Prijeđi na sadržaj

4. rang HNL-a 1999./2000.

Izvor: Wikipedija

Četvrti rang hrvatskog nogometnog prvenstva u sezoni 1999./2000. činile su prve županijske lige u većini županija.

4. HNL Međimurje

[uredi | uredi kôd]

Klubovi iz Međimurske županije.

mj.klubut.pob.ner.por.gol+gol-bod
1.Budućnost Podbrest3067
2.Dinamo Palovec3057
3.Kraljevčan '38 (Donji Kraljevec)3055
4.Mladost Prelog3053
5.Polet Sveti Martin na Muri3049
6.Čukovec '773046
7.Podturen3043
8.Jedinstvo Novo Selo na Dravi3041
9.Čakovec II3040
10.Dinamo Domašinec3038
11.Strahoninec3036
12.Trnava Goričan3033
13.Spartak Mala Subotica3032
14.Auto Mikulaj Krištanovec3031
15.Polet Pribislavec3030
16.Međimurec Dunjkovec-Pretetinec3029

Izvori:
[1] NK Polet Sveti Martin na Muri - pregled konačnih tablica

Jedinstvena ŽNL Zagrebačka

[uredi | uredi kôd]
mj.klubut.pob.ner.por.gol+gol-bodbod-
1.Turopoljac Kuče302145772667
2.Iskra Zelina (Sveti Ivan Zelina)302037783563
3.Mladost Obrezina301686613156
4.Lukavec3016311485751
5.Jaska Jastrebarsko301389854947
6.Kloštar (Kloštar Ivanić)3014511564145-2
7.Graničar Gradip Tučenik301299544045
8.Udarnik Kurilovec3011118503644
9.Velika Mlaka3013413464443
10.Zrinski MVFDH Farkaševec3011712526040
11.Lomnica (Donja Lomnica)3081111393835
12.Rugvica3010416406134
13.Sava Strmec308715447531
14.Gaj307518356826
15.Ivanić (Ivanić-Grad)306519377923
16.Dinamo Novo Čiče304620339517-1

Izvori:
[2] Nogomet u Zagrebačkoj županiji

1. Zagrebačka liga

[uredi | uredi kôd]
mj.klubut.pob.ner.por.gol+gol-bod
1.ZET Zagreb302280932874
2.Trešnjevka Zagreb3021721083070
3.Sloga Zagreb301866813260
4.Lučko301387693153
5.Kašina3014412555746
6.Vrapče Zagreb3011118403144
7.Mladost Buzin3011811586341
8.HAŠK 1903 Zagreb3011811604838 (-3)
9.Jarun Zagreb3010812575638
10.Rudeš Zagreb3010812526538
11.Concordia Zlaring (Granešina – Zagreb)3010812446438
12.Mala Mlaka3011415465837
13.Dinamo Odranski Obrež309615458633
14.Odra306618367324
15.Dubrava Zagreb305619436821
16.Botinec301425281257

Izvori:
[3] rsssf.com

1. ŽNL Bjelovarsko-bilogorska

[uredi | uredi kôd]
mj.klubut.pob.ner.por.gol+gol-bod
1.Omladinac Ćurlovac262114552764
2.Ivanska261925712159
3.Rovišće261538523548
4.Bilogorac Veliko Trojstvo261358564444
5.BŠK Brezovac2613211435041
6.Lasta Gudovac2613013666439
7.Hajduk Hercegovac2611213565035
8.Dinamo Predavac2610511534835
9.Zdenka (Veliki Zdenci)2610313574933
10.Daruvar269413545731
11.Trnski Nova Rača268315386427
12.Bilogora Kapela268215335724
13.Zrinski (Zrinski Topolovac)266514306223
14.Kamen Sirač267217347023

Izvori:
[4] Novi Bjelovarac
[5] Novi Bjelovarac

1. ŽNL Brodsko-posavska

[uredi | uredi kôd]
mj.klubut.pob.ner.por.gol+gol-bod
1.Mladost Cernik302154792168
2.Slavonija Bodovaljci301839674457
3.Svačić Bagi Stari Slatinik301587452753
4.Batrina3016410643652
5.In focus Vinogorac Brodsko Vinogorje301398513948
6.Slavonac Nova Kapela301389634747
7.Podvinje3012810524644
8.Željezničar Slavonski Brod3011910413942
9.Svjetlost Lužani3011712384240
10.Posavac Ruščica3011613355439
11.Gardun Garcin3011514504638
12.Tomislav Donji Andrijevci3010614607136
13.Oriolik Oriovac3010614496036
14.Posavac Davor308814485432
15.Slavija Staro Petrovo Selo3061014345228
16.Dubrava Zadubravlje302226301288

Izvori:
[3] rsssf.com
[6] Svačić Stari Slatinik

1. ŽNL Dubrovačko-neretvanska

[uredi | uredi kôd]
mj.klubut.pob.ner.por.gol+gol-bod
1.Dubrovnik261862691560
2.Gusar Komin261646592452
3.Maestral Krvavac261376513746
4.Metković261457392846
5.Hajduk Vela Luka261358412244
6.Croatia Gabrile261169494039
7.Orebić2611411563837
8.Konavljanin Čilipi2610610373936
9.Slaven Gruda2610412343534
10.Zmaj Blato2611114515934
11.Neretvanac Opuzen269512313632
12.Sokol Dubravka269215325529
13.Župa dubrovačka Čibača265516286520
14.Cavtat26232130909

Izbori:
[7] 80 godina nogometa u Grudi : 1921. Grom - Slaven 2001.

1. ŽNL Karlovačka

[uredi | uredi kôd]
Mj.KlubSus.Pobj.Ner.Por.GR.Bod.
1.Slunj19171151:1152
2.Croatia '78 Žakanje19103639:1533
3.Dobra Sveti Petar19101840:3931
4.Vatrogasac (Gornje Mekušje – Karlovac)1993635:3030
5.Zrinski Ozalj-Mali Erjavec1985639:2229
6.Ogulin1982933:2926
7.Korana Karlovac1071221:522
8.Ilovac Karlovac1957727:2822
9.Cetingrad19451025:4017
10.Saborsko19411415:6213
11.Kupa Donje Mekušje19311514:5710
Korana Karlovac odustala od natjecanja u drugom djelu

Izvori:
[8] Kupa Donje Mekušje

1. ŽNL Koprivničko-križevačka

[uredi | uredi kôd]
mj.klubut.pob.ner.por.gol+gol-bod
1.Mladost Molve262042921764
2.Osvit Đelekovec261448531946
3.Ferdinandovac261448504146
4.Panonija Peteranec261277633243
5.Graničar Legrad261268443742
6.Kalinovac261187565241
7.Bratstvo Kunovec261169454739
8.Graničar Đurđevac2611510484238
9.Podravec Torčec2611510555338
10.Drava Novigrad Podravski2610412517134
11.Tomislav Sveti Ivan Žabno268612435030
12.Drava Mlin Podravske Sesvete268117385525
13.Prugovac265318498518
14.Sloga Koprivnički Ivanec26152020868

Izvori:
[9] Glas Podravine i Prigorja

1. ŽNL Krapinsko-zagorska

[uredi | uredi kôd]
mj.klubut.pob.ner.por.gol+gol-bod
1.Regeneracija Mladost Zabok2657
2.Oroslavje2653
3.Bojovnik 07 Novi Golubovec2643
4.Stubica 1926 (Donja Stubica)2642
5.Pregrada2641
6.Jedinstvo Sveti Križ Začretje2638
7.Rudar Dubrava Zabočka2638
8.Straža Hum na Sutli2636
9.Radoboj2635
10.Predionica Klanjec2635
11.Gaj Mače2630
12.Ivančica Zlatar Bistrica2630
13.Rudar Mihovljan2628
14.INKOP Poznanovec264

Izvori:
[10] 75 godina nogometa u Donjoj Stubici 1926. – 2001.

1. ŽNL Osječko-baranjska

[uredi | uredi kôd]
Poredak Klub Utakmica Pobjeda Neodlučeno Poraza Postigli golova Primili golova Gol-razlika Bodova
1.Čepin2918747825+5361
2.Ovčara Kondrić2919747134+3760
3.Đakovo2917395732+2554
4.Sveti Đurađ2914696538+2748
5.Darda29144115447+746
6.Elektra Osijek29117105055-543
7.Victoria Markovac Našički29126115558-342
8.Dunav Dalj29125124553-841
9.BSK Termia Bizovac29116125272-2039
10.Baranja Belje Beli Manastir29115135146+538
11.Mladost Breznica Našička2996143744-733
12.Jedinstvo Donji Miholjac29102174058-1832
13.FEŠK Feričanci2988134766-1932
14.Bilje29102174969-2032
15.Ratar Piškorevci2975173157-2626
16.Radnik Sloga Josipovac1531111745-2810
Radnik Sloga iz Josipovca odustala nakon zimske stanke

Izvori:
[3] rsssf.com

1. ŽNL Požeško-slavonska

[uredi | uredi kôd]
Poredak Klub Utakmica Pobjeda Neodlučeno Poraza Postigli golova Primili golova Gol-razlika Bodova 1999./00.
1.Slavija Pleternica3024159830+68733. HNL – Istok
2.BSK Bazinaturs Buk3020825622+3468
3.Lipik3018668045+3560
4.PPK Kutjevo3017677749+2857
5.Borac Kuzmica30155107351+2250
6.Slavonija Požega30146107345+2848
7.Jakšić30145116050+1147
8.Hajduk Pakrac3012997553+2245
9.Kamen Vetovo30107134355-1237
10.Dinamo Vidovci3099125358-536
11.Dinamo Rajsavac30811114048-835
12.Kaptol3098134662-1735
13.Požega3068163558-2326
14.Omladinac Čaglin3066183565-3023 (-1)
15.Parasan Golobrdci3044222288-6613 (-3) 2. ŽNL
16.Sulkovci30332428114-812

Izvori:
[3] rsssf.com

1. ŽNL Sisačko-moslavačka

[uredi | uredi kôd]
mj.klubut.pob.ner.por.gol+gol-bod
1.Metalac Sisak3026221292580
2.Moslavac Popovača302046643264
3.Frankopan (Galdovo – Sisak)301866743460
4.Zrinski Odra Sisačka3014511483647
5.Sokol Velika Ludina3014214422044
6.Banovac Glina3013314595342
7.Mladost Gornja Gračenica3012612476142
8.Mladost Petrinja30101010465040
9.BSK Budaševo3011613415739
10.Topusko3010614516536
11.Jasenovac3011316365836
12.Vatrogasac Husain309813505235
13.Voloder3010515425735
14.Slavonac Lipovljani309714335934
15.Libertas Novska309615414933
16.Nacional Stari Grabovac303324169112

Izvori:
[11] Sokol Velika Ludina, ljestvica
[12] Sokol Velika Ludina, rezultati

1. ŽNL Splitsko-dalmatinska

[uredi | uredi kôd]
mj.klubut.pobnerporgol+gol-bod
1.Uskok Klis262132671366
2.Urania Baška Voda261763661657
3.Omladinac Vranjic261448482956
4.Jadran Kaštel Sućurac2611510363038
5.Dugopolje2611411444437
6.Jadran Supetar261079323237
7.Vinjani (Donji Vinjani)26998353136
8.GOŠK Adriachem Kaštel Gomilica269710263234
9.Sloga Mravince268108293234
10.Zmaj Makarska2610214365232
11.OSK Otok268612424530
12.Postira267613274027
13.Glavice267514346726
14.Jadran Tučepi26222213728

Izvori:
[13] 90 godina Splitsko-dalmatinskog nogometnog saveza
[14] OSK Otok

1. ŽNL Vukovarsko-srijemska

[uredi | uredi kôd]

Grupa A

[uredi | uredi kôd]
mj.klubut.pob.ner.por.gol+gol-bod
1.Fruškogorac Ilok262123762065
2.Hajduk Tovarnik261835794357
3.Šokadija Stari Mikanovci261439693945
4.Mladost Vođinci261367573445
5.HAŠK Jadran Stari Jankovci261178574640
6.Vuteks Sloga Vukovar2612311834239
7.Sremac Ilača261169564039
8.Meteor Slakovci269710565434
9.Mladost Antin269710515134
10.Nosterija Nuštar268810374332
11.Mladost Privlaka268414386828
12.Lovor Nijemci267613324427
13.Borac Retkovci266317436621
14.Borinci Jarmina262123261706 (-1)

Izvori:
[3] rsssf.com

Grupa B

[uredi | uredi kôd]
mj.klubut.pob.ner.por.gol+gol-bod
1.Zrinski Asteroid Bošnjaci261754732956
2.Sinđelić Trpinja261376673346
3.Vrbanja261295522945
4.Frankopan Rokovci – Andrijaševci261367513145
5.Tomislav Cerna261286553244
6.Sloga Štitar261169413539
7.Šokadija Babina Greda261169333139
8.Jadran Gunja2610313314333
9.Slavonija Soljani268711515331
10.Slavonac Komletinci268711293931
11.RAŠK Rajevo Selo268612304430
12.Borac Bobota268414425028
13.Srijemac Strošinci265615286821
14.Negoslavci264418229016

Izvori:
[3] rsssf.com

Za prvaka

[uredi | uredi kôd]
Zrinski Asteroid Bošnjaci–Fruškogorac Ilok0:0 (8:7 11 m)(Vinkovci, 18. lipnja 2000.)

Izvori:
[3] rsssf.com

Poveznice

[uredi | uredi kôd]

Izvori

[uredi | uredi kôd]
  1. ↑ nk-polet-smnm.hr, Pregled konačnih tablica seniora NK “POLET”, preuzeto 28. travnja 2015.
  2. ↑ Zdenko Vuković-Cena: Nogomet u Zagrebačkoj županiji, Zagreb, 1994.
  3. 1 2 3 4 5 6 7 rsssf.com, Hrvatska 1999./2000.
  4. ↑ selcom.hr, Novi Bjelovarac, br. 24/2000, izdano 15.06.2000., "I ŽUPANIJSKA LIGA"  Arhivirana inačica izvorne stranice od 8. kolovoza 2022. (Wayback Machine), pristupljeno 3. studenog 2015.
  5. ↑ Novi Bjelovarac, br. 25/2000, izdano 21.06.2000., PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA 26. KOLO  Arhivirana inačica izvorne stranice od 8. kolovoza 2022. (Wayback Machine), pristupljeno 3. studenog 2015.
  6. ↑ nksvacic.com.hr, 1. ŽNL Brodsko-posavska 1999./00.  Arhivirana inačica izvorne stranice od 23. siječnja 2016. (Wayback Machine), pristupljeno 10. rujna 2015.
  7. ↑ Jurica Gizdić: 80 godina nogometa u Grudi : 1921. Grom - Slaven 2001., Gruda, 2001.
  8. ↑ nk-kupa.weebly.com, NK Kupa Donje Mekušje - pregled sezona  Arhivirana inačica izvorne stranice od 9. prosinca 2017. (Wayback Machine), pristupljeno 12. prosinca 2017.
  9. ↑ Glas Podravine i Prigorja, br. 25/2000, str. 21, izdano 23. lipnja 2000.
  10. ↑ 75 godina nogometa u Donjoj Stubici 1926.-2001., Donja Stubica, 2002.
  11. ↑ nk-sokol.hr, 1. ŽNL Sisačko-moslavačka 1999./2000., ljestvica  Arhivirana inačica izvorne stranice od 3. veljače 2016. (Wayback Machine), pristupljeno 20. ožujka 2015.
  12. ↑ nk-sokol.hr, 1. ŽNL Sisačko-moslavačka 1999./2000., rezultati  Arhivirana inačica izvorne stranice od 3. travnja 2015. (Wayback Machine), pristupljeno 20. ožujka 2015.
  13. ↑ Jurica Gizdić: 90 godina Splitsko-dalmatinskog nogometnog saveza, Split, 2010.
  14. ↑ OSK Otok, Sezone OSK-a kroz povijest (Hrvatska)  Arhivirana inačica izvorne stranice od 27. rujna 2017. (Wayback Machine), pristupljeno 8. ožujka 2015.
Članak 4. rang HNL-a 1999./2000. koji govori o nogometu je mrva: začetak enciklopedijskog članka. Dopunite ga prema pravilima uređivanja Wikipedije.