Razgovor sa suradnikom:Nsvilici

Stranica ne postoji na drugim jezicima.
Izvor: Wikipedija
Wikipedijin
uvodni tečaj
Tečaj

Naslovna stranica
Uređivanje članaka
Oblikovanje članaka
Wikipoveznice
Sestrinski projekti
Slike
Tablice
Stranice za razgovor
Ne zaboravite
Prijavljivanje
Imenski prostori
Zaključak

Dodatno

Pomoć:Sadržaj

Nsvilici, dobro došli na Wikipediju na hrvatskome jeziku, započetu 16. veljače 2003. godine – slobodnu enciklopediju!

Pozivamo vas na sudjelovanje u rastu ove svima dostupne enciklopedije na hrvatskome standardnom jeziku.


Ovdje su neke od stranica koje bi vam mogle pomoći:

  • Wikipedija − što je Wikipedija, povijest i organizacija projekta,
  • izvori − kako uspješno činiti Wikipediju boljom, te
  • slikeobvezno pročitati prije postavljanja bilo kakvih slika.

Ako želite vježbati možete to raditi na stranici za vježbanje, u slučaju da vam zatreba pomoć učinite sljedeće:


Svoje doprinose na člancima ne potpisujte, dok komentare na pripadajućim stranicama za razgovor, suradničkim stranicama i Kafiću molimo potpisujte tako što ćete pritisnuti gumbić ili na alatnoj vrpci ili napisati 4 tilde (tilda = 4x istovremeno tipke AltGr + tipka s brojem 1), što kod uređivanja izgleda ovako ~~~~.
Vlastitu suradničku stranicu (onu koja se zove "Suradnik:Nsvilici") možete uređivati po svojoj želji u skladu s pravilima uređivanja suradničke stranice (npr. asketski ili šminkerski).


Molimo Vas, ne stavljajte zaštićene radove bez dopuštenja! Nemojte izravno kopirati sadržaje s drugih internetskih stranica ako nemate izričito dopuštenje. Ako imate dopuštenje, napišite to na stranici za razgovor ili jednostavno dodajte ovdje. No, obvezno to napravite prije nego započnete s pisanjem preuzetog teksta. Molimo uočite da se svi doprinosi Wikipediji smatraju dvojno licencirani, pod Creative Commons Imenovanje-Dijeli pod istim uvjetima 3.0 i GFDL licencijom. Ako ne želite da se vaše pisanje nemilosrdno uređuje i slobodno raspačava, nemojte ga ovamo slati. Također nam obećavate da ćete ono što ćete napisati sami napisati, ili ćete to prepisati iz nečeg što je u javnom vlasništvu ili pod sličnom slobodnom licencijom.


If you don't speak Croatian: This is the welcome message sent to new users of hr.wikipedia.

Još jednom, dobro došli! --Ivica Vlahović (razgovor) 00:24, 14. studenoga 2017. (CET)[odgovori]

Dobro došli na Wikipediju, zahvaljujemo na vašem testiranju. Vaš je test na stranici 13. studenog uspio i upravo je uklonjen. Ako želite i dalje testirati, činite to na stranici za vježbanje, a možete i pogledati kratki uvodni tečaj za više informacija o uređivanju na Wikipediji. --Ivica Vlahović (razgovor) 00:24, 14. studenoga 2017. (CET)[odgovori]

Nikša Sviličić[uredi kôd]

Dobra večer (jutro) Nsvilici, pitanje Speedy Gonsalesu si mogao slobodno uputiti i meni kao autoru tog predloška. Lakše je drito u glavu nego komunicirati "preko plota u 3 kuta".

Predložak sam stavio iz razloga što je taj članak pre napuhan. Da se razumijemo: sa dubokim poštovanjem tvojih (rado i vaših ukoliko vam je tako ugodnije) akademskih i inih uspjeha i dostignuća, no ovo je ipak Wikipedija. (slobodna) enciklopedija koja nije osobni almanah ii spomenar već jedan neutralan i prije svega balansiran izvor informacija. Svako dobro ti (vam) želim, --Mark7747 (razgovor) 01:22, 15. prosinca 2020. (CET)[odgovori]

Poštovani, komunikacija pojedinih suradnika s drugim suradnicima je manjkava. Dosta se sporimo oko toga, nadam se da će iz tih sporova izaći neki pomak na bolje.
Malo sam preoblikovao članak, tako da je sad skoro pa sređen. Npr.:
  • U hrvatskom visokoškolskom sustavu (koliko znam) svaki je izvanredni i redovni profesor istovremeno i profesor i znanstvenik, jer su sve visokoškolske ustanove znanstveno-nastavne, dok znanstvenik ne mora nužno biti nastavnik, može biti zaposlen na znanstvenom institutu i provesti radni vijek kao znanstvenik, bez predavanja igdje. Predavači su oni koji izvode (samo) nastavu, te ne postoji obveza da imaju/nose i znanstveno zvanje. Dakle, suvišno je isticati ako je netko profesor, da je i znanstvenik. Nitko ne može postati izvanredni ili redovni profesor, ako nije znanstvenik.
  • Glede djela i nagrada, obično to ne grupiramo, zasebno navodimo popis djela, zasebno navodimo nagrade.
Djelovanje Nikše Sviličića je u relativno širokom spektru (znanstvenom i umjetničko-kreativnom), što nekoga lako može zbuniti, jer umjetnika nije mali broj, nije mali broj ni znanstvenika, ali relativno je mali broj ljudi koji uspješno rade oboje. Lijepo molim, budite tolerantni prema zbunjenima. Bit će ih najvjerojatnije još. SpeedyGonsales 17:44, 28. veljače 2021. (CET)[odgovori]

Potpis[uredi kôd]

Pozdrav, zahvaljujemo na Vašim doprinosima na stranicama za razgovor i usput, prilikom komentiranja molimo vas da se potpišete kako bi komunikacija bila uspješnija. Potpis možete napraviti upisivanjem 4 tilde: ~~~~, ili jednostavnim pritiskom na alat za potpis prikazan na jednoj od slika s desne strane. Hvala na razumijevanju.--Mark7747gremlin me 00:06, 8. ožujka 2021. (CET)[odgovori]