Razgovor sa suradnikom:Mqaic

Stranica ne postoji na drugim jezicima.
Izvor: Wikipedija
Wikipedijin
uvodni tečaj
Tečaj

Naslovna stranica
Uređivanje članaka
Oblikovanje članaka
Wikipoveznice
Sestrinski projekti
Slike
Tablice
Stranice za razgovor
Ne zaboravite
Prijavljivanje
Imenski prostori
Zaključak

Dodatno

Pomoć:Sadržaj

Mqaic, dobro došli na Wikipediju na hrvatskome jeziku – slobodnu enciklopediju! Pozivamo Vas na sudjelovanje u rastu ove svima dostupne enciklopedije započete 16. veljače 2003. godine.

Molimo Vas, upoznajte se s osnovnim načelima Wikipedije:

Pet stupova Wikipedije − što je i na čemu se temelji Wikipedija
Izvori i provjerljivost − kako uspješno činiti Wikipediju boljom
Slike − kakve slike smijete postavljati na Wikipediju.

Uređivanje možete vježbati na stranici za vježbanje. U slučaju da Vam zatreba pomoć javite se dodijeljenom mentoru ili postavite pitanje u Kafiću; odgovor će brzo stići. Probleme s uređivanjem ili s postupanjem drugih suradnika dajte na pažnju administratorima.

Svoje doprinose na člancima ne potpisujte, a komentare na stranicama za razgovor, suradničkim stranicama i Kafiću potpisujte tako da na alatnoj traci izaberete ili ili tako da napišete četiri tilde, što kod uređivanja izgleda ovako ~~~~.
Svoju suradničku stranicu imena »Suradnik:Mqaic« možete uređivati po želji, u skladu s pravilima uređivanja suradničke stranice. Možete je popuniti suradničkim okvirima i upisati nazive članaka koje ste započeli ili namjeravate stvoriti.

Molimo Vas da prilikom uređivanja ne stavljate radove zaštićene autorskim pravima bez dopuštenja! Nemojte izravno kopirati sadržaje s drugih internetskih stranica ako nemate izričito dopuštenje. Ako imate dopuštenje, napišite to na stranici za razgovor ili ga jednostavno dodajte ovdje, a to obvezno napravite prije nego započnete s pisanjem preuzetog teksta. Svi doprinosi Wikipediji pod licencijom su Creative Commons: Imenuj autora/Dijeli pod istim uvjetima. Ako ne želite da se Vaše pisanje nemilosrdno uređuje i slobodno raspačava, nemojte ga ovamo slati. Također nam obećavate da ćete sav sadržaj sami napisati, najbolje prepričavajući sadržaj vjerodostojnih izvora, ili ćete ga prepisati iz nečeg što je u javnom vlasništvu ili pod sličnom slobodnom licencijom, uvijek navodeći izvore.

If you don't speak Croatian: This is a welcome message sent to new users of the Croatian Wikipedia.

Još jednom, dobro došli! --Branka France (razgovor) 12:03, 11. listopada 2009. (CEST)[odgovori]

Toplinsko zračenje - molba[uredi kôd]

Uobičajeno je, da se članci "povežu" s već postojećim istoznačnim člancima na Wikipedijama na drugim jezicima. Pokušala sam ovaj članak povezati, no kako ne znam dovoljno o temi, nisam sigurna da li bi odgovarala veza s ovim člankom na njemačkoj Wikipediji: [1]. Molim da ga pogledate. Vidim da je to općenito o zračenju, pa tako i toplinskom, no možda vi uspijete naći i nešto bliže vašem članku. Pozdrav --Branka France (razgovor) 08:47, 12. listopada 2009. (CEST)[odgovori]

Wikipoveznice i posvojni pridjevi iz stranih imena[uredi kôd]

  • Mqaic, postoje dva osnovna načina pisanja wikipoveznica:
  1. npr. Glavni grad Hrvatske je Zagreb. - wikipoveznicu pišemo ovako [[Hrvatska|Hrvatske]]
  2. npr. U Zagrebu i okolici živi oko milijun stanovnika. - wikipoveznicu pišemo ovako [[Zagreb]]u
U drugome smo primjeru wikipoveznicu za Zagreb mogli napisati i ovako [[Zagreb|Zagrebu]], no koristimo prvi način zbog toga što je jednostavniji i lakši za upotrebu.
Primijetio sam da kada koristiš drugi način pisanja pišeš duplo ([[Zagreb|Zagrebu]]), a ne skraćeno ([[Zagreb]]u). Isto sam tako primijetio da kada koristiš prvi način pisanja, nakon okomite crte | ostavljaš razmak koji nije potreban ([[Hrvatska| Hrvatske]]). Detaljnije o pisanju wikipoveznica možeš pročitati na gore navedenom linku.
  • Isto tako, kada pišeš posvojne pridjeve iz stranih imena nemoj ih pisati sa povlakom (-), već bez nje (npr. Stefan-Boltzmannov zakon, a ne Stefan-Boltzmann-ov zakon).

Lijep pozdrav! --Herr Mlinka (razgovor) 22:59, 18. listopada 2009. (CEST)[odgovori]