Suradnik:Croxyz/CEE

Izvor: Wikipedija
Prijeđi na navigaciju Prijeđi na pretraživanje

Na ovoj stranici stajat će ideje za CEE 2022. Broj jezika na kojem postoje članci manji je od 8.

Arhitektura[uredi | uredi kôd]

  1. Barokni dvorci u Slavoniji – Q16113104
  2. Crkva sv. Stjepana na Otoku – Q372475
  3. Krunidbena crkva sv. Petra i Mojsija – Q11295809
  4. Pozdrav Suncu – Q12640281
  5. Susedgrad – Q12643002
  6. Radovanov portal– Q11212506
Životopisi
  1. Vjekoslav Heinzel – Q7938108
  2. Velimir Neidhardt – Q3514054
  3. Stjepan Podhorsky – Q1748068
  4. Vjenceslav Richter – Q1561544

Umjetnost[uredi | uredi kôd]

Djela
  1. Vučedolska golubica – Q1252095
  2. Djevojka iz Salone – Q12629899
  3. Višeslavova krstionica – Q2396877
  4. Indijanci u Chicagu (Meštrović) – Q7719555
Životopisi
  1. Mila Wod – Q16114667
  2. Andrija Maurović – Q1266436
  3. Ivan Lacković Croata – Q6096770
  4. Kuzma Kovačić – Q12635108
Ostalo
  1. Grupa Zemlja – Q1562938
  2. Hlebinska slikarska škola – Q12632323
  3. Republika (televizijska serija) – Q25503056
  4. Smogovci – Q6488077

Kultura[uredi | uredi kôd]

  1. Moreška – Q3497322
  2. Ansambl narodnih plesova i pjesama Hrvatske LADO – Q1800034
  3. Pisanica – Q16967127
  4. Fritule – Q427115
  5. Paška čipka – Q253532
  6. Falkuša – Q2473962
  7. Dubrovačka karaka – Q649778

Gospodarstvo[uredi | uredi kôd]

  1. Della mercatura et del mercante perfetto – Q3936919

Povijest[uredi | uredi kôd]

  1. Hušnjakovo brdo – Q12632775
  2. Lumbardska psefizma – Q3446324
  3. Ilirska kraljevstva – Q16084290
  4. Dolazak Hrvata – Q6963889
  5. Splitski crkveni sabori – Q12642515
  6. Starohrvatska kruna – Q854595
  7. Historia Salonitana – Q5773222
  8. Poljička Republika – Q1669475
  9. Cetinski sabor – Q3436757
  10. Franjo Tahy – Q13081911
  11. Vlaški statuti – Q7604551
  12. Petar Kružić – Q331053
  13. Hrvatska pragmatička sankcija – Q1789629
  14. Zahtijevanja naroda – Q12645510
  15. Kraljevsko hrvatsko domobranstvo – Q7374089

Književnost[uredi | uredi kôd]

Životopisi
  1. Antun Kanižlić – Q2008514
  2. Tituš Brezovački – Q1649169
  3. Matija Mažuranić – Q6470940
  4. Dragutin Domjanić – Q5305520
  5. Josip Kosor – Q154784
  6. Fran Galović – Q12347933
  7. Ton Smerdel – Q12898765
  8. Božidar Prosenjak – Q16114819
  9. Anka Žagar – Q12626947
  10. Tatjana Gromača – Q9355848
Djela/općenito
  1. Splitski evanđelistar – Q15207015
  2. Hrvatski latinizam – Q1563314
  3. Planine (roman) – Q7201293
  4. Hasanaginica – Q3437830
  5. Smrt Smail-age Čengića – Q1264491
  6. Priče iz davnine – Q5187168
  7. Gospoda Glembajevi – Q12631700

Glazba[uredi | uredi kôd]

Tradicionalna glazba
  1. Bećarac – Q1253861
  2. Ganga – Q834566
  3. Još Hrvatska ni propala – Q6298545
  4. Istarska ljestvica – Q6089067
  5. Međimurska popevka – Q63064412
“Klasična” i tradicionalna glazba
  1. Nikola Šubić Zrinjski (opera) – Q7035715
  2. Julije Bajamonti – Q3504283
  3. Ferdo Livadić – Q1406122
  4. Srećko Albini – Q12642613
  5. Vinko Žganec – Q2619580
  6. Natko Devčić – Q6980155
Suvremena glazba
  1. Daleka obala – Q3012338
  2. Dora (natjecanje) – Q1243583
  3. Dragan Lukić Luky – Q1564239
  4. Gustafi – Q3510787
  5. Krankšvester – Q58207989
  6. Mia Negovetić – Q25425996
  7. Tutti Frutti Band – Q3445790

Priroda i zemljopis[uredi | uredi kôd]

Priroda
  1. Park prirode Dinara – Q95116940
  2. Hajdučki i Rožanski kukovi – Q12632074
  3. Pazinčica – Q12639452
  4. Pazinska jama – Q11814704
  5. Cerovačke pećine – Q12628845
  6. Žrnovnica (rijeka) – Q3514587
Živi svijet
  1. Aigialosaurus – Q4696840
  2. Dubrovačka zečina – Q1426208
  3. Klepetan i Malena – Q80357904

Znanost[uredi | uredi kôd]

Životopisi
  1. Đuro Pilar – Q743202
  2. Đuro Arnold – Q1567307
  3. Petar Skok – Q1254153
  4. Marcel Kiepach – Q6756142
  5. Franjo Kajfež – Q33127293
  6. Vesna Girardi-Jurkić – Q376731
  7. Sanda Ham – Q1718662
  8. Ivan Đikić – Q832302
  9. Tomislav Uzelac – Q7818964
  10. Flora Croatica Database – Q97219228

Društvo[uredi | uredi kôd]

  1. Vijenac (časopis) – Q3509683
  2. Kraljski Dalmatin – Q3792902
  3. Hrvatsko novinarstvo – Q1916325
  4. Manjinski jezici u Hrvatskoj – Q20656567
  5. Nijemci u Hrvatskoj – Q191669
  6. Talijani u Hrvatskoj – Q3503479
  7. Prečani – Q1260988
  8. Životno partnerstvo u Hrvatskoj – Q11329458

Sport[uredi | uredi kôd]

  1. GNK Dinamo Zagreb II – Q99662863
  2. Ivan Huklek – Q107802888
  3. Ivan Kvesić – Q65045777
  4. Miran Maričić – Q56449740
  5. Petar Gorša – Q7171705
  6. Perkz – Q25338570