
DPP (Dopravní podnik hl. m. Prahy, a.s.)
Infrastruktura
Duljina trase
142,4 km
Širina kolosijeka
1435 mm
Depoi
Hloubětín, Kobylisy, Motol, Pankrác, Strašnice, Střešovice (povijesna linija 91), Vokovice, Žižkov
Operacija
Linije
22 dnevne i 9 noćnih
Vozni park
Tatra T3 (modernizirane verzije) Tatra T6A5 , Tatra KT8D5R.N2P , Škoda 14T , Škoda 15T , Škoda 15T4
Dijagram
dijagram
Tramvajski promet u Pragu postoji od 1875. godine otvaranjem konjskog tramvaja. Mreža je elektrificirana 1891. godine, a kako je koja linija kupljena,. Prag je 1897. godine osnovao vlastitu tvrtku i otkupljivao tuđe pruge. Danas je glavna tvrtka za tramvajske pruge DPP (Dopravní podnik hl. m. Prahy, a.s.). U Pragu je tramvajem, zajedno s uspinjačom Petřín, 2012. godine prevezeno više od 324 milijuna putnika.
Broj linije
Trasa linije
Napomene
1
Sídliště Petřiny - Spojovací
2
Sídliště Petřiny - Nádraží Braník
3
(Sídliště Modřany / Levského-) Nádraží Braník - Kobylisy / Březiněveská
Od Sídliště Modřany / Levského do Nádraží Braník vozi svaki drugi tramvaj
4
Smíchovské Nádraží - Holyne
5
Ústřední dílny DP - Divoká Šárka
6
Spořilov - Smíchovské Nádraží (- Sídliště Barrandov)
Linija vozi od radnim danima od 6-20 h. Tramvaji idu do Sídliště Barrandov samo u špicama.
7
Rádlická - Černokostelecká
8
Podbaba - Starý Hloubětín
9
Sídliště Rěpy - Spojovací
10
Sídliště Rěpy - Sídliště Ďáblice
11
Spořilov - Spojovací
12
Sídliště Barrandov - Výstaviště Holešovice
13
Náměstí Bratří Synků - Černokostelecká
14
Spořilov - Nádraží Vysočany / Vysočanská
15
Kotlářka - Olšanské hřbitovy
16
Lehovec - Kotlářka (- Sídliště Řepy)
Između Kotlářka i Sídliště Řepy u špicama
17
Sídliště Modřany / Levského - Výstaviště Holešovice (- Vozovna Kobylisy)
Svaki drugi tramvaj vozi do Vozovna Kobylisy
18
Nádraží Podbaba - Vozovna Pankrác
20
Sídliště Barrandov - Divoká Šárka
21
Sídliště Modřany / Levského - Kotlářka
Samo radnim danima
22
(Bílá Hora -) Vypich - Nádraží Strašnice / Radošovická (- Nádraží Hostivař)
24
Kubánské náměstí - Kobylisy / Březiněveská
Radnim danom od 6-20 h
25
Bílá Hora - Lehovec
26
Divoká Šárka - Nádraží Hostivař
91
Vozovna Střešovice - Výstaviště
Muzejska linija. Tramvaji voze od