Prijeđi na sadržaj

Dodatak:Popis utakmica hrvatske muške vaterpolske reprezentacije – Olimpijske Igre

Izvor: Wikipedija

Popis utakmica hrvatske muške vaterpolske reprezentacije na Olimpijskim Igrama.

Po natjecanjima

[uredi | uredi kôd]

1900. – 1992.

[uredi | uredi kôd]

Na vaterpolskom turniru Olimpijskih Igara hrvatski vaterpolisti su se natjecali za reprezentaciju Jugoslavije
Na Olimpijskim Igrama 1992. hrvatska reprezentacija nije igrala.

1996.

[uredi | uredi kôd]

Olimpijske igre

[uredi | uredi kôd]
utakmicadatummjesto odigravanjareprezentacija1rezultat
(po četvrtinama)
reprezentacija2napomena
izvještaj utakmice
poredakizvori
Skupina B
1. utakmica 20. srpnja 1996. Atlanta Hrvatska 8:5
(3:1, 1:1, 2:1, 2:2)
Grčka izvještaj
mj.reprezentacijadalje
1. Italijačetvrzavršnica
2. SAD
3. Hrvatska
4. Grčka
5. Rumunjskaskupina za 9. – 12. mjeto
6. Ukrajina
[1] [2] [3]
2. utakmica 21. srpnja 1996. Atlanta Rumunjska6:11
(2:5, 2:1, 0:2, 2:3)
Hrvatska izvještaj [1] [2] [3]
3. utakmica 22. srpnja 1996. Atlanta Hrvatska8:10
(1:3, 2:2, 2:2, 3:3)
Italija izvještaj [1] [2] [3]
4. utakmica 23. srpnja 1996. Atlanta Ukrajina8:16
(0:3, 1:3, 1:4, 6:6)
Hrvatska izvještaj [1] [2] [3]
5. utakmica 24. srpnja 1996. Atlanta Hrvatska8:10
(2:2, 2:2, 1:4, 3:2)
SAD izvještaj [1] [2] [3]
četvrtzavršnica 26. srpnja 1996. Atlanta SR Jugoslavija6:8
(1:3, 1:2, 2:1, 2:2)
Hrvatska izvještaj [1] [4] [3]
poluzavršnica 27. srpnja 1996. Atlanta Hrvatska 7:6 (prod.)
4:4, 3:2 prod
(0:1, 2:1, 1:0, 1:2, 1:2 p1, 2:0 p2)
Italija Hrvatska pobijedila nakon produžetaka
izvještaj
[1] [5] [3]
za pobjednika 28. srpnja 1996. Atlanta Španjolska 7:5
(0:1, 1:2, 4:2, 2:0)
Hrvatska izvještaj [1] [6] [3]

Hrvatska reprezentacija je osvojila 2. mjesto (srebrenu medalju).
Ostali izvori: [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15]

2000.

[uredi | uredi kôd]

Hrvatska se plasirala preko Europskog prvenstva 1999. (drugo mjesto). [16]

Olimpijske igre

[uredi | uredi kôd]
utakmicadatummjesto odigravanjareprezentacija1rezultat
(po četvrtinama)
reprezentacija2napomena
izvještaj utakmice
poredakizvori
Skupina B
1. utakmica 23. rujna 2000. Sydney - Ryde Hrvatska 10:7
(3:1, 4:1, 1:2, 2:3)
SAD izvještaj
mj.reprezentacijadalje
1. SR Jugoslavijačetvrzavršnica
2. Hrvatska
3. Mađarska
4. SAD
5. Nizozemskaskupina za 9. – 12. mjeto
6. Grčka
[17] [18]
2. utakmica 24. rujna 2000. Sydney - Ryde Grčka5:9
(2:3, 1:2, 1:1, 1:3)
Hrvatska izvještaj [17] [18]
3. utakmica 25. rujna 2000. Sydney - Ryde Hrvatska 8:7
(2:3, 1:1, 3:1, 2:2)
Mađarska izvještaj [17] [18]
4. utakmica 26. rujna 2000. Sydney - Ryde Hrvatska4:4
(1:2, 0:0, 2:1, 1:1)
SR Jugoslavija izvještaj [17] [18]
5. utakmica 27. rujna 2000. Sydney - Ryde Nizozemska7:11
(1:1, 1:4, 3:3, 2:3)
Hrvatska izvještaj [17] [18]
četvrtzavršnica 29. rujna 2000. Sydney - Ryde Španjolska 9:8
(1:1, 3:1, 2:3, 3:3)
Hrvatska izvještaj [17] [19]
za 5. – 8. mjesto 30. rujna 2000. Sydney - Ryde SAD 9:8 (prod)
7:7, 2:1 (prod)
(1:0, 2:2, 2:2, 2:3, 1:1 p1, 1:0 p2)
Hrvatska SAD pobijedili nakon produžetaka
izvještaj
[17] [20]
za 7. mjesto 1. listopada 2000. Sydney - Ryde Hrvatska 10:8
2:2, 2:2, 4:2, 2:2)
Australija izvještaj [17] [21]

Hrvatska reprezentacija je osvojila 7. mjesto.
Ostali izvori: [16] [3] [22] [23] [24]

2004.

[uredi | uredi kôd]

Kvalifikacije

[uredi | uredi kôd]
utakmicadatummjesto odigravanjareprezentacija1rezultat
(po četvrtinama)
reprezentacija2napomena
izvještaj utakmice
poredakizvori
Skupina A
1. utakmica 25. siječnja 2004. Rio de Janeiro Hrvatska 7:5
(3:1, 1:0, 1:1, 1:3)
Rumunjska
mj.reprezentacijadalje
1. Hrvatska poluzavršnica
2. Njemačkačetvrtzavršnica
3. Rumunjska
4. Kanadaza 7. – 10. mjesto
5. Poljska
6. Portorikoza 7. – 11. mjesto
[25]
2. utakmica 26. siječnja 2004. Rio de Janeiro Hrvatska 3:2
(1:0, 1:1, 1:1, 0:0)
Njemačka [25]
3. utakmica 27. siječnja 2004. Rio de Janeiro Kanada4:12
(1:0, 0:3, 0:6, 1:3)
Hrvatska [25]
4. utakmica 28. siječnja 2004. Rio de Janeiro Hrvatska 8:2
(4:0, 2:0, 1:2, 1:0)
Poljska [25]
5. utakmica 29. siječnja 2004. Rio de Janeiro Hrvatska 18:1
(6:0, 4:0, 3:0, 5:1)
Portoriko [25]
poluzavršnica 31. siječnja 2004. Rio de Janeiro Hrvatska 12:0
(3:0, 4:0, 3:0, 2:0)
Rumunjska [25]
za 1. mjesto 1. veljače 2004. Rio de Janeiro Hrvatska 6:1
(2:1, 2:0, 1:0, 1:0)
Njemačka [25]

Hrvatska reprezentacija je osvojila 1. mjesto, te su se reprezentacije Hrvatske, Njemačke i Rusije plasirale na Olimpijske Igre. [26]
Ostali izvori: [27]

Olimpijske igre

[uredi | uredi kôd]
utakmicadatummjesto odigravanjareprezentacija1rezultat
(po četvrtinama)
reprezentacija2napomena
izvještaj utakmice
poredakizvori
Skupina A
1. utakmica 15. kolovoza 2004. Atena Hrvatska6:7
(0:0, 0:3, 2:1, 4:3)
SAD izvještaj
mj.reprezentacijadalje
1. Mađarskapoluzavršnica
2. Srbija i Crna Goračetvrtzavršnica
3. Rusija
4. SADza 7. – 10. mjesto
5. Hrvatska za 7. – 12. mjesto
6. Kazahstan
[28] [29]
2. utakmica 17. kolovoza 2004. Atena Mađarska 10:8
(1:0, 4:2, 4:4, 1:2)
Hrvatska izvještaj [28] [29]
3. utakmica 19. kolovoza 2004. Atena Hrvatska8:9
(2:2, 2:3, 1:1, 3:3)
Rusija izvještaj [28] [29]
4. utakmica 21. kolovoza 2004. Atena Srbija i Crna Gora 11:8
(2:1, 4:2, 3:3, 2:2)
Hrvatska izvještaj [28] [29]
5. utakmica 23. kolovoza 2004. Atena Hrvatska 5:4
(2:2, 2:0, 0:0, 1:2)
Kazahstan izvještaj [28] [29]
za 7. – 12. mjesto 25. kolovoza 2004. Atena Hrvatska 12:1
(4:0, 2:0, 4:0, 2:1)
Egipat izvještaj [28] [30]
za 7. – 10. mjesto 27. kolovoza 2004. Atena Italija 11:7
(2:1, 3:4, 1:1, 5:1)
Hrvatska izvještaj [28] [31]
za 9. mjesto 29. kolovoza 2004. Atena Australija 8:7
(2:0, 3:4, 1:1, 2:2)
Hrvatska izvještaj [28] [32]

Hrvatska reprezentacija je osvojila 10. mjesto.
Ostali izvori: [26] [3] [33] [34] [35]

2008.

[uredi | uredi kôd]

Hrvatska se plasirala preko Svjetskog prvenstva 2007. godine (pobjednici).

Olimpijske igre

[uredi | uredi kôd]
utakmicadatummjesto odigravanjareprezentacija1rezultat
(po četvrtinama)
reprezentacija2napomena
izvještaj utakmice
poredakizvori
Skupina B
1. utakmica 10. kolovoza 2008. Peking Hrvatska 11:7
(3:3, 2:0, 4:1, 2:3)
Italija izvještaj1
izvještaj2
mj.reprezentacijadalje
1. SADpoluzavršnica
2. Hrvatska četvrtzavršnica
3. Srbija
4. Njemačkaza 7. – 10. mjesto
5. Italijaza 7. – 12. mjesto
6. Kina
[36] [37]
2. utakmica 12. kolovoza 2008. Peking Srbija8:11
(3:1, 1:4, 1:4, 3:2)
Hrvatska izvještaj1
izvještaj2
[36] [37]
3. utakmica 14. kolovoza 2008. Peking Hrvatska 13:5
(4:1, 3:2, 2:1, 4:1)
Njemačka izvještaj1
izvještaj2
[36] [37]
4. utakmica 16. kolovoza 2008. Peking Hrvatska5:7
(2:2, 1:3, 0:0, 2:2)
SAD izvještaj1
izvještaj2
[36] [37]
5. utakmica 18. kolovoza 2008. Peking Kina4:16
(0:4, 0:3, 1:1, 3:8)
Hrvatska izvještaj1
izvještaj2
[36] [37]
četvrtzavršnica 20. kolovoza 2008. Peking Crna Gora 7:6
(3:1, 2:3, 1:0, 1:2)
Hrvatska izvještaj1
izvještaj 2
[36] [38]
za 5. mjesto 24. kolovoza 2008. Peking Hrvatska9:11
(2:0, 3:5, 1:3, 3:3)
Španjolska izvještaj1
izvještaj2
[36] [39]

Hrvatska reprezentacija je osvojila 6. mjesto.
Ostali izvori: [3] [40] [41] [42] [43]

2012.

[uredi | uredi kôd]

Hrvatska se plasirala preko Svjetskog prvenstva 2011. (treće mjesto). [44]

Olimpijske igre

[uredi | uredi kôd]
utakmicadatummjesto odigravanjareprezentacija1rezultat
(po četvrtinama)
reprezentacija2napomena
izvještaj utakmice
poredakizvori
Skupina A
1. utakmica 29. srpnja 2012. London Grčka6:8
(2:1, 1:2, 2:2, 1:3)
Hrvatska izvještaj
mj.reprezentacijadalje
1. Hrvatska četvrtzavršnica
2. Italija
3. Španjolska
4. Australija
5. Grčka
6. Kazahstan
[45] [46]
2. utakmica 31. srpnja 2012. London Hrvatska 8:7
(2:1, 3:2, 2:4, 1:0)
Španjolska izvještaj [45] [46]
3. utakmica 2. kolovoza 2012. London Italija6:11
(3:4, 1:1, 1:3, 1:3)
Hrvatska izvještaj [45] [46]
4. utakmica 4. kolovoza 2012. London Hrvatska 11:6
(2:1, 3:1, 3:2, 3:2)
Australija izvještaj [45] [46]
5. utakmica 6. kolovoza 2012. London Kazahstan4:12
(0:4, 1:1, 2:4, 1:3)
Hrvatska izvještaj [45] [46]
četvrtzavršnica 8. kolovoza 2012. London Hrvatska 8:2
(2:0, 3:0, 22, 1:0)
SAD izvještaj [45] [47]
poluzavršnica 10. kolovoza 2012. London Hrvatska 7:5
(3:1, 2:0, 2:2, 0:2)
Crna Gora izvještaj [45] [48]
za pobjednika 12. kolovoza 2012. London Hrvatska 8:6
(1:2, 2:0, 2:1, 3:3)
Italija izvještaj [45] [49]

Hrvatska reprezentacija je pobjednik Olimpijskih Igara (zlatna medalja).
Ostali izvori: [44] [50] [51] [52]

2016.

[uredi | uredi kôd]

Hrvatska se plasirala preko Svjetskog prvenstva 2015. (drugo mjesto). [53]

Olimpijske igre

[uredi | uredi kôd]
utakmicadatummjesto odigravanjareprezentacija1rezultat
(po četvrtinama)
reprezentacija2napomena
izvještaj utakmice
poredakizvori
Skupina B
1. utakmica 6. kolovoza 2016. Rio de Janeiro SAD5:7
(2:2, 1:1, 1:2, 1:2)
Hrvatska izvještaj1
izvještaj2
mj.reprezentacijadalje
1. Španjolskačetvrtzavršnica
2. Hrvatska
3. Italija
4. Crna Gora
5. SAD
6. Francuska
[54] [55]
2. utakmica 8. kolovoza 2016. Rio de Janeiro Hrvatska 8:7
(2:2, 2:1, 1:2, 3:2)
Crna Gora izvještaj1
izvješaj2
[54] [55]
3. utakmica 10. kolovoza 2016. Rio de Janeiro Španjolska 9:4
(2:0, 2:1, 1:2, 4:1)
Hrvatska izvještaj1
izvještaj2
[54] [55]
4. utakmica 12. kolovoza 2016. Rio de Janeiro Hrvatska 10:7
(1:1, 4:3, 3:2, 2:1)
Italija izvještaj1
izvještaj2
[54] [55]
5. utakmica 14. kolovoza 2016. Rio de Janeiro Francuska 9:8
(3:2, 3:3, 2:1, 1:2)
Hrvatska izvještaj1
izvještaj2
[54] [55]
četvrtzavršnica 16. kolovoza 2016. Rio de Janeiro Brazil6:10
(2:3, 1:4, 3:1, 0:2)
Hrvatska izvještaj1
izvještaj2
[54] [56]
poluzavršnica 18. kolovoza 2016. Rio de Janeiro Crna Gora8:12
(3:4, 2:3, 1:1, 2:4)
Hrvatska izvještaj1
izvještaj2
[54] [57]
za pobjednika 20. kolovoza 2016. Rio de Janeiro Hrvatska7:11
(2:3, 1:3, 2:3, 2:2)
Srbija izvještaj1
izvještaj2
[54] [58]

Hrvatska reprezentacija je osvojila drugo mjesto (srebrena medalja).
Ostali izvori: [53] [59] [60] [61]

2020.

[uredi | uredi kôd]

Zbog globalne pandemije COVID-19 održavanje Olimpijskih Igara, kao i kvalifikacije su prebačene za 2021. godinu.

Kvalifikacije

[uredi | uredi kôd]
utakmicadatummjesto odigravanjareprezentacija1rezultat
(po četvrtinama)
reprezentacija2napomena
izvještaj utakmice
poredakizvori
Skupina B
1. utakmica 14. veljače 2021. Rotterdam Hrvatska 16:6
(5:1, 3:1, 4:2, 4:2)
Rumunjska izvještaj1
izvještaj2
izvještaj3
mj.reprezentacijadalje
1. Rusijačetvrtzavršnica
2. Hrvatska
3. Francuska
4. Nizozemska
5. Rumunjska
6. Njemačka
[62] [63] [64]
2. utakmica 15. veljače 2021. Rotterdam Hrvatska 25:8
(7:1, 7:4, 5:1, 6:2)
Nizozemska izvještaj1
izvještaj2
izvještaj3
[62] [63] [64]
3. utakmica 16. veljače 2021. Rotterdam Francuska10:13
(2:3, 3:2, 2:5, 3:3)
Hrvatska izvještaj1
izvještaj2
izvještaj3
[62] [63] [64]
4. utakmica 17. veljače 2021. Rotterdam Hrvatska13:14
(5:3, 4:4, 4:4, 0:3)
Rusija izvještaj1
izvještaj2
izvještaj3
[62] [63] [64]
5. utakmica 18. veljače 2021. Rotterdam Hrvatska 22:8
(5:3, 6:2, 5:1, 6:2)
Njemačka izvještaj1
izvještaj2
izvještaj3
[62] [63] [64]
četvrtzavršnica 19. veljače 2021. Rotterdam Gruzija6:15
(2:3, 1:6, 1:2, 2:4)
Hrvatska izvještaj1
izvještaj2
izvještaj3
[65] [63] [64]
poluzavršnica 20. veljače 2021. Rotterdam Crna Gora 14:12 (5m)
10:10, 4:2 (5m)
(3:2, 2:3, 3:4, 2:1, 4:2 4m)
Hrvatska Crna Gora pobijedila boljim izvođenjem peteraca
izvještaj1
izvještaj2
izvještaj3
[66] [63] [64]
za 3. mjesto 21. veljače 2021. Rotterdam Hrvatska 25:24 (5m)
11:11, 14:13 (5m)
(4:3, 2:4, 3:1, 2:3, 14:13 5m)
Rusija Hrvatska pobijedila boljim izvođenjem peteraca
izvještaj1
izvještaj2
izvještaj3
[67] [63] [64]

Hrvatska reprezentacija je osvojila 3. mjesto, te su se reprezentacije Crne Gore, Grčke i Hrvatske plasirale na Olimpijske Igre. [68]
Ostali izvori: [69] [70] [71] [72] [73]

Olimpijske igre

[uredi | uredi kôd]
utakmicadatummjesto odigravanjareprezentacija1rezultat
(po četvrtinama)
reprezentacija2napomena
izvještaj utakmice
poredakizvori
Skupina B
1. utakmica 25. srpnja 2021. Tokio Hrvatska 23:7
(4:1, 6:3, 8:1, 5:2)
Kazahstan izvještaj
mj.reprezentacijadalje
1. Španjolskačetvrtzavršnica
2. Hrvatska
3. Srbija
4. Crna Gora
5. Australija
6. Kazahstan
[74]
2. utakmica 27. srpnja 2021. Tokio Australija 11:8
(3:3, 2:0, 2:3, 4:2)
Hrvatska izvještaj [74]
3. utakmica 29. srpnja 2021. Tokio Hrvatska 13:8
(1:1, 6:4, 4:3, 20)
Crna Gora izvještaj [74]
4. utakmica 31. srpnja 2021. Tokio Hrvatska 14:12
(5:3, 1:1, 4:4, 4:4)
Srbija izvještaj [74]
5. utakmica 2. kolovoza 2021. Tokio Španjolska 8:4
(2:1, 1:0, 4:2, 1:1)
Hrvatska izvještaj [74]
četvrtzavršnica 4. kolovoza 2021. Tokio Mađarska 15:11
(2:3, 5:2, 4:3, 4:3)
Hrvatska izvještaj [75]
za 5. – 8. mjesto 6. kolovoza 2021. Tokio Crna Gora10:12
(0:1, 4:5, 3:3, 3:3)
Hrvatska izvještaj [76]
za 5. mjesto 8. kolovoza 2021. Tokio Hrvatska 14:11
(2:3, 4:2, 4:2, 4:4)
SAD izvještaj [76]

Hrvatska reprezentacija je osvojila peto mjesto.
Ostali izvori: [77] [78] [68] [79] [80] [81]

Ukupno protiv protivnika

[uredi | uredi kôd]

Olimpijske Igre

[uredi | uredi kôd]
reprezentacija1.OIz.OIOIutpobnerporgol+gol-GRpos
Crna Gora2008.2020.465015845+1383,33
Italija1996.2016.575026253+971,43
SAD1996.2000.784046658+850,00
Kazahstan2004.2020.333004015+25100,00
Grčka1996.2012.333002516+9100,00
Srbija2008.2020.332013231+166,67
Australija2000.2020.442023633+350,00
Srbija i Crna Gora  ↓SCG1996.2004.331112021-150,00
Kina2008.2008.11100164+12100,00
Egipat2004.2004.11100121+11100,00
Ukrajina1996.1996.11100168+8100,00
Njemačka2008.2008.11100135+8100,00
Rumunjska1996.1996.11100116+5100,00
Nizozemska2000.2000.11100117+4100,00
Brazil2016.2016.11100106+4100,00
Mađarska2000.2020.331022732-533,33
Španjolska1996.2020.661053851-1316,67
Rusija1996.1996.1100189-10,00
Francuska2016.2016.1100189-10,00

Zaključno sa Olmipijskim Igrama za 2020. godinu
ukoliko je utakmica završena nakon produžetaka ili raspucavanjem peteraca, uzima se ukupni rezultat utakmice
↑SCG  Srbija i Crna Gora se do početka 2003. godine zvala SR Jugoslavija

Kvalifikacije za Olimpijske Igre

[uredi | uredi kôd]
reprezentacija1.KOIz.KOIKOIutpobnerporgol+gol-GRpos
Rumunjska2004.2020.233003511+24100,00
Njemačka2004.2020.233003111+20100,00
Nizozemska2020.2020.11100258+17100,00
Portoriko2004.2004.11100181+17100,00
Gruzija2020.2020.11100156+9100,00
Kanada2004.2004.11100124+8100,00
Poljska2004.2004.1110082+6100,00
Francuska2020.2020.111001310+3100,00
Rusija2020.2020.121012828050,00
Crna Gora2020.2020.110011214-20,00

Zaključno sa kvalifikacijama za Olimpijske Igre za 2020. godinu
ukoliko je utakmica završena nakon produžetaka ili raspucavanjem peteraca, uzima se ukupni rezultat utakmice

Povezani članci

[uredi | uredi kôd]

Izvori

[uredi | uredi kôd]

  1. 1 2 3 4 5 6 7 8 (engl.) olympedia.org, 1996 Summer Olympics / Water Polo / Water Polo, Men, pristupljeno 29. srpnja 2021.
  2. 1 2 3 4 5 (engl.) fina.org, Olympic Games Atlanta 1996 / United States of America, Atlanta / 20 Jul - 02 Aug 1996 / Results / Water Polo / Men / Group B, pristupljeno 29. srpnja 2021.
  3. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 (engl.) fina.org, MEDIA BOOK - FINA Men’s Water Polo World League 2012, str. 16-17, wayback arhiva
  4. ↑ (engl.) fina.org, Olympic Games Atlanta 1996 / United States of America, Atlanta / 20 Jul - 02 Aug 1996 / Results / Water Polo / Men / Quarterfinals, pristupljeno 29. srpnja 2021.
  5. ↑ (engl.) fina.org, Olympic Games Atlanta 1996 / United States of America, Atlanta / 20 Jul - 02 Aug 1996 / Results / Water Polo / Men / Semifinals, pristupljeno 29. srpnja 2021.
  6. ↑ (engl.) fina.org, Olympic Games Atlanta 1996 / United States of America, Atlanta / 20 Jul - 02 Aug 1996 / Results / Water Polo / Men / Finals, pristupljeno 29. srpnja 2021.
  7. ↑ (engl.) todor66.com, Men Water Polo Olympic Games 1996 Atlanta (USA) 20-28.07 - Winner Spain, pristupljeno 29. srpnja 2021.
  8. ↑ (engl.) the-sports.org, Water Polo - Men's Olympic Games - 1996, pristupljeno 29. srpnja 2021.
  9. ↑ (engl.) the-sports.org, Water Polo - Men's Olympic Games - Group A - 1996 - Detailed results, pristupljeno 29. srpnja 2021.
  10. ↑ (engl.) the-sports.org, Water Polo - Men's Olympic Games - Final round - 1996 - Detailed results, pristupljeno 29. srpnja 2021.
  11. ↑ (engl.) sports-reference.com, Water Polo at the 1996 Atlanta Summer Games: Men's Water Polo, wayback arhiva
  12. ↑ (engl.) sports-reference.com, Water Polo at the 1996 Atlanta Summer Games: Men's Water Polo Preliminary Round, wayback arhiva
  13. ↑ (engl.) sports-reference.com, Water Polo at the 1996 Atlanta Summer Games: Men's Water Polo Quarter-Finals, wayback arhiva
  14. ↑ (engl.) sports-reference.com, Water Polo at the 1996 Atlanta Summer Games: Men's Water Polo Semi-Finals, wayback arhiva
  15. ↑ (engl.) sports-reference.com, Water Polo at the 1996 Atlanta Summer Games: Men's Water Polo Final Round, wayback arhiva
  16. 1 2 (engl.) todor66.com, Men Water Polo Olympic Games 2000 Sydney (AUS) 23.09-01.10 - Winner Hungary, pristupljeno 2. kolovoza 2021.
  17. 1 2 3 4 5 6 7 8 (engl.) olympedia.org, 2000 Summer Olympics / Water Polo / Water Polo, Men, pristupljeno 2. kolovoza 2021.
  18. 1 2 3 4 5 (engl.) fina.org, Olympic Games Sydney 2000 / Australia, Sydney / 15 Sep - 01 Oct 2000 / Water Polo / Men / Group B, pristupljeno 2. kolovoza 2021.
  19. ↑ (engl.) fina.org, Olympic Games Sydney 2000 / Australia, Sydney / 15 Sep - 01 Oct 2000 / Water Polo / Men / Quaterfinals, pristupljeno 2. kolovoza 2021.
  20. ↑ (engl.) fina.org, Olympic Games Sydney 2000 / Australia, Sydney / 15 Sep - 01 Oct 2000 / Water Polo / Men / Semifinals, pristupljeno 2. kolovoza 2021.
  21. ↑ (engl.) fina.org, Olympic Games Sydney 2000 / Australia, Sydney / 15 Sep - 01 Oct 2000 / Water Polo / Men / Finals, pristupljeno 2. kolovoza 2021.
  22. ↑ (engl.) the-sports.org, Water Polo - Men's Olympic Games - 2000, pristupljeno 2. kolovoza 2021.
  23. ↑ (engl.) the-sports.org, Water Polo - Men's Olympic Games - Group B - 2000 - Detailed results, pristupljeno 2. kolovoza 2021.
  24. ↑ (engl.) the-sports.org, Water Polo - Men's Olympic Games - Final round - 2000 - Detailed results, pristupljeno 2. kolovoza 2021.
  25. 1 2 3 4 5 6 7 (engl.) todor66.com, Men Water Polo Olympic Games 2004 Qualification Rio de Janeiro (BRA) - 25.01-01.02, pristupljeno 6. kolovoza 2021.
  26. 1 2 todor66.com, Men Water Polo Olympic Games 2004 Athens (GRE) 15-29.08 - Winner Hungary , pristupljeno 8. kolovoza 2021.
  27. ↑ (polj.) pilkawodna.w.interia.pl, TURNIEJ ELIMINACYJNY DO IGRZYSK OLIMPIJSKICH "ATENY - 2004" - 25.01. - 01.02.2004, Rio de Janeiro (Brazylia), wayback arhiva
  28. 1 2 3 4 5 6 7 8 (engl.) olympedia.org, 2004 Summer Olympics / Water Polo / Water Polo, Men, pristupljeno 8. kolovoza 2021.
  29. 1 2 3 4 5 (engl.) fina.org, Olympic Games Athens 2004 / Greece, Athens / 13 - 29 Aug 2004 / Water Polo / Men / Group A, pristupljeno 8. kolovoza 2021.
  30. ↑ (engl.) fina.org, Olympic Games Athens 2004 / Greece, Athens / 13 - 29 Aug 2004 / Water Polo / Men / Quaterfinals, pristupljeno 8. kolovoza 2021.
  31. ↑ (engl.) fina.org, Olympic Games Athens 2004 / Greece, Athens / 13 - 29 Aug 2004 / Water Polo / Men / Semifinals, pristupljeno 8. kolovoza 2021.
  32. ↑ (engl.) fina.org, Olympic Games Athens 2004 / Greece, Athens / 13 - 29 Aug 2004 / Water Polo / Men / Finals, pristupljeno 8. kolovoza 2021.
  33. ↑ (engl.) the-sports.org, Water Polo - Men's Olympic Games - 2004, pristupljeno 8. kolovoza 2021.
  34. ↑ (engl.) the-sports.org, Water Polo - Men's Olympic Games - Group A - 2004 - Detailed results, pristupljeno 8. kolovoza 2021.
  35. ↑ (engl.) the-sports.org, Water Polo - Men's Olympic Games - Final round - 2004 - Detailed results, pristupljeno 8. kolovoza 2021.
  36. 1 2 3 4 5 6 7 (engl.) olympedia.org, 2008 Summer Olympics / Water Polo / Water Polo, Men, pristupljeno 12. kolovoza 2021.
  37. 1 2 3 4 5 (engl.) fina.org, Olympic Games Beijing 2008 / People's Republic of China, Beijing / 09 - 24 Aug 2008 / Results / Water Polo / Men / Group B, pristupljeno 12. kolovoza 2021.
  38. ↑ (engl.) fina.org, Olympic Games Beijing 2008 / People's Republic of China, Beijing / 09 - 24 Aug 2008 / Results / Water Polo / Men / Quaterfinals, pristupljeno 12. kolovoza 2021.
  39. ↑ (engl.) fina.org, Olympic Games Beijing 2008 / People's Republic of China, Beijing / 09 - 24 Aug 2008 / Results / Water Polo / Men / Finals, pristupljeno 12. kolovoza 2021.
  40. ↑ (engl.) todor66.com, Men Water Polo Olympic Games 2008 Beijing (CHN) - 10-24.08 + 8 GMT Winner Hungary, pristupljeno 12. kolovoza 2021.
  41. ↑ (engl.) the-sports.org, Water Polo - Men's Olympic Games - 2008, pristupljeno 12. kolovoza 2021.
  42. ↑ (engl.) the-sports.org, Water Polo - Men's Olympic Games - Group B - 2008 - Detailed results, pristupljeno 12. kolovoza 2021.
  43. ↑ (engl.) the-sports.org, Water Polo - Men's Olympic Games - Final round - 2008 - Detailed results
  44. 1 2 (engl.) todor66.com, Men Water Polo XXX Olympic Games 2012 London (GBR) - 29.07-12.08 - Winner Croatia, pristupljeno 13. kolovoza 2021.
  45. 1 2 3 4 5 6 7 8 (engl.) olympedia.org, 2012 Summer Olympics / Water Polo / Water Polo, Men, pristupljeno 13. kolovoza 2021.
  46. 1 2 3 4 5 (engl.) fina.org, Olympic Games London 2012 / Great Britain, London / 27 Jul - 12 Aug 2012 / Results / Water Polo / Men / Group A, pristupljeno 13. kolovoza 2021.
  47. ↑ (engl.) fina.org, Olympic Games London 2012 / Great Britain, London / 27 Jul - 12 Aug 2012 / Results / Water Polo / Men / Quaterfinals, pristupljeno 13. kolovoza 2021.
  48. ↑ (engl.) fina.org, Olympic Games London 2012 / Great Britain, London / 27 Jul - 12 Aug 2012 / Results / Water Polo / Men / Semifinals, pristupljeno 13. kolovoza 2021.
  49. ↑ (engl.) fina.org, Olympic Games London 2012 / Great Britain, London / 27 Jul - 12 Aug 2012 / Results / Water Polo / Men / Finals, pristupljeno 13. kolovoza 2021.
  50. ↑ (engl.) the-sports.org, Water Polo - Men's Olympic Games - 2012, pristupljeno 13. kolovoza 2021.
  51. ↑ (engl.) the-sports.org, Water Polo - Men's Olympic Games - Group A - 2012 - Detailed results, pristupljeno 13. kolovoza 2021.
  52. ↑ (engl.) the-sports.org, Water Polo - Men's Olympic Games - Final round - 2012 - Detailed results, pristupljeno 13. kolovoza 2021.
  53. 1 2 (engl.) todor66.com, Men Water Polo Olympic Games 2016 Rio de Janeiro (Brazil) - 06-20.08 - Winner Serbia (1st), pristupljeno 13. kolovoza 2021.
  54. 1 2 3 4 5 6 7 8 (engl.) olympedia.org, 2016 Summer Olympics / Water Polo / Water Polo, Men, pristupljeno 17. kolovoza 2021.
  55. 1 2 3 4 5 (engl.) fina.org, Olympic Games Rio 2016 / Brazil, Rio / 05 - 21 Aug 2016 / Results / Water Polo / Men / Group B, pristupljeno 17. kolovoza 2021.
  56. ↑ (engl.) fina.org, Olympic Games Rio 2016 / Brazil, Rio / 05 - 21 Aug 2016 / Results / Water Polo / Men / Quaterfinals, pristupljeno 17. kolovoza 2021.
  57. ↑ (engl.) fina.org, Olympic Games Rio 2016 / Brazil, Rio / 05 - 21 Aug 2016 / Results / Water Polo / Men / Semifinals, pristupljeno 17. kolovoza 2021.
  58. ↑ (engl.) fina.org, Olympic Games Rio 2016 / Brazil, Rio / 05 - 21 Aug 2016 / Results / Water Polo / Men / Finals, pristupljeno 17. kolovoza 2021.
  59. ↑ (engl.) the-sports.org, Water Polo - Men's Olympic Games - 2016, pristupljeno 17. kolovoza 2021.
  60. ↑ (engl.) the-sports.org, Water Polo - Men's Olympic Games - Group B - 2016 - Detailed results, pristupljeno 17. kolovoza 2021.
  61. ↑ (engl.) the-sports.org, Water Polo - Men's Olympic Games - Final round - 2016 - Detailed results, pristupljeno 17. kolovoza 2021.
  62. 1 2 3 4 5 (engl.) fina.org, FINA Men's Water Polo Olympic Games Qualification Tournament 2020 / Netherlands, Rotterdam / 14 - 21 Feb 2021 / Results / Group B, pristupljeno 18. kolovoza 2021.
  63. 1 2 3 4 5 6 7 8 (engl.) results.microplustiming.com, 2020 Rotterdam / FINA Men's Water Polo Olympic Games Qualification Tournament, pristupljeno 18. kolovoza 2021.
  64. 1 2 3 4 5 6 7 8 (engl.) results.microplustiming.com, 2020 Rotterdam / FINA Men's Water Polo Olympic Games Qualification Tournament / Results Book, preuzeto 18. kolovoza 2021.
  65. ↑ (engl.) fina.org, FINA Men's Water Polo Olympic Games Qualification Tournament 2020 / Netherlands, Rotterdam / 14 - 21 Feb 2021 / Results / Quaterfinals, pristupljeno 18. kolovoza 2021.
  66. ↑ (engl.) fina.org, FINA Men's Water Polo Olympic Games Qualification Tournament 2020 / Netherlands, Rotterdam / 14 - 21 Feb 2021 / Results / Semifinals, pristupljeno 18. kolovoza 2021.
  67. ↑ (engl.) fina.org, FINA Men's Water Polo Olympic Games Qualification Tournament 2020 / Netherlands, Rotterdam / 14 - 21 Feb 2021 / Results / Finals, pristupljeno 18. kolovoza 2021.
  68. 1 2 (engl.) todor66.com, Men Water Polo Olympic Games 2020 Tokyo, Japan - Sunday, 25th July - Sunday, 8th, August 2021 - Gold Medal: Serbia, pristupljeno 23. kolovoza 2021.
  69. ↑ (engl.) results.microplustiming.com, 2020 Rotterdam / Tournament Summary, preuzeto 18. kolovoza 2021.
  70. ↑ (engl.) the-sports.org, Water Polo - Olympic Qualification Tournament Men - 2021, pristupljeno 18. kolovoza 2021.
  71. ↑ (engl.) the-sports.org, Water Polo - Olympic Qualification Tournament Men - Group B - 2021 - Detailed results, pristupljeno 18. kolovoza 2021.
  72. ↑ (engl.) the-sports.org, Water Polo - Olympic Qualification Tournament Men - Final Round - 2021 - Detailed results, pristupljeno 18. kolovoza 2021.
  73. ↑ (engl.) todor66.com, Men Water Polo Olympic Games 2020 World Qualification 22-29.03 Rotterdam, Netherlands, pristupljeno 18. kolovoza 2021.
  74. 1 2 3 4 5 (engl.) fina.org, Olympic Games Tokyo 2020 / Japan, Tokyo / 23 Jul - 08 Aug 2021 / Results / Water Polo / Men / Group B, pristupljeno 23. kolovoza 2021.
  75. ↑ (engl.) fina.org, Olympic Games Tokyo 2020 / Japan, Tokyo / 23 Jul - 08 Aug 2021 / Results / Water Polo / Men / Quaterfinals, pristupljeno 23. kolovoza 2021.
  76. 1 2 (engl.) fina.org, Olympic Games Tokyo 2020 / Japan, Tokyo / 23 Jul - 08 Aug 2021 / Results / Water Polo / Men / Classification, pristupljeno 23. kolovoza 2021.
  77. ↑ (engl.) , Tokyo 2020 / Water Polo - Olympic Schedule & Results, pristupljeno 23. kolovoza 2021.
  78. ↑ (engl.) olympedia.org, 2020 Summer Olympics / Water Polo / Water Polo, Men, pristupljeno 23. kolovoza 2021.
  79. ↑ (engl.) the-sports.org, Water Polo - Men's Olympic Games - 2021, pristupljeno 23. kolovoza 2021.
  80. ↑ (engl.) the-sports.org, Water Polo - Men's Olympic Games - Group B - 2021 - Detailed results, pristupljeno 23. kolovoza 2021.
  81. ↑ (engl.) the-sports.org, Water Polo - Men's Olympic Games - Final round - 2021 - Detailed results, pristupljeno 23. kolovoza 2021.

Vanjske poveznice

[uredi | uredi kôd]