Sirištarolike

Izvor: Wikipedija
(Preusmjereno s Gentianales)
Prijeđi na navigaciju Prijeđi na pretraživanje
Sirištarolike
Gentiana purpurea
Gentiana purpurea
Sistematika
Carstvo: Plantae
Divizija: Magnoliophyta
Razred: Magnoliopsida
Podrazred: Asteridae
Red: Gentianales
Juss. ex Bercht. & J. Presl
Porodice
vidi tekst
Sinonimi
Apocynales Bromhead

Asclepiadales Dumortier
Chironiales Grisebach
Cinchonales Lindley
Galiales Bromhead
Loganiales Lindley
Lygodiseales Bartling
Rubiales Dumortier
Strychnales Link
Theligonales Nakai

Gentianales (Rubiales; sirištarolike), biljni red iz razreda Magnoliopsida) ili dvosupnica, dok je neki svrstavaju u razred Rosopsida koja je dobio ime po porodici Rosaceae. Sastoji se od pet porodice[1]

Monotipski rod Pteleocarpa Oliv., koji je ukjljučivan i u samostalnu poreodicu Pteleocarpaceae Brummitt, uključen je u porodicu Gelsemiaceae.

Porodice[uredi | uredi kôd]

  1. Porodica: Apocynaceae Juss.
  2. Porodica: Gelsemiaceae (G. Don) L. Struwe & V.A. Albert
  3. Porodica: Gentianaceae Juss.
  4. Porodica: Loganiaceae Mart.
  5. Porodica: Rubiaceae Juss.

Popis rodova (1 101)

  1. × Duvaliaranthus Bruyns
  2. × Galiasperula Ronniger
  3. × Hoodiapelia G.D.Rowley
  4. × Hoodiorbea G.D.Rowley
  5. × Hoodiotriche G.D.Rowley
  6. × Orbelia G.D.Rowley
  7. × Staparesia G.D.Rowley
  8. × Stapvalia D.M.Cumming
  9. × Tridentapelia G.D.Rowley
  10. Acokanthera G.Don
  11. Acranthera Arn. ex Meisn.
  12. Acrobotrys K.Schum. & K.Krause
  13. Acrosynanthus Urb.
  14. Acunaeanthus Borhidi, Komlódi & Moncada
  15. Adelphacme K.L.Gibbons, B.J.Conn & Henwood
  16. Adenium Roem. & Schult.
  17. Adenolisianthus (Spruce ex Progel) Gilg
  18. Adenorandia Vermoesen
  19. Adina Salisb.
  20. Adolphoduckea Paudyal & Delprete
  21. Afrocanthium (Bridson) Lantz & B.Bremer
  22. Aganosma (Blume) G.Don
  23. Agathisanthemum Klotzsch
  24. Agouticarpa C.H.Perss.
  25. Aidia Lour.
  26. Aidiopsis Tirveng.
  27. Airosperma K.Schum. & Lauterb.
  28. Alafia Thouars
  29. Alberta E.Mey.
  30. Aleisanthia Ridl.
  31. Aleisanthiopsis Tange
  32. Alibertia A.Rich. ex DC.
  33. Allamanda L.
  34. Alleizettella Pit.
  35. Allomarkgrafia Woodson
  36. Allowoodsonia Markgr.
  37. Alseis Schott
  38. Alstonia R.Br.
  39. Alyxia R.Br.
  40. Amaioua Aubl.
  41. Amalocalyx Pierre
  42. Amaracarpus Blume
  43. Ambelania Aubl.
  44. Ampelamus Raf.
  45. Amphiasma Bremek.
  46. Amphidasya Standl.
  47. Amphineurion (A.DC.) Pichon
  48. Amphistemon Groeninckx
  49. Amsonia Walter
  50. Ancylobothrys Pierre
  51. Anechites Griseb.
  52. Anemotrochus Mangelsdorff, Meve & Liede
  53. Angadenia Miers
  54. Anisopus N.E.Br.
  55. Anisotoma Fenzl
  56. Anodendron A.DC.
  57. Antherostele Bremek.
  58. Anthocleista Afzel. ex R.Br.
  59. Anthorrhiza C.R.Huxley & Jebb
  60. Anthospermopsis (K.Schum.) J.H.Kirkbr.
  61. Anthospermum L.
  62. Antirhea Comm. ex A.Juss.
  63. Antonia Pohl
  64. Aoranthe Somers
  65. Aphanocarpus Steyerm.
  66. Apocynum L.
  67. Appunia Hook.f.
  68. Apteranthes J.C.Mikan
  69. Arachnothryx Planch.
  70. Araujia Brot.
  71. Arcytophyllum Willd.
  72. Argocoffeopsis Lebrun
  73. Argostemma Wall.
  74. Aripuana Struwe, Maas & V.A.Albert
  75. Artia Guillaumin
  76. Asclepias L.
  77. Asketanthera Woodson
  78. Asperula L.
  79. Aspidoglossum E.Mey.
  80. Aspidonepsis Nicholas & Goyder
  81. Aspidosperma Mart. & Zucc.
  82. Astephanus R.Br.
  83. Asterostemma Decne.
  84. Astiella Jovet
  85. Atherandra Decne.
  86. Atractocarpus Schltr. & K.Krause
  87. Atractogyne Pierre
  88. Atrostemma Morillo
  89. Augusta Pohl
  90. Aulacocalyx Hook.f.
  91. Australluma Plowes
  92. Badusa A.Gray
  93. Baharuia D.J.Middleton
  94. Bahiella J.F.Morales
  95. Baissea A.DC.
  96. Ballyanthus Bruyns
  97. Balmea Martínez
  98. Barjonia Decne.
  99. Baroniella Costantin & Gallaud
  100. Bartonia Muhl. ex Willd.
  101. Baseonema Schltr. & Rendle
  102. Batesanthus N.E.Br.
  103. Bathysa C.Presl
  104. Batopedina Verdc.
  105. Baynesia Bruyns
  106. Beaumontia Wall.
  107. Belonophora Hook.f.
  108. Benkara Adans.
  109. Benzonia Schumach.
  110. Berghesia Nees
  111. Bertiera Aubl.
  112. Bikkia Reinw. ex Blume
  113. Bisgoeppertia Kuntze
  114. Blackstonia Huds.
  115. Blepharidium Standl.
  116. Blepharodon Decne.
  117. Bobea Gaudich.
  118. Boholia Merr.
  119. Bonyunia R.H.Schomb. ex Progel
  120. Bothriospora Hook.f.
  121. Botryarrhena Ducke
  122. Boucerosia Wight & Arn.
  123. Bousigonia Pierre
  124. Bouvardia Salisb.
  125. Brachytome Hook.f.
  126. Bradea Standl.
  127. Bremeria Razafim. & Alejandro
  128. Brenania Keay
  129. Breonadia Ridsdale
  130. Breonia A.Rich. ex DC.
  131. Bridsonia Verstraete & A.E.van Wyk
  132. Bruceholstia Morillo
  133. Bruxanelia Dennst.
  134. Buckollia Venter & R.L.Verh.
  135. Bullockia (Bridson) Razafim., Lantz & B.Bremer
  136. Bungarimba K.M.Wong
  137. Burchellia R.Br.
  138. Byrsophyllum Hook.f.
  139. Calciphila Liede & Meve
  140. Callichilia Stapf
  141. Callipeltis Steven
  142. Calochone Keay
  143. Calocrater K.Schum.
  144. Calolisianthus Gilg
  145. Calotropis R.Br.
  146. Calycophyllum DC.
  147. Calycosia A.Gray
  148. Calycosiphonia Pierre ex Robbr.
  149. Calyptranthera Klack.
  150. Cameraria L.
  151. Campestigma Pierre ex Costantin
  152. Camptocarpus Decne.
  153. Canephora Juss.
  154. Canscora Lam.
  155. Canthium Lam.
  156. Canthiumera K.M.Wong & Mahyuni
  157. Capirona Spruce
  158. Carajasia R.M.Salas, E.L.Cabral & Dessein
  159. Caralluma R.Br.
  160. Carapichea Aubl.
  161. Carissa L.
  162. Carpacoce Sond.
  163. Carphalea Juss.
  164. Carruthersia Seem.
  165. Carterella Terrell
  166. Carvalhoa K.Schum.
  167. Casasia A.Rich.
  168. Cascabela Raf.
  169. Catesbaea L.
  170. Catharanthus G.Don
  171. Catunaregam Wolf
  172. Caudanthera Plowes
  173. Celiantha Maguire
  174. Centaurium Hill
  175. Cephalanthus L.
  176. Ceratopyxis Hook.f.
  177. Cerbera L.
  178. Cerberiopsis Vieill. ex Pancher & Sebert
  179. Ceriscoides (Hook.f.) Tirveng.
  180. Ceropegia L.
  181. Chaetostachydium Airy Shaw
  182. Chalepophyllum Hook.f.
  183. Chamaeclitandra (Stapf) Pichon
  184. Chamaepentas Bremek.
  185. Chapelieria A.Rich. ex DC.
  186. Chassalia Comm. ex Poir.
  187. Chelonanthus (Griseb.) Gilg
  188. Chilocarpus Blume
  189. Chimarrhis Jacq.
  190. Chiococca P.Browne
  191. Chione DC.
  192. Chironia L.
  193. Chlorocyathus Oliv.
  194. Chloropetalum Morillo
  195. Chomelia Jacq.
  196. Chonemorpha G.Don
  197. Chorisepalum Gleason & Wodehouse
  198. Cibirhiza Bruyns
  199. Cicendia Adans.
  200. Ciliosemina Antonelli
  201. Cinchona L.
  202. Cinchonopsis L.Andersson
  203. Cionura Griseb.
  204. Cladoceras Bremek.
  205. Clarkella Hook.f.
  206. Cleghornia Wight
  207. Clitandra Benth.
  208. Coccochondra Rauschert
  209. Coccocypselum P.Browne
  210. Coddia Verdc.
  211. Coelopyrena Valeton
  212. Coelospermum Blume
  213. Coffea L.
  214. Colletoecema E.M.A.Petit
  215. Comastoma Toyok.
  216. Condaminea DC.
  217. Condylocarpon Desf.
  218. Congolanthus A.Raynal
  219. Conomitra Fenzl
  220. Conostomium (Stapf) Cufod.
  221. Coprosma J.R.Forst. & G.Forst.
  222. Coptophyllum Korth.
  223. Coptosapelta Korth.
  224. Coptosperma Hook.f.
  225. Cordiera A.Rich. ex DC.
  226. Cordylogyne E.Mey.
  227. Cordylostigma Groeninckx & Dessein
  228. Corynanthe Welw.
  229. Coryphothamnus Steyerm.
  230. Cosmibuena Ruiz & Pav.
  231. Cosmocalyx Standl.
  232. Cosmostigma Wight
  233. Couma Aubl.
  234. Coussarea Aubl.
  235. Coutaportla Urb.
  236. Coutarea Aubl.
  237. Coutareopsis Paudyal & Delprete
  238. Coutoubea Aubl.
  239. Cowiea Wernham
  240. Cracosna Gagnep.
  241. Craspidospermum Bojer ex A.DC.
  242. Craterispermum Benth.
  243. Crawfurdia Wall.
  244. Cremaspora Benth.
  245. Crioceras Pierre
  246. Cristobalia Morillo, S.A.Cáceres & H.A.Keller
  247. Crobylanthe Bremek.
  248. Crossopteryx Fenzl
  249. Crucianella L.
  250. Cruciata Mill.
  251. Cruckshanksia Hook. & Arn.
  252. Crusea Schltdl. & Cham.
  253. Cryptolepis R.Br.
  254. Cryptostegia R.Br.
  255. Cubanola Aiello
  256. Curtia Cham. & Schltdl.
  257. Cuviera DC.
  258. Cyanoneuron Tange
  259. Cycladenia Benth.
  260. Cyclocotyla Stapf
  261. Cyclophyllum Hook.f.
  262. Cylindropsis Pierre
  263. Cynanchum L.
  264. Cyrtophyllum Reinw.
  265. Damnacanthus C.F.Gaertn.
  266. Danais Comm. ex Vent.
  267. Debia Neupane & N.Wikstr.
  268. Decalepis Wight & Arn.
  269. Decanema Decne.
  270. Deccania Tirveng.
  271. Declieuxia Kunth
  272. Deianira Cham. & Schltdl.
  273. Dendrosipanea Ducke
  274. Denscantia E.L.Cabral & Bacigalupo
  275. Dentella J.R.Forst. & G.Forst.
  276. Deppea Schltdl. & Cham.
  277. Desmidorchis Ehrenb.
  278. Dewevrella De Wild.
  279. Diacrodon Sprague
  280. Dialypetalanthus Kuhlm.
  281. Dibrachionostylus Bremek.
  282. Dibridsonia K.M.Wong
  283. Dichilanthe Thwaites
  284. Dictyophleba Pierre
  285. Didymaea Hook.f.
  286. Didymochlamys Hook.f.
  287. Didymopogon Bremek.
  288. Didymosalpinx Keay
  289. Dimetia (Wight & Arn.) Meisn.
  290. Diodia L.
  291. Dioecrescis Tirveng.
  292. Dioicodendron Steyerm.
  293. Diplolepis R.Br.
  294. Diplorhynchus Welw. ex Ficalho & Hiern
  295. Diplospora DC.
  296. Dirichletia Klotzsch
  297. Dischidanthus Tsiang
  298. Dischidia R.Br.
  299. Discospermum Dalzell
  300. Ditassa R.Br.
  301. Ditrichanthus Borhidi, E.Martínez & Ramos
  302. Diyaminauclea Ridsdale
  303. Djaloniella P.Taylor
  304. Dolianthus C.H.Wright
  305. Dolichocarpa K.L.Gibbons
  306. Dolichodelphys K.Schum. & K.Krause
  307. Dolicholobium A.Gray
  308. Dolichometra K.Schum.
  309. Dolichopentas Kårehed & B.Bremer
  310. Dolichopetalum Tsiang
  311. Donnellyanthus Borhidi
  312. Dregea E.Mey.
  313. Duidania Standl.
  314. Dunnia Tutcher
  315. Duperrea Pierre ex Pit.
  316. Duplipetala Thiv
  317. Duroia L.f.
  318. Durringtonia R.J.F.Hend. & Guymer
  319. Duvalia Haw.
  320. Duvaliandra M.G.Gilbert
  321. Dyera Hook.f.
  322. Echidnopsis Hook.f.
  323. Echites P.Browne
  324. Ectadium E.Mey.
  325. Ecua D.J.Middleton
  326. Edithcolea N.E.Br.
  327. Edrastima Raf.
  328. Eizia Standl.
  329. Elaeagia Wedd.
  330. Eleuthranthes F.Muell. ex Benth.
  331. Elytropus Müll.Arg.
  332. Emicocarpus K.Schum. & Schltr.
  333. Emmenopterys Oliv.
  334. Emmeorhiza Pohl ex Endl.
  335. Emplectanthus N.E.Br.
  336. Empogona Hook.f.
  337. Enicostema Blume
  338. Eosanthe Urb.
  339. Ephippiocarpa Markgr.
  340. Epigynum Wight
  341. Epistemma D.V.Field & J.B.Hall
  342. Eriosemopsis Robyns
  343. Erithalis P.Browne
  344. Ernodea Sw.
  345. Etericius Desv.
  346. Euclinia Salisb.
  347. Eucorymbia Stapf
  348. Eumachia DC.
  349. Eustegia R.Br.
  350. Eustoma Salisb.
  351. Everistia S.T.Reynolds & R.J.F.Hend.
  352. Exaculum Caruel
  353. Exacum L.
  354. Exallage Bremek.
  355. Exallosperma De Block
  356. Exochaenium Griseb.
  357. Exostema (Pers.) Bonpl.
  358. Fadogia Schweinf.
  359. Fadogiella Robyns
  360. Fagraea Thunb.
  361. Fanninia Harv.
  362. Faramea Aubl.
  363. Faroa Welw.
  364. Farquharia Stapf
  365. Ferdinandusa Pohl
  366. Feretia Delile
  367. Fergusonia Hook.f.
  368. Fernelia Comm. ex Lam.
  369. Finlaysonia Wall.
  370. Fischeria DC.
  371. Flagenium Baill.
  372. Flexanthera Rusby
  373. Fockea Endl.
  374. Foonchewia R.J.Wang
  375. Forsteronia G.Mey.
  376. Fosbergia Tirveng. & Sastre
  377. Frasera Walter
  378. Funastrum E.Fourn.
  379. Funtumia Stapf
  380. Gaertnera Lam.
  381. Galactophora Woodson
  382. Galianthe Griseb.
  383. Galiniera Delile
  384. Galium L.
  385. Gallienia Dubard & Dop
  386. Galopina Thunb.
  387. Ganguelia Robbr.
  388. Gardenia J.Ellis
  389. Gardeniopsis Miq.
  390. Gardneria Wall.
  391. Geissospermum Allemão
  392. Gelsemium Juss.
  393. Genianthus Hook.f.
  394. Geniostemon Engelm. & A.Gray
  395. Geniostoma J.R.Forst. & G.Forst.
  396. Genipa L.
  397. Gentiana Tourn. ex L.
  398. Gentianella Moench
  399. Gentianopsis Ma
  400. Gentianothamnus Humbert
  401. Gentingia J.T.Johanss. & K.M.Wong
  402. Geophila D.Don
  403. Gillespiea A.C.Sm.
  404. Gleasonia Standl.
  405. Glionnetia Tirveng.
  406. Globulostylis Wernham
  407. Glossostelma Schltr.
  408. Glossostipula Lorence
  409. Gomphocalyx Baker
  410. Gomphocarpus R.Br.
  411. Gongronema (Endl.) Decne.
  412. Gonioma E.Mey.
  413. Goniostemma Wight
  414. Gonolobus Michx.
  415. Gonzalagunia Ruiz & Pav.
  416. Graciemoriana Morillo
  417. Greenea Wight & Arn.
  418. Greeniopsis Merr.
  419. Guettarda L.
  420. Guettardella Champ. ex Benth.
  421. Guihaiothamnus H.S.Lo
  422. Gunnessia P.I.Forst.
  423. Gymnanthera R.Br.
  424. Gymnema R.Br.
  425. Gynochthodes Blume
  426. Gyrandra Griseb.
  427. Gyrostelma E.Fourn.
  428. Gyrostipula J.-F.Leroy
  429. Habroneuron Standl.
  430. Halenia Borkh.
  431. Hamelia Jacq.
  432. Hancornia Gomes
  433. Haplophyton A.DC.
  434. Hedstromia A.C.Sm.
  435. Hedyotis L.
  436. Hedythyrsus Bremek.
  437. Heinsenia K.Schum.
  438. Heinsia DC.
  439. Hekistocarpa Hook.f.
  440. Helia Mart.
  441. Helictosperma De Block
  442. Hemidesmus R.Br.
  443. Hemipogon Decne.
  444. Henriquezia Spruce ex Benth.
  445. Heterophyllaea Hook.f.
  446. Heterostemma Wight & Arn.
  447. Hexasepalum Bartl. ex DC.
  448. Heynella Backer
  449. Hillia Jacq.
  450. Himalrandia T.Yamaz.
  451. Himatanthus Willd. ex Schult.
  452. Hindsia Benth. ex Lindl.
  453. Hintonia Bullock
  454. Hippotis Ruiz & Pav.
  455. Hockinia Gardner
  456. Hodgkinsonia F.Muell.
  457. Hoffmannia Sw.
  458. Holarrhena R.Br.
  459. Holstianthus Steyerm.
  460. Homollea Arènes
  461. Hoodia Sweet ex Decne.
  462. Hoppea Willd.
  463. Houstonia L.
  464. Hoya R.Br.
  465. Huernia R.Br.
  466. Hunteria Roxb.
  467. Hutchinsonia Robyns
  468. Hydnophytum Jack
  469. Hydrophylax L.f.
  470. Hylaea J.F.Morales
  471. Hymenocoleus Robbr.
  472. Hymenodictyon Wall.
  473. Hyperacanthus E.Mey. ex Bridson
  474. Hypobathrum Blume
  475. Hypolobus E.Fourn.
  476. Hyptianthera Wight & Arn.
  477. Ibatia Decne.
  478. Ichnocarpus R.Br.
  479. Involucrella (Benth. & Hook.f.) Neupane & N.Wikstr.
  480. Irlbachia Mart.
  481. Ischnolepis Jum. & H.Perrier
  482. Isertia Schreb.
  483. Isidorea A.Rich. ex DC.
  484. Isonema R.Br.
  485. Ixanthus Griseb.
  486. Ixodonerium Pit.
  487. Ixora L.
  488. Jackiopsis Ridsdale
  489. Jaeschkea Kurz
  490. Jamaicanthus Borhidi
  491. Janotia J.-F.Leroy
  492. Jasminanthes Blume
  493. Jobinia E.Fourn.
  494. Joosia H.Karst.
  495. Jovetia Guédès
  496. Kadua Cham. & Schltdl.
  497. Kailarsenia Tirveng.
  498. Kajewskiella Merr. & L.M.Perry
  499. Kamettia Kostel.
  500. Kanahia R.Br.
  501. Kanapia Arriola & Alejandro
  502. Karina Boutique
  503. Keetia E.Phillips
  504. Kelloggia Torr. ex Benth. & Hook.f.
  505. Kerbera E.Fourn.
  506. Kerianthera J.H.Kirkbr.
  507. Khasiaclunea Ridsdale
  508. Kibatalia G.Don
  509. Kindia Cheek
  510. Klackenbergia Kissling
  511. Klossia Ridl.
  512. Knoxia L.
  513. Kochummenia K.M.Wong
  514. Kohautia Cham. & Schltdl.
  515. Kopsia Blume
  516. Kraussia Harv.
  517. Kuepferia Adr.Favre
  518. Kupeantha Cheek
  519. Kutchubaea Fisch. ex DC.
  520. Lachnostoma Kunth
  521. Lacmellea H.Karst.
  522. Ladenbergia Klotzsch
  523. Lagenanthus Gilg
  524. Lagenias E.Mey.
  525. Lamprothamnus Hiern
  526. Landiopsis Capuron ex Bosser
  527. Landolphia P.Beauv.
  528. Larryleachia Plowes
  529. Larsenaikia Tirveng.
  530. Lasianthus Jack
  531. Lathraeocarpa Bremek.
  532. Latouchea Franch.
  533. Laubertia A.DC.
  534. Lavrania Plowes
  535. Laxoplumeria Markgr.
  536. Lecananthus Jack
  537. Lecariocalyx Bremek.
  538. Lehmanniella Gilg
  539. Lelya Bremek.
  540. Lemyrea (A.Chev.) A.Chev. & Beille
  541. Lepidostoma Bremek.
  542. Lepinia Decne.
  543. Lepiniopsis Valeton
  544. Leptactina Hook.f.
  545. Leptadenia R.Br.
  546. Leptodermis Wall.
  547. Leptomischus Drake
  548. Leptopetalum Hook. & Arn.
  549. Leptoscela Hook.f.
  550. Leptostigma Arn.
  551. Lerchea L.
  552. Leucocodon Gardner
  553. Leucolophus Bremek.
  554. Leuconotis Jack
  555. Limahlania K.M.Wong & Sugumaran
  556. Limnosipanea Hook.f.
  557. Lintersemina Humberto Mend., Celis & M.A.González
  558. Lisianthius P.Browne
  559. Logania R.Br.
  560. Lomatogoniopsis T.N.Ho & S.W.Liu
  561. Lomatogonium A.Braun
  562. Luculia Sweet
  563. Lucya DC.
  564. Ludekia Ridsdale
  565. Lygisma Hook.f.
  566. Macbrideina Standl.
  567. Machaonia Bonpl.
  568. Maclaudia Venter & R.L.Verh.
  569. Macoubea Aubl.
  570. Macrocarpaea (Griseb.) Gilg
  571. Macrocnemum P.Browne
  572. Macropharynx Rusby
  573. Macroscepis Kunth
  574. Macrosphyra Hook.f.
  575. Maguireocharis Steyerm.
  576. Maguireothamnus Steyerm.
  577. Mahawoa Schltr.
  578. Malanea Aubl.
  579. Malouetia A.DC.
  580. Mandevilla Lindl.
  581. Manettia Mutis ex L.
  582. Manostachya Bremek.
  583. Manothrix Miers
  584. Mantalania Capuron ex J.-F.Leroy
  585. Margaretta Oliv.
  586. Marsdenia R.Br.
  587. Martensianthus Borhidi & Lozada-Pérez
  588. Mascarenhasia A.DC.
  589. Maschalodesme K.Schum. & Lauterb.
  590. Massularia (K.Schum.) Hoyle
  591. Mastixiodendron Melch.
  592. Matelea Aubl.
  593. Mazaea Krug & Urb.
  594. Megacodon (Hemsl.) Harry Sm.
  595. Melanopsidium Colla
  596. Melanoxerus Kainul. & B.Bremer
  597. Melodinus J.R.Forst. & G.Forst.
  598. Mericarpaea Boiss.
  599. Merumea Steyerm.
  600. Mesechites Müll.Arg.
  601. Metagentiana T.N.Ho & S.W.Liu
  602. Metastelma R.Br.
  603. Mexotis Terrell & H.Rob.
  604. Meyna Roxb. ex Link
  605. Micrasepalum Urb.
  606. Micrechites Miq.
  607. Microloma R.Br.
  608. Microphysa Schrenk
  609. Microplumeria Baill.
  610. Microrphium C.B.Clarke
  611. Minaria T.U.P.Konno & Rapini
  612. Miraglossum Kupicha
  613. Mitchella L.
  614. Mitracarpus Zucc.
  615. Mitragyna Korth.
  616. Mitrasacme Labill.
  617. Mitrasacmopsis Jovet
  618. Mitreola L.
  619. Mitriostigma Hochst.
  620. Molongum Pichon
  621. Molopanthera Turcz.
  622. Mondia Skeels
  623. Monolluma Plowes
  624. Monosalpinx N.Hallé
  625. Monsanima Liede & Meve
  626. Morelia A.Rich. ex DC.
  627. Morilloa Fontella, Goes & S.A.Cáceres
  628. Morinda L.
  629. Morindopsis Hook.f.
  630. Mortoniella Woodson
  631. Mostuea Didr.
  632. Motandra A.DC.
  633. Motleyia J.T.Johanss.
  634. Motleyothamnus Paudyal & Delprete
  635. Mouretia Pit.
  636. Mucoa Zarucchi
  637. Multidentia Gilli
  638. Mussaenda Burm. ex L.
  639. Mussaendopsis Baill.
  640. Mycetia Reinw.
  641. Myriopteron Griff.
  642. Myrmecodia Jack
  643. Myrmeconauclea Merr.
  644. Myrmephytum Becc.
  645. Nargedia Bedd.
  646. Nauclea L.
  647. Nautonia Decne.
  648. Neanotis W.H.Lewis
  649. Neblinantha Maguire
  650. Neblinathamnus Steyerm.
  651. Nematostylis Hook.f.
  652. Nenax Gaertn.
  653. Neobertiera Wernham
  654. Neoblakea Standl.
  655. Neobracea Britton
  656. Neocouma Pierre
  657. Neohymenopogon Bennet
  658. Neolamarckia Bosser
  659. Neomussaenda Tange
  660. Neonauclea Merr.
  661. Neoschumannia Schltr.
  662. Nephradenia Decne.
  663. Nerium L.
  664. Nernstia Urb.
  665. Nertera Banks ex Gaertn.
  666. Nesohedyotis (Hook.f.) Bremek.
  667. Neuburgia Blume
  668. Neurocalyx Hook.
  669. Neurotheca Salisb. ex Benth. & Hook.f.
  670. Nichallea Bridson
  671. Nodocarpaea A.Gray
  672. Normandia Hook.f.
  673. Norrisia Gardner
  674. Nostolachma T.Durand
  675. Notechidnopsis Lavranos & Bleck
  676. Notopleura (Hook.f.) Bremek.
  677. Obolaria L.
  678. Ochreinauclea Ridsdale & Bakh.f.
  679. Ochrosia Juss.
  680. Octotropis Bedd.
  681. Odontadenia Benth.
  682. Oistonema Schltr.
  683. Oldenlandia L.
  684. Oldenlandiopsis Terrell & W.H.Lewis
  685. Oligocodon Keay
  686. Omiltemia Standl.
  687. Oncinema Arn.
  688. Oncinotis Benth.
  689. Opercularia Gaertn.
  690. Ophionella Bruyns
  691. Ophiorrhiza L.
  692. Orbea Haw.
  693. Oreonesion A.Raynal
  694. Oreopolus Schltdl.
  695. Oreosparte Schltr.
  696. Orianthera C.S.P.Foster & B.J.Conn
  697. Orinoquia Morillo
  698. Ornichia Klack.
  699. Orphium E.Mey.
  700. Orthanthera Wight
  701. Orthopichonia H.Huber
  702. Orthosia Decne.
  703. Osa Aiello
  704. Otiophora Zucc.
  705. Otomeria Benth.
  706. Ottoschmidtia Urb.
  707. Oxyanthus DC.
  708. Oxyceros Lour.
  709. Oxypetalum R.Br.
  710. Oxystelma R.Br.
  711. Pachycarpus E.Mey.
  712. Pachypodium Lindl.
  713. Pachystylus K.Schum.
  714. Pacouria Aubl.
  715. Paederia L.
  716. Pagamea Aubl.
  717. Pagameopsis Steyerm.
  718. Palicourea Aubl.
  719. Papuahoya Rodda & Simonsson
  720. Papuechites Markgr.
  721. Paracarphalea Razafim., Ferm, B.Bremer & Kårehed
  722. Paracephaelis Baill.
  723. Parachimarrhis Ducke
  724. Paracorynanthe Capuron
  725. Paragenipa Baill.
  726. Parahancornia Ducke
  727. Paraknoxia Bremek.
  728. Paralasianthus H.Zhu
  729. Paranotis Pedley ex K.L.Gibbons
  730. Parapentas Bremek.
  731. Parapodium E.Mey.
  732. Parepigynum Tsiang & P.T.Li
  733. Parsonsia R.Br.
  734. Patima Aubl.
  735. Pattalias S.Watson
  736. Pauridiantha Hook.f.
  737. Pavetta L.
  738. Payera Baill.
  739. Pectinaria Haw.
  740. Pentacyphus Schltr.
  741. Pentagonia Benth.
  742. Pentalinon Voigt
  743. Pentaloncha Hook.f.
  744. Pentanisia Harv.
  745. Pentanopsis Rendle
  746. Pentas Benth.
  747. Pentasacme Wall. ex Wight
  748. Pentatropis R.Br. ex Wight & Arn.
  749. Pentodon Hochst.
  750. Pentopetia Decne.
  751. Peplonia Decne.
  752. Peponidium (Baill.) Arènes
  753. Perakanthus Robyns ex Ridl.
  754. Perama Aubl.
  755. Pergularia L.
  756. Periglossum Decne.
  757. Peripeplus Pierre
  758. Periploca Tourn. ex L.
  759. Peruviasclepias Morillo
  760. Pervillaea Decne.
  761. Petalostelma E.Fourn.
  762. Petchia Livera
  763. Petitiocodon Robbr.
  764. Phaeostemma E.Fourn.
  765. Phellocalyx Bridson
  766. Pherotrichis Decne.
  767. Phialanthus Griseb.
  768. Phialiphora Groeninckx
  769. Philibertia Kunth
  770. Phuopsis (Griseb.) Hook.f.
  771. Phyllangium Dunlop
  772. Phyllanthera Blume
  773. Phyllis L.
  774. Phyllocrater Wernham
  775. Phyllocyclus Kurz
  776. Phyllomelia Griseb.
  777. Phyllopentas (Verdc.) Kårehed & B.Bremer
  778. Phylohydrax Puff
  779. Piaranthus R.Br.
  780. Picardaea Urb.
  781. Picralima Pierre
  782. Picrophloeus Blume
  783. Pimentelia Wedd.
  784. Pinarophyllon Brandegee
  785. Pinckneya Michx.
  786. Pinochia M.E.Endress & B.F.Hansen
  787. Pitardella Tirveng.
  788. Pittoniotis Griseb.
  789. Placocarpa Hook.f.
  790. Planaltina R.M.Salas & E.L.Cabral
  791. Platycarpum Bonpl.
  792. Plectaneia Thouars
  793. Plectroniella Robyns
  794. Pleiocarpa Benth.
  795. Pleioceras Baill.
  796. Pleiocoryne Rauschert
  797. Plocama Aiton
  798. Plocaniophyllon Brandegee
  799. Plumeria Tourn. ex L.
  800. Pogonopus Klotzsch
  801. Polysphaeria Hook.f.
  802. Polystemma Decne.
  803. Polyura Hook.f.
  804. Pomax Sol. ex DC.
  805. Porterandia Ridl.
  806. Portlandia P.Browne
  807. Posoqueria Aubl.
  808. Potalia Aubl.
  809. Pottsia Hook. & Arn.
  810. Pouchetia A.Rich. ex DC.
  811. Praravinia Korth.
  812. Prepusa Mart.
  813. Prestonia R.Br.
  814. Preussiodora Keay
  815. Prismatomeris Thwaites
  816. Pruskortizia Morillo
  817. Pseudaidia Tirveng.
  818. Pseudocoptosperma De Block
  819. Pseudodiplospora Deb
  820. Pseudogalium L.E Yang, Z.L.Nie & H.Sun
  821. Pseudohamelia Wernham
  822. Pseudolachnostoma Morillo
  823. Pseudolithos P.R.O.Bally
  824. Pseudomantalania J.-F.Leroy
  825. Pseudomiltemia Borhidi
  826. Pseudomussaenda Wernham
  827. Pseudonesohedyotis Tennant
  828. Pseudopyxis Miq.
  829. Psychotria L.
  830. Psydrax Gaertn.
  831. Psyllocarpus Mart. & Zucc.
  832. Pteleocarpa Oliv.
  833. Pteralyxia K.Schum.
  834. Pteridocalyx Wernham
  835. Pterygocalyx Maxim.
  836. Ptycanthera Decne.
  837. Pubistylus Thoth.
  838. Puffia Razafim. & B.Bremer
  839. Purdieanthus Gilg
  840. Pycnobotrya Benth.
  841. Pycnorhachis Benth.
  842. Pycnosphaera Gilg
  843. Pygmaeothamnus Robyns
  844. Pyrostria Comm. ex A.Juss.
  845. Quaqua N.E.Br.
  846. Rachicallis DC.
  847. Ramonadoxa Paudyal & Delprete
  848. Ramosmania Tirveng. & Verdc.
  849. Randia Houst. ex L.
  850. Raphionacme Harv.
  851. Raritebe Wernham
  852. Rauvolfia Plum. ex L.
  853. Razafimandimbisonia Kainul. & B.Bremer
  854. Remijia DC.
  855. Rennellia Korth.
  856. Retiniphyllum Bonpl.
  857. Rhabdadenia Müll.Arg.
  858. Rhadinopus S.Moore
  859. Rhaphidura Bremek.
  860. Rhazya Decne.
  861. Rhigospira Miers
  862. Rhodopentas Kårehed & B.Bremer
  863. Rhyssolobium E.Mey.
  864. Rhytidocaulon P.R.O.Bally
  865. Rhytidostemma Morillo
  866. Richardia L.
  867. Richtersveldia Meve & Liede
  868. Ridsdalea J.T.Pereira & K.M.Wong
  869. Riocreuxia Decne.
  870. Riodocea Delprete
  871. Riparoampelos Morillo
  872. Riqueuria Ruiz & Pav.
  873. Robbrechtia De Block
  874. Robynsia Hutch.
  875. Rogersonanthus Maguire & B.M.Boom
  876. Rogiera Planch.
  877. Roigella Borhidi & M.Fernández
  878. Rojasia Malme
  879. Ronabea Aubl.
  880. Rondeletia L.
  881. Roraimaea Struwe, S.Nilsson & V.A.Albert
  882. Rosenbergiodendron Fagerl.
  883. Rothmannia Thunb.
  884. Rotundanthus Morillo
  885. Rovaeanthus Borhidi
  886. Rubia L.
  887. Rubovietnamia Tirveng.
  888. Rudgea Salisb.
  889. Ruehssia H.Karst.
  890. Rustia Klotzsch
  891. Rutidea DC.
  892. Rytigynia Blume
  893. Saba (Pichon) Pichon
  894. Sabatia Adans.
  895. Sabicea Aubl.
  896. Saccifolium Maguire & Pires
  897. Sacleuxia Baill.
  898. Sacosperma G.Taylor
  899. Saldinia A.Rich. ex DC.
  900. Salzmannia DC.
  901. Saprosma Blume
  902. Sarcolobus R.Br.
  903. Sarcorrhiza Bullock
  904. Schenkia Griseb.
  905. Schinziella Gilg
  906. Schismatoclada Baker
  907. Schistonema Schltr.
  908. Schizacme Dunlop
  909. Schizenterospermum Homolle ex Arènes
  910. Schizocalyx Wedd.
  911. Schizocolea Bremek.
  912. Schizoglossum E.Mey.
  913. Schizomussaenda H.L.Li
  914. Schizostephanus Hochst. ex Benth. & Hook.f.
  915. Schizozygia Baill.
  916. Schlechterella K.Schum.
  917. Schmidtottia Urb.
  918. Schradera Vahl
  919. Schubertia Mart.
  920. Schultesia Mart.
  921. Schumanniophyton Harms
  922. Schwendenera K.Schum.
  923. Scleromitrion (Wight & Arn.) Meisn.
  924. Scolosanthus Vahl
  925. Scyphiphora C.F.Gaertn.
  926. Scyphostachys Thwaites
  927. Scyphostelma Baill.
  928. Sebaea Sol. ex R.Br.
  929. Secamone R.Br.
  930. Secamonopsis Jum.
  931. Secondatia A.DC.
  932. Senaea Taub.
  933. Sericanthe Robbr.
  934. Serissa Comm. ex A.Juss.
  935. Seychellea Razafim., Kainul. & Rydin
  936. Shaferocharis Urb.
  937. Sherardia L.
  938. Sherbournia G.Don
  939. Siemensia Urb.
  940. Simira Aubl.
  941. Sindechites Oliv.
  942. Singaporandia K.M.Wong
  943. Sinogentiana Adr.Favre & Y.M.Yuan
  944. Sinoswertia T.N.Ho, S.W.Liu & J.Q.Liu
  945. Sipanea Aubl.
  946. Sipaneopsis Steyerm.
  947. Sipapoantha Maguire & B.M.Boom
  948. Siphonandrium K.Schum.
  949. Sisyranthus E.Mey.
  950. Skytanthus Meyen
  951. Socotrella Bruyns & A.G.Mill.
  952. Solenandra Hook.f.
  953. Solenostemma Hayne
  954. Sommera Schltdl.
  955. Spermacoce L.
  956. Spermadictyon Roxb.
  957. Sphinctanthus Benth.
  958. Spigelia L.
  959. Spirolobium Baill.
  960. Spongiosperma Zarucchi
  961. Squamellaria Becc.
  962. Stachyarrhena Hook.f.
  963. Staelia Cham. & Schltdl.
  964. Standleya Brade
  965. Stapelia L.
  966. Stapelianthus Choux ex A.C.White & B.Sloane
  967. Stapeliopsis Pillans
  968. Stathmostelma K.Schum.
  969. Steenisia Bakh.f.
  970. Stelmagonum Baill.
  971. Stenaria (Raf.) Terrell
  972. Stenosepala C.H.Perss.
  973. Stenostelma Schltr.
  974. Stenostomum C.F.Gaertn.
  975. Stenotis Terrell
  976. Stephanococcus Bremek.
  977. Stephanostegia Baill.
  978. Stephanostema K.Schum.
  979. Stephanotis Thouars
  980. Stevensia Poit.
  981. Steyermarkia Standl.
  982. Stichianthus Valeton
  983. Stigmatorhynchus Schltr.
  984. Stilpnophyllum Hook.f.
  985. Stipecoma Müll.Arg.
  986. Stipularia P.Beauv.
  987. Stomatostemma N.E.Br.
  988. Streblosa Korth.
  989. Streblosiopsis Valeton
  990. Strempeliopsis Benth.
  991. Streptocaulon Wight & Arn.
  992. Streptoechites D.J.Middleton & Livsh.
  993. Strophanthus DC.
  994. Strumpfia Jacq.
  995. Strychnos L.
  996. Stylosiphonia Brandegee
  997. Suberanthus Borhidi & M.Fernández
  998. Suberogerens Morillo
  999. Swertia L.
  1000. Symbolanthus G.Don
  1001. Symphyllophyton Gilg
  1002. Synaptantha Hook.f.
  1003. Syringantha Standl.
  1004. Tabernaemontana Plum. ex L.
  1005. Tabernanthe Baill.
  1006. Tacazzea Decne.
  1007. Tachia Aubl.
  1008. Tachiadenus Griseb.
  1009. Tainus Torr.-Montúfar, H.Ochot. & Borsch
  1010. Tamilnadia Tirveng. & Sastre
  1011. Tammsia H.Karst.
  1012. Tamridaea Thulin & B.Bremer
  1013. Tangshuia S.S.Ying
  1014. Tapeinostemon Benth.
  1015. Tarenna Gaertn.
  1016. Tarennoidea Tirveng. & Sastre
  1017. Tassadia Decne.
  1018. Tavaresia Welw.
  1019. Telectadium Baill.
  1020. Telosma Coville
  1021. Temnadenia Miers
  1022. Temnocalyx Robyns
  1023. Temnopteryx Hook.f.
  1024. Tennantia Verdc.
  1025. Tessiera DC.
  1026. Tetrapollinia Maguire & B.M.Boom
  1027. Thamnoldenlandia Groeninckx
  1028. Theligonum L.
  1029. Thenardia Kunth
  1030. Thevetia L.
  1031. Thiollierea Montrouz.
  1032. Thogsennia Aiello
  1033. Thoreauea J.K.Williams
  1034. Thyrsanthella (Baill.) Pichon
  1035. Timonius Rumph. ex DC.
  1036. Tinadendron Achille
  1037. Tintinnabularia Woodson
  1038. Tobagoa Urb.
  1039. Tocoyena Aubl.
  1040. Topea H.A.Keller
  1041. Tortuella Urb.
  1042. Toxocarpus Wight & Arn.
  1043. Trachelospermum Lem.
  1044. Trailliaedoxa W.W.Sm. & Forrest
  1045. Tressensia H.A.Keller
  1046. Treutlera Hook.f.
  1047. Triainolepis Hook.f.
  1048. Tricalysia A.Rich. ex DC.
  1049. Trichosandra Decne.
  1050. Trichostachys Hook.f.
  1051. Tridentea Haw.
  1052. Triflorensia S.T.Reynolds
  1053. Tripterospermum Blume
  1054. Tromlyca Borhidi
  1055. Tromotriche Haw.
  1056. Tulearia De Block
  1057. Tweedia Hook. & Arn.
  1058. Tylodontia Griseb.
  1059. Uncaria Schreb.
  1060. Urceola Roxb.
  1061. Urogentias Gilg & Gilg-Ben.
  1062. Urophyllum Wall.
  1063. Usteria Willd.
  1064. Utania G.Don
  1065. Vahadenia Stapf
  1066. Vailia Rusby
  1067. Valantia L.
  1068. Vallaris Burm.f.
  1069. Vallesia Ruiz & Pav.
  1070. Vangueria Juss.
  1071. Vangueriella Verdc.
  1072. Vangueriopsis Robyns
  1073. Veratrilla Franch.
  1074. Vidalasia Tirveng.
  1075. Villaria Rolfe
  1076. Vinca L.
  1077. Vincetoxicum Wolf
  1078. Virectaria Bremek.
  1079. Voacanga Thouars
  1080. Voyria Aubl.
  1081. Voyriella (Miq.) Miq.
  1082. Vulcanoa Morillo
  1083. Wandersong David W.Taylor
  1084. Warszewiczia Klotzsch
  1085. Wattakaka Hassk.
  1086. Wendlandia Bartl. ex DC.
  1087. White-sloanea Chiov.
  1088. Willughbeia Roxb.
  1089. Wittmackanthus Kuntze
  1090. Woodia Schltr.
  1091. Wrightia R.Br.
  1092. Xanthophytum Reinw. ex Blume
  1093. Xantonneopsis Pit.
  1094. Xestaea Griseb.
  1095. Xysmalobium R.Br.
  1096. Yanomamua J.R.Grant, Maas & Struwe
  1097. Zeltnera G.Mans.
  1098. Zonanthus Griseb.
  1099. Zuccarinia Blume
  1100. Zygostelma Benth.
  1101. Zygostigma Griseb.

Izvori[uredi | uredi kôd]

  1. Catalogue of Life: 2012 Annual Checklist. Inačica izvorne stranice arhivirana 20. ožujka 2021. Pristupljeno 16. srpnja 2012. journal zahtijeva |journal= (pomoć)
Logotip Zajedničkog poslužitelja
Na Zajedničkom poslužitelju postoje datoteke vezane uz: Sirištarolike
Logotip Wikivrsta
Wikivrste imaju podatke o: Gentianales