Brzo klizanje na ZOI 2010.

Izvor: Wikipedija
Prijeđi na navigaciju Prijeđi na pretraživanje
Osvojene medalje
Brzo klizanje
Center
Brzo klizanje na ZOI 2010.
Muškarci 500 m
zlato Mo Tae-Bum Flag of South Korea.svg Južna Koreja
srebro Keiichiro Nagashima Flag of Japan.svg Japan
bronca Joji Kato Flag of Japan.svg Japan
1000 m
zlato Shani Davis Flag of the United States.svg SAD
srebro Mo Tae-bum Flag of South Korea.svg Južna Koreja
bronca Chad Hedrick Flag of the United States.svg SAD
1500 m
zlato Mark Tuitert Flag of the Netherlands.svg Nizozemska
srebro Shani Davis Flag of the United States.svg SAD
bronca Håvard Bøkko Flag of Norway.svg Norveška
5000 m
zlato Sven Kramer Flag of the Netherlands.svg Nizozemska
srebro Lee Seung-Hoon Flag of South Korea.svg Južna Koreja
bronca Ivan Skobrev Zastava Ruske Federacije.svg Ruska Federacija
10000 m
zlato Lee Seung-Hoon Flag of South Korea.svg
srebro Ivan Skobrev Zastava Ruske Federacije.svg
bronca Bob de Jong Flag of the Netherlands.svg
ekipno
zlato Flag of Canada.svg Kanada
srebro Flag of the United States.svg SAD
bronca Flag of the Netherlands.svg Nizozemska
ŽENE
500 m
zlato Mo Tae-Bum Flag of South Korea.svg Južna Koreja
srebro Jenny Wolf Flag of Germany.svg Njemačka
bronca Wang Beixing Flag of the People's Republic of China.svg NR Kina
1000 m
zlato Christine Nesbitt Flag of Canada.svg Kanada
srebro Annette Gerritsen Flag of the Netherlands.svg Nizozemska
bronca Laurine van Riessen Flag of the Netherlands.svg Nizozemska
1500 m
zlato Ireen Wüst Flag of the Netherlands.svg Nizozemska
srebro Kristina Groves Flag of Canada.svg Kanada
bronca Martina Sáblíková Flag of the Czech Republic.svg Češka
3000 m
zlato Martina Sablikova Flag of the Czech Republic.svg Češka
srebro Stephanie Beckert Flag of Germany.svg Njemačka
bronca Kristina Groves Flag of Canada.svg Kanada
5000 m
zlato Martina Sáblíková Flag of the Czech Republic.svg Češka
srebro Stephanie Beckert Flag of Germany.svg Njemačka
bronca Clara Hughes Flag of Canada.svg Kanada
ekipno
zlato Flag of Germany.svg Njemačka
srebro Flag of Japan.svg Japan
bronca Flag of Poland.svg Poljska

Natjecanja u brzom klizanju na ZOI 2010. održavala su se u dvorani Richmond Olympic Oval u razdoblju od 13. do 27. veljače 2010. godine.

Tablica medalja[uredi | uredi kôd]

Tablica medalja u brzom klizanju
(12 natjecanja)
Mjesto Država Z S B Ukupno
1. Flag of South Korea.svg Južna Koreja 3 2 0 5
2. Flag of the Netherlands.svg Nizozemska 3 1 3 7
3. Flag of Canada.svg Kanada 2 1 2 5
3. Flag of the Czech Republic.svg Češka 2 1 3
5. Flag of Germany.svg Njemačka 1 3 4
6. Flag of the United States.svg SAD 1 2 1 4
7. Flag of Japan.svg Japan 2 1 3
8. Zastava Ruske Federacije.svg Ruska Federacija 1 1 2
9. Flag of the People's Republic of China.svg NR Kina 1 1
Flag of Norway.svg Norveška 1 1
Flag of Poland.svg Poljska 1 1

Rezultati[uredi | uredi kôd]

Muškarci[uredi | uredi kôd]

Natjecanje Zlato Srebro Bronca
500 m Flag of South Korea.svg Mo Tae-Bum 69.82 Flag of Japan.svg Keiichiro Nagashima 69.98 Flag of Japan.svg Joji Kato 70.01
1000 m Flag of the United States.svg Shani Davis 1:08,94 Flag of South Korea.svg Mo Tae-bum 1:09,12 Flag of the United States.svg Chad Hedrick 1:09,32
1500 m Flag of the Netherlands.svg Mark Tuitert 1:45.57 Flag of the United States.svg Shani Davis 1:46.10 Flag of Norway.svg Håvard Bøkko 1:46.13
5000 m Flag of the Netherlands.svg Sven Kramer 6:14.60 (OR) Flag of South Korea.svg Lee Seung-Hoon 6:16.95 Zastava Ruske Federacije.svg Ivan Skobrev 6:18.05
10000 m Flag of South Korea.svg Lee Seung-Hoon 12:58.55 Zastava Ruske Federacije.svg Ivan Skobrev 13:02.07 Flag of the Netherlands.svg Bob de Jong 13:06.73
ekipno Flag of Canada.svg
Mathieu Giroux
Lucas Makowsky
Denny Morrison
3:41.37 Flag of the United States.svg
Brian Hansen
Chad Hedrick
Jonathan Kuck
Trevor Marsicano*
3:41.58 Flag of the Netherlands.svg
Jan Blokhuijsen
Sven Kramer
Simon Kuipers*
Mark Tuitert
3:39.95

Žene[uredi | uredi kôd]

Natjecanje Zlato Srebro Bronca
500 m Flag of South Korea.svg Lee Sang-hwa 76.09 Flag of Germany.svg Jenny Wolf 76.14 Flag of the People's Republic of China.svg Wang Beixing 76.63
1000 m Flag of Canada.svg Christine Nesbitt 1:16.56 Flag of the Netherlands.svg Annette Gerritsen 1:16.58 Flag of the Netherlands.svg Laurine van Riessen 1:16.72
1500 m Flag of the Netherlands.svg Ireen Wüst 1:56.89 Flag of Canada.svg Kristina Groves 1:57.14 Flag of the Czech Republic.svg Martina Sablikova 1:57.96
3000 m Flag of the Czech Republic.svg Martina Sablikova 4.02.53 Flag of Germany.svg Stephanie Beckert 4:04.62 Flag of Canada.svg Kristina Groves 4:04.84
5000 m Flag of the Czech Republic.svg Martina Sablikova 6:50.92 Flag of Germany.svg Stephanie Beckert 6:51.39 Flag of Canada.svg Clara Hughes 6:55.73
ekipno Flag of Germany.svg
Daniela Anschütz-Thoms
Stephanie Beckert
Anni Friesinger-Postma*
Katrin Mattscherodt
3:02.82 Flag of Japan.svg
Masako Hozumi
Nao Kodaira
Maki Tabata
3:02.84 Flag of Poland.svg
Katarzyna Bachleda-Curuś
Katarzyna Woźniak
Luiza Złotkowska
3:03.73

Vanjske poveznice[uredi | uredi kôd]