5. rang HNL-a 2004./05.

Izvor: Wikipedija
Prijeđi na navigaciju Prijeđi na pretraživanje

Peti rang hrvatskog nogometnog prvenstva u sezoni 2004./05. su činile druge županijske lige u većini županija.

1. ŽNL Zagrebačka[uredi | uredi kôd]

Istok[uredi | uredi kôd]

mj. klub ut. pob. ner. por. gol+ gol- bod
1. Farkaševac 22 19 2 1 82 23 59
2. Jedinstvo Recica Kriška 22 17 2 3 65 19 53
3. Kloštar Ivanić 22 15 3 4 64 28 48
4. Velika Ostrna 22 13 4 5 49 30 43
5. Rugvica 22 10 2 10 46 42 32
6. Gaj 22 7 7 8 40 45 28
7. Lonja Lonjica 22 7 6 9 32 43 27
8. Sloboda Gradec 22 7 5 10 31 45 26
9. Dubrava 22 5 5 12 36 55 20
10. Mladost Obedišće 22 3 5 14 23 58 14
11. Ban Jelačić Banovo 22 2 5 15 22 60 11
12. Sava Sop 22 2 4 16 24 66 10

Izvori:
[1] rsssf.com

Jug[uredi | uredi kôd]

mj. klub ut. pob. ner. por. gol+ gol- bod
1. Mraclin 22 19 1 2 69 13 58
2. Klas Mićevec 22 13 3 6 49 42 42
3. Dinamo Hidrel Novo Čiče 22 12 4 6 63 29 40
4. Vatrogasac Kobilić 22 12 3 7 44 29 39
5. Lomnica (Donja Lomnica) 22 12 3 7 33 27 39
6. Gradići 22 11 4 7 56 31 37
7. Turopoljac Kuce 22 11 3 8 46 50 36
8. Meštrica Gornja Lomnica 22 9 2 11 45 40 29
9. Velika Gorica 22 8 4 10 40 42 28
10. Turopolje 22 3 3 16 23 71 12
11. Krašić 22 3 3 16 16 46 11 (-1)
12. Mladost Brezarić 22 1 3 18 21 85 6

Izvori:
[1] rsssf.com
[2] Lomnički nogomet

Zapad[uredi | uredi kôd]

Klokočevac prvak lige
Sudionici:

Izvori:
[1] rsssf.com, ljestvica do 20. od 22 kola

2. Zagrebačka liga[uredi | uredi kôd]

mj. klub ut. pob. ner. por. gol+ gol- bod
1. HAŠK Zagreb 26 22 2 2 108 17 68
2. Dubrava Zagreb 26 20 6 0 75 23 66
3. Prečko Zagreb 26 15 1 10 46 36 46
4. Šparta Elektra Zagreb 26 14 2 10 59 38 44
5. Prigorje Markuševec 26 12 6 8 2 27 42
6. Studenstki grad Zagreb 26 10 5 11 35 46 35
7. Botinec Zagreb 26 10 5 11 45 58 35
8. Sesvetski Kraljevec 26 10 4 12 46 56 34
9. Kašina 26 11 1 14 51 65 34
10. Prigorje Žerjavinec 26 10 2 14 51 57 32
11. Brezovica 26 10 0 16 35 51 28 (-2)
12. Mladost Donji Dragonožec 26 9 1 16 28 61 28
13. Donji Čehi 26 6 6 14 26 50 24
14. RIZ Odašiljači Zagreb 26 2 1 23 24 96 7

Izvori:
[1] rsssf.com

2. ŽNL Brodsko-posavska[uredi | uredi kôd]

Istok[uredi | uredi kôd]

mj. klub ut. pob. ner. por. gol+ gol- bod
1. Slavonac Stari Perkovci 26 25 0 1 188 20 75
2. Graničar Slavonski Šamac 26 15 7 4 70 42 52
3. Sloga Jaruge 26 14 5 7 60 49 47
4. Sikirevci 26 13 5 8 63 49 44
5. Dubrava Zadubravlje 26 11 3 12 49 39 36
6. Omladinac Staro Topolje 26 10 3 13 50 49 33
7. Sava Svilaj 26 10 3 13 47 59 33
8. Mladost Divoševci 26 9 5 12 42 60 32
9. Posavina Velika Kopanica 26 8 7 11 46 61 31
10. Zvonimir Donja Vrba 26 8 7 11 41 59 31
11. Mladost Bicko Selo 26 8 6 12 41 69 30
12. Slaven Trnjani 26 8 3 15 47 84 27
13. Mladost Donja Bebrina 26 7 2 17 38 89 23
14. Selna 26 7 2 17 31 84 23

Izvori:
[1] rsssf.com

Središte (Centar)[uredi | uredi kôd]

mj. klub ut. pob. ner. por. gol+ gol- bod
1. Omladinac Gornja Vrba 26 16 4 6 52 30 52
2. BONK Bebrina 26 13 3 10 64 58 42
3. Mladost Malino 26 11 8 7 47 52 41
4. Sloga Gromačnik 26 12 4 10 57 46 40
5. MV Croatia Slavonski Brod 26 12 4 10 50 42 40
6. Posavac Kaniža 26 12 2 12 74 65 38
7. Granicar Stupnički Kuti 26 11 4 11 50 44 37
8. Bratstvo Vranovci 26 11 4 11 46 50 37
9. Tomica 26 10 6 10 53 42 36
10. Slavonac Gornja Bebrina 26 10 3 13 56 59 33
11. Graničar Brodska Varoš 26 9 6 11 34 51 33
12. Svjetlost Lužani 26 10 3 13 37 56 33
13. Vinogorac Brodsko Vinogorje 26 10 1 15 53 67 31
14. Posavac Ruščica 26 7 4 15 29 60 25

Izvori:
[1] rsssf.com

Zapad[uredi | uredi kôd]

mj. klub ut. pob. ner. por. gol+ gol- bod
1. Sloboda Gornji Bogićevci 26 16 6 4 70 30 54
2. Slavonac (Gunjavci - Drežnik) 26 17 3 6 68 35 54
3. Polet Adžamovci 26 14 5 7 54 28 47
4. Slaven Ljupina 26 13 4 9 55 27 43
5. Dinamo Godinjak 26 12 6 8 48 38 42
6. Croatia Tisovac 26 11 8 7 46 37 41
7. Mladost Brđani 26 11 7 8 50 36 40
8. Omladinac Ciglenik 26 8 7 11 42 55 31
9. Graničar Magić Mala 26 8 6 12 39 52 30
10. Slavonac Slavonski Kobaš 26 9 3 14 52 72 30
11. Soko Orubica 26 7 6 13 43 53 27
12. Sava Stara Gradiška 26 8 1 17 28 81 25
13. Slavija Staro Petrovo Selo 26 7 3 16 27 57 24
14. Sloga Komarnica 26 6 5 15 31 52 23

Izvori:
[1] rsssf.com

2. ŽNL Koprivničko-križevačka[uredi | uredi kôd]

mj. klub ut. pob. ner. por. gol+ gol- bod
1. Sabarija Podravska Subotica 26 23 1 2 106 25 70
2. Mladost Kloštar Podravski 26 22 1 3 104 19 67
3. Prugovac 26 17 3 6 83 46 51 (-3)
4. Viktorija Vojakovac 26 15 4 7 72 29 49
5. Bratstvo Kunovec 26 13 7 6 81 57 46
6. GOŠK Gotalovo 26 12 4 10 64 67 40
7. Sokol Sokolovac 26 10 7 9 49 53 37
8. Ratar Miholec 26 8 5 13 35 52 29
9. Šemovci 26 8 3 15 41 69 27
10. Mladost Sigetec 26 6 6 14 32 54 24
11. Hlebine 26 6 6 14 31 72 24
12. Jadran Galeb Kuzminec 26 6 2 18 43 76 20
13. Polet Glogovnica 26 5 4 17 24 80 18 (-1)
14. Dragovoljac Bočkovec 26 3 3 20 19 85 9 (-3)

Izvori:
[3] Glas Podravine i Prigorja

2. ŽNL Međimurska[uredi | uredi kôd]

Istok[uredi | uredi kôd]

mj. klub ut. pob. ner. por. gol+ gol- bod
1. Bratstvo Savska Ves 26 18 2 6 64 36 56
2. BSK Belica 26 17 4 5 74 34 55
3. Budućnost Hodošan 26 14 3 9 84 61 45
4. Naprijed Cirkovljan 26 13 3 10 56 49 42
5. Budućnost Podbrest 26 11 6 9 65 57 39
6. Omladinac Držimurec - Strelec 26 11 4 11 47 49 37
7. Dubravčan Donja Dubrava 26 10 5 11 58 44 35
8. Draškovec 26 11 2 13 51 70 35
9. Mladost Sveta Marija 26 11 1 14 53 67 34
10. Radnicki Bravarija Kanižaj Gardinovec 26 9 7 10 40 59 34
11. Vidovčan Donji Vidovec 26 9 4 13 60 62 31
12. Galeb Oporovec 26 8 6 12 57 53 30
13. Croatia Orehovica 26 7 3 16 40 74 24
14. Mladost Ivanovec 26 6 4 16 30 64 22

Izvori:
[1] rsssf.com

Zapad[uredi | uredi kôd]

mj. klub ut. pob. ner. por. gol+ gol- bod
1. Rudar Mursko Središće 26 19 1 6 73 27 58
2. Sloboda Slakovec 26 17 3 6 69 33 54
3. Venera PMP Sveti Juraj na Bregu 26 16 4 6 50 32 52
4. Plavi Peklenica 26 13 7 6 62 45 46
5. Sloboda Mihovljan 26 11 5 10 65 64 38
6. Zasadbreg 26 11 4 11 62 59 37
7. Centrometal Mačinec 26 11 3 12 57 57 36
8. Puščine 26 10 5 11 49 54 35
9. Međimurec Dunjkovec-Pretetinec 26 9 6 11 50 47 33
10. Mura Hlapičina 26 9 5 12 47 58 32
11. Omladinac Mačkovec 26 10 2 14 34 57 32
12. Bratstvo Jurovec 26 8 4 14 39 56 28
13. Mali Mihaljevec 26 7 4 15 40 55 25
14. Drava Kuršanec 26 4 1 21 26 79 13

Izvori:
[1] rsssf.com

2. ŽNL Osječko-baranjska[uredi | uredi kôd]

NS Beli Manastir[uredi | uredi kôd]

Grozd Kotlina prvak lige
Sudionici:

Izvori:
[1] rsssf.com, ljestvica nakon 28. od 30 kola

NS Đakovo[uredi | uredi kôd]

mj. klub ut. pob. ner. por. gol+ gol- bod
1. Ratar Piškorevci 26 17 4 5 67 28 55
2. Hajduk Široko Polje 26 16 4 6 50 28 52
3. Mladost Đakovačka Satnica 26 14 7 5 71 27 49
4. Slavonija Budrovci 26 14 4 8 43 38 46
5. Torpedo Kuševac 26 12 6 8 50 31 42
6. Kešinci 26 10 10 6 40 36 40
7. Omladinac Đakovački Josipovac 26 11 4 11 66 50 37
8. Polet Semeljci 26 11 3 12 51 52 36
9. HOŠK Gašinci 26 9 5 12 25 42 32
10. Velebit Potnjani 26 8 6 12 31 51 30
11. Ovčara Kondrić 26 8 3 15 60 74 27
12. Sloga Koritna 26 7 4 15 43 65 25
13. Slavonija Punitovci 26 6 5 15 40 76 23
14. Slavonac Preslatinci 26 4 5 17 35 74 17

Izvori:
[1] rsssf.com

NS Našice[uredi | uredi kôd]

mj. klub ut. pob. ner. por. gol+ gol- bod
1. FEŠK Feričanci 26 22 3 1 110 20 69
2. Omladinac Vukojevci 26 16 5 5 55 30 52 (-1)
3. Lila 26 12 8 6 56 43 44
4. Vihor Jelisavac 26 13 3 10 42 35 42
5. DIK Đurdenovac 26 12 3 11 62 38 39
6. Mladost Stipanovci 26 11 6 9 44 45 39
7. Omladinac Niza 26 12 2 12 42 50 38
8. Lađanska 26 11 5 10 52 62 38
9. Mladost Našička Breznica 26 10 5 11 35 47 35
10. Zoljan 26 10 4 12 50 64 34
11. Radnik Šipovac 26 10 3 13 42 53 33
12. Sloga Podgorač 26 8 5 13 44 57 29
13. Brezik (Brezik Našički) 26 5 4 17 30 62 19
14. Dinamo Budimci 26 1 2 23 16 74 5

Izvori:
[1] rsssf.com

NS Osijek[uredi | uredi kôd]

mj. klub ut. pob. ner. por. gol+ gol- bod
1. LIV Vladislavci 24 20 3 1 80 28 63
2. TANK Slavonac Tenja 24 16 6 2 73 27 54
3. BSK Bijelo Brdo 24 13 6 5 54 28 45
4. LIO Osijek 24 14 1 9 60 49 43
5. Radnik Josipovac 24 9 8 7 59 49 45
6. Gibarac '95 Čokadinci 24 10 5 9 46 38 35
7. Radnički Dalj 24 11 0 13 38 55 33
8. Laslovo '91 24 9 4 11 54 57 31
9. Fortuna VNO Osijek 24 9 1 14 53 68 28
10. Dunav Dalj 24 7 6 11 47 48 27
11. Mursa Zanatlija Osijek 24 6 2 16 53 76 20
12. Klas Čepin 24 5 3 16 40 81 18
13. BSK Beketinci 24 3 3 18 22 75 12
Šubić Vuka isključeni iz natjecanja

Izvori:
[1] rsssf.com

NS Valpovo / Donji Miholjac[uredi | uredi kôd]

Viljevo Limex prvak lige
Sudionici:

Izvori:
[1] rsssf.com, ljestvica nakon 29. od 30 kola

2. ŽNL Požeško-slavonska[uredi | uredi kôd]

mj. klub ut. pob. ner. por. gol+ gol- bod
1. Sloga Trenkovo 22 18 1 3 69 18 55
2. Hrvatski dragovoljac Drenovci 22 16 2 4 55 28 50
3. Slaven Gradac 22 15 2 5 48 30 47
4. Mladost Pavlovci 22 11 0 11 49 50 33
5. Parasan Golobrdci 22 9 5 8 35 37 32
6. Dinamo Badljevina 22 9 3 10 44 40 30
7. Bektež 22 9 2 11 41 38 29
8. Dobrovac 22 9 2 11 45 48 29
9. Ovčare 22 7 5 10 44 55 26
10. Lipa (Stara Lipa) 21 7 2 12 30 43 21
11. BSK Biškupci 22 5 2 15 29 52 17
12. Slavonija Prekopakra 21 1 4 16 17 67 7

Izvori:
[1] rsssf.com

2. ŽNL Sisačko-moslavačka[uredi | uredi kôd]

Kutina - Novska / NS Kutina[uredi | uredi kôd]

mj. klub ut. pob ner por gol+ gol- bod
1. Slavonac Lipovljani 26 20 4 2 81 21 64
2. Tomislav Kutina 26 20 1 5 103 41 59 (-2)
3. Mladost Gornja Gračenica 26 18 1 7 103 32 55
4. Nacional Stari Grabovac 26 16 6 4 64 37 54
5. Strug Bročice 26 11 9 6 55 44 42
6. Dinamo Osekovo 26 12 4 10 59 50 40
7. Matija Gubec Kutina 26 11 2 13 54 63 35
8. Nafta Kozarice 26 8 7 11 50 76 31
9. Sloga Potok 26 7 7 12 55 67 28
10. Garić Ilova 26 8 4 14 53 65 28
11. Croatia Stara Subocka 26 7 5 14 57 70 26
12. Vatrogasac Husain 26 5 6 15 26 59 21
13. Dinamo Kutina 26 4 5 17 30 90 17
14. Mladost Košutarica 26 4 1 21 48 123 13

Izvori:
[4] ŠNK "Mladost" Gornja Gračenica (1966. - 2006.)

Sisak[uredi | uredi kôd]

Sudionici:

Izvori:
[5] NK Lekenik

2. ŽNL Vukovarsko-srijemska[uredi | uredi kôd]

Skupina A[uredi | uredi kôd]

Mj. Klub Sus. Pobj. Ner. Por. GR. Bod.
1. Meteor Slakovci 30 22 5 3 109:30 71
2. Mladost Cerić 30 18 6 6 88:39 60
3. Croatia Bogdanovci 30 16 4 10 75:36 52
4. Zrinski Tordinci 30 15 5 10 67:66 50
5. Slavonac Komletinci 30 15 5 10 85:41 47 (-3)
6. Lipovac 30 14 5 11 52:32 47
7. Rusin Mikluševci 30 11 11 8 66:63 43 (-1)
8. Vupik Vukovar 30 11 5 14 56:65 38
9. Sloga Borovo 30 10 8 12 68:81 37 (-1)
10. Hajduk Tovarnik 30 9 9 12 50:68 36
11. Polet Donje Novo Selo 30 11 2 17 55:63 34 (-1)
12. Radnički Vukovar 30 9 5 16 47:93 32
13. Šarengrad 30 9 4 17 43:83 31
14. Hajduk Bapska 30 8 6 16 53:95 30
15. Marinci 30 7 9 14 46:90 29 (-1)
16. Negoslavci 30 9 3 18 55:87 29 (-1)

Izvori:
[1] rsssf.com, ljestvica i rezultati do 27. od 30 kola
[6] ŽNS Vukovarsko-srijemski

Skupina B[uredi | uredi kôd]

Mj. Klub Sus. Pobj. Nerj. Por. GR. Bod.
1. Mladost Vođinci 30 21 3 6 67:24 66
2. Slavonac Gradište 30 15 12 3 48:23 57
3. Lokomotiva Vinkovci 30 16 7 7 64:48 55
4. Krajišnik Vrbanja 30 16 6 8 62:36 54
5. Borac Kalistović Drenovci 30 14 8 8 50:28 50
6. Borac Retkovci 30 14 7 9 57:46 49
7. RAŠK Rajevo Selo 30 14 4 12 61:35 46
8. Sloga Štitar 30 14 4 12 48:56 46
9. Slavonija Soljani 30 12 6 12 64:63 42
10. Sloga Novi Mikanovci 30 13 3 14 44:43 42
11. Borinci Jarmina 30 12 4 14 56:54 39 (-1)
12. Šokadija Babina Greda 30 11 6 13 53:60 39
13. Srijemac Strošinci 30 9 4 17 49:79 31
14. Jadran Gunja 30 7 6 17 44:65 27
15. Posavac Posavski Podgajci 30 8 2 20 48:79 26
16. Slavonac Prkovci 30 2 2 26 34:110 7 (-1)

Izvori:
[1] rsssf.com, ljestvica do 23. od 30 kola
[7] Slavonac Gradište, monografija
[8] Slavonac Gradište, ljestvica
[9] Slavonac Gradište, rezultati

Splitsko-dalmatinska županija[uredi | uredi kôd]

NL otoka Hvara[uredi | uredi kôd]

mj. klub ut. pob. ner- por. gol+ gol- bod
1. Hvar 24 19 3 2 78 27 60
2. Levanda Veliko Grablje 24 16 2 6 73 34 50
3. Jelsa 24 13 4 7 49 24 43
4. Mladost Sućuraj 24 12 4 8 51 35 40
5. Vatra Poljica 24 11 4 9 50 54 37
6. Južnjak Sveta Nedjelja 24 10 6 8 49 40 36
7. Poskok Pitve 24 11 3 10 43 41 36
8. SOŠK Svirče 24 9 8 7 41 34 35
9. Vrisnik 24 9 4 11 37 46 31
10. Varbonj (Vrbanj) 24 7 4 13 36 50 25
11. Sloga Dol 24 7 2 15 24 54 23
12. Jadran Stari Grad 24 6 4 14 39 64 22
13. Dalmatinac Jelsa 24 1 2 21 15 91 5

Izvori:
[10] 90 godina Splitsko-dalmatinskog nogometnog saveza

Poveznice[uredi | uredi kôd]

Izvori[uredi | uredi kôd]

  1. 1,00 1,01 1,02 1,03 1,04 1,05 1,06 1,07 1,08 1,09 1,10 1,11 1,12 1,13 1,14 1,15 1,16 rsssf.com, Hrvatska 2004./05., peti rang,
  2. Donja Lomnica - Lomnički nogomet, preuzeto 13. svibnja 2016.
  3. Glas Podravine i Prigorja, br. 24/2005, str. 21, izdano 24. lipnja 2005.
  4. Mato Šulek: Športski Nogometni Klub "Mladost" Gornja Gračenica (1966. - 2006.), Kutina, 2006.
  5. nk-lekenik.hr, NK Lekenik - zapisnici utakmica 2. ŽNL Sisačko-moslavačka - NS Sisak 2004./05., wayback arhiva
  6. Županijski nogometni savez Vukovarsko-srijemske županije (podatci dobijeni na osobni upit)
  7. nk-slavonac.com, Slavonac Gradište - monografija kluba, str. 147-148 (2. ŽNL Vukovarsko-srijemska - Skupina B 2004./05., preuzeto 25. studenog 2015.
  8. nk-slavonac.com, 2. ŽNL Vukovarsko-srijemska - skupina B 2004./05., konačna ljestvicaInačica izvorne stranice arhivirana 4. lipnja 2016., pristupljeno 13. svibnja 2016.
  9. nk-slavonac.com, 2. ŽNL Vukovarsko-srijemska - skupina B 2004./05., rezultati sezoneInačica izvorne stranice arhivirana 4. lipnja 2016., pristupljeno 13. svibnja 2016.
  10. Jurica Gizdić: 90 godina Splitsko-dalmatinskog nogometnog saveza, Split, 2010.


Soccerball.svg Nedovršeni članak 5. rang HNL-a 2004./05. koji govori o nogometu treba dopuniti. Dopunite ga prema pravilima Wikipedije.