Razgovor sa suradnikom:Iconoclast49

Stranica ne postoji na drugim jezicima.
Izvor: Wikipedija

Dobrodošlica[uredi kôd]

Wikipedijin
uvodni tečaj
Tečaj

Naslovna stranica
Uređivanje članaka
Oblikovanje članaka
Wikipoveznice
Sestrinski projekti
Slike
Tablice
Stranice za razgovor
Ne zaboravite
Prijavljivanje
Imenski prostori
Zaključak

Dodatno

Pomoć:Sadržaj

Iconoclast49, dobro došli na Wikipediju na hrvatskom jeziku, započetu 16. veljače 2003. godine – slobodnu enciklopediju!

Pozivamo vas na sudjelovanje u rastu ove svima dostupne enciklopedije na hrvatskom standardnom jeziku.


Ovdje su neke od stranica koje bi vam mogle pomoći:

  • Wikipedija − što je Wikipedija, povijest i organizacija projekta
  • Izvori − kako uspješno činiti Wikipediju boljom!
  • Slikeobvezno pročitati prije postavljanja bilo kakvih slika

Ako želite vježbati možete to raditi na stranici za vježbanje, u slučaju da vam zatreba pomoć učinite sljedeće:


Svoje doprinose na člancima ne potpisujte, dok komentare na pripadajućim stranicama za razgovor, suradničkim stranicama i Kafiću molimo potpisujte tako što ćete pritisnuti gumbić ili na alatnoj vrpci ili napisati 4 tilde (tilda = 4x istovremeno tipke AltGr + tipka s brojem 1), što kod uređivanja izgleda ovako ~~~~.
Vlastitu suradničku stranicu (onu koja se zove "Suradnik:Iconoclast49") možete uređivati po svojoj želji u skladu s pravilima uređivanja suradničke stranice (npr. asketski ili šminkerski).


Molimo Vas, ne stavljajte zaštićene radove bez dopuštenja! Nemojte izravno kopirati sadržaje s drugih internetskih stranica ako nemate izričito dopuštenje. Ako imate dopuštenje, napišite to na stranici za razgovor ili jednostavno dodajte ovdje. No, obvezno to napravite prije nego započnete s pisanjem preuzetog teksta. Molimo uočite da se svi doprinosi Wikipediji smatraju dualno licencirani, pod Creative Commons Imenovanje-Dijeli pod istim uvjetima 3.0 i GFDL licencijom. Ako ne želite da se vaše pisanje nemilosrdno uređuje i slobodno raspačava, nemojte ga ovamo slati. Također nam obećavate da ćete ono što ćete napisati sami napisati, ili ćete to prepisati iz nečeg što je u javnom vlasništvu ili pod sličnom slobodnom licencijom.


If you don't speak Croatian: This is the welcome message sent to new users of hr.wikipedia

Još jednom, dobro došli! SpeedyGonsales 11:19, 26. lipnja 2015. (CEST)[odgovori]

Majstor i Margarita[uredi kôd]

Dobrodošli na Wikipediju! Drago nam je što doprinosite Wikipediji, no skrećemo pozornost na činjenicu da je službeni jezik na hrvatskoj Wikipediji − hrvatski jezik. Želite li pisati na nekom drugom jeziku, molimo vas odaberite odgovarajuću inačicu Wikipedije gdje je taj jezik službeni. Hvala na razumijevanju.
Pozdrav, zahvaljujemo na vašim doprinosima! Vaš doprinos u članku Majstor i Margarita ocijenjen je netočnim i uklonjen je. Namjerno unošenje netočnih informacija smatra se vandalizmom pa vas molimo da to ubuduće na radite. --Ivica Vlahović (razgovor) 12:05, 26. lipnja 2015. (CEST)[odgovori]

Napadačko ponašanje[uredi kôd]

Crveni karton.
Blokirani ste na rok: zauvijek!

Razlog je: zloporaba prostora za razgovor napadačkim ponašanjem, etiketiranjem, pisanjem propagandizama i inih lažnih informacija, prijetnje, preskakanje svih procedura, vidi dalje ispod


[1]Već u trećem uređivanju znate naći Kafić, a niste nikad se potrudili razgovarati na SZR članka o kojem govorite ([2] niti jedno uređivanje do danas!). K tome još se prijetite, a prethodno ste unijeli hrpu podataka koji su velikosrpski jugounitaristički pamflet koji negira hrvatski jezik i povijest hrvatskog jezika. Pored rečenog neznanja o hrvatskom jeziku, u Vašim sudovima o hrvatskom jeziku ponavljate poznate velikosrpske teze u kojem se neznanstveno partikularizira hrvatski jezik ("kajkavski, dalmatinski, istarski"). Svi govornici hrvatskih narječja svoj jezik nazivaju hrvatskim; "dalmatinski" ne postoji, jer su ondje razni dijalekti dvaju hrvatskih narječja (štokavskog: zagorsko-ličko-bosansko-hercegovačko-bunjevački ikavski dijalekt i to šćakavski i štakavski, a dijalekti s iekavskim jatom su dubrovačko-neretvanski, ijekavski jat je krajiški dijalekt, te čakavsko narječje: južno (ikavski jat) i lastovsko (jekavski jat)), dok "istarski" također ne postoji, s time što postoji nekoliko izvornih istarskih čakavskih govora (uglavnom ekavski odraz jata) te raširaniji doseljenički čakavski dijalekti koji su iz južne Hrvatske i Podgorja (ikavski odraz jata) i koji sadrže i neke ikavske štokavske elemente.
Hrvatski je bio posebni jezik i u Jugoslaviji, ma koliko god jugounitarističke snage radila na tome za zatrijeti njegovu posebnost, a za to Vam je dovoljno pogledati novčanice [3][4] (hrvatski - latinicom: tisuću, krivotvorenje, ćirilicom - srpski: hiljadu, falsifikovanje, i kod novčanica iz 1946. i kod novčanica iz 1981.!). Hrvatski je jezik uvijek u Jugoslaviji bio hrvatski, tek je nakon totalitarističkog nasilnog sloma hrvatskog proljeća i sječe Hrvatske ubačen u Ustav prisilni privjesak "ili srpski" koji hrvatski govornici nikad nisu prihvatili, nego su uvijek svoj jezik nazivali hrvatskim. A i taj prisilni privjesak odbačen je pred raspad Jugoslavije.
Zbog onakvih teških uvrjeda prema hrvatskim suradnicima, govornicima hrvatskog jezika, vrijeđanja kolega koji održavaju ovaj projekt, nastojanja nametanja stava prijetnjom, omalovažavanja hrvatskih znanstvenika, etiketiranja, izričem Vam zabranu uređivanja. Kubura (razgovor) 04:52, 30. kolovoza 2015. (CEST)[odgovori]