Wikipedija:Navođenje izvora: razlika između inačica

Izvor: Wikipedija
Izbrisani sadržaj Dodani sadržaj
m Vidi i
m napomena za predložak {{izvor}} i {{fact}}
Redak 14: Redak 14:
==Vidi i==
==Vidi i==
* [[Wikipedija:Literatura]]
* [[Wikipedija:Literatura]]

==== Napomena ====
* Članci koji nisu potkrijepljeni literaturom mogu se obilježiti predloškom {{temp|Izvor}} uz obrazloženje na stranici za razgovor.
* Članci u kojima dijelovi teksta zahtijevaju dodatna objašnjenja ili navođenje izvora za neke podatke mogu se obilježiti predloškom {{temp|Fact}} uz obrazloženje na stranici za razgovor.



[[Kategorija:Wikipedija|Navođenje izvora]]
[[Kategorija:Wikipedija|Navođenje izvora]]

Inačica od 5. lipnja 2007. u 15:39

Dok se valja držati smjernica navedenih u članku Wikipedija:Literatura (dakle nije potrebno u članku od 5 ili 10 rečenica navoditi popis literature od stotinjak knjiga), kad se radi o temi koja nije općepoznata, navođenje izvora je ponekad nužno, tj. njihovo nenavođenje može uzrokovati brisanje članka uslijed neprovjerljivosti informacija.

Uporaba

Vanjska poveznica kao navod stavlja se između <ref> i </ref> tagova, što u tekstu proizvodi malu plavu brojčicu (poveznicu), na kraj članka se stavlja slijedeći tekst:

 == Izvori ==
 <div style="font-size:90%"><references/></div>
 

Dotični tekst će uz naslov Izvori kreirati popis izvora koje možemo provjeriti i tako ustanoviti vjerodostojnost članka.

Vidi i

Napomena

  • Članci koji nisu potkrijepljeni literaturom mogu se obilježiti predloškom {{Izvor}} uz obrazloženje na stranici za razgovor.
  • Članci u kojima dijelovi teksta zahtijevaju dodatna objašnjenja ili navođenje izvora za neke podatke mogu se obilježiti predloškom {{Fact}} uz obrazloženje na stranici za razgovor.