Trofej prvakinja 1999. (hokej na travi)

Izvor: Wikipedija
Prijeđi na navigaciju Prijeđi na pretraživanje

7. Trofej prvakinja se održao 1999. godine.

Mjesto i vrijeme održavanja[uredi VE | uredi]

Održao se od 10. do 19. lipnja 1999..

Utakmice su se igrale u australskom gradu Brisbaneu, na stadionu State Hockey Centreu.

Natjecanja su se održala usporedno s muškim natjecanjem za Prvački trofej.

Natjecateljski sustav[uredi VE | uredi]

Ovaj turnir se igralo po jednostrukom ligaškom sustavu. Za pobjedu se dobivalo 3 boda, za neriješeno 1 bod, a za poraz nijedan bod.

Nakon ligaškog dijela, igralo se za poredak. Prva i druga djevojčad na ljestvici je doigravala za zlatno odličje, treće i četvrte za brončano odličje, a pete i šeste na ljestvici za 5. i 6. mjesto.

Susrete se igralo na umjetnoj travi.

Nakon ovog turnira, Trofej prvakinja je postao športskim događajem koji se održava svake godine.

Sudionice[uredi VE | uredi]

Sudjelovale su djevojčadi: domaćin i braniteljice naslova Australija, Njemačka, Nizozemska, J. Koreja, Argentina i Novi Zeland.

Sastavi[uredi VE | uredi]

Flag of Argentina.svg Argentina[uredi VE | uredi]

Trener: Sergio Vigil

Flag of Australia.svg Australija[uredi VE | uredi]

Trener: Ric Charlesworth

Flag of Germany.svg Njemačka[uredi VE | uredi]

Trener: Berti Rauth

Flag of the Netherlands.svg Nizozemska[uredi VE | uredi]

Vratarke
 [ 1.] Clarinda Sinnige
 [ 2.] Daphne Touw 
Obrana
 [ 4.] Julie Deiters 
 [ 8.] Dillianne van den Boogaard 
 [11.] Ageeth Boomgaardt
 [12.] Myrna Veenstra
 [18.] Minke Booij
Vezni red
 [ 3.] Macha van der Vaart 
 [ 7.] Hanneke Smabers
 [ 9.] Margje Teeuwen 
 [13.] Minke Smabers
 [14.] Carole Thate ©
Napad
 [ 5.] Fatima Moreira de Melo
 [ 6.] Karlijn Petri
 [10.] Mijntje Donners
 [15.] Fleur van de Kieft
 [16.] Suzan van der Wielen
 [17.] Eefke Mulder 

Trener:                   Tom van 't Hek
Menedžer:                 Lisette Sevens 
Liječnik:                 Simone van Haarlem
Fizioterapeut:            Johannes Veen
"Videoman":               Roberto Tolentino

Flag of New Zealand.svg Novi Zeland[uredi VE | uredi]

Trener: Jan Borren

Flag of South Korea.svg J. Koreja[uredi VE | uredi]

Trener: Kim Seon-Dong

Rezultati natjecanja u skupini[uredi VE | uredi]

  • četvrtak, 10. lipnja 1999.
susret br. 1
Flag of Argentina.svg Argentina 0 : 3 Flag of the Netherlands.svg Nizozemska
susret br. 2
Flag of Australia.svg Australija 5 : 1 Flag of New Zealand.svg Novi Zeland
  • petak, 11. lipnja 1999.
susret br. 3
Flag of Argentina.svg Argentina 2 : 1 Flag of Germany.svg Njemačka
susret br. 4
Flag of the Netherlands.svg Nizozemska 3 : 2 Flag of South Korea.svg J. Koreja
  • subota, 12. lipnja 1999.
susret br. 5
Flag of Australia.svg Australija 6 : 2 Flag of Germany.svg Njemačka
susret br. 6
Flag of South Korea.svg J. Koreja 0 : 1 Flag of New Zealand.svg Novi Zeland
  • nedjelja, 13. lipnja 1999.
susret br. 7
Flag of Argentina.svg Argentina 2 : 4 Flag of Australia.svg Australija
susret br. 8
Flag of the Netherlands.svg Nizozemska 2 : 1 Flag of New Zealand.svg Novi Zeland
  • ponedjeljak, 14. lipnja 1999.
susret br. 9
Flag of South Korea.svg J. Koreja 0 : 2 Flag of Argentina.svg Argentina
susret br. 10
Flag of Germany.svg Njemačka 3 : 2 Flag of the Netherlands.svg Nizozemska
  • utorak, 15. lipnja 1999.
susret br. 11
Flag of Germany.svg Njemačka 4 : 1 Flag of New Zealand.svg Novi Zeland
susret br. 12
Flag of Australia.svg Australija 6 : 0 Flag of South Korea.svg J. Koreja
  • četvrtak, 17. lipnja 1999.
susret br. 13
Flag of Germany.svg Njemačka 4 : 0 Flag of South Korea.svg J. Koreja
susret br. 14
Flag of Argentina.svg Argentina 2 : 2 Flag of New Zealand.svg Novi Zeland
susret br. 15
Flag of Australia.svg Australija 1 : 1 Flag of the Netherlands.svg Nizozemska

Ljestvica nakon natjecanja u skupini[uredi VE | uredi]

 1. Flag of Australia.svg Australija           5    4    1    0     (22: 6)      13 
 2. Flag of the Netherlands.svg Nizozemska           5    3    1    1     (11: 7)      10
 3. Flag of Germany.svg Njemačka             5    3    0    2     (14:11)       9
 4. Flag of Argentina.svg Argentina            5    2    1    2     ( 8:10)       7 
 5. Flag of New Zealand.svg Novi Zeland          5    1    1    3     ( 6:13)       4 
 6. Flag of South Korea.svg J. Koreja            5    0    0    5     ( 2:16)       0

Doigravanje[uredi VE | uredi]

Susreti doigravanja su se održali u subotu 19. lipnja 1999.

  • za 5. mjesto
10:05
Flag of New Zealand.svg Novi Zeland 3 : 1 Flag of South Korea.svg J. Koreja Suci:
Flag of Australia.svg Judith Barnesby
Flag of England.svg Jane Nockolds
Anna Lawrence 16.'(k.u/k)
Mandy Smith 28.'(k.u/k)
Moira Senior 55.'
Kim Mi-Hyun 39.'
  • za brončano odličje
12:35
Flag of Germany.svg Njemačka 1 : 0 Flag of Argentina.svg Argentina Suci:
Flag of the Netherlands.svg Renée Cohen
Flag of New Zealand.svg Lyn Farrell
Natascha Keller 67.'(k.u/k)
  • za zlatno odličje
15:05
Flag of Australia.svg Australija 3 : 2 Flag of the Netherlands.svg Nizozemska Suci:
Flag of Germany.svg Ute Conen
Flag of South Africa.svg Marelize de Klerk
Lisa Powell 1.'(k.u/k)
Bianca Langham 30.'(k.u/k)
Lisa Powell 55.'
Dillianne van den Boogaard 18.'(k.u/k)
Karlijn Petri 35.'

Konačna ljestvica[uredi VE | uredi]

Mj. Momčad
1.

Flag of Australia.svg Australija

2.

Flag of the Netherlands.svg Nizozemska

3.

Flag of Germany.svg Njemačka

4.

Flag of Argentina.svg Argentina

5.

Flag of New Zealand.svg Novi Zeland

6.

Flag of South Korea.svg J. Koreja

Pobjednice
Flag of Australia.svg
Australija
Peti naslov

Najbolje sudionice[uredi VE | uredi]

Mj. Hokejašica Iz igre Kazn. u/k K.u. Uk.
1. Flag of Australia.svg Alyson Annan 4 0 2 6
2. Flag of Australia.svg Claire Mitchell-Taverner 4 1 0 5
Flag of Germany.svg Natascha Keller 3 1 1 5
4. Flag of Australia.svg Katrina Powell 4 0 0 4
Flag of the Netherlands.svg Fleur van de Kieft 4 0 0 4
6. Flag of Australia.svg Bianca Langham 0 3 0 3
Flag of the Netherlands.svg Dillianne van den Boogaard 0 3 0 3
Flag of the Netherlands.svg Ageeth Boomgaardt 0 1 2 3

Izvori[uredi VE | uredi]