Razgovor sa suradnikom:Pro3x

Stranica ne postoji na drugim jezicima.
Izvor: Wikipedija

Dobrodošlica[uredi kôd]

Wikipedijin
uvodni tečaj
Tečaj

Naslovna stranica
Uređivanje članaka
Oblikovanje članaka
Wikipoveznice
Sestrinski projekti
Slike
Tablice
Stranice za razgovor
Ne zaboravite
Prijavljivanje
Imenski prostori
Zaključak

Dodatno

Pomoć:Sadržaj

Pro3x, dobro došli na Wikipediju na hrvatskom jeziku, započetu 16. veljače 2003. godine – slobodnu enciklopediju!

Pozivamo vas na sudjelovanje u rastu ove svima dostupne enciklopedije na hrvatskom standardnom jeziku.


Ovdje su neke od stranica koje bi vam mogle pomoći:

  • Wikipedija − što je Wikipedija, povijest i organizacija projekta
  • Wikiusvajanje − pronađite mentora koji će vam pomoći u snalaženju na Wikipediji
  • Izvori − kako uspješno činiti Wikipediju boljom!
  • Slikeobvezno pročitati prije postavljanja bilo kakvih slika

Ako želite vježbati možete to raditi na stranici za vježbanje, u slučaju da vam zatreba pomoć učinite slijedeće:


Svoje doprinose na člancima ne potpisujte, dok komentare na pripadajućim stranicama za razgovor, suradničkim stranicama i Kafiću molimo potpisujte tako što ćete pritisnuti gumbić ili na alatnoj vrpci ili napisati 4 tilde (tilda = 4x istovremeno tipke AltGr + tipka s brojem 1), što kod uređivanja izgleda ovako ~~~~.
Vlastitu suradničku stranicu (onu koja se zove "Suradnik:vaše ime") možete uređivati po svojoj želji u skladu s pravilima uređivanja suradničke stranice (npr. asketski ili šminkerski).


Molimo Vas, ne stavljajte zaštićene radove bez dopuštenja! Nemojte izravno kopirati sadržaje s drugih web stranica ako nemate izričito dopuštenje. Ako imate dopuštenje, napišite to na stranici za razgovor ili jednostavno dodajte ovdje. No, obvezno to napravite prije nego započnete s pisanjem preuzetog teksta. Molimo uočite da se svi doprinosi Wikipediji smatraju dualno licencirani, pod Creative Commons Imenovanje-Dijeli pod istim uvjetima 3.0 i GFDL licencijom. Ako ne želite da se vaše pisanje nemilosrdno uređuje i slobodno raspačava, nemojte ga ovamo slati. Također nam obećavate da ćete ono što ćete napisati sami napisati, ili ćete to prepisati iz nečeg što je u javnom vlasništvu ili pod sličnom slobodnom licencijom.


If you don't speak Croatian: This is the welcome message sent to new users of hr.wikipedia

Još jednom, dobro došli! SpeedyGonsales 16:06, 20. listopada 2011. (CEST)[odgovori]

Enciklopedija[uredi kôd]

Pročitah što ste napisali: Moj kolega je već dva tri puta pokušao objaviti članak Dubravka Munjas i članak je svaki put uklonjen. Možete li mi objasniti koji je pravi razlog micanja članka i na koji način da se uredi da se trajno objavi?

  • Odgovor je jednostavan, Wikipedija je enciklopedija i novinskim nekrolozima nije mjesto ovdje, no ako je vaš kolega sposoban napisati enciklopedijsku natuknicu o preminuloj kolegici, moji kolege administratori će drage volje pomoći oko "wikipediziranja" članka (ako bude potrebno). Treba samo prilagoditi stil pisanja mediju, ništa više. Poštovanje. SpeedyGonsales 19:51, 20. listopada 2011. (CEST)[odgovori]

Dubravka Munjas[uredi kôd]

Zar ovo može biti enciklopedijski članak. Da je neznan koliko puta zaslužna da ima članak, ovakav ne može proći. Na adresi Zvonimirova 20a ne postoji osoba koja Ducu voljela nije. A isto bi se moglo reći i za sve one koji su imali tu sreću da ju upoznaju, da s njom prožive barem djelić tog tako kratkog života.... Svima će nedostajati To je dolje čitav ispod.

Redove Hrvatskog novinarsog društva napustila je 18. veljače 2011. godine poznata riječka novinarka i urednica Novoga lista Dubravka Munjas. Rođena je 01. svibnja 1964. godine u Ogulinu. Završila je Riječku gimnaziju, ondašnji Centar za kadrove u obrazovanju i kulturi, a potom i Pedagoški fakultet. Još kao petnaestogodišnjakinja brusila je novinarstvo u Valu i drugim medijima, a od 1988. godine stalno je zaposlena u Novom listu. Najprije je kao novinarka gradske rubrike pratila sektor trgovine, inspekcijske službe, pa sektor zdravstva, da bi posljednjih petnaestak godina uređivala rubriku Rijeka koju novinari oduvijek zovu «gradska». Ostavila je Duda, Duca ili Duka, sve su to njezini nadimci, jer rijetko tko ju je od kolega zvao Dubravka, na tisuće ispisanih kartica teksta iza sebe, razotkrila mnoge afere, «srušila» jednog ministra, uredila na tisuće stranica i na stotine specijalnih novinskih priloga, a u novinarstvo uputila podosta mladih novinara. I za svakog je uvijek imala lijepu riječ, uvijek vremena. Prečesto za druge previše, za sebe nimalo. Na adresi Zvonimirova 20a ne postoji osoba koja Ducu voljela nije. A isto bi se moglo reći i za sve one koji su imali tu sreću da ju upoznaju, da s njom prožive barem djelić tog tako kratkog života. Nije pravedno, zbilja nije pravedno, vrišti svaka suza isplakana za dobrim duhom novolistovske redakcije. A isplakane su i bit će mnoge, jer Duda je bogatstvo mjerila brojem prijatelja. Svima će nedostajati. --Zeljko (razgovor) 09:55, 21. listopada 2011. (CEST)[odgovori]