A-2 Hrvatska košarkaška liga 2010./11.

Izvor: Wikipedija
Prijeđi na navigaciju Prijeđi na pretraživanje

A-2 Hrvatska košarkaška liga je predstavljala drugi razred hrvatskog košarkaškog prvenstva u sezoni 2010./11. igrano u pet skupina - "Jug", "Zapad", "Centar", "Sjever" i "Istok". Po završetku prvenstva, najsuspješnije momčadi su igrale dodatnu kvalifikacijsku ligu za ulazak u viši rang - A-1 ligu.

Ljestvice[uredi | uredi kôd]

Kvalifikacijska liga za A-1[uredi | uredi kôd]

mj klub ut pob por koš+ koš- bod
1. Jolly JBS Šibenik 8 7 1 659 549 15
2. Prigorje Financije Križevci 8 7 1 649 587 15
3. Zrinjevac Zagreb 8 3 5 651 642 11
4. Kraljevica 8 2 6 599 666 10
5. Mladost Čačinci 8 1 7 580 698 9

Dodatne kvalifikacije

Prigorje Financije Križevci - Dubrava Zagreb 84:70, 73:84

"Jolly JBS" iz Šibenika i "Prigorje Financije" iz Križevaca su se plasirali u A-1 ligu za 2011./12..

Centar[uredi | uredi kôd]

mj klub ut pob por koš+ koš- bod
1. Zrinjevac Zagreb 22 19 3 1798 1598 41
2. Hermes Analitica Zagreb 22 16 6 1732 1574 36
3. Šanac Karlovac 22 16 6 1751 1540 36
4. Bosco Zagreb 22 14 8 1635 1545 36
5. Samobor 22 13 9 1720 1637 35
6. Gorica (Velika Gorica) 22 10 12 1579 1655 32
7. Kaptol Zagreb 22 10 12 1627 1699 32
8. Mladost Zagreb 22 8 14 1529 1521 30
9. Rudeš Zagreb 22 8 14 1695 1759 30
10. Moslavina Kutina 22 8 14 1690 1824 30
11. Maksimir Zagreb 22 5 17 1520 1646 27
12. Sisak 22 5 17 1623 1901 27

Istok[uredi | uredi kôd]

mj klub ut pob por koš+ koš- bod
1. Mladost Čačinci 16 15 1 1377 1086 31
2. Belišće 16 14 2 1296 1197 30
3. Osječki sokol Osijek 16 9 7 1137 1199 25
6. Županja 16 8 8 1237 1169 24
5. Valpovo 16 8 8 1206 1148 24
4. Vukovar 16 8 8 1289 1281 24
7. Meteor Đakovo 16 6 10 1197 1309 22
8. Virovitica 1234 16 4 12 1057 1154 20
9. KK Vinkovci 16 0 16 894 1465 16
Klasije Slavonski Brod 20 7 13 1626 1853 27
Vrijednosnice Osijek II Darda 20 3 17 1362 1615 23
"Klasije" i "Vrijednosnice Osijek II" se natjecali van konkurencije

Jug[uredi | uredi kôd]

mj klub ut pob por koš+ koš- bod
1. Jolly JBS Šibenik 22 22 0 1896 1432 44
2. Jazine Zadar 22 16 6 1732 1759 38
3. Kaštela (Kaštel Sućurac) 22 13 9 1632 1561 35
4. Voštarnica Zadar 22 12 10 1725 1693 34
5. Poličnik 22 12 10 1542 1518 34
6. Metković 22 10 12 1679 1618 32
7. DOŠK Drniš 22 9 13 1625 1765 31
8. Pet bunara Zadar 22 9 13 1667 1732 31
9. Šibenka 4 (Šibenik) 22 8 14 1521 1671 30
10. Solin 22 8 14 1586 1691 30
11. Omiš Galeb 22 7 15 1565 1719 29
12. Mislav Podstrana 22 6 16 1530 1721 28

Sjever[uredi | uredi kôd]

mj klub ut pob por koš+ koš- bod
1. Prigorje Financije (Križevci) 20 19 1 2021 1228 39
2. Međimurje (Čakovec) 20 18 2 1687 1345 38
3. Podravac (Virje) 20 15 5 1580 1421 35
4. Petar Zrinski (Vrbovec) 20 13 7 1733 1495 33
5. Vindija (Varaždin) 20 11 9 1554 1585 31
6. Čakovec (Čakovec) 20 9 11 1512 1463 29
7. Ivančica (Ivanec) 20 7 13 1350 1397 29
8. Bjelovar (Bjelovar) 20 5 15 1419 1731 25
9. Radnik (Križevci) 20 5 15 1336 1733 25
10. Mladost (Đurđevac) 20 4 16 1551 1920 24
11. Rudar Cimper (Mursko Središće) 20 4 16 1162 1587 24

Zapad[uredi | uredi kôd]

mj klub ut pob por koš+ koš- bod
1. Kraljevica (Kraljevica) 20 18 2 1867 1483 38
2. Crikvenica (Crikvenica) 20 18 2 1767 1491 38
3. Kastav (Kastav) 20 15 5 1611 1302 35
4. Stoja (Pula) 20 14 6 1599 1397 34
5. Jadran (Rijeka) 20 10 10 1596 1632 30
6. Pula 1981 (Pula) 20 9 11 1449 1510 29
7. Zamet (Rijeka) 20 8 12 1378 1440 28
8. Škrljevo (Škrljevo) 20 8 12 1343 1546 28
9. Poreč (Poreč) 20 6 14 1503 1623 26
10. Ghia Staff (Pazin) 1 20 4 16 1411 1690 24
11. Matulji 2000 (Matulji) 20 0 20 1351 1761 20
1 Ghia Staff je natjecanje započela pod imenom Puris

Unutarnje poveznice[uredi | uredi kôd]

Vanjske poveznice[uredi | uredi kôd]

Izvori[uredi | uredi kôd]