Veslanje na OI 1956.

Izvor: Wikipedija
Prijeđi na navigaciju Prijeđi na pretraživanje

Veslanje na Olimpijskim igrama u Melbourneu 1956. godine uključivalo je natjecanja u 7 disciplina, i to samo u muškoj konkurenciji.

Osvajači medalja[uredi | uredi kôd]

Muški[uredi | uredi kôd]

Disciplina Zlato Srebro Bronca
Samac Flag of the Soviet Union.svg SSSR
V. Ivanov
Flag of Australia.svg Australija
S. Mackenzie
Flag of the United States.svg SAD
J.B. Kelly Jr.
Dvojac na pariće Flag of the Soviet Union.svg SSSR
A.Berkoutov
Y. Tyukalov
Flag of the United States.svg SAD
B.P. Costello Jr.
J.A. Gardiner
Flag of Australia.svg Australija
M. Riley
M.T. Wood
Dvojac bez kormilara Flag of the United States.svg SAD
J.T. Fifer
D.Y. Hecht
Flag of the Soviet Union.svg SSSR
I. Bouldakov
Victor Ivanov
Flag of Austria.svg Austrija
J. Kloimstein
A. Sageder
Dvojac s kormilarom Flag of the United States.svg SAD
A.D. Ayrault, Jr.
C. F. Findlay
A.K. Seiffert (korm)
Flag of Germany.svg Ujedinjeni tim Njemačke
K.H. von Groddeck
H. Arndt
R. Borkowsky (korm)
Flag of the Soviet Union.svg SSSR
I. Emtchouk
G. Jiline
V. Petrov (korm)
Četverac bez kormilara Flag of Canada.svg Kanada
A.A. McKinnon
L. K. Loomer
I. W. d 'Hondt
D.J. Arnold
Flag of the United States.svg SAD
J.R. Welchli
J.D. McKinlay
A.F. McKinlay
J.S. McIntosh
Flag of France.svg Francuska
G. Guillabert
G. Mercier
Y Delacour
R. Guissart
Četverac s kormilarom Flag of Italy.svg Italija
A. Winkler-R. Sgheiz
A. Vanzin
F. Trincavelli
I. Stefanoni (korm)
Flag of Sweden.svg Švedska
O. Larsson
G. G. Eriksson
I. Aronsson
S. E. Gunnarsson
B. E. Göransson (korm)
Flag of Finland.svg Finska
K. Hänninen
R. Poutanen
V. Lehtelä
T. Pitkänen
M. Niemi (korm)
Osmerac Flag of the United States.svg SAD
T.J. Charlton, Jr.
D.H. Wight
J.P. Cooke
D.A E. Beer
C.B. Esselstyn
C.L. Grimes
R.D. Wailes
R.W. Morey Jr.
W. R. Becklean (korm)
Flag of Canada.svg Kanada
P.T. Kueber
R.N. McClure
R.A. Wilson
D.L. Helliwell
D.W. Pretty
W.A.M. McKerlich
D.J. McDonald
L.K. West
C.S. Ogawa (korm)
Flag of Australia.svg Australija
M.H. Aikman
D.H. Boykett
A.F. Benfield
J.G. Howden
G.O.V. Manton
W.N. Howell
A.C. Monger
B.J. Doyle
H.N. Hewitt (korm)