Stanovništvo Hrvatske

Izvor: Wikipedija
Jump to navigation Jump to search

Stanovništvo Hrvatske prema narodnosti, popis 2011.:

Gustoća stanovništva u Hrvatskoj prema popisu iz 2011. godine
StanovništvoStruktura (%)
Ukupno4.284.889100
Hrvati3.874.32190,42
Nacionalne manjine
Svega328.7387,67
Albanci17.5130,41
Austrijanci2970,01
Bošnjaci31.4790,73
Bugari3500,01
Crnogorci4.5170,11
Česi9.6410,22
Mađari14.0480,33
Makedonci4.1380,10
Nijemci2.9650,07
Poljaci6720,02
Romi16.9750,40
Rumunji4350,01
Rusi1.2790,03
Rusini1.9360,05
Slovaci4.7530,11
Slovenci10.5170,25
Srbi186.6334,36
Talijani17.8070,42
Turci3670,01
Ukrajinci1.8780,04
Vlasi290,00
Židovi5090,01
Ostali118.9650,44
Nisu se izjasnili u smislu
nacionalne pripadnosti
Svega53.9881,26
od toga regionalna
pripadnost27.2250,64
Nepoznato8.8770,21

1 U ovaj modalitet uključeni su, među ostalima, i Jugoslaveni i Muslimani.


Izvor: Statističke informacije Državnog zavoda za statistiku, 2013.


Stanovništvo prema prethodnim popisima


Stanovništvo po starosti[uredi VE | uredi]

Populacijska piramida Hrvatske

Vidi još[uredi VE | uredi]

Vanjske poveznice[uredi VE | uredi]