Razgovor sa suradnikom:Chauahuasachca

Stranica ne postoji na drugim jezicima.
Izvor: Wikipedija

Dobrodošlica[uredi kôd]

Wikipedijin
uvodni tečaj
Tečaj

Naslovna stranica
Uređivanje članaka
Oblikovanje članaka
Wikipoveznice
Sestrinski projekti
Slike
Tablice
Stranice za razgovor
Ne zaboravite
Prijavljivanje
Imenski prostori
Zaključak

Dodatno

Pomoć:Sadržaj

Chauahuasachca, dobro došli na Wikipediju na hrvatskom jeziku, započetu 16. veljače 2003. godine – slobodnu enciklopediju!

Pozivamo vas na sudjelovanje u rastu ove svima dostupne enciklopedije na hrvatskom standardnom jeziku.


Ovdje su neke od stranica koje bi vam mogle pomoći:

  • Wikipedija − što je Wikipedija, povijest i organizacija projekta
  • Izvori − kako uspješno činiti Wikipediju boljom!
  • Slikeobvezno pročitati prije postavljanja bilo kakvih slika

Ako želite vježbati možete to raditi na stranici za vježbanje, u slučaju da vam zatreba pomoć učinite slijedeće:


Svoje doprinose na člancima ne potpisujte, dok komentare na pripadajućim stranicama za razgovor, suradničkim stranicama i Kafiću molimo potpisujte tako što ćete pritisnuti gumbić ili na alatnoj vrpci ili napisati 4 tilde (tilda = 4x istovremeno tipke AltGr + tipka s brojem 1), što kod uređivanja izgleda ovako ~~~~.
Vlastitu suradničku stranicu (onu koja se zove "Suradnik:vaše ime") možete uređivati po svojoj želji u skladu s pravilima uređivanja suradničke stranice (npr. asketski ili šminkerski).


Molimo Vas, ne stavljajte zaštićene radove bez dopuštenja! Nemojte izravno kopirati sadržaje s drugih web stranica ako nemate izričito dopuštenje. Ako imate dopuštenje, napišite to na stranici za razgovor ili jednostavno dodajte ovdje. No, obvezno to napravite prije nego započnete s pisanjem preuzetog teksta. Molimo uočite da se svi doprinosi Wikipediji smatraju dualno licencirani, pod Creative Commons Imenovanje-Dijeli pod istim uvjetima 3.0 i GFDL licencijom. Ako ne želite da se vaše pisanje nemilosrdno uređuje i slobodno raspačava, nemojte ga ovamo slati. Također nam obećavate da ćete ono što ćete napisati sami napisati, ili ćete to prepisati iz nečeg što je u javnom vlasništvu ili pod sličnom slobodnom licencijom.


If you don't speak Croatian: This is the welcome message sent to new users of hr.wikipedia

Još jednom, dobro došli! -- Vrjednik (razgovor) 22:35, 26. siječnja 2013. (CET)[odgovori]

Kod premještanja članaka, kao u slučaju Yaoundé, treba navesti literaturu iz koje je razvidno da je premještanje potrebno. Nije dovoljno navesti samo jednu jedinicu literature, već je potrebno navesti što više jedinica literature. Obično se navode enciklopedije, rječnici i leksikoni, a često se navode Hrvatski obiteljski leksikon, Hrvatski jezični portal i Proleksis enciklopedija (Opća i nacionalna enciklopedija ili još neki drugi enciklopedijski on-line projekti. Bez takvih izvora članci se u pravilu ne premještaju. Hvala na razumijevanju.-- Vrjednik (razgovor) 22:35, 26. siječnja 2013. (CET)[odgovori]

Tko bi trebao promijeniti (između ostaloga) početke članaka koje premještaš?--MaGaporuči mi 18:04, 8. studenog 2015. (CET)

Glede premještanja članaka o albanskim gradovima i općinama[uredi kôd]

Albanski jezik piše se latinicom, te se vlastita imena pisana albanskim jezikom ne prilagođavaju hrvatskom jeziku. To osobito vrijedi kod pisanja tih imena. Nikakvo zemljopisanije nije tu potrebno. Neka su imena ostala zahvaljujući tradiciji, baštini i kulturi hrvatskoga jezika, osobito zahvaljujući hrvatskoj književnosti. Drač, Skadar, Priština, Prizren, Peć, Đakovica. Slično je ostalo Skoplje, Bitolj i gdjekad Đevđelija, iz tradicijskih razloga, te radi očuvanja postojanosti hrvatskoga jezičnog standarda. U ostala se imena ne dira bez osobito opravdana razloga, uz iscrpno navođenje enciklopedijskih uzora. Albanski jezik baš i nema neke veze s perzijskim. -- Nesmir Kudilovič (razgovor) 3.09, 15. studenoga 2015. (SEV)