Razgovor sa suradnikom:Hranjec

Stranica ne postoji na drugim jezicima.
Izvor: Wikipedija
Wikipedijin
uvodni tečaj
Tečaj

Naslovna stranica
Uređivanje članaka
Oblikovanje članaka
Wikipoveznice
Sestrinski projekti
Slike
Tablice
Stranice za razgovor
Ne zaboravite
Prijavljivanje
Imenski prostori
Zaključak

Dodatno

Pomoć:Sadržaj

Dobro došli na Wikipediju na hrvatskom jeziku, započetu 16. veljače 2003. - slobodnu enciklopediju!

Pozivamo vas na sudjelovanje u rastu ove svima dostupne enciklopedije na hrvatskom standardnom jeziku.


Ovdje su neke od stranica koje bi vam mogle pomoći:

  • Wikipedija - što je Wikipedija, povijest i organizacija projekta
  • Pomoć - kako sudjelovati, što treba znati, kako koristiti? (vidi predložak desno)
  • Slike - obvezno pročitati prije postavljanja bilo kakvih slika

Ako želite vježbati možete to raditi na stranici za vježbanje, u slučaju da vam zatreba pomoć učinite slijedeće:


Svoje doprinose na člancima ne potpisujte, dok komentare na pripadajućim stranicama za razgovor, suradničkim stranicama i Kafiću molimo potpisujte se tako što ćete pritisnuti gumbić na alatnoj traci ili napisati 4 tilde (tilda = 4x istovremeno tipke AltGr + tipka s brojem 1), što kod uređivanja izgleda ovako ~~~~.
Vlastitu suradničku stranicu (onu koja se zove "Suradnik:vaše ime") možete uređivati po svojoj želji u skladu s pravilima uređivanja suradničke stranice (npr. asketski ili šminkerski).


Molimo Vas ne stavljajte zaštićene radove bez dopuštenja!

Nemojte izravno kopirati sadržaje s drugih web stranica ako nemate izričito dopuštenje. Ako imate dopuštenje, napišite to na stranici za razgovor ili jednostavno dodajte ovdje. No, obavezno to napravite prije nego započnete s pisanjem preuzetog teksta.

Molimo uočite da se svi doprinosi Wikipediji smatraju objavljenima pod uvjetima GNU licence za slobodnu dokumentaciju.

Ako ne želite da se vaše pisanje nemilosrdno uređuje i slobodno raspačava, nemojte ga ovamo slati. Također nam obećavate da ćete ono što ćete napisati sami napisati, ili ćete to prepisati iz nečeg što je u javnom vlasništvu ili pod sličnom slobodnom licencijom.


Još jednom, dobro došli! --Treecko 00:29, 26. prosinac 2006. (CET)

Hrvati u Argentini[uredi kôd]

Pozdrav i još jednom dobrodošao. Vidio sam tvoj vrlo opsežan i kvalitetan članak Hrvatsko iseljeništvo u Argentini. Trebat će na njemu, međutim, još uvijek raditi. Nigdje, pa ni u naslovima, ne smiju se koristiti sva velika slova, pa to treba popraviti. Isto tako, nedostaju poveznice, pa ih treba dodati. Napravio si i dva ista članka pod neznatno različitim naslovima (razlika je bila samo u velikom slovu), što se također ne radi. Molim te, stoga, da najprije proučiš tekstove koji su ti predloženi za čitanje u gornjoj dobrodošlici, a potom da urediš i ovaj članak. Hvala!--Donatus 08:42, 26. prosinac 2006. (CET)

Što se tiče prvog dijela članka (onog o povijesti), možda bi bilo dobro napraviti novi članak koji bi se zvao »Povijest Hrvata u Argenitini«, ili tako nekako, a na tom mjestu u članku Hrvatsko iseljeništvo u Argentini u samo 5-6 rečenica dati sažetak s poveznicom na novi članak u kojem bi sve to bilo detaljnije obrađeno. Razlog takvom izdvajanju članaka jest nemogućnost nekih starijih internetskih preglednika da prikažu tako dugačku stranicu kakva je sada. Što se pak tiče nepoznavanja svega o Wikipediji, samo polako. Nitko nije odmah sve naučio, ali zato su tu ostali suradnici koji će pomoći.--Donatus 12:54, 26. prosinac 2006. (CET)

Evo, sve što govori o povijesti do Drugog svjetskog rata prebacio sam u članak Povijest hrvatskog iseljeništva u Argentini. Ono što je bilo nakon Drugog svjetskog rata u mnogočemu uslikava i današnju situaciju, pa može ostati u članku Hrvatsko iseljeništvo u Argentini. Sada je tvoj zadatak da još dodatno urediš članke. Nešto ti moram reći i o stilu. On u ovom tekstu nije uvijek enciklopedijski. Potrebno je izbaciti svako obraćanje čitatelju u prvom licu, dakle sve izraze koji liče na: »Ovdje donosim...«, »Mislim da...« itd. Nadam se da ćeš to učiniti što prije. Osim toga, sada umjesto ovog izdvojenog dijela treba, kako sam bio napomenuo, napisati 5-6 rečenica sažetka.--Donatus 13:21, 26. prosinac 2006. (CET)