Rukomet na OI 1980.

Izvor: Wikipedija
Prijeđi na navigaciju Prijeđi na pretraživanje

Rukomet na Olimpijskim igrama u Moskvi 1980. uključivao je natjecanja u muškoj i ženskoj konkurenciji.

Osvajači medalja[uredi | uredi kôd]

Muški[uredi | uredi kôd]

Vista-xmag.pngPodrobniji članak o temi: Rukomet na OI 1980.-muškarci

Zlato Srebro Bronca
Flag of East Germany.svg Istočna Njemačka
Siegfried Voigt
Günter Dreibrodt
[Peter Rost
Klaus Gruner
Hans-Georg Beyer
Dietmar Schmidt
Hartmut Krüger
Lothar Doering
Ernst Gerlach
Frank-Michael Wahl
Ingolf Wiegert
Wieland Schmidt
Rainer Höft
Hans-Georg Jaunich
Flag of the Soviet Union.svg SSSR
Mikhail Ishchenko
Viktor Makhorin
Sergei Kushniriuk
Aleksandr Karshakevich
Vladimir Kravtsov
Vladimir Belov
Anatoli Fediukin
Aleksandr Anpilogov
Evgeni Chernyshov
Aleksei Zhuk
Nikolai Tomin
Yuri Kidiaev
Vladimir Repiev
Valdemar Novitski
Flag of Romania.svg Rumunjska
Nicolae Munteanu
Marian Dumitru
Iosif Boros
Maricel Voinea
Vasile Stînga
Radu Voina
Cezar Draganita
Cornel Durau
Stefan Birtalan
Alexandru Fölker
Neculai Vasilca
Lucian Vasilache
Adrian Cosma
Claudiu Eugen Ionescu

Žene[uredi | uredi kôd]

Vista-xmag.pngPodrobniji članak o temi: Rukomet na OI 1980.-žene

Zlato Srebro Bronca
Flag of the Soviet Union.svg SSSR
Natalia Timoshkina
Larisa Karlova
Irina Palchikova
Zinaida Turchina
Tatiana Kochergina
Liudmila Poradnik
Larisa Savkina
Aldona Nenenene
Yulia Safina
Olga Zubareva
Valentina Lutaeva
Liubov Odinokova
Sigita Strechen
Natalia Lukianenko
Flag of Yugoslavia (1946-1992).svg SFR Jugoslavija
Ana Titlić
Slavica Jeremić
Zorica Vojinović
Radmila Drljača
Katica Ileš
Mirjana Ognjenović
Svetlana Anastasovski
Rada Savić
Svetlana Kitić
Mirjana Đurica
Biserka Višnjić
Vesna Radović
Jasna Merdan
Vesna Milošević
Flag of East Germany.svg Istočna Njemačka
Hannelore Zober
Katrin Krüger
Evelyn Matz
Roswitha Krause
Christina Rost
Petra Uhlig
Claudia Wunderlich
Sabine Röther
Kornelia Kunisch
Marion Tietz
Kristina Richter
Waltraud Kretzschmar
Birgit Heinecke
Renate Rudolph