Razgovor sa suradnikom:Ivana Bačić

Stranica ne postoji na drugim jezicima.
Izvor: Wikipedija

Dobrodošlica[uredi kôd]

Wikipedijin
uvodni tečaj
Tečaj

Naslovna stranica
Uređivanje članaka
Oblikovanje članaka
Wikipoveznice
Sestrinski projekti
Slike
Tablice
Stranice za razgovor
Ne zaboravite
Prijavljivanje
Imenski prostori
Zaključak

Dodatno

Pomoć:Sadržaj

Ivana Bačić, dobro došli na Wikipediju na hrvatskom jeziku, započetu 16. veljače 2003. godine – slobodnu enciklopediju!

Pozivamo vas na sudjelovanje u rastu ove svima dostupne enciklopedije na hrvatskom standardnom jeziku.


Ovdje su neke od stranica koje bi vam mogle pomoći:

  • Wikipedija − što je Wikipedija, povijest i organizacija projekta
  • Wikiusvajanje − pronađite mentora koji će vam pomoći u snalaženju na Wikipediji
  • Izvori − kako uspješno činiti Wikipediju boljom!
  • Slikeobvezno pročitati prije postavljanja bilo kakvih slika

Ako želite vježbati možete to raditi na stranici za vježbanje, u slučaju da vam zatreba pomoć učinite slijedeće:


Svoje doprinose na člancima ne potpisujte, dok komentare na pripadajućim stranicama za razgovor, suradničkim stranicama i Kafiću molimo potpisujte tako što ćete pritisnuti gumbić ili na alatnoj vrpci ili napisati 4 tilde (tilda = 4x istovremeno tipke AltGr + tipka s brojem 1), što kod uređivanja izgleda ovako ~~~~.
Vlastitu suradničku stranicu (onu koja se zove "Suradnik:vaše ime") možete uređivati po svojoj želji u skladu s pravilima uređivanja suradničke stranice (npr. asketski ili šminkerski).


Molimo Vas, ne stavljajte zaštićene radove bez dopuštenja! Nemojte izravno kopirati sadržaje s drugih web stranica ako nemate izričito dopuštenje. Ako imate dopuštenje, napišite to na stranici za razgovor ili jednostavno dodajte ovdje. No, obvezno to napravite prije nego započnete s pisanjem preuzetog teksta. Molimo uočite da se svi doprinosi Wikipediji smatraju dualno licencirani, pod Creative Commons Imenovanje-Dijeli pod istim uvjetima 3.0 i GFDL licencijom. Ako ne želite da se vaše pisanje nemilosrdno uređuje i slobodno raspačava, nemojte ga ovamo slati. Također nam obećavate da ćete ono što ćete napisati sami napisati, ili ćete to prepisati iz nečeg što je u javnom vlasništvu ili pod sličnom slobodnom licencijom.


If you don't speak Croatian: This is the welcome message sent to new users of hr.wikipedia

Još jednom, dobro došli! SpeedyGonsales 19:22, 16. listopada 2011. (CEST)[odgovori]

Nepravilno postavljena datoteka[uredi kôd]

Vaša/e slika/e krši/e opća pravila označavanja novih slika.

Slika/e će biti obrisana/e ako se do 6. studenoga 2011. ne označi/e u skladu s gore navedenim pravilima.

Molimo pročitajte ove članke ako imate nedoumica.

Smatrajte se obaviještenim.

Hvala!

--Braco dbk 15:27, 23. listopada 2011. (CEST)[odgovori]


Leksikon[uredi kôd]

Meni je sporna ova rečenica:

Projekt izrade Leksikona polazi od premise o potrebi artikulacije pojmova jugoslavenske popularne kulture u svrhu istraživanja i definiranja jugoslavenskih identiteta.

Zašto? Zato jer se točnost članaka Wikipedije osniva na provjerljivosti sadržaja članaka potkrjepom vjerodostojnim izvorima, a u ovom članku ih ne vidim (potkrjepe sadržaja članka vjerodostojnim izvorima).

Kako se to radi možete vidjeti ovdje: Wikipedija:Navođenje izvora.

Gornja rečenica koju sam naveo može ostati u članku samo ako takva rečenica piše u nekom izvoru, odnosno ako ste vi osobno suautor leksikona, ali kako je takvo što potrebno dokazati najčešće suradnici rabe izvore, ako vas zanima više pošaljite mi email.

Što se tiče identiteta, Jugoslavija kao država je postojala u jednim okvirima i državnom uređenjenju od 1918. do 1941., i identitet građana te države je jasno bio slovenski, hrvatski ili srpski, kako i prvotno ime te države govori (Država SHS, Kraljevina SHS). Ako se o identitetu između 1945. i 1990. želi pisati bez navodnika (u što neću ulaziti), valja rabiti izvore koji potvrđuju da je takav identitet zaista postojao (da se stvarao u nekim republikama je izvjesno, koliko se zaista stvorio bilo bi korisno navesti ako se već rabi taj pojam). Imajući to u vidu, logično je napisati i zašto se država, njena mitologija i možebitni identitet neslavno raspao.

Ako pišete članak o nekoj knjizi/leksikonu, molim napišite enciklopedijski članak, nemojte se zadovoljiti samo promidžbom dotične knjige. Wikipedija nije blog, Wikipedija je enciklopedija. Ukoliko imate daljnjih pitanja, rado ću vam odgovoriti. SpeedyGonsales 08:52, 24. studenog 2011. (CET)