A-2 Hrvatska košarkaška liga 1993./94.

Izvor: Wikipedija
Prijeđi na navigaciju Prijeđi na pretraživanje

A-2 Hrvatska košarkaška liga je drugi razred hrvatskog muškog klupskog košarkaškog natjecanja. Od sezone 1993./94. najbolje momčadi A-2 Hrvatske košarkaške lige ne sudjeluju u doigravanju za prvaka Hrvatske kao u prethodne dvije sezone.


Sustav natjecanja[uredi | uredi kôd]

U sezoni 1993./94. momčadi A-2 lige bile su svrstane u tri geografski podijeljene skupine: skupina "Jug", skupina "Zapad" i skupina "Istok". Nakon dvokružnog liga sustava po skupinama prvaci skupina, te zadnjeplasirana momčad A-1 Hrvatske košarkaške lige 1993./94. doigravaju za ulazak u A-1 Hrvatsku košarkašku ligu. Pobjednik doigravanja bit će član A-1 Hrvatske košarkaške lige 1994./95.


Rezultati[uredi | uredi kôd]

Skupina jug[uredi | uredi kôd]

Skupina zapad[uredi | uredi kôd]

Skupina istok[uredi | uredi kôd]

Ljestvice učinka[uredi | uredi kôd]

Skupina jug[uredi | uredi kôd]

mj klub uta pob izg poK prK bod
1. Šibopromet (Trogir) 22 20 2 1677 1444 42
2. Flag of Bosnia and Herzegovina.svg Zrinski (Mostar - Metković) 22 16 6 1727 1608 38
3. Solin (Solin) 22 15 7 1828 1653 37
4. Galeb Dalmagradnja (Šibenik) 22 14 8 1780 1626 36
5. DOŠK Jolly J.B.S. (Drniš) 22 13 9 1757 1702 35
6. Konavle (Cavtat) 22 12 10 1695 1631 34
7. Amfora (Makarska) 22 11 11 1685 1655 33
8. Dubrovnik-Zenex (Dubrovnik) 22 9 13 1511 1607 31
9. Sućurac 70 (Kaštel Sućurac) 22 10 12 1476 1471 30 (-2)
10. Zadar II (Zadar) 22 5 17 1572 1786 27
11. Ploče (Ploče) 22 4 18 1430 1728 26
12. Šibenka II (Šibenik) 22 2 20 984 1208 16 (-8)

Skupina zapad[uredi | uredi kôd]

mj naziv kluba uta pob izg poK prK bod
1. Maksimir (Zagreb) 26 20 6 2096 1927 46
2. Karlovac 1579 (Karlovac) 26 18 8 2328 2087 44
3. Kraljevica (Kraljevica) 26 18 8 2220 2079 44
4. Rijeka (Rijeka) 26 16 10 2053 1910 42
5. Fortuna (Zaprešić) 26 16 10 2102 2006 42
6. Cibona II (Zagreb) 26 15 11 2297 2116 41
7. Zabok (Zabok) 26 15 11 2205 2105 41
8. Benston II (Zagreb) 26 14 12 2183 2146 40
9. Sisak (Sisak) 26 13 13 1980 2009 39
10. Lokomotiva (Zagreb) 26 10 16 2279 2324 36
11. Mladost (Zagreb) 26 9 17 2166 2242 35
12. Autotehna Croatia (Rijeka) 26 9 17 1920 2145 35
13. Zagreb II (Zagreb) 26 8 18 2074 2302 34
14. Pula (Pula) 26 1 25 1797 2302 27


Skupina istok[uredi | uredi kôd]

mj klub uta pob izg poK prK bod
1. Đakovo Gerok (Đakovo) 22 20 2 2246 1828 42
2. Oriolik Jasinje (Slavonski Brod) 22 18 4 2032 1747 40
3. Sago (Đurđevac) 22 15 7 1870 1747 37
4. Podravac (Virje) 22 15 7 1916 1718 37
5. Pomka (Koprivnica) 22 14 8 1993 1795 36
6. Olimpija (Osijek) 22 11 11 1811 1841 33
7. Dinamo (Vinkovci) 22 10 12 1981 1927 32
8. Međimurje (Čakovec) 22 10 12 1968 2047 32
9. Belišće (Belišće) 22 10 12 1925 1887 32
10. Chemo (Osijek) 22 6 16 1743 1934 28
11. Petar Zrinski (Vrbovec) 22 3 19 1639 2115 25
12. Požega Valkos (Požega) 22 0 22 1635 2173 22

Doigravanje[uredi | uredi kôd]

1. krug / poluzavršnica prva utakmica uzvrat ukupno
KK Maksimir (Zagreb) - KK Šibopromet (Trogir) 89 - 64 68 - 83 (157 - 147)
KK Đakovo Gerok (Đakovo) - KK Jadrankolor (Rijeka) 102 - 97 89 - 98 (191 - 195)


2. krug / završnica prva utakmica uzvrat ukupno
KK Maksimir (Zagreb) - KK Jadrankolor (Rijeka) 92 - 81 73 - 80 (165 - 161)


Prvaci[uredi | uredi kôd]

Košarkaški klub Maksimir (Zagreb): Anić, Belamarić, Alen Bešlagić, Bralić, Matko Brlobuš, Mario Bučan, Buljević, Cvetnić, Zdenko Dujaković, J. Jarović, Adrijano Jelavić, Marko Mijić, Ostojić, Milan Parezanović, Ivica Perica, Ozren Perše, Tonći Samodol, Saša Seratlić, Sošić, Radovan Šerbula, Mislav Ucović (trener: Goran Patekar, pomoćni trener: Ilija Matijević)


Izvori[uredi | uredi kôd]

Poveznice[uredi | uredi kôd]