Razgovor sa suradnikom:Kebeta

Stranica ne postoji na drugim jezicima.
Izvor: Wikipedija
Wikipedijin
uvodni tečaj
Tečaj

Naslovna stranica
Uređivanje članaka
Oblikovanje članaka
Wikipoveznice
Sestrinski projekti
Slike
Tablice
Stranice za razgovor
Ne zaboravite
Prijavljivanje
Imenski prostori
Zaključak

Dodatno

Pomoć:Sadržaj

Dobro došli na Wikipediju na hrvatskom jeziku, započetu 16. veljače 2003. - slobodnu enciklopediju!

Pozivamo vas na sudjelovanje u rastu ove svima dostupne enciklopedije na hrvatskom standardnom jeziku.


Ovdje su neke od stranica koje bi vam mogle pomoći:

  • Wikipedija - što je Wikipedija, povijest i organizacija projekta
  • Izvori - kako uspješno činiti Wikipediju boljom!
  • Slike - obvezno pročitati prije postavljanja bilo kakvih slika

Ako želite vježbati možete to raditi na stranici za vježbanje, u slučaju da vam zatreba pomoć učinite slijedeće:


Svoje doprinose na člancima ne potpisujte, dok komentare na pripadajućim stranicama za razgovor, suradničkim stranicama i Kafiću molimo potpisujte se tako što ćete pritisnuti gumbić na alatnoj traci ili napisati 4 tilde (tilda = 4x istovremeno tipke AltGr + tipka s brojem 1), što kod uređivanja izgleda ovako ~~~~.
Vlastitu suradničku stranicu (onu koja se zove "Suradnik:vaše ime") možete uređivati po svojoj želji u skladu s pravilima uređivanja suradničke stranice (npr. asketski ili šminkerski).


Molimo Vas, ne stavljajte zaštićene radove bez dopuštenja! Nemojte izravno kopirati sadržaje s drugih web stranica ako nemate izričito dopuštenje. Ako imate dopuštenje, napišite to na stranici za razgovor ili jednostavno dodajte ovdje. No, obvezno to napravite prije nego započnete s pisanjem preuzetog teksta. Molimo uočite da se svi doprinosi Wikipediji smatraju dualno licencirani, pod Creative Commons Imenovanje-Dijeli pod istim uvjetima 3.0 i GFDL licencijom. Ako ne želite da se vaše pisanje nemilosrdno uređuje i slobodno raspačava, nemojte ga ovamo slati. Također nam obećavate da ćete ono što ćete napisati sami napisati, ili ćete to prepisati iz nečeg što je u javnom vlasništvu ili pod sličnom slobodnom licencijom.


Još jednom, dobro došli! --D tom 17:12, 31. svibanj 2009. (CEST)

Kebeto, pridivi izvedeni od imena država i pokrajina se piše malin slovon:
Bosna -> bosanski, a ne Bosanski. Ispravi ovo [1]Kubura (razgovor) 02:20, 21. travanj 2009. (CEST)

Uređivanje[uredi kôd]

Članke koje ste postavili treba nadopuniti jer ovakvi kakvi su sada (1 rečenica) biti će obrisani.--D tom 17:12, 31. svibanj 2009. (CEST)

Gore sam te opomenuo. Nastavio si postavljati rečenice. Sad imaš 14 dana što je puno više od pet minuta.--D tom 17:35, 31. svibanj 2009. (CEST)

Gliptoteka[uredi kôd]

Kebeta, fotografije su morale biti snimljene uz dopusnicu ravnateljice, jer se sadreni odljevi nalaze u prostoru Gliptoteke. Tada sam tražila dopusnicu za Wikipediju, pa postoje dvije mogućnosti, ili ponoviti upit ravnateljici za promjenu uvjeta uporabe ili fotografirati izvornik koji se, ako se ne varam, nalazi u Splitu. Zasad se pod uvjetima poštene uporabe može postavljati na projekte koji dopuštaju takve datoteke. Lijep pozdrav :-)) --Roberta F. 22:26, 16. svibnja 2010. (CEST)[odgovori]

The Battle of Korčula channel[uredi kôd]

Vrlo pohvalno što se ovakav članak pojavljuje na Wikipediji na engleskom jeziku. No, moram upozoriti na neke bitne netočnosti:

  1. Boj u Korčulanskom kanalu se je dogodio 16. studenog u Korčulanskom kanalu, a ne kako piše u članku na engleskom en:Battle of Korčula channel "around Šolta island, the port of Split, and the islands of Brač, Hvar and Korčula, between 14 and 16 November 1991". Boj oko Šolte, Splita i Brača se je vodio 14. i 15. studenog i naziva se "Boj u Splitskom kanalu".
  2. U članku na ikorcula.net-u (na kojega referirate) na početku se kaže: "Poslije povlačenja jugoflote iz splitskih vrata, grupi od tri broda (BG-Pelješac) koji su se do tada nalazili u blokadi našeg akvatorija, pridružilo se je i šest brodova u povlačeniju iz splitskih vrata (TG - Split)." Međutim, na shemi boja koja se tu nalazi jasno se vidi da se ne radi o TG - Split, nego o TG Kaštela. Isto tako, u tom području nije postojala BG - Pelješac, nego BG Ploče. Naime, Željko Seretinek, iako je još uvijek djelatnik HRM-a, griješi u nazivima TG-a i BG-a. Ne znam je li to ispravio u svojoj knjizi "Bitka za Jadran", ISBN 978-953-98994-2-2
  3. Stjepan Bernardić nije novinar, nego nekadašnji djelatnik HRM-a (jedan od njenih osnivača) koji je umirovljen u činu kapetana bojnog broda i koji do sada napisao nekoliko članaka za Slobodnu Dalmaciju, najčešće prigodom pojedinih obljetnica HRM-a.

Lijep pozdrav! --Mjurin (razgovor) 20:49, 9. rujna 2010. (CEST)[odgovori]