Milicioner (Zagreb) je igrao kvalifikacije za Drugu saveznu ligu – uspio.
Kvarner (Rijeka) se plasirao u Drugu saveznu ligu (saveznom odlukom).[3]
Zagreb (poslije neuspjelih kvalifikacija za Drugu savezni ligu) – direktno i Šibenik – poslije kvalifikacija su se plasirali u novoformiranu Treću saveznu ligu.
Željezničar (Sarajevo) se plasirao u Drugu saveznu ligu – poslije kvalifikacija
Velež (Mostar) se plasirao u novoformiranu Treću saveznu ligu – direktno
Borac (Banja Luka) se plasirao u Treću saveznu ligu poslije kvalifikacija na republičkoj razini
Radnik (Bijeljina) – igrao naknadne kvalifikacije za opstanak u ligi s Jedinstvom iz Brčkog poslije ulaska Borca iz Banja Luke i Treću saveznu ligu i Čelik (Zenica) su igrali kvalifikacije za popunu treće savezne lige – nisu uspjeli
Sutjeska (Nikšić) je igrao kvalifikacije za Drugu saveznu ligu – nije uspio. Sutjeska se plasirala u Treću saveznu ligu.
Lovćen (Cetinje) je igrao kvalifikacije za novoformiranu Treću saveznu ligu – nije uspio
Tablica je nepotpuna jer je prvenstvo imalo dosta neregularan tok: loš kalendar, poništavanje utakmica, neodigrane utakmice itd. Zna se jedino, sa sigurnošću, da je Sutjeska osvojila prvo mjesto
Kvalifikacije za ulazak u Drugu saveznu ligu igrali su Napredak (Kruševac) – uspio i Proleter (Zrenjanin) – nije uspio (direktno se plasirao u Treću saveznu ligu)
Srem (Srijemska Mitrovica), kao treći nije igrao kvalifikacije za Treću ligu, umjesto njega Radnički (Beograd) koji nije ni igrao ovu ligu
Sedam utakmice Slobode (Subotica) registrirano je službenim rezultatom 0:3. Taj klub je istupio iz natjecanja, točnije ugašen je odlukom gradskih vlasti u Subotici u proljeće 1949. godine.
Drugu grupu čine pobjednici iz republika Bosne i Hercegovine (Željezničar Sarajevo), Slovenije (Železničar Ljubljana), Makedonije (11. oktomvri Kumanovo) i Crne Gore (Sutjeska Nikšić)