Prijeđi na sadržaj

Glavna stranica: razlika između inačica

Izvor: Wikipedija
Izbrisani sadržaj Dodani sadržaj
m sitn. – da se stranica osvježi
Oznake: uklanjanje uklonjeno uređivanje
m da se osvježi stranica; uklanjanje izmjene 6384983 suradnika Koreanovsky (razgovor)
Oznaka: uklanjanje
 
Redak 1: Redak 1:
<templatestyles src="Predložak:Glavna2/styles.css" />
<templatestyles src="Predložak:Glavna2/styles.css" />
<!-- Radi layouta je ispravljanje ove stranice teže nego kod drugih stranica hrvatske Wikipedije. Ako imate ideju za nešto učiniti na glavnoj stranici, a ne znate na koji način, otiđite na "Razgovor o stranici" ili na stranicu Kafić i tamo napišite što želite napraviti. Možete pokušati promijeniti i ovu stranicu, ali nemojte zaboraviti koristiti gumb "Prikaži kako će izgledati"
<!--- Radi layouta je ispravljanje ove stranice teže nego kod drugih stranica hrvatske Wikipedije. Ako imate ideju za nešto učiniti na glavnoj stranici, a ne znate na koji način, otiđite na "Razgovor o stranici" ili na stranicu Kafić i tamo napišite što želite napraviti. Možete pokušati promijeniti i ovu stranicu, ali nemojte zaboraviti koristiti gumb "Prikaži kako će izgledati"


Datoteka koja definira CSS stil Glavne stranice nalazi se na "Predložak:Glavna stranica/style.css"
Datoteka koja definira CSS stil Glavne stranice nalazi se na "Predložak:Glavna stranica/style.css"
-->
--->
__NOTOC__
__NOTOC__
{{Glavna2/naslov}}
{{Glavna2/naslov}}

Posljednja izmjena od 8. kolovoza 2022. u 10:54

Dobro došli na Wikipediju
Trenutačno uređujemo 221.002 članka.
Wikipedija je globalan, višejezičan projekt s ciljem izgradnje slobodne internetske enciklopedije koja je svima javno dostupna. Njezini su suradnici dobrovoljci. Wikipedijom danas rukovodi neprofitna organizacija Zaklada Wikimedija.

Mucanje ili disfemija (lat. Battarismus) jest poremećaj govora koji se očituje ponavljanjem riječi ili nemogućnošću započinjanja izgovora riječi, iskrivljenim izgovorom slogova ili produljivanjem glasova. Izostanak tečnoga govora (disfluentnost) može biti i privremenom pojavom u stresnim situacijama uz ubrzan puls i crvenilo uz povećanu napetost mišića usana, jezika ili lica. Uzrok poremećaja nije poznat, no zna se da se češće javlja u nekim obiteljima te da ponekad nastaje zbog poremećaja živčanog sustava.

Učestalost poremećaja procjenjuje se na oko 1 % u odraslih te oko 2 % u djece i češća je kod dječaka. Oko jedne četvrtine mucanja kod djece prijeđe u doživotno. Unatoč tomu što se radi o relativno čestom problemu kod djece i mladih, lijek za mucanje još nije otkriven, a najučinkovitije metode liječenja i dalje provodi logopedija.









Nedavne smrti: Antun Kljenak, Duško Valentić, Janica Tomić

22. lipnjaDan antifašističke borbe u Hrvatskoj

"Stari grad"


Nedavni dani: 21. lipnja20. lipnja19. lipnja
O Wikipediji

Wikipedija na hrvatskome jeziku osnovana je 16. veljače 2003.