Prijeđi na sadržaj

Razgovor:Sastanak u Karađorđevu

Stranica ne postoji na drugim jezicima.
Izvor: Wikipedija
Ovo je stranica za razgovor za raspravu o poboljšanjima na članku Sastanak u Karađorđevu.
Rad na člancima
Pismohrane:

Da li netko zna koje Karađorđevo? --77.46.174.34 22:35, 27. listopada 2009. (CET)[odgovori]

Mislim da je ovo kod Bačke Palanke jer je tamo bilo Titovo lovište Karađorđevo. Ipak nisam 100 posto siguran.-- Braco (razgovor) 23:49, 27. listopada 2009. (CET)[odgovori]
Provjereno. Radi se o Karađorđevu kod Bačke Palanke.-- Braco (razgovor) 23:53, 27. listopada 2009. (CET)[odgovori]

Citati

[uredi kôd]
»Ako je rat dogovoren, onda Tuđmanu stvarno treba dignuti deset metara velik spomenik nasred Trga bana Jelačića. Jer, 1990. godine, kad je Tuđman preuzeo vlast, niti jedan ozbiljni analitičar u svijetu ne bi stavio jedan dolar na to da će pet godina kasnije Hrvatska biti slobodna, neovisna, i međunarodno priznata, i da će usto sačuvati sav svoj teritorij. Ako je Tuđman stvarno dogovorio s Miloševićem da će JNA otići iz Hrvatske, da će Srbi otići iz Hrvatske, i da će Milošević otići u Haag kao ratni zločinac, onda zaslužuje i mjesto u svjetskoj povijesti kao najlukaviji pregovarač ikad, koji je s vojno stotinu puta jačim neprijateljem dogovorio rat koji će zavšiti njegovim porazom.[1]«
»Podjela Bosne i Hercegovine je još jedna od tih spinovskih mitologija kojima se bave ti brojni etablirani, nazovi ozbiljni političari, povjesničari, sociolozi, novinari i dr. Prema njihovim mantričkim i neumornim ponavljanjima Tuđman i Milošević su u Karađorđevu dogovorili podjelu BiH. Ta pričica pada u vodu pod jednakom argumentacijom kao i ona o dogovorenom ratu. Naime, ti su se famozni susreti dogodili sredinom 1991. godine kada je omjer snaga Srbije i Hrvatske bio otprilike tisuću na prema jedan. U takvom bi odnosu u najmanju ruku s pozicije Miloševića bilo, blago rečeno kretenski, nuditi Tuđmanu udio plijena u osvajanju BiH kada on u tom trenutku namjerava osvojiti ne samo cijelu BiH, nego i polovinu Hrvatske. Kada razgovarate s tim zagovaračima teze o podjeli BiH oni se pozivaju na svjedoke koji to nisu bili i na njihove memoare u kojima to ne piše. Ili, primjerice, na Tuđmanovu izjavu kako je Hrvatska u obliku pereca i da je to neprirodan oblik pa onda to znakovito tumače tražeći u njoj dubinska, skrivena značenja. Iako ta njegova izjava ne znači baš ništa više osim onoga što ona znači, a to je da je ovakav oblik države neprirodan.[2]«

Chvrka (razgovor) 01:54, 10. svibnja 2013. (CEST)[odgovori]

Nema dokaza?

[uredi kôd]

Kako nema dokaza da se razgovaralo o podjeli Bosne u Karađorđevu kada su 1992. i u hrvatskim i u srpskim tiskovinama izišli transkripti tog razgovora? U Daytonskom sporazumu iz 1995. je rečeno kako se Bosna dijeli po dogovoru iz Karađorđeva, samo što se srbima dodjeljuje Koridor.— Prethodni nepotpisani komentar napisao je 94.253.238.196 (razgovordoprinosi)