Prijeđi na sadržaj

Dalmatinska nogometna liga 1975./76.

Izvor: Wikipedija

Dalmatinska nogometna liga u sezoni 1975./76. je predstavljala ligu četvrtog stupnja nogometnog prvenstva Jugoslavije.
Sudjelovalo je 16 klubova, a prvak je bila "Dinara" iz Knina.

Ljestvica

[uredi | uredi kôd]
mj.klubut.pob.ner.por.gol+gol-bod
1.Dinara Knin301866532542
2.Omladinac Vranjic3014106553538
3.Jugovinil Kaštel Gomilica301389413834
4.Sloga Mravince301299474033
5.Primorac Biograd na Moru3011109413232
6.Metalac Šibenik3010119464131
7.Zmaj Blato3013512495231
8.Slaven Trogir3012612484630
9.Neretvanac Opuzen3013413414130
10.Velebit Benkovac3011613384729
11.Junak Sinj3011613475328
12.Jadran Ploče3011613273928
13.Slaven Gruda309714505825
14.Zmaj Makarska309615485724
15.Mračaj Runović308814415624
16.Zlatna luka Sukošan309318375921

Rezultatska križaljka

[uredi | uredi kôd]
kraticaklubDINJADJUGJUNMETMRANEROMLPRISLAGSLATSLOVELZLLZMBZMM
DIN Dinara Knin 0:13:03:11:00:05:1
JAD Jadran Ploče 0:13:11:02:00:02:1
JUG Jugovinil Kaštel Gomilica 0:03:22:1 3:30:0 2:0 2:02:1 3:21:12:14:10:21:21:2
JUN Junak Sinj 1:14:13:30:12:14:1
MET Metalac Šibenik 1:12:11:27:11:13:1
MRA Mračaj Runović 1:21:02:11:3 4:01:03:31:1 1:11:02:3 0:03:1 0:23:0
NER Neretvanac Opuzen 2:23:00:21:02:11:5
OML Omladinac Vranjic 0:03:13:0 p.f. 1:0 1:21:1 1:1 1:0 1:12:24:1 5:0 3:16:12:1
PRI Primorac Biograd na Moru 4:13:02:23:04:22:2
SLAG Slaven Gruda 1:21:52:36:13:23:3
SLAT Slaven Trogir 1:0 4:0 3:26:12:1 3:13:20:10:01:13:00:03:06:11:1
SLO Sloga Mravince 1:3 1:1 1:05:10:03:10:1 1:10:0 3:1 4:2 3:01:14:33:2
VEL Velebit Benkovac 0:13:33:00:12:2 p, 0:3 p.f.3:2
ZLL Zlatna luka Sukošan 1:06:00:02:10:13:1
ZMB Zmaj Blato 0:02:10:21:00:12:1
ZMM Zmaj Makarska 1:2 2:0 1:22:14:12:20:3 p.f. 2:10:12:0 3:20:02:22:01:2

podebljan rezultat - utakmice od 1. do 15. kola (1. utakmica između klubova)
rezultat normalne debljine - utakmice od 16. do 30. kola (2. utakmica između klubova)
rezultat nakošen - nije vidljiv redoslijed odigravanja međusobnih utakmica iz dostupnih izvora
rezultat nakošen i smanjen * - iz dostupnih izvora nije uočljiv domaćin susreta
prekrižen rezultat - poništena ili brisana utakmica
p - utakmica prekinuta
3:0 p.f. / 0:3 p.f. - rezultat 3:0 bez borbe

Izvori: [1] [2] [3] [4] [5] [6]

Kvalifikacije za Hrvatsku ligu

[uredi | uredi kôd]

Igrano 20. i 27. lipnja 1976.

Omladinac Vranjic-Grobničan Čavle2:0,1:4

Izvori: [2]

Kvalifikacije za Dalmatinsku ligu

[uredi | uredi kôd]

Igrano u kolovozu 1976.

Jadran Kaštel Sućurac-Zmaj Makarska3:0, 2:1

Izvori:[5]

Povezani članci

[uredi | uredi kôd]

Izvori

[uredi | uredi kôd]

  • Jurica Gizdić: HNK Sloga : 90 godina nogometa u Mravincima : 1925. – 2015., Mravince, 2015., ISBN 978-953-95041-1-2 nevaljani ISBN, str. 68-70
  • Jurica Gizdić: NK Omladinac : 100 godina baluna u Vranjicu, Vranjic, 2014., ISBN 978-953-58080-0-8, str. 146-149
  • Jurica Gizdić: NK Mračaj : veliki klub iz malog mista, Runovići, 2009., ISBN 978-953-55916-0-3, str 49-52
  • Jurica Gizdić: HNK Trogir : 95 godina nogometa u Trogiru, Trogir, 2007., ISBN 978-953-95936-0-3, str. 115-118
  • Jurica Gizdić, Anđelo Raffanelli: Vječni Zmaj pod Biokovom, Makarska, 2007., ISBN 978-953-95859-0-5, str. 93-94
  • Jurica Gizdić: Počelo je prije osam desetljeća, Kaštel Gomilica, 2004., ISBN 953-99619-0-4, str. 91-93
  1. ↑ Jurica Gizdić: HNK Sloga : 90 godina nogometa u Mravincima : 1925.-2015., Mravince, 2015., ISBN 978-953-95041-1-2 nevaljani ISBN, str. 68-70 (Sloga Mravince - rezultati)
  2. 1 2 Jurica Gizdić: NK Omladinac : 100 godina baluna u Vranjicu, Vranjic, 2014., ISBN 978-953-58080-0-8, str. 146-149 (Omladinac Vranjic - rezultati)
  3. ↑ Jurica Gizdić: NK Mračaj : veliki klub iz malog mista, Runovići, 2009., ISBN 978-953-55916-0-3, str 49-52 (Mračaj Runović - rezultati)
  4. ↑ Jurica Gizdić: HNK Trogir : 95 godina nogometa u Trogiru, Trogir, 2007., ISBN 978-953-95936-0-3, str. 115-118 (Slaven Trogir - rezultati)
  5. 1 2 Jurica Gizdić, Anđelo Raffanelli: Vječni Zmaj pod Biokovom, Makarska, 2007., ISBN 978-953-95859-0-5, str. 93-94 (Zmaj Makarska - rezultati)
  6. ↑ Jurica Gizdić: Počelo je prije osam desetljeća, Kaštel Gomilica, 2004., ISBN 953-99619-0-4, str. 91-93 (Jugovinil Kaštel Gomilica - rezultati)