Prijeđi na sadržaj

Crnogorska republička nogometna liga 1950.

Izvor: Wikipedija

Republička liga Crne Gore (Crnogorska republička nogometna liga) je bila liga četvrtog stupnja nogometnog prvenstva Jugoslavije u sezoni 1950.
Sudjelovalo je 8 klubova, a prvak je bio "Bokelj" iz Kotora.

Ljestvica

[uredi | uredi kôd]
mj.klubut.pob.ner.por.gol+gol-bod
1.Bokelj Kotor141013321121
2.Arsenal Tivat14923301320
3.Breznik Pljevlja14815261917
4.Radnički Ivangrad14644292016
5.Iskra Danilovgrad14365202412
6.Mornar Bar14527193012
7.Lovćen Cetinje14518192811
8.Bratstvo Bijelo Polje1411126383
  • Ivangrad – tadašnji naziv za Berane
  • "Breznik" iz Pljevlja pred početak sezone promijenio ime iz "Velimir Jakić"
  • "Radnički" iz Ivangrada pred početak sezone promijenio ime iz "Ika"
  • "Mornar" iz Bara pred početak sezone promijenio ime iz "Tempo"

Rezultatska križaljka

[uredi | uredi kôd]
kraticaklubARSBOKBRABREISKLOVMORRAD
ARS Arsenal Tivat
BOK Bokelj Kotor
BRA Bratstvo Bijelo Polje
BRE Breznik Pljevlja
ISK Iskra Danilovgrad
LOV Lovćen Cetinje
MOR Mornar Bar
RAD Radnički Ivangrad

podebljan rezultat - utakmice od 1. do 7. kola (1. utakmica između klubova)
rezultat normalne debljine - utakmice od 8. do 14. kola (2. utakmica između klubova)
rezultat nakošen - nije vidljiv redoslijed odigravanja međusobnih utakmica iz dostupnih izvora
rezultat nakošen i smanjen * - iz dostupnih izvora nije uočljiv domaćin susreta
prekrižen rezultat - poništena ili brisana utakmica
p - utakmica prekinuta
3:0 p.f. / 0:3 p.f. - rezultat 3:0 bez borbe
n.i. - nije igrano

Izvori:

Unutrašnje poveznice

[uredi | uredi kôd]

Vanjske poveznice

[uredi | uredi kôd]

Izvori

[uredi | uredi kôd]