Prijeđi na sadržaj

4. rang HNL-a 2002./03.

Izvor: Wikipedija

Četvrti rang hrvatskog nogometnog prvenstva u sezoni 2002./03. činile su prve županijske lige u većini županija.

4. HNL Međimurje

[uredi | uredi kôd]

Klubovi iz Međimurske županije.

mj.klubut.pob.ner.por.gol+gol-bod
1.Nedelišće302154873368
2.Čukovec '77302136794566
3.Polet Sveti Martin na Muri302127743065
4.Polet Pribislavec301857814259
5.Kraljevčan '38 (Donji Kraljevec)301749815255
6.Šenkovec Elektrocentar3016410645552
7.Strahoninec3014412595146
8.Dinamo Palovec3011415627137
9.Trnava Goričan3011316546736
10.Jedinstvo Novo Selo na Dravi3010614497636
11.Podturen3010515486935
12.Budućnost Podbrest 13010416626934
13.Spartak PMP Mala Subotica3081012354634
14.Croatia Orehovica306519388523
15.Auto Mikulaj Krištanovec305421479019
16.Drava Kuršanec305421529719
1 kod izvora Polet SMnM se pojavljuje Budućnost Podbrest, dok se kod Nedelišće  Arhivirana inačica izvorne stranice od 8. prosinca 2015. (Wayback Machine) pojavljuje Budućnost Hodošan

Izvori:
[1] NK Polet Sveti Martin na Muri - pregled konačnih tablica
[2] NK Nedelišće

Jedinstvena ŽNL Zagrebačka

[uredi | uredi kôd]
mj.klubut.pob.ner.por.gol+gol-bodbod-
1.Udarnik Kurilovec302424872174
2.Iskra Zelina (Sveti Ivan Zelina)302163792469
3.Radnik Velika Gorica302046943964
4.Vinogradar (Mladina – Jastrbarsko)301866713860
5.Sava Strmec3013314816842
6.Strmec Bedenica3013314374442
7.Jaska Jastrebarsko3010119454341
8.Zaprešić3013215565641
9.Jelačić Vukovina3011712464540
10.Mladost Obrezina3011613414839
11.Stupnik3010812394238
12.Lonja Lonjica3010713375337
13.Zrinski Tehnovent Farkaševec309417518131
14.Rugvica306519428123
15.Lukavec3071223910721-1
16.Klokočevac304521369117

Izvori:
[3] Nogomet u Zagrebačkoj županiji
[4] rsssf.com, ljestvica i rezultati do 29. kola

1. Zagrebačka liga

[uredi | uredi kôd]
mj.klubut.pob.ner.por.gol+gol-bod
1.Rudeš Zagreb3022355612169
2.Ponikve Zagreb302226872868
3.Mala Mlaka301965702763
4.Sloga Zagreb301497472451
5.Trešnjevka Zagreb3014412644746
6.Maksimir Zagreb3013611444745
7.Dinamo Odranski Obrež3012711423743
8.Mladost Buzin3011712595140
9.Tekstilac Ravnice Zagreb3011514416038
10.Špansko Zagreb309615486933 (-2)
11.Odra3010515516433
12.Concordia Zagreb308814325232
13.Dubrava Zagreb308814435732
14.Sava Zagreb309516475932
15.Ivanja Reka308418327128
16.Sava Jakuševec304719328718 (-1)

Izvori:
[5] NK Maksimir, ljestvica
[6] NK Maksimir, rezultati sezone
[4] rsssf.com, ljestvica i rezultati do 28. kola

1. ŽNL Brodsko-posavska

[uredi | uredi kôd]
mj.klubut.pob.ner.por.gol+gol-bodbod-
1.Budainka Slavonski Brod302037492563
2.Mladost Bicko Selo301875783161
3.Zadrugar Oprisavci301938633960
4.Svačić Bagi Stari Slatinik3018012584151-3
5.Slavonac Nova Kapela3016311654519-2
6.Tomislav Donji Andrijevci3013611564645
7.Omladinac Gornja Vrba3013512504344
8.Posavac Davor3013512545244
9.Batrina3012711474743
10.Gardun Garčin3012513474441
11.Budućnost Rešetari3012414454640
12.Svjetlost Lužani3012414446840
13.Podvinje3011613454139
14.Slavonija Bodovaljci309318456530
15.Omladinac Staro Topolje307419597825
16.Omladinac Ciglenik302127281227

Izvori:
[4] rsssf.com

1. ŽNL Koprivničko-križevačka

[uredi | uredi kôd]
mj.klubut.pob.ner.por.gol+gol-bod
1.Graničar Đurđevac262024892662
2.Kalinovac2619431013361
3.Drava Novigrad Podravski261277623443
4.Granicar Legrad261349524643
5.Drava Podravske Sesvete261169616039
6.Osvit Đelekovec2611312353636
7.Šemovci2610511395235
8.Panonija Peteranec2610115445831
9.Ferdinandovac2610115324831
10.Starigrad (Starigrad – Koprivnica)269413355431
11.Tehnika Koprivnica268414416328
12.Podravec Torčec269116427028
13.Tomislav Drnje268315496327
14.Bratstvo Kunovec268315346427

Izvori:
[7] Glas Podravine i Prigorja

1. ŽNL Osječko-baranjska

[uredi | uredi kôd]
mj.klubut.pob.ner.por.gol+gol-bod
1.Darda302163681969
2.Baranja Belje Beli Manastir301839673557
3.BSK Termia Bizovac301695453057
4.Sveti Đurađ301659492553
5.Motičina (Donja Motičina)301569714751
6.Elektra Osijek3014511514147
7.Slavonija Ivanovac3015213485147
8.Hajdin Cret301551444947
9.Croatia Đakovo3014214585144
10.Bilje3013413454243
11.Omladinac Selci Đakovački3011712494640
12.Zagorac Beljevina3010614355336
13.Petlovac3010218346132 (-1)
14.Satnica307419406525
15.Viktorija Markovac Našički307320367324
16.Hajduk Popovac303324227412

Izvori:
[4] rsssf.com

1. ŽNL Požeško-slavonska

[uredi | uredi kôd]
Poredak Klub Utakmica Pobjeda Neodlučeno Poraza Postigli golova Primili golova Gol-razlika Bodova 2003./04.
1.PPK Kutjevo2619348525+60603. HNL – Istok-doigravanje
2.Eminovci2619347224+4860
3.Lipik2616376639+2751
4.Borac Kuzmica2613766143+1846
5.Kamen Vetovo26142105849+942 (-2)
6.Kaptol26133103835+342
7.Dinamo Vidovci26124105249-340
8.BSK Bazinaturs Buk26113126242+2036
9.Jakšić26106104149-836
10.Hajduk Pakrac2681175062-1225
11.Croatia Mihaljevci2672174064-2424
12.Sulkovci2672174599-5424
13.Dinamo Rajsavac2670193274-4221
14.Slaven Gradac2645173478-4417 2. ŽNL Požeško-slavonska

Izvori:
[4] rsssf.com

1. ŽNL Sisačko-moslavačka

[uredi | uredi kôd]
mj.klubut.pob.ner.por.gol+gol-bod
1.Moslavina Kutina3022621041572
2.Zrinski Odra Sisačka302244672670
3.Sloga-Maris Jazavica3020641014366
4.Moslavac Popovača301866753057
5.BSK Budaševo301767612657
6.Frankopan (Sisak – Galdovo)301479594849
7.Banovac Glina301299815145
8.Lokomotiva Kutina3013413546343
9.Posavina Donji Kukuruzari3011712374140
10.Sokol Velika Ludina3010317466033
11.Libertas Novska309516457232
12.Voloder308715406031
13.Mladost Petrinja307815444929
14.Nacional Stari Grabovac306519329323
15.Slavonac Lipovljani3053224110218
16.Metalac Sisak302226251238

Izvori:
[8] Sokol Velika Ludina, ljestvica
[9] Sokol Velika Ludina, rezultati sezone

1. ŽNL Splitsko-dalmatinska

[uredi | uredi kôd]
mj.klubut.pob.ner.por.gol+gol-bod
1.Vinjani (Donji Vinjani)281972772164
2.Primorac 1929 Stobreč281675581955
3.Dugopolje281675423155
4.Urania Baška Voda2811107432643
5.OSK – Merkur 5 Otok2810117514041
6.Trogir281099423539
7.Croatia Zmijavci2810711415237
8.Zmaj Makarska289811454435
9.Postira – Sardi289712504334
10.Jadran Supetar289712334834
11.Orkan Dugi Rat288911415133
12.Glavice288812363832
13.Omladinac Vranjic288812284432
14.Mračaj Runović286715196825
15.Sloga Mravince282620196512

Izvori:
[10] 90 godina Splitsko-dalmatinskog nogometnog saveza
[11] OSK Otok

ŽNL Šibensko-kninska

[uredi | uredi kôd]
mj.klubut.pob.ner.por.gol+gol-bodbod-
1.Dinara Knin1384124528
2.Zagora Unešić1383230927
3.Vodice13724171023
4.DOŠK Drniš13724221923
5.SOŠK Skradin13508252515
6.Mihovil Šibenik13427172914
7.Zrinski Kijevo721410133
8.Mladost Tribunj1310127412-1
"Zrinski" – odustali uoči proljetnog dijela prvenstva

Izvori:
[12] NK Dinara Knin 1913-2013

1. ŽNL Vukovarsko-srijemska

[uredi | uredi kôd]
Mj.KlubSus.Pobj.Nerj.Por.GR.Bod.
1.Borac Bobota301731063:4054
2.Borac Kalistović Drenovci30148856:3350
3.Frankopan Rokovci-Andrijaševci301641051:4052
4.HAŠK Jadran Stari Jankovci30147955:4549
5.Nosteria Nuštar301361155:4545
6.Mladost Antin301281060:6144
7.Lovor Nijemci301271142:4543
8.Sremac Ilača301331458:4942
9.Vuteks-Sloga Vukovar301431365:5241 (-4)
10.Sinđelić Trpinja301011945:4141
11.Fruškogorac Ilok301181139:4041
12.Zrinski Bošnjaci3010101062:5640
13.Tomislav Cerna301331445:4840 (-2)
14.Lipovac301171247:4940
15.Sloga Štitar30981350:5835
16.Lokomotiva Vinkovci30302732:1239

Izvori:
[4] rsssf.com, ljestvica do 29. kola
[13] Vinkovački list

Poveznice

[uredi | uredi kôd]

Izvori

[uredi | uredi kôd]
  1. ↑ nk-polet-smnm.hr, Pregled konačnih tablica seniora NK “POLET”, preuzeto 22. kolovoza 2015.
  2. ↑ nk-nedelisce.hr, NK Nedelišće - sezona 2002./03.  Arhivirana inačica izvorne stranice od 8. prosinca 2015. (Wayback Machine), pristupljeno 27. studenog 2015.
  3. ↑ Zdenko Vuković-Cena: Nogomet u Zagrebačkoj županiji, Zagreb, 1994.
  4. 1 2 3 4 5 6 rsssf.com, Hrvatska 2002./03.
  5. ↑ nk-maksimir.hr, 1. zagrebačka liga 2002./03., ljestvica. Inačica izvorne stranice arhivirana 4. ožujka 2016. Pristupljeno 15. ožujka 2015. journal zahtijeva |journal= (pomoć)
  6. ↑ nk-maksimir.hr, 1. zagrebačka liga 2002./03., rezultati. Inačica izvorne stranice arhivirana 4. ožujka 2016. Pristupljeno 15. ožujka 2015. journal zahtijeva |journal= (pomoć)
  7. ↑ Glas Podravine i Prigorja, br. 24/3003, str. 25, izdano 20. lipnja 2003.
  8. ↑ nk-sokol.hr, 1- ŽNL Sisačko-moslavačka 2002./03., ljestvica  Arhivirana inačica izvorne stranice od 2. veljače 2016. (Wayback Machine), pristupljeno 28. ožujka 2015.
  9. ↑ nk-sokol.hr, 1- ŽNL Sisačko-moslavačka 2002./03., rezultati sezone  Arhivirana inačica izvorne stranice od 2. travnja 2015. (Wayback Machine), pristupljeno 28. ožujka 2015.
  10. ↑ Jurica Gizdić: 90 godina Splitsko-dalmatinskog nogometnog saveza, Split, 2010.
  11. ↑ OSK Otok, Sezone OSK-a kroz povijest (Hrvatska)  Arhivirana inačica izvorne stranice od 27. rujna 2017. (Wayback Machine), pristupljeno 8. ožujka 2015.
  12. ↑ Milorad Dujmović Micko, Ante Livaja: Nogometni klub Dinara Knin 1913-2013, Knin, 2013.
  13. ↑ Vinkovački list, br.2553/2554 (24/25/2003), izdano 24. lipnja 2003.
Članak 4. rang HNL-a 2002./03. koji govori o nogometu je mrva: začetak enciklopedijskog članka. Dopunite ga prema pravilima uređivanja Wikipedije.