Razgovor sa suradnikom:Jelena magas stipcevic

Stranica ne postoji na drugim jezicima.
Izvor: Wikipedija
Wikipedijin
uvodni tečaj
Tečaj

Naslovna stranica
Uređivanje članaka
Oblikovanje članaka
Wikipoveznice
Sestrinski projekti
Slike
Tablice
Stranice za razgovor
Ne zaboravite
Prijavljivanje
Imenski prostori
Zaključak

Dodatno

Pomoć:Sadržaj

Jelena magas stipcevic, dobro došli na Wikipediju na hrvatskom jeziku, započetu 16. veljače 2003. godine – slobodnu enciklopediju!

Pozivamo vas na sudjelovanje u rastu ove svima dostupne enciklopedije na hrvatskom standardnom jeziku.


Ovdje su neke od stranica koje bi vam mogle pomoći:

  • Wikipedija − što je Wikipedija, povijest i organizacija projekta
  • Wikiusvajanje − pronađite mentora koji će vam pomoći u snalaženju na Wikipediji
  • Izvori − kako uspješno činiti Wikipediju boljom!
  • Slikeobvezno pročitati prije postavljanja bilo kakvih slika

Ako želite vježbati možete to raditi na stranici za vježbanje, u slučaju da vam zatreba pomoć učinite slijedeće:


Svoje doprinose na člancima ne potpisujte, dok komentare na pripadajućim stranicama za razgovor, suradničkim stranicama i Kafiću molimo potpisujte tako što ćete pritisnuti gumbić ili na alatnoj vrpci ili napisati 4 tilde (tilda = 4x istovremeno tipke AltGr + tipka s brojem 1), što kod uređivanja izgleda ovako ~~~~.
Vlastitu suradničku stranicu (onu koja se zove "Suradnik:vaše ime") možete uređivati po svojoj želji u skladu s pravilima uređivanja suradničke stranice (npr. asketski ili šminkerski).


Molimo Vas, ne stavljajte zaštićene radove bez dopuštenja! Nemojte izravno kopirati sadržaje s drugih web stranica ako nemate izričito dopuštenje. Ako imate dopuštenje, napišite to na stranici za razgovor ili jednostavno dodajte ovdje. No, obvezno to napravite prije nego započnete s pisanjem preuzetog teksta. Molimo uočite da se svi doprinosi Wikipediji smatraju dualno licencirani, pod Creative Commons Imenovanje-Dijeli pod istim uvjetima 3.0 i GFDL licencijom. Ako ne želite da se vaše pisanje nemilosrdno uređuje i slobodno raspačava, nemojte ga ovamo slati. Također nam obećavate da ćete ono što ćete napisati sami napisati, ili ćete to prepisati iz nečeg što je u javnom vlasništvu ili pod sličnom slobodnom licencijom.


If you don't speak Croatian: This is the welcome message sent to new users of hr.wikipedia

Još jednom, dobro došli! Kubura (razgovor) 02:59, 19. travnja 2012. (CEST)[odgovori]

Uvodni tečaj[uredi kôd]

Pročitajte Wikipedija:Uvodni tečaj prije nego što nastavite uređivati. Kubura (razgovor) 02:59, 19. travnja 2012. (CEST)[odgovori]

Također molim pročitati Wikipedija:Što ne spada u Wikipediju. --Flopy razgovor 20:49, 19. travnja 2012. (CEST)[odgovori]

Uvodni tečaj[uredi kôd]

Jelena, jesi li pročitala Wikipedija:Stil? Ako nisi, molim te pročitaj, jer bi članke svaki suradnik samostalno trebao urediti. Ako trebaš pomoć, slobodno pitaj, rado ću ti pomoći. Lijep pozdrav :-) --Roberta F. 22:35, 20. travnja 2012. (CEST)[odgovori]

Neke upute za tebe -:)[uredi kôd]

Bok Jeleno Magaš Stipčević,

(1) Netiketa. Možda biste mogli pročitati wikibonton i netiketu za savjete o uređenju suradničkih stranica. Tako i ove Vaše suradničke stranice.

Nešto o pisanju članaka na Hrvatskoj inačici Wikipedije su Vam već pisali drugi suradnici.

(2) Pravopis Uzmimo za primjer Vaš članak Fra drago ljevar, treba se uvijek držati pravopisa, što u ovom slučaju znači, ne pisati ljudska imena i nadimke malim početnim slovom, već kako piše u Pravopisu – velikim početnim slovom. Također, u naslovima članaka se ne navode naslovi (ni stručni naslovi profesora povijesti i zemljopisa).

Pravopis na Wikipediji je normativni školski pravopis koji u svim izdanjima, primjerice, ima riječ zemljopis – a ne tuđicu – geografija. Tako bi u člancima na Wikipediji isto trebalo pisati u skladu s preporučenim pravopisnim priručnicima i jezičnim savjetnicima.

(3) Potpisivanje u člancima. U glavnom imenskom prostoru se ne potpisuje.

(4) Puce Prikaži kako će izgledati. Na Wikipediji se doprinosi broje i bilježe trajno, stoga se preporuča rabiti puce Prikaži kako će izgledati. Suradnici koji nisu automatski patrolirani se umoljavaju rabiti preporučeno puce.

(5) Ostalo. Nadnevak se na Wikipediji piše u punom izrazu, 8. listopada, 9. studenoga i sl. Možete se upoznati s načinom pisanja nadnevaka na Wikipediji pomoću ove stranice: {{Kalendar}}

  • Poželjan je izraz izradba umjesto izrada, zatim podrijetlo umjesto porijeklo (kad je riječ o čovječjim obiteljima), nadalje, zdravstvenih umjesto medicinskih.
  • Kratica g. se ne rabi, već se piše potpuna riječ u točnoj sklonidbi.

Nadam se kako ćeš razumijeti ove preporuke u dobroj namjeri u kojoj su dane. Nitko na Wikipediji ne živi (dohodak) od pisanja preporuka, niti od davanja obavijesti novopridošlim suradnicima. Hvala ti na trudu koji ulažeš u čitanje ovih malih uputa. Lijep pozdrav. -- Bugoslav (razg.) 21. travnja 2012., 02:44 (CEST)

Izbjegavanje komunikacije[uredi kôd]

Lijepo te se naputilo neka pročitaš uvodni tečaj.
Drugo što ću te zamoliti neka ne pišeš više pod ovim suradničkim imenom.
Ovakvo ponašanje ne sliči ponašanju jedne profesorice (povijesti i zemljopisa).
Stil pisanja ti nije nimalo profesorski.
Kao da je netko namjerno uzeo nečije ime da bi svojim ponašanjem ocrnio stvarnu osobu. Kubura (razgovor) 02:45, 21. travnja 2012. (CEST)[odgovori]

Ne znam zašto odbijate sve napomene i savjete kako raditi na wikipediji. Ovako kako radite nije dobro, ne pišete u enciklopedijskom stilu, pogotovo ne kao profesorica kojom se predstavljate. --Flopy razgovor 23:39, 21. travnja 2012. (CEST)[odgovori]