Oscar za najbolje miksanje zvuka

Izvor: Wikipedija
Skoči na: orijentacija, traži

Oscar za najbolje miksanje zvuka (engl. Academy Award for Best Sound Mixing) je nagrada Akademije koja se dodjeljuje svake godine za najbolji zvuk. Filmovi pobjednici na listi ispod označeni su podebljanim slovima a ispod njih su filmovi koji su bili nomininirani.

1930-e[uredi VE | uredi]

  • 1930.: The Big House, Douglas Shearer, Metro-Goldwyn-Mayer Studio
    • The Case of Sergeant Grischa
    • The Love Parade
    • Raffles
    • The Song of the Flame
  • 1931: Paramount Publix Studio Sound Department
  • 1932.: Paramount Publix Studio Sound Department
    • MGM Studio Sound Department
    • RKO Radio Studio Sound Department
    • Walt Disney
    • Warner Bros.First National Studio Sound Department
  • 1933.: A Farewell to Arms, Franklin B. Hansen, Paramount Studio
    • 42 Street
    • Gold Diggers of 1933
    • I Am a Fugitive from a Chain Gang
  • 1934.: One Night of Love, John Livadary, Columbia Studio
    • The Affairs of Cellini
    • Cleopatra
    • Flirtation Walk
    • Vesela razvedenica
    • Imitation of Life
    • Viva Villa!
    • White Parade
  • 1935.: Naughty Marietta, Douglas Shearer, Metro-Goldwyn-Mayer Studio
    • 1,000 Dollars a Minute
    • Frankensteinova nevjesta
    • Captain Blood
    • The Dark Angel
    • I Dream Too Much
    • The Lives of a Bengal Lancer
    • Love Me Forever
    • Thanks a Million
  • 1936.: San Francisco, Douglas Shearer, MGM
    • Banjo on My Knee
    • The Charge of the Light Brigade
    • Dodsworth
    • General Spanky
    • Mr. Deeds Goes to Town
    • The Texas Rangers
    • That Girl from Paris
    • Three Smart Girls
  • 1937.: The Hurricane, Thomas T. Moulton, United Artists Studio
    • The Girl Said No
    • Hitting a New High
    • In Old Chicago
    • The Life of Emile Zola
    • Horizonte Perdido
    • Maytime
    • One Hundred Men and a Girl
    • Topper
    • Wells Fargo
  • 1938.: The Cowboy and the Lady, Thomas T. Moulton, United Artists Studio
    • Army Girl
    • Four Daughters
    • If I Were King
    • Merrily We Live
    • Suez
    • Sweethearts
    • That Certain Age
    • Vivacious Lady
    • You Can't Take It with You
  • 1939.: When Tomorrow Comes, Bernard B. Brown, Universal Studio
    • Balalaika
    • Zameo ih vjetar
    • Adeus, Mr. Chips
    • The Great Victor Herbert
    • The Hunchback of Notre Dame
    • Man of Conquest
    • Mr. Smith Goes to Washington
    • Of Mice and Men
    • The Private Lives of Elizabeth and Essex
    • The Rains Came

1940-e[uredi VE | uredi]

  • 1940. Strike Up the Band, Douglas Shearer, Metro-Goldwyn-Mayer Studio
    • Behind the News
    • Captain Caution
    • The Grapes of Wrath
    • The Howards of Virginia
    • Kitty Foyle: The Natural History of a Woman
    • North West Mounted Police
    • Our Town
    • The Sea Hawk
    • Spring Parade
    • Too Many Husbands
  • 1941. That Hamilton Woman, Jack Whitney, General Service
  • 1942. Yankee Doodle Dandy, Nathan Levinson, Warner Brothers Studio
    • Arabian Nights
    • Bambi
    • Flying Tigers
    • Friendly Enemies
    • The Gold Rush
    • Mrs. Miniver
    • Once Upon a Honeymoon
    • The Pride of the Yankees
    • Road to Morocco
    • This Above All
    • You Were Never Lovelier
  • 1943. This Land Is Mine, Stephen Dunn, RKO Radio Studio
    • Hangmen Also Die
    • In Old Oklahoma
    • Madame Curie
    • The North Star
    • Phantom of the Opera
    • Riding High
    • Sahara
    • Saludos Amigos
    • So this is Washington
    • The Song of Bernadette
    • This is the Army
  • 1944. Wilson, E. H. Hansen, 20th Century-Fox Studio
    • Brazil
    • Casanova Brown
    • Cover Girl
    • Dvostruka obmana
    • His Butler's Sister
    • Hollywood Canteen
    • It Happened Tomorrow
    • Kismet
    • Music in Manhattan
    • A Voice in the Wind
  • 1945. The Bells of St. Mary's, Stephen Dunn, RKO Radio Studio
    • Flame of Barbary Coast
    • Lady on a Train
    • Leave Her to Heaven
    • Rhapsody in Blue
    • A Song to Remember
    • The Southerner
    • They Were Expendable
    • The Three Caballeros
    • Three Is a Family
    • The Unseen
    • Wonder Man
  • 1946. The Jolson Story, John Livadary, Columbia Studio
  • 1947. The Bishop's Wife, Gordon Sawyer, Samuel Goldwyn Studio
    • Green Dolphin Street
    • T-Men
  • 1948. The Snake Pit, Thomas T. Moulton, 20th Century-Fox Studio
    • Johnny Belinda
    • Moonrise
  • 1949. Twelve O'Clock High, Thomas T. Moulton, 20th Century-Fox Studio

1950-e[uredi VE | uredi]

  • 1950. Sve o Evi, Thomas T. Moulton, 20th Century-Fox Studio
  • 1951. The Great Caruso, Douglas Shearer, Metro-Goldwyn-Mayer Studio
  • 1952. Breaking the Sound Barrier, London Films Sound Department
    • The Card
    • Hans Christian Andersen
    • Mirni čovjek
    • With a Song in My Heart
  • 1953. Odavde do vječnosti, John P. Livadary, Columbia Studio
    • Calamity Jane
    • Knights of the Round Table
    • The Mississippi Gambler
    • The War of the Worlds
  • 1954. The Glenn Miller Story, Leslie I. Carey, Universal-International Studio
  • 1955. Oklahoma!, Fred Hynes, Todd-AO Sound Department
    • Love Is a Many-Splendored Thing
    • Love Me or Leave Me
    • Mister Roberts
    • Not as a Stranger, Watson Jones, RCA]Sound Department
  • 1956. The King and I, Carl Faulkner, 20th Century-Fox Studio
  • 1957. Sayonara, George Groves, Warner Brothers Studio
  • 1958. South Pacific, Fred Hynes, Todd-AO Sound Department
  • 1959. Ben-Hur, Franklin E. Milton, Metro-Goldwyn-Mayer Studio
    • Journey to the Center of the Earth
    • Libel
    • The Nun's Story
    • Porgy and Bess

1960-e[uredi VE | uredi]

  • 1960. The Alamo, Fred Hynes, Todd-AO Sound Department and Gordon E. Sawyer, Samuel Goldwyn Studio
  • 1961. West Side Story, Gordon E. Sawyer, Samuel Goldwyn Studio and Fred Hynes, Todd-AO Sound Department
    • The Children's Hour
    • Flower Drum Song
    • The Guns of Navarone
    • The Parent Trap
  • 1962. Lawrence od Arabije, John Cox, Shepperton Studios
    • Bon Voyage!
    • The Music Man
    • That Touch of Mink
    • What Ever Happened to Baby Jane?
  • 1963. How the West Was Won, Franklin E. Milton, Metro-Goldwyn-Mayer Studio
    • Bye Bye Birdie
    • Captain Newman, M.D.
    • Cleopatra
    • It's a Mad Mad Mad Mad World
  • 1964. My Fair Lady, George R. Groves, Warner Brothers Studio
    • Becket
    • Father Goose
    • Mary Poppins
    • The Unsinkable Molly Brown
  • 1965. The Sound of Music, James P. Corcoran, 20th Century-Fox Studio
    • The Agony and the Ecstasy
    • Doctor Zhivago
    • The Great Race
    • Shenandoah
  • 1966. Grand Prix, Franklin E. Milton, Metro-Goldwyn-Mayer Studio
  • 1967. U vrelini noći, Samuel Goldwyn Studio
  • 1968. Oliver!, Shepperton Studio
    • [Bullitt
    • Finian's Rainbow
    • Funny Girl
    • Star!
  • 1969. Hello, Dolly!, Jack Solomon, Murray Spivack
    • Anne of the Thousand Days
    • Butch Cassidy and the Sundance Kid
    • Gaily, Gaily
    • Marooned

1970-e[uredi VE | uredi]

  • 1970. Patton, Douglas Williams, Don Bassman
    • Airport
    • Ryan's Daughter
    • Tora! Tora! Tora!
    • Woodstock
  • 1971. Fiddler on the Roof, Gordon K. McCallum, David Hildyard
  • 1972. Cabaret, Robert Knudson, David Hildyard
    • Butterflies Are Free
    • The Candidate
    • Kum
    • The Poseidon Adventure
  • 1973. Egzorcist, Robert Knudson, Chris Newman
    • The Day of the Dolphin
    • The Paper Chase
    • Paper Moon
    • The Sting
  • 1974. Earthquake, Ronald Pierce, Melvin Metcalfe Sr.
  • 1975. Ralje, Robert L. Hoyt, Roger Heman, Earl Madery, John Carter
    • Bite the Bullet
    • Funny Lady
    • The Hindenburg
    • The Wind and the Lion
  • 1976. All the President's Men, Arthur Piantadosi, Les Fresholtz, Dick Alexander, Jim Webb
    • King Kong
    • Logan's Run
    • Rocky
    • A Star Is Born
  • 1977. Star Wars, Don MacDougall, Ray West, Bob Minkler, Derek Ball
    • Close Encounters of the Third Kind
    • The Dee
    • Sorcerer
    • The Turning Point
  • 1978. Lovac na jelene, Richard Portman, William McCaughey, Aaron Rochin, Darin Knight
    • The Buddy Holly Story
    • Days of Heaven
    • Hooper
    • Superman
  • 1979. Apokalipsa danas, Walter Murch, Mark Berger, Richard Beggs, Nat Boxer
    • 1941
    • The Electric Horseman
    • Meteor
    • The Rose


1980-e[uredi VE | uredi]

1990-e[uredi VE | uredi]


2000-e[uredi VE | uredi]


2010-e[uredi VE | uredi]



Vanjske poveznice[uredi VE | uredi]