Razgovor sa suradnikom:Martinb1~hrwiki

Stranica ne postoji na drugim jezicima.
Izvor: Wikipedija

Dobrodošlica[uredi kôd]

Dobro došli na Wikipediju na hrvatskom jeziku, započetu 16. veljače 2003. - slobodnu enciklopediju!

Pozivamo vas na sudjelovanje u rastu ove svima dostupne enciklopedije. Ovdje su neke od stranica koje bi vam mogle pomoći:

  • Wikipedija - što je Wikipedija, povijest i organizacija projekta
  • Pomoć - kako sudjelovati, što treba znati, kako koristiti?
  • Slike - obvezno pročitati prije postavljanja bilo kakvih slika

Ako želite vježbati, možete to raditi na stranici za vježbanje, u slučaju da vam zatreba pomoć, pogledajte:

Svoje doprinose na člancima ne potpisujte, dok komentare na pripadajućim stranicama za raspravu, suradničkim stranicama i Kafiću molim potpisujte tako što ćete napisati 4 tilde (~~~~) ili kliknuti na gumb na alatnoj traci.

Još jednom, dobro došli! --Roberta F. 14:25, 25. rujna 2006. (CEST)[odgovori]

¨¨¨¨Hvala...

Uputa[uredi kôd]

Odgovara se na suradnikovoj stranici za razgovor, jer u suprotnom teško će dotični znati da mu je odgovoreno (tj. kad mu se ostavi poruka, onda mu se nacrta ona narančasta pruga Imate novu poruku). SpeedyGonsales 17:27, 26. rujna 2006. (CEST)[odgovori]

Slika[uredi kôd]

Ukoliko imaš svoje fotografije i ukoliko je fotografija Rječine tvoja, postavi ju molim te na Zajednički poslužitelj ili Commons. Svoje fotografije ne postavljaj na Wikipediju, jer ona nije skladište slika, već na Commons. S Commonsa (zajedničkog poslužitelja) fotografije se na ostale Wikipedije vrlo jednostavno postavljaju. Dovoljno je unutar poveznica napisati ime slike i ostale parametre koji su potrebni, a koje možeš proučiti u tečaju za slike i fotografija se ne mora posebno postavljati. Kako se slike s Commonsa preuzimaju možeš vidjeti na primjeru članka Čokolada. Kada postaviš svoju fotografiju na commons, na fotografiju, postavljenu na hrvatskoj Wikipediji, stavi oznaku {{bris}}, tako da ju izbrišemo, a ti na članak stavi sliku sa Zajedničkog poslužitelja. Isto tako, kada je fotografija na Commonsu, jednostavno stavljaš i na ostale Wikipedije unutar poveznica ime slike i slika će se pojaviti. Znači prvo mjesto je Commons, a zatim isprobavaj, ukoliko zapneš ponovno pitaj nekog od administratora, koji će ti rado pomoći. Roberta F. 22:17, 26. rujna 2006. (CEST)[odgovori]

Stranica suradnika[uredi kôd]

Vidim da još nisi ništa napisao na svojoj Stranici suradnika. Možeš napisati što god želiš (npr. nešto o sebi) i postaviti možda okvirić koji ti se najviše sviđa ili koji te najbolje opisuje, ovdje Wikipedija:Suradnički okvirići su ti ponuđeni okvirići pa slobodno izaberi. Lijep pozdrav :-)) Roberta F. 14:56, 1. listopada 2006. (CEST)[odgovori]

Hvala još jednom, Roberta! Martinb1 14:12, 2. listopada 2006. (CEST)[odgovori]

Uvijek rado pomažem :-)). Pokušaj drugi put odgovoriti na stranici za razgovor suradnika kojemu odgovaraš, npr. klikneš moje ime i kada ti se otvori moja Suradnička stranica, na gornjoj kartici pokraj nje je "Razgovor" probaj na to kliknuti i kada ti se otvori, vidiš isto dalje desno mali +. Klikneš na njega, ispuniš otvorene opcije, staviš svoj potpis, klikneš najprije "prikaži kako će izgledati" i ako misliš da je tako ok, onda klikneš "Sačuvaj stranicu" i to je to. :-)) Roberta F. 16:25, 2. listopada 2006. (CEST)[odgovori]

Obavijest za označavanje slika[uredi kôd]

Ovo je automatski generirana poruka/obavijest poslana svim suradnicima koji su postavljali slike prije stupanja na snagu nove politike označavanja slika (6. studenoga 2006.).
Na Wikipediji je u tijeku akcija sređivanja slika s nejasnim ili pogrešno naznačenim pravnim statusom.


Suradniče Martinb1~hrwiki,

Molimo Vas da sve slike koje ste poslali, označite odgovarajućom oznakom o autorskim pravima, vodeći računa da oznaka odgovara pravnom statusu slike. Pogledajte ovo osnovno pravilo i ovaj popis oznaka za dozvole s kratkim objašnjenjima svake. Kratke Upute za označavanje starih slika će Vam pomoći ukoliko imate nedoumica.

Kada označavate slike, molimo vodite računa da osim oznake obvezno stavite i poveznicu (URL) prema site-u odakle je slika preuzeta; ako je slika skenirana, navedite naslov i autora publikacije i ISBN broj te publikacije; ako ste Vi autor, navedite to kao izvor (napomena: kod snimaka ekrana i skeniranih slika Vi niste autor slike). Ako smatrate da slika ispunjava uvjete za pravednu uporabu koji su navedeni na oznaci za dozvolu, navedite i obrazloženje za tu pravednu uporabu.


Popis slika koje ste postavili na Wikipediju na hrvatskom jeziku možete pogledati ovdje

Galeriju istih slika možete pogledati ovdje

Molimo vas da posebnu pozornost obratite na Vaše neoznačene slike.

Napomene:

  • Navedite izvor slike - ako ne navedete izvor, nemoguće je provjeriti oznaku!
  • Nemojte stavljati pogrešne oznake na slike, naročito nemojte stavljati „pravedna uporaba“ ili „javno dobro“ bez obrazloženja!
  • Slike koje po završetku akcije sređivanja nemaju jasno označen pravni status biti će brisane! To podrazumijeva i slike koje nemaju oznaku, one koje su pogrešno obilježene kao i one koje nemaju provjerljive podatke o izvoru.
-- Andrej Šalov 17:20, 15. studenog 2006. (CET).

Obavijest za slike[uredi kôd]

Na Wikipediji na hrvatskom jeziku je započelo sređivanje slika koje su nedovoljno i neispravno označene.

Suradniče,

Prema Općim uvjetima postave slika, Uputama za označavanje starih slika (koje su se do sada ignorirale) kao i Rezoluciji Zaklade Wikimedija, vi koji ste sliku postavili dužni ste ispravno opisati sliku i označiti je ispravnom oznakom autorskih prava.

Ovim putem ste zamoljeni posljednji put da sve slike koje ste postavili, označite odgovarajućom oznakom o autorskim pravima, vodeći računa da oznaka odgovara pravnom statusu slike i dodate info okvir Infoslika.

Ove kratke upute koje su u skladu sa ovom obaviješću će Vam pomoći ukoliko imate nedoumica.

Pogledajte i ovo osnovno pravilo i ovaj popis oznaka za dozvole s kratkim objašnjenjima svake.

Kada označavate slike, molimo vodite računa da osim oznake obvezno stavite i poveznicu (URL) prema site-u odakle je slika preuzeta; ako je slika skenirana, navedite naslov i autora publikacije i ISBN broj te publikacije; ako ste Vi autor, navedite to kao izvor (napomena: kod snimaka ekrana i skeniranih slika Vi niste autor slike). Ako smatrate da slika ispunjava uvjete za pravednu uporabu koji su navedeni na oznaci za dozvolu, navedite i obrazloženje za tu pravednu uporabu.

Popis slika koje ste postavili na Wikipediju na hrvatskom jeziku možete pogledati ovdje

Galeriju istih slika možete pogledati ovdje

Napomene:

  • Navedite sve podatke za slike koji se traže od vas
  • Ne stavljajte pogrešne oznake na slike, naročito nemojte stavljati „pravedna uporaba“ ili „javno dobro“ bez obrazloženja!
  • Krajnji rok za ispravak podataka o slikama je 23. ožujka 2008.

Slike koje nakon isteka roka ne budu imale sve potrebne podatke i jasno nedvosmisleno označen pravni status bit će obrisane!

Ova je poruka automatski poslana svim suradnicima koji su postavljali slike na Wikipediju na hrvatskom jeziku.
Ovu poruku je poslao administrator Andrej Šalov pomoću bota CrniBot 28. veljače 2008.

Dva naselja u gradu Rijeci[uredi kôd]

Martine B.

Prema popisu iz 2001. naselja u gradu Rijeci su Rijeka i Sveti Kuzam (dio). Ako potražiš koja naselja spadaju pod Bakar, tamo nema Svetog Kuzma. Tako je dio Svetog Kuzma statistički nestao.

Akrsovnik (razgovor) 15:47, 5. listopada 2009. (CEST)[odgovori]

Your account will be renamed[uredi kôd]

03:03, 18. ožujka 2015. (CET)

Renamed[uredi kôd]

10:14, 19. travnja 2015. (CEST)