Prijeđi na sadržaj

Slavonska nogometna zona Posavska skupina 1972./73.

Izvor: Wikipedija

"Slavonska nogometna zona – Posavska skupina" je bila jedna od dvije skupine "Slavonske nogometne zone", koja je bila jedna od četiri zone "Prvenstva Hrvatske", odnosno liga trećeg stupnja nogometnog prvenstva Jugoslavije u sezoni 1972./73.
Sudjelovalo je 14 klubova, a prvak je bio "BSK" iz Slavonskog Broda.

Ljestvica

[uredi | uredi kôd]
mj.klubut.pob.ner.por.gol+gol-bod
1.BSK Slavonski Brod261862622142
2.Premium Bosanski Brod2615101521640
3.Graničar Županja2612104573134
4.Radnički Županja261178463629
5.PPK Kutjevo261079364127
6.Slavonija Slavonska Požega2610610303026
7.Željezničar Slavonski Brod266128353724
8.Bedem Ivankovo2610412333624
9.Željezničar Bosanski Brod269512414323
10.Spačva Vinkovci268711335123
11.Sloga Otok267613315120
12.Borinci Jarmina267415354218
13.Trgovački Slavonski Brod265813405018
14.Mladost Cernik266416216916
  • Slavonska Požega – tadašnji naziv za Požegu
  • "Premium" Bosanski Brod i "Željezničar" Bosanski Brod – klubovi iz Bosne i Hercegovine

Rezultatska križaljka

[uredi | uredi kôd]
kraticaklubBEDBORBSKGRAMLAPPKPRERADSLASLOSPATRGŽELJBBŽELJSB
BED Bedem Ivankovo
BOR Borinci Jarmina
BSK BSK Slavonski Brod
GRA Graničar Županja
MLA Mladost Cernik
PPK PPK Kutjevo
PRE Premium Bosanski Brod
RAD Radnički Županja
SLA Slavonija Slavonska Požega
SLO Sloga Otok
SPA Spačva Vinkovci
TRG Trgovački Slavonski Brod
ŽELJBB Željezničar Bosanski Brod
ŽELJSB Željezničar Slavonski Brod

podebljan rezultat - utakmice od 1. do 13. kola (1. utakmica između klubova)
rezultat normalne debljine - utakmice od 14. do 26. kola (2. utakmica između klubova)
rezultat nakošen - nije vidljiv redoslijed odigravanja međusobnih utakmica iz dostupnih izvora
rezultat smanjen * - iz dostupnih izvora nije uočljiv domaćin susreta
prekrižen rezultat - poništena ili brisana utakmica
p - utakmica prekinuta
3:0 p.f. / 0:3 p.f. - rezultat 3:0 bez borbe

Izvori:

Za prvaka Slavonske zone

[uredi | uredi kôd]
Metalac Osijek –BSK Slavonski Brod1:1, 3:1

"Metalac" Osijek prvak Slavonske zone

Povezani članci

[uredi | uredi kôd]

Vanjske poveznice

[uredi | uredi kôd]

Izvori

[uredi | uredi kôd]