Razgovor sa suradnikom:Ideja

Stranica ne postoji na drugim jezicima.
Izvor: Wikipedija

Odnosi s javnosću ne postoje. Postoje samo Odnosi s javnošću. Molim te da radiš na ispravnom članku, a Odnose s javnosću ću obrisati.--Donatus 18:56, 13. studenog 2006. (CET)

Dobrodošlica[uredi kôd]

Wikipedijin
uvodni tečaj
Tečaj

Naslovna stranica
Uređivanje članaka
Oblikovanje članaka
Wikipoveznice
Sestrinski projekti
Slike
Tablice
Stranice za razgovor
Ne zaboravite
Prijavljivanje
Imenski prostori
Zaključak

Dodatno

Pomoć:Sadržaj

Dobro došli na Wikipediju na hrvatskom jeziku, započetu 16. veljače 2003. - slobodnu enciklopediju!

Pozivamo vas na sudjelovanje u rastu ove svima dostupne enciklopedije na hrvatskom standardnom jeziku.


Ovdje su neke od stranica koje bi vam mogle pomoći:

  • Wikipedija - što je Wikipedija, povijest i organizacija projekta
  • Pomoć - kako sudjelovati, što treba znati, kako koristiti? (vidi predložak desno)
  • Slike - obvezno pročitati prije postavljanja bilo kakvih slika

Ako želite vježbati možete to raditi na stranici za vježbanje, u slučaju da vam zatreba pomoć učinite slijedeće:


Svoje doprinose na člancima ne potpisujte, dok komentare na pripadajućim stranicama za razgovor, suradničkim stranicama i Kafiću molimo potpisujte se tako što ćete pritisnuti gumbić na alatnoj traci ili napisati 4 tilde (tilda = 4x istovremeno tipke AltGr + tipka s brojem 1), što kod uređivanja izgleda ovako ~~~~.
Vlastitu suradničku stranicu (onu koja se zove "Suradnik:vaše ime") možete uređivati po svojoj želji u skladu s pravilima uređivanja suradničke stranice (npr. asketski ili šminkerski).


Molimo Vas ne stavljajte zaštićene radove bez dopuštenja!

Nemojte izravno kopirati sadržaje s drugih web stranica ako nemate izričito dopuštenje. Ako imate dopuštenje, napišite to na stranici za razgovor ili jednostavno dodajte ovdje. No, obavezno to napravite prije nego započnete s pisanjem preuzetog teksta.

Molimo uočite da se svi doprinosi Wikipediji smatraju objavljenima pod uvjetima GNU licence za slobodnu dokumentaciju.

Ako ne želite da se vaše pisanje nemilosrdno uređuje i slobodno raspačava, nemojte ga ovamo slati. Također nam obećavate da ćete ono što ćete napisati sami napisati, ili ćete to prepisati iz nečeg što je u javnom vlasništvu ili pod sličnom slobodnom licencijom.


Još jednom, dobro došli! --Donatus 19:34, 13. studenog 2006. (CET)

Oblik članka[uredi kôd]

U vezi tvoga upita o tome kako bi trebao biti članak Odnosi s javnošću, a da bi bio u skladu sa standardima Wikipedije, nekoliko osnovnih napomena. Ponajprije, članak se obraća čitatelju u drugom licu, što nije u skladu s enciklopedijskim stilom pisanja. Usto, potrebno je članak započeti nekom kratkom definicijom odnosa s javnošću. Bilo bi dobro dodati i neki povijesni prikaz kako su se odnosi s javnošću razvijali. U svakom slučaju, treba izbjegavati esejistički način pisanja. Negdje se u članku raspravlja: »Mnogi misle da su odnosi s javnošću...«, što pripada esejističkom stilu. Enciklopedijski stil zahtijeva prije svega faktografiju. Dakle, što više golih činjenica. Neka osnovna struktura članka trebala bi, kao što rekoh, započeti osnovnom definicijom, potom nastaviti povijesnim prikazom i završiti se prikazom današnjeg stanja odnosa s javnošću (i njihovom eventualnom raznolikošću). O tome, što je zapravo i kako funkcionira Wikipedija, uz već preporućenu stranicu za pomoć, preporučujem i tekst o tome što ne spada na Wikipediju.--Donatus 13:07, 14. studenog 2006. (CET)

Odlično! Ovo je već mnogo bolje. Još sam nešto popravio i uklonio predložak koji je tražio stilsku doradu. Umjesto njega, stavio sam onaj koji upozorava da u članku ima premalo wiki poveznica.--Donatus 15:12, 20. studenog 2006. (CET)

Osnove članka[uredi kôd]

Molim te pokušaj započeti članak tako da ima svoje osnovne elemente koji su jako bitni za funkcioniranje Wikipedije. Kada počinješ pisanje nekog članka, svakako odmah stavi wikipoveznice, kategoriju i po mogućnosti međuwikipoveznice. Ukoliko negdje zapneš slobodno pitaj, rado ćemo ti pomoći. Lijep pozdrav :-) --Roberta F. 12:25, 5. prosinac 2006. (CET)