Prijeđi na sadržaj

Dalmatinska nogometna liga 1976./77.

Izvor: Wikipedija

Dalmatinska nogometna liga u sezoni 1976./77. je predstavljala ligu četvrtog stupnja nogometnog prvenstva Jugoslavije.
Sudjelovalo je 14 klubova, a prvak je bio "Jadran" iz Kaštel Sućurca.

Ljestvica

[uredi | uredi kôd]
mj.klubut.pob.ner.por.gol+gol-bod
1.Jadran Kaštel Sućurac261754652239
2.Metalac Šibenik261367542932
3.Slaven Gruda261367433732
4.Jugovinil Kaštel Gomilica261439423331
5.Velebit Benkovac2610115332431
6.Primorac Biograd na Moru261178383729
7.Junak Sinj2612212333126
8.Slaven Trogir2612212445226
9.Jadran Ploče269710373225
10.Sloga Mravince267712334721
11.Neretvanac Opuzen267712284421
12.Zmaj Blato266713364319
13.Omladinac Zadar265417335214
14.Omladinac Vranjic263815254914

Rezultatska križaljka

[uredi | uredi kôd]
kraticaklubJADKSJADPJUGJUNMETNEROMLVOMLZPRISLAGSLATSLOVELZMAJ
JADKS Jadran Kaštel Sućurac 3:23:05:14:0
JADP Jadran Ploče 1:01:14:11:0
JUG Jugovinil Kaštel Gomilica 2:01:01:12:13:01:02:02:11:03:16:11:13:0
JUN Junak Sinj 4:26:01:33:2
MET Metalac Šibenik 3:25:15:13:0
NER Neretvanac Opuzen 1:23:12:23:2
OMLV Omladinac Vranjic 1:55:1 0:02:1 2:02:21:21:10:12:33:30:01:1
OMLZ Omladinac Zadar 2:31:03:13:0
PRI Primorac Biograd na Moru 2:02:01:13:1
SLAG Slaven Gruda 4:21:01:02:2
SLAT Slaven Trogir 0:20:22:01:22:13:21:03:12:02:04:21:05:1
SLO Sloga Mravince 0:13:0 0:11:0 2:00:02:13:21:10:04:20:02:1
VEL Velebit Benkovac 2:02:02:12:2
ZMAJ Zmaj Blato 3:01:16:11:0

podebljan rezultat - utakmice od 1. do 13. kola (1. utakmica između klubova)
rezultat normalne debljine - utakmice od 14. do 26. kola (2. utakmica između klubova)
rezultat nakošen - nije vidljiv redoslijed odigravanja međusobnih utakmica iz dostupnih izvora
rezultat nakošen i smanjen * - iz dostupnih izvora nije uočljiv domaćin susreta
prekrižen rezultat - poništena ili brisana utakmica
p - utakmica prekinuta
3:0 p.f. / 0:3 p.f. - rezultat 3:0 bez borbe

Izvori: [1] [2] [3] [4]

Unutarnje poveznice

[uredi | uredi kôd]

Vanjske poveznice

[uredi | uredi kôd]

Izvori

[uredi | uredi kôd]

  • Jurica Gizdić: HNK Sloga : 90 godina nogometa u Mravincima : 1925. – 2015., Mravince, 2015., ISBN 978-953-95041-1-2 nevaljani ISBN, str. 71-73
  • Jurica Gizdić: NK Omladinac : 100 godina baluna u Vranjicu, Vranjic, 2014., ISBN 978-953-58080-0-8, str. 150-153
  • Jurica Gizdić: HNK Trogir : 95 godina nogometa u Trogiru, Trogir, 2007., ISBN 978-953-95936-0-3, str. 119-121
  • Jurica Gizdić: Počelo je prije osam desetljeća, Kaštel Gomilica, 2004., ISBN 953-99619-0-4, str. 94-96
  1. ↑ Jurica Gizdić: HNK Sloga : 90 godina nogometa u Mravincima : 1925.-2015., Mravince, 2015., ISBN 978-953-95041-1-2 nevaljani ISBN, str. 71-73 (Sloga Mravince - rezultati)
  2. ↑ Jurica Gizdić: NK Omladinac : 100 godina baluna u Vranjicu, Vranjic, 2014., ISBN 978-953-58080-0-8, str. 150-153 (Omladinac Vranjic - rezultati)
  3. ↑ Jurica Gizdić: HNK Trogir : 95 godina nogometa u Trogiru, Trogir, 2007., ISBN 978-953-95936-0-3, str. 119-121 (Slaven Trogir - rezultati)
  4. ↑ Jurica Gizdić: Počelo je prije osam desetljeća, Kaštel Gomilica, 2004., ISBN 953-99619-0-4, str. 94-96 (Jugovinil Kaštel Gomilica - rezultati)