Stanovništvo Hrvatske

Izvor: Wikipedija
Prijeđi na navigaciju Prijeđi na pretraživanje

Stanovništvo Hrvatske prema popisu iz 2011. godine:

Gustoća stanovništva u Hrvatskoj prema popisu iz 2011. godine
StanovništvoStruktura (%)
Ukupno4.284.889100
Hrvati3.874.32190,42
Nacionalne manjine
Svega328.7387,67
Albanci17.5130,41
Austrijanci2970,01
Bošnjaci31.4790,73
Bugari3500,01
Crnogorci45170,11
Česi96410,22
Mađari14.0480,33
Makedonci41380,10
Nijemci29650,07
Poljaci6720,02
Romi16.9750,40
Rumunji4350,01
Rusi12790,03
Rusini19360,05
Slovaci47530,11
Slovenci10.5170,25
Srbi186.6334,36
Talijani17.8070,42
Turci3670,01
Ukrajinci18780,04
Vlasi290,00
Židovi5090,01
Ostali118.9650,44
Nisu se izjasnili u smislu
nacionalne pripadnosti
Svega53.9881,26
od toga regionalna
pripadnost27.2250,64
Nepoznato88770,21

1 U ovaj modalitet uključeni su, među ostalima, i Jugoslaveni i Muslimani.


Izvor: Statističke informacije Državnog zavoda za statistiku, 2013.


Stanovništvo prema prethodnim popisima

Izvor

Populacijska piramida Hrvatske 2020.

Vidi još[uredi | uredi kôd]

Vanjske poveznice[uredi | uredi kôd]